Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Dâmbovița după angajați în 2021
458 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.756. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 289.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MERAK ADVERTISING SRL= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 289▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 7,2 mil. RON | |
| 2 | 2.CARPATMONTANA SERV SA= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 142▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 536,2 K RON | |
| 3 | 3.GRUPUL INDUSTRIAL ALCA SRL= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 92▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.GASTRO - PUB SRL= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 54▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 5 | 5.TRATORIA MRS S.R.L.▲ 4 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 48▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.MONCRIS SRLnou | Sat Mija, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 47▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 769,9 K RON | |
| 7 | 7.GEENTY S.R.L.▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 41▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 275,7 K RON | |
| 8 | 8.GEVA EXPERT SOLUTION S.R.L.= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 41▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 9 | 9.VALAHIA SA▼ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 37▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 376,1 K RON | |
| 10 | 10.RODIV SRL▼ 3 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 37▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 110,6 K RON | |
| 11 | 11.TURISM SA▲ 6 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 34▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | -10,6 K RON | |
| 12 | 12.CANTUP SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 29▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 227,8 K RON | |
| 13 | 13.CRIVAS SRL▲ 1 | Sat Buciumeni, Comuna Buciumeni, Dâmboviţa | 29▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 89,1 K RON | |
| 14 | 14.GRAND EUFORIA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 27▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 528,5 K RON | |
| 15 | 15.TOSCANY SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 25▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 16 | 16.VARUNA SRL▲ 1 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 240,0% | 0,0% | 260,6 K RON | |
| 17 | 17.COMPLEX HOTELIER DAMBOVITA SA= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 240,0% | 0,0% | 123,8 K RON | |
| 18 | 18.ARGUS D.N.V. SRL▲ 2 | Sat Ungureni, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 23▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 797,9 K RON | |
| 19 | 19.IVAN INVEST SRL▼ 6 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 22▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 275,3 K RON | |
| 20 | 20.PALMYRA EVENTS SRL▼ 10 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 22▼ 29 % | ▼ 29 % | 1,8 mil. RON | |
| 21 | 21.COMPLEX CRISTA GOLD S.R.L.▲ 6 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 22▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -97,4 K RON | |
| 22 | 22.HANUL LUPOIU SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 23 | 23.BÎTU FLORIN S.R.L.▲ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 121,3 K RON | |
| 24 | 24.CASA GURMANDULUI S.R.L.▼ 2 | Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 912,2 K RON | |
| 25 | 25.RESALCOM SA▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -312,9 K RON | |
| 26 | 26.IVAN GRUP SRL▲ 141 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 16▲ 1.500 % | ▲ 1.500 % | 654,1 K RON | |
| 27 | 27.SMART NEW ENERGY SRL▲ 23 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Dâmboviţa | 16▲ 128,6 % | ▲ 128,6 % | 103,9 K RON | |
| 28 | 28.PENSIUNEA POTCOAVA SRL▼ 5 | Sat Pitaru, Comuna Potlogi, Dâmboviţa | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 479,1 K RON | |
| 29 | 29.BARATS TRADE SRL▼ 13 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 16▼ 36 % | ▼ 36 % | 646,9 K RON | |
| 30 | 30.BELMONT INVEST S.R.L.▲ 137 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 15▲ 1.400 % | ▲ 1.400 % | 2,1 mil. RON | |
| 31 | 31.CANDID COM SRL▼ 4 | Sat Ioneşti, Comuna Petreşti, Dâmboviţa | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 751,1 K RON | |
| 32 | 32.CHIRU COM SRL▼ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 234,4 K RON | |
| 33 | 33.MISTI BREWERY S.R.L.▼ 1 | Sat Şotânga, Comuna Şotânga, Dâmboviţa | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 469,8 K RON | |
| 34 | 34.SFINXUL BUCEGILOR SRL▲ 220 | Sat Dobreşti, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 14— | — | 124,8 K RON | |
| 35 | 35.GOOD-CRISPY S.R.L.▲ 219 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14— | — | 1,3 mil. RON | |
| 36 | 36.URBAN LIBERTY 21 SRL▼ 4 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 487,7 K RON | |
| 37 | 37.SUD - EST COM SRL▼ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 120,0% | 0,0% | 594,4 K RON | |
| 38 | 38.GHECOSFLOR COM SRL▼ 6 | Sat Finta Mare, Comuna Finta, Dâmboviţa | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 31,4 K RON | |
| 39 | 39.PINTILICIUC SRL▼ 13 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 169,2 K RON | |
| 40 | 40.AMICI MIEI BUONI S.R.L.= | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -103,3 K RON | |
| 41 | 41.DALLE SORELLE S.R.L.▲ 2 | Sat Sălcuţa, Oraş Titu, Dâmboviţa | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | -271,7 K RON | |
| 42 | 42.VALEA ŞIPOTULUI SRL▼ 10 | Sat Dobreşti, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 110,0% | 0,0% | 688,6 K RON | |
| 43 | 43.YAN-DON-INVEST S.R.L.= | Sat Buciumeni, Comuna Buciumeni, Dâmboviţa | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -189,1 K RON | |
| 44 | 44.MASAR FOOD S.R.L.nou | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 11— | — | — | 211 K RON |
| 45 | 45.LAROME DU CAFE S.R.L.▼ 13 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 152,4 K RON | |
| 46 | 46.COMPLEX CASA DOMNEASCA REBORN S.R.L.▼ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -14 K RON | |
| 47 | 47.CIBO-TARGOVISTE S.R.L.nou | Sat Doiceşti, Comuna Doiceşti, Dâmboviţa | 9— | — | — | 40,8 K RON |
| 48 | 48.LUMI SRL▼ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 78,8 K RON | |
| 49 | 49.POPAS TURIST PLUS SRL▼ 11 | Sat Ghirdoveni, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 213,9 K RON | |
| 50 | 50.ECOTRIP SRL▼ 12 | Sat Pietrosiţa, Comuna Pietrosiţa, Dâmboviţa | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 484,6 K RON | |
| 51 | 51.OLIMP SRL▲ 9 | Sat Ghirdoveni, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -48,8 K RON | |
| 52 | 52.ANEFI PRESCOM SRL▲ 20 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 195,8 K RON | |
| 53 | 53.GOLDEN PLUM SRL▼ 10 | Sat Mănăstirea, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 63,1 K RON | |
| 54 | 54.CLUB FERMA SRL▼ 4 | Sat Glod, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 70,0% | 0,0% | 245,4 K RON | |
| 55 | 55.TERASA LA GOGU S.R.L.nou | Sat Bolovani, Comuna Cornăţelu, Dâmboviţa | 7— | — | 205,1 K RON | |
| 56 | 56.ANTOMAR TURISTIC PARC S.R.L.▼ 6 | Sat Runcu, Comuna Runcu, Dâmboviţa | 70,0% | 0,0% | 4,2 K RON | |
| 57 | 57.MITKO BRICOLAJE S.R.L.nou | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 7— | — | 1,3 mil. RON | |
| 58 | 58.SUNSET RESTAURANT BÂLDANA S.R.L.▼ 8 | Sat Bâldana, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 70,0% | 0,0% | 81 K RON | |
| 59 | 59.NUTRI SERV S.R.L.▼ 9 | Sat Băleni Sârbi, Comuna Băleni, Dâmboviţa | 70,0% | 0,0% | -36,9 K RON | |
| 60 | 60.LONGBO FOOD S.R.L.▲ 73 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 100,7 K RON | |
| 61 | 61.OTTOMAN CUISINE S.R.L.nou | Sat Gheboieni, Comuna Tătărani, Dâmboviţa | 7— | — | — | -20,7 K RON |
| 62 | 62.ALEXO GARDEN SRL▼ 12 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 63 | 63.ASTOR JUNIOR S.R.L.nou | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 6— | — | 158,5 K RON | |
| 64 | 64.RESTAURANT PHEONIX S.R.L.▼ 14 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 22,3 K RON | |
| 65 | 65.DUBLIN IRISH PUB S.R.L.▼ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 60,0% | 0,0% | -17,1 K RON | |
| 66 | 66.DUDU CAT BIROTIC S.R.L.▲ 6 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -126,7 K RON | |
| 67 | 67.CUBIS PAN FOOD S.R.L.▼ 35 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 6▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 37,9 K RON | |
| 68 | 68.LA ŞIPOTUL NOU S.R.L.▲ 186 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 6— | — | 526,7 K RON | |
| 69 | 69.ANIS TRADING SRL▼ 29 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 5▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 88,5 K RON | |
| 70 | 70.CARDELIS COM-PROD SRL▲ 2 | Sat Costeşti, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 50,0% | 0,0% | -67,3 K RON | |
| 71 | 71.FIRGASTRO PAN SRL▼ 21 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -28,1 K RON | |
| 72 | 72.DINAMIC TERRA INVEST S.R.L.▲ 30 | Sat Niculeşti, Comuna Niculeşti, Dâmboviţa | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 399,6 K RON | |
| 73 | 73.PIZZERIA LA GRASU SRL▲ 13 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 24,5 K RON | |
| 74 | 74.IONESCU-GEMIX SRL▲ 12 | Sat Dragodana, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 75,5 K RON | |
| 75 | 75.ALDEXINO FRIENDS SRL▼ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 50,0% | 0,0% | 18,8 K RON | |
| 76 | 76.VIONGET RADU 2012 S.R.L.▲ 10 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 7,4 K RON | |
| 77 | 77.DIA STAND LUX S.R.L.▼ 17 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 31,2 K RON | |
| 78 | 78.SANTOS DIVIN S.R.L.▼ 6 | Sat Minjina, Comuna Voineşti, Dâmboviţa | 50,0% | 0,0% | 488,3 K RON | |
| 79 | 79.PENSIUNEA CALEA TÂRGOVEŢILOR S.R.L.▼ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 50,0% | 0,0% | 55,7 K RON | |
| 80 | 80.MALCOS PUCIOASA S.R.L.▼ 37 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -30 K RON | |
| 81 | 81.ALI-VALENTIN EVENTS S.R.L.▲ 5 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 255,5 K RON | |
| 82 | 82.MEZZO LOUNGE DNC S.R.L.▲ 51 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | -92 K RON | |
| 83 | 83.MEDNIK PUB S.R.L.▼ 23 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -16,5 K RON | |
| 84 | 84.PLESCAVITA S.R.L.▲ 49 | Sat Hăbeni, Comuna Bucşani, Dâmboviţa | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | -88,1 K RON | |
| 85 | 85.OUR COFFEE HOUSE S.R.L.▼ 13 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 50,0% | 0,0% | 256,1 K RON | |
| 86 | 86.ERISOF FOOD S.R.L.nou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 5— | — | — | -86,3 K RON |
| 87 | 87.RUSTIC INN "ACASA" S.R.L.▲ 167 | Sat Pietrosiţa, Comuna Pietrosiţa, Dâmboviţa | 5— | — | -31,6 K RON | |
| 88 | 88.LA LIBER SRL▼ 16 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 13,6 K RON | |
| 89 | 89.SERBAN-IMPEX SRL▼ 3 | Sat Poiana, Comuna Poiana, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | -14,4 K RON | |
| 90 | 90.CALONINI SRL▼ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | -66,7 K RON | |
| 91 | 91.CAPRA NEAGRA TURISM SRL▼ 5 | Sat Moroeni, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | 217,3 K RON | |
| 92 | 92.ALEXADI SI PATRICK SRL▼ 32 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 256,7 K RON | |
| 93 | 93.AMIGAL SRL▼ 43 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 61 K RON | |
| 94 | 94.FIRMA PROD SRL▼ 34 | Sat Gura Vulcanei, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 319,6 K RON | |
| 95 | 95.PROFI DELIVERY S.R.L.▲ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 44,5 K RON | |
| 96 | 96.XIAO FOOD S.R.L.▼ 24 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 19,2 K RON | |
| 97 | 97.SHAGGY RESTOGOLD STORY S.R.L.▼ 11 | Sat Merii, Comuna Mogoşani, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | -41 K RON | |
| 98 | 98.DIA ANTO FRUCT S.R.L.nou | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 4— | — | — | -21,8 K RON |
| 99 | 99.BOEMA CATERING S.R.L.▼ 39 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 20 K RON | |
| 100 | 100.PIZZERIA PIEMONTE S.R.L.▼ 14 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | 40 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Dâmbovița
CAEN 5610
Restaurante
185 firme · 208,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
72 firme · 135,1 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
38 firme · 106,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
127 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
77 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
8 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
10 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 87,6 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 83,4 K RON