Top 100 firme din Giurgiu după angajați în 2024
8.408 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 9.898. Pragul de intrare în top este 32, iar liderul atinge 651.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEBRUDER WEISS SRL= | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 651▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.SW UMWELTTECHNIK ROMANIA SRL= | Sat Izvoru, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 444▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 24,3 mil. RON | |
| 3 | 3.APA SERVICE SA= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 363▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 4 | 4.BRIGGS GUARD SECURITY SRL▲ 6 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 294▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 5 | 5.MULTI PROFESSIONAL RECRUITMENT S.R.L.▲ 6 | Comuna Greaca, Giurgiu | 286▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 819,6 K RON | |
| 6 | 6.KLG EUROPE LOGISTICS SRL▼ 2 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 283▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 7,2 mil. RON | |
| 7 | 7.TURIST SERVICE SRL▲ 2 | Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 266▲ 9 % | ▲ 9 % | 11,7 mil. RON | |
| 8 | 8.VOLVO ROMANIA SRL▼ 3 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 262▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 38,4 mil. RON | |
| 9 | 9.CONSAL TRADE SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 256▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 60,8 mil. RON | |
| 10 | 10.KLG TRUCKING SRL▼ 2 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 233▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 11 | 11.SHIPYARD ATG GIURGIU SRL▼ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 224▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | -5,1 mil. RON | |
| 12 | 12.YZA MAR BLOKHIM SRL▲ 2 | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 190▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 5,1 mil. RON | |
| 13 | 13.COOPERATIVA AGRICOLĂ BIOPROD COLIBAŞI▲ 14 | Sat Colibaşi, Comuna Colibaşi, Giurgiu | 186▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 14 | 14.PANEBO GAZ SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 174▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 15 | 15.BYM AUTO LOGISTICS SRL▲ 82 | Sat Sadina, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 167▲ 421,9 % | ▲ 421,9 % | 641,1 K RON | |
| 16 | 16.SEMMELROCK S.R.L.▼ 3 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 165▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -5,8 mil. RON | |
| 17 | 17.NOVA SMART LOGISTIC SRL▼ 5 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 165▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 9,6 mil. RON | |
| 18 | 18.INVEST GENERAL CONSTRUCT SRL= | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 150▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 6 mil. RON | |
| 19 | 19.AZOCHIM SRL▼ 3 | Sat Călugăreni, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 135▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 8,8 mil. RON | |
| 20 | 20.ZIROM SA▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 134▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 877,2 K RON | |
| 21 | 21.PAZĂ PUBLICĂ GIURGIU SA= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 134▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 3,4 K RON | |
| 22 | 22.DARMY FORCE SECURITY SRLnou | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 134— | — | -1,5 mil. RON | |
| 23 | 23.COMPANIA NATIONALA ADMINISTRATIA PORTURILOR DUNARII FLUVIALE SA▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 133▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 24 | 24.GIURGIU SERVICII PUBLICE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 123▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -947,2 K RON | |
| 25 | 25.ECOGREEN CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 118▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 5,1 mil. RON | |
| 26 | 26.GIURGIU SERVICII LOCALE S.A.▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 117▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -2 mil. RON | |
| 27 | 27.AGROLAND GENETICS S.R.L.▼ 1 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 1080,0% | 0,0% | 891,4 K RON | |
| 28 | 28.PRIME GREEN BUILD S.R.L.▲ 2 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 106▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 26 K RON | |
| 29 | 29.PAN DAVID JCL SRL▼ 4 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 105▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 30 | 30.NEW CHAMPIONS LINE SRL▲ 3 | Sat Angheleşti, Comuna Bucşani, Giurgiu | 103▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 31 | 31.PAN DAVID S I M SRL▼ 4 | Sat Schitu, Comuna Schitu, Giurgiu | 97▼ 4 % | ▼ 4 % | 2,4 mil. RON | |
| 32 | 32.REOS PRODUCTION SRL▼ 15 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 95▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | -804,6 K RON | |
| 33 | 33.M TOBACCO PRODUCTION AND TRADING SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 88▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 34 | 34.UTIL S.P.C. SRL▲ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 86▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 11 mil. RON | |
| 35 | 35.EMI TRANS COM SRL▲ 1 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 85▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 59 K RON | |
| 36 | 36.3D SECURITY FORCE S.R.L.▲ 112 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 83▲ 295,2 % | ▲ 295,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 37 | 37.DUNAPAN STAR S.R.L.▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 80▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 42,5 K RON | |
| 38 | 38.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO GIURGIU SA▲ 12 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 77▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 919,3 K RON | |
| 39 | 39.VLD LOGISTIC SRL▼ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 76▼ 24 % | ▼ 24 % | -146,3 K RON | |
| 40 | 40.EUROMOBILA PROD SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 75▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -496 K RON | |
| 41 | 41.VOESTALPINE STEEL SERVICE CENTER ROMANIA SRL▼ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 75▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 28 mil. RON | |
| 42 | 42.H.ESSERS DISTRIBUŢIE SRL▲ 3 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 71▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 43 | 43.UZINA TERMOELECTRICA PRODUCTION GIURGIU S.A.▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 71▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -1,8 mil. RON | |
| 44 | 44.ECOSFERA RECYCLE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 13 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 70▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 45 | 45.PCM ROM SRL▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 68▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -1 mil. RON | |
| 46 | 46.FARINSAN SA= | Sat Grădiştea, Comuna Comana, Giurgiu | 660,0% | 0,0% | 5,3 mil. RON | |
| 47 | 47.VLD MANAGEMENT SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 650,0% | 0,0% | -3,2 mil. RON | |
| 48 | 48.ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE GIURGIU SA▼ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 64▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 30,7 K RON | |
| 49 | 49.CHEMICAL LTD SRL▼ 7 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 63▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 842,2 K RON | |
| 50 | 50.MULTI ACTIVE SERVICE SRL▲ 14 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 63▲ 40 % | ▲ 40 % | 602,5 K RON | |
| 51 | 51.MILCA SRL▼ 5 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 62▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 52 | 52.UNITED RAILWAYS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 60▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 335,1 K RON | |
| 53 | 53.STYLE CONSTRUCT SRL▼ 9 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 57▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 4,9 mil. RON | |
| 54 | 54.I.S.C. RO TECHNOLOGY SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 57▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 55 | 55.RICOSTAR SRL▼ 1 | Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 55▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 56 | 56.HATBORU ROMANIA S.A.▲ 332 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 55▲ 450 % | ▲ 450 % | -7,6 mil. RON | |
| 57 | 57.YUKSEL IMPEX SRL▲ 23 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 54▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 908,7 K RON | |
| 58 | 58.AGROZOOTEHNICA SA ADUNATII COPACENI▼ 5 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 54▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 350,9 K RON | |
| 59 | 59.PRIMUS DEVELOPER S.R.L.▼ 4 | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 54▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 443,4 K RON | |
| 60 | 60.CRIVIS SRL▼ 2 | Sat Hotarele, Comuna Hotarele, Giurgiu | 52▲ 2 % | ▲ 2 % | 1,4 mil. RON | |
| 61 | 61.MERGEANI SRL▼ 21 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 50▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | -1,6 mil. RON | |
| 62 | 62.RAV CONSTRUCT ESTATE SRL▼ 11 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 49▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 166,7 K RON | |
| 63 | 63.CERONY SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 47▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 64 | 64.ANS V SRL▲ 10 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 47▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 65 | 65.PERFECT CARE MANUFACTURING S.R.L.▲ 37 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 47▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | -8,8 mil. RON | |
| 66 | 66.RULOURI DE GAZON SRL▼ 2 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 46▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 3,8 mil. RON | |
| 67 | 67.BREACKFAST FOOD PRODUCTION SRL▲ 81 | Sat Herăşti, Comuna Herăşti, Giurgiu | 46▲ 119,1 % | ▲ 119,1 % | 4 mil. RON | |
| 68 | 68.AVANTI SRL▲ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 45▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 467 K RON | |
| 69 | 69.RIZZO DISTRIBUTION SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 45▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 2,7 mil. RON | |
| 70 | 70.ALUMINIOS CORTIZO ROMANIA SRL▲ 5.316 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 45— | — | 3,1 mil. RON | |
| 71 | 71.PALAS SRL▲ 21 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 44▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 152,5 K RON | |
| 72 | 72.UNIVERSAL DAN SERVICE SRL▲ 947 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 44▲ 1.000 % | ▲ 1.000 % | -422,1 K RON | |
| 73 | 73.TC CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 43▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 919,1 K RON | |
| 74 | 74.SMART LAST MILE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 43▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 183 K RON | |
| 75 | 75.LUCMAR SRL▼ 11 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 42▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 191,6 K RON | |
| 76 | 76.PYMO COM SRL▲ 7 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 42▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 11,7 K RON | |
| 77 | 77.BOLINTIȘ AGRO SRL▼ 17 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 42▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 78 | 78.SER COMPANY SRL▼ 16 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 42▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -681 K RON | |
| 79 | 79.CONSIG SA▲ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 41▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 51,3 K RON | |
| 80 | 80.UTIL EXPRES CONSTRUCT S.R.L.▲ 186 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 41▲ 215,4 % | ▲ 215,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 81 | 81.MAV AGREGATE S.R.L.▲ 83 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 41▲ 105 % | ▲ 105 % | 1,2 mil. RON | |
| 82 | 82.CONFRASILVAS S.R.L.▼ 6 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 400,0% | 0,0% | 8,2 mil. RON | |
| 83 | 83.ECO STAR SRL▼ 12 | Sat Colibaşi, Comuna Colibaşi, Giurgiu | 40▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 9,3 mil. RON | |
| 84 | 84.MB CONSTRUCTION ENGINEERING & REAL ESTATE S.R.L.▼ 26 | Sat Mihai Bravu, Comuna Mihai Bravu, Giurgiu | 40▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | -425,2 K RON | |
| 85 | 85.EUROPA STAR SERVICE SRL▼ 5 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 390,0% | 0,0% | 468 K RON | |
| 86 | 86.DP CONSTRUCTII INDUSTRIALE S.R.L.▼ 17 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 38▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 3,9 mil. RON | |
| 87 | 87.KLY CONFORT CONSTRUCT SRL▼ 18 | Sat Suseni, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 37▼ 14 % | ▼ 14 % | 679,3 K RON | |
| 88 | 88.MATMAR IMPEX SRL▲ 4 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 36▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 9,2 mil. RON | |
| 89 | 89.AGROZOOTEHNICA SA MIHAILESTI▼ 9 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 36▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 4,1 K RON | |
| 90 | 90.STROMIH TRANS COM SRL▼ 14 | Sat Sadina, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 36▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,4 mil. RON | |
| 91 | 91.AMON SRL▼ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 350,0% | 0,0% | 191,5 K RON | |
| 92 | 92.METALURGICA CAVATORTA SRL▼ 16 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 35▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -243 RON | |
| 93 | 93.LOREMAR MIXT GROUP S.R.L.▲ 250 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 35▲ 218,2 % | ▲ 218,2 % | 6,5 mil. RON | |
| 94 | 94.ATU SRL▲ 20 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 34▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 95 | 95.GOKBORA INTERNATIONAL TRANSPORT SRL▼ 9 | Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 34▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 2,8 K RON | |
| 96 | 96.DUMCONSTRUCT SRL▲ 68 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 33▲ 65 % | ▲ 65 % | 2,5 mil. RON | |
| 97 | 97.CRISIR INSTAL SRL▼ 11 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 33▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 138,5 K RON | |
| 98 | 98.LOFT MAAN TRADE S.R.L.▼ 27 | Sat Varlaam, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 33▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -178,2 K RON | |
| 99 | 99.ROM MTS CONSTRUCT SRL▲ 9 | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 33▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 604 K RON | |
| 100 | 100.SERBEL IMPORT EXPORT SRL▼ 14 | Sat Hodivoaia, Comuna Putineiu, Giurgiu | 32▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 469,3 K RON |