Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Dâmbovița după angajați în 2018
366 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.575. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 160.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MERAK ADVERTISING SRL= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 160▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 3,2 mil. RON | |
| 2 | 2.CARPATMONTANA SERV SA= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 139▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 722,1 K RON | |
| 3 | 3.GASTRO - PUB SRL▲ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 65▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 871 K RON | |
| 4 | 4.HANUL LUPOIU SRL= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 57▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.VALAHIA SA▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 47▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.GEVA EXPERT SOLUTION S.R.L.▲ 200 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 43— | — | 1,8 mil. RON | |
| 7 | 7.RODIV SRL▲ 1 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 40▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 47,5 K RON | |
| 8 | 8.HELENE SRL▲ 2 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 40▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.PALMYRA EVENTS SRL▼ 3 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 39▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 10 | 10.TURISM SA▲ 2 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 350,0% | 0,0% | 225,9 K RON | |
| 11 | 11.TOSCANY SRL▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 34▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 906,5 K RON | |
| 12 | 12.CASA GURMANDULUI S.R.L.▼ 4 | Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 34▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 1,3 K RON | |
| 13 | 13.GRAND EUFORIA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 34▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 163 K RON | |
| 14 | 14.CANTUP SRL= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 320,0% | 0,0% | 1,5 mil. RON | |
| 15 | 15.COMPLEX HOTELIER DAMBOVITA SA▲ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 30▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 290,4 K RON | |
| 16 | 16.VALAHIA SERVICII DE DEZVOLTARE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 30▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 4,1 K RON | |
| 17 | 17.IVAN INVEST SRL▲ 2 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 29▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 54,1 K RON | |
| 18 | 18.VARUNA SRL▼ 3 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 28▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 127,9 K RON | |
| 19 | 19.IVAN GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 202,7 K RON | |
| 20 | 20.CRIVAS SRL▲ 6 | Sat Buciumeni, Comuna Buciumeni, Dâmboviţa | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 4,1 K RON | |
| 21 | 21.ARGUS D.N.V. SRL▲ 2 | Sat Ungureni, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 20▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 516,1 K RON | |
| 22 | 22.PINTILICIUC SRL▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 20▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 494,4 K RON | |
| 23 | 23.ASTOR JUNIOR S.R.L.▲ 2 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 200,0% | 0,0% | -51,2 K RON | |
| 24 | 24.CHIRU COM SRL▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 90,5 K RON | |
| 25 | 25.RESALCOM SA▼ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 18▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 358 K RON | |
| 26 | 26.URBAN LIBERTY 21 SRL▲ 2 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 260,2 K RON | |
| 27 | 27.BÎTU FLORIN S.R.L.▲ 14 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | 472,2 K RON | |
| 28 | 28.CANDID COM SRL▲ 16 | Sat Ioneşti, Comuna Petreşti, Dâmboviţa | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 273 K RON | |
| 29 | 29.MISTI BREWERY S.R.L.▲ 1 | Sat Şotânga, Comuna Şotânga, Dâmboviţa | 150,0% | 0,0% | 298,3 K RON | |
| 30 | 30.PENSIUNEA POTCOAVA SRL▲ 1 | Sat Pitaru, Comuna Potlogi, Dâmboviţa | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 361,3 K RON | |
| 31 | 31.COMPLEX CRISTA GOLD S.R.L.nou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 15— | — | — | 37 K RON |
| 32 | 32.DOVIA'95 IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 140,0% | 0,0% | 15,4 K RON | |
| 33 | 33.VALEA ŞIPOTULUI SRL▲ 4 | Sat Dobreşti, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1 mil. RON | |
| 34 | 34.EMPIRE CORNER STORE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 141,1 K RON | |
| 35 | 35.KALDIO S.R.L.▲ 31 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 13▲ 160 % | ▲ 160 % | -101 K RON | |
| 36 | 36.MALCOS PUCIOASA S.R.L.▼ 3 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 130,0% | 0,0% | 20,1 K RON | |
| 37 | 37.POPAS TURIST PLUS SRL▼ 2 | Sat Ghirdoveni, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 120,0% | 0,0% | 205,1 K RON | |
| 38 | 38.AMICI MIEI BUONI S.R.L.▲ 3 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | -66,6 K RON | |
| 39 | 39.LUMI SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 110,0% | 0,0% | 81,2 K RON | |
| 40 | 40.CRAC-CUBIS S.R.L.▲ 29 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 11▲ 175 % | ▲ 175 % | 9 K RON | |
| 41 | 41.SUD - EST COM SRL▼ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 229,5 K RON | |
| 42 | 42.RESTAURANT CASA DOMNEASCA SRL▼ 9 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 9▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -38 K RON | |
| 43 | 43.CLUB FERMA SRL▲ 2 | Sat Glod, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 165,1 K RON | |
| 44 | 44.ECOTRIP SRL▲ 162 | Sat Pietrosiţa, Comuna Pietrosiţa, Dâmboviţa | 9— | — | 232,1 K RON | |
| 45 | 45.GHECOSFLOR COM SRL▲ 10 | Sat Finta Mare, Comuna Finta, Dâmboviţa | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 49,4 K RON | |
| 46 | 46.AMIGAL SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 80,0% | 0,0% | 3,5 K RON | |
| 47 | 47.FIRGASTRO PAN SRL▲ 2 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 13 K RON | |
| 48 | 48.ANDROB SMART FOOD SRL▲ 1 | Sat Lazuri, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -68,8 K RON | |
| 49 | 49.LA LIBER SRL= | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 70,0% | 0,0% | 12,6 K RON | |
| 50 | 50.GOLDEN PLUM SRL▼ 1 | Sat Mănăstirea, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 70,0% | 0,0% | 46,3 K RON | |
| 51 | 51.ALEXADI SI PATRICK SRL▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -92,1 K RON | |
| 52 | 52.TOPLI TRATTORIA SRL▲ 14 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 28 K RON | |
| 53 | 53.OTTO FOODSTAR S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 7— | — | — | -31,2 K RON |
| 54 | 54.VICTOR AFC SRL▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 60,0% | 0,0% | -20,4 K RON | |
| 55 | 55.OLIMP SRL= | Sat Ghirdoveni, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 60,0% | 0,0% | -341,6 K RON | |
| 56 | 56.ANEFI PRESCOM SRL▼ 1 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 60,0% | 0,0% | 33,8 K RON | |
| 57 | 57.CRISGAB SRL▼ 2 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 60,0% | 0,0% | -41,3 K RON | |
| 58 | 58.CIO COM SRL▼ 13 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 52,3 K RON | |
| 59 | 59.FIRMA PROD SRL▼ 10 | Sat Gura Vulcanei, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 26,1 K RON | |
| 60 | 60.PIZZERIA LA GRASU SRL▲ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -19,2 K RON | |
| 61 | 61.ARGUS AGREMENT SRL▲ 8 | Sat Ungureni, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -91,8 K RON | |
| 62 | 62.DIA STAND LUX S.R.L.▲ 7 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 59,5 K RON | |
| 63 | 63.RESTAURANT PHEONIX S.R.L.▼ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 60,0% | 0,0% | 2,3 K RON | |
| 64 | 64.ANTOMAR TURISTIC PARC S.R.L.▼ 15 | Sat Runcu, Comuna Runcu, Dâmboviţa | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 20,7 K RON | |
| 65 | 65.XIAO FOOD S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 6— | — | — | 16,8 K RON |
| 66 | 66.TERASA LA GOGU S.R.L.nou | Sat Bolovani, Comuna Cornăţelu, Dâmboviţa | 6— | — | — | 108,9 K RON |
| 67 | 67.SERBAN-IMPEX SRL▲ 139 | Sat Poiana, Comuna Poiana, Dâmboviţa | 5— | — | 102,7 K RON | |
| 68 | 68.CRISMAN SRL▲ 35 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 84,7 K RON | |
| 69 | 69.CAPRA NEAGRA TURISM SRL= | Sat Moroeni, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 52 K RON | |
| 70 | 70.RISIANA SRL▲ 14 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 9,3 K RON | |
| 71 | 71.IONESCU-GEMIX SRL▼ 16 | Sat Dragodana, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 120,3 K RON | |
| 72 | 72.IANCU GASTROBAR S.R.L.▲ 134 | Sat Ungureni, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 5— | — | -56,6 K RON | |
| 73 | 73.LABORATORUL DE BUSINESS S.R.L.nou | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 5— | — | — | 378 RON |
| 74 | 74.HOT DELICE PIZZA S.R.L.nou | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 5— | — | — | -27,9 K RON |
| 75 | 75.PALSERA FOOD S.R.L.▲ 131 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 5— | — | 14,7 K RON | |
| 76 | 76.MAGECO-EXIM SRL▼ 7 | Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | -19 K RON | |
| 77 | 77.ALIMENT TITU SRL▼ 8 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | 19 K RON | |
| 78 | 78.HARTTAS TRAVEL SRL▼ 9 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | 5,3 K RON | |
| 79 | 79.VIONGET RADU 2012 S.R.L.▼ 10 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | 11,7 K RON | |
| 80 | 80.CRAZY HOT PIZZA S.R.L.▼ 11 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | -216,2 K RON | |
| 81 | 81.LIRAPRO BUSINESS SRL▲ 55 | Sat Vadu Stanchii, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 83,2 K RON | |
| 82 | 82.BEBE ŞI CERA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -46,2 K RON | |
| 83 | 83.LOREGATRANS COLLECTING COMPANY S.R.L.▼ 28 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 56,8 K RON | |
| 84 | 84.PENSIUNEA CALEA TÂRGOVEŢILOR S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4— | — | — | -55,7 K RON |
| 85 | 85.LAROME DU CAFE S.R.L.nou | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 4— | — | — | 33,2 K RON |
| 86 | 86.LORIAN SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | 973 RON | |
| 87 | 87.FLORIANA SRL▼ 3 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | 59,3 K RON | |
| 88 | 88.BABELE SRL▼ 19 | Sat Dobreşti, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 127,7 K RON | |
| 89 | 89.KAROLINE IMPEX SRL▼ 5 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | -41,6 K RON | |
| 90 | 90.LARISA PROD SRL▲ 13 | Comuna Cobia, Dâmboviţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -60,8 K RON | |
| 91 | 91.CALONINI SRL▼ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | -105,9 K RON | |
| 92 | 92.FIORD COM SRL▼ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | 7,8 K RON | |
| 93 | 93.RUNCU STONE CENTRE SRL▲ 10 | Sat Piatra, Comuna Runcu, Dâmboviţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -21,6 K RON | |
| 94 | 94.UZY COM SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -26,8 K RON | |
| 95 | 95.FLAMAC SERV SRL▼ 26 | Sat Dealu Mare, Comuna Buciumeni, Dâmboviţa | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -28,7 K RON | |
| 96 | 96.DINAMIC TERRA INVEST S.R.L.▼ 12 | Sat Niculeşti, Comuna Niculeşti, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | -1,5 K RON | |
| 97 | 97.VOIAJ BIGHY SRL▲ 6 | Sat Bucşani, Comuna Bucşani, Dâmboviţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 45,6 K RON | |
| 98 | 98.FYTSPA SRL▲ 38 | Sat Dârza, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 501,8 K RON | |
| 99 | 99.VIA TRYNOME SRL▼ 15 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | -21,6 K RON | |
| 100 | 100.ARSENAL CAFE BISTRO SRL▼ 16 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | -41 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Dâmbovița
CAEN 5610
Restaurante
185 firme · 208,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
72 firme · 135,1 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
38 firme · 106,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
127 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
77 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
8 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
10 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 87,6 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 83,4 K RON