Top 100 firme — Construcții, Dâmbovița după angajați în 2017
953 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.542. Pragul de intrare în top este 10, iar liderul atinge 150.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NEVICONMAD S.R.L.= | Sat Bilciureşti, Comuna Bilciureşti, Dâmboviţa | 150▼ 8 % | ▼ 8 % | 942,3 K RON | |
| 2 | 2.BIT INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 130▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 463,8 K RON | |
| 3 | 3.MUNICIPAL CONSTRUCT SA= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 111▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -723,1 K RON | |
| 4 | 4.LUCRARI DRUMURI SI PODURI DAMBOVITA SA▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 107▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 101,2 K RON | |
| 5 | 5.MARISTAR COM SRL= | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 1050,0% | 0,0% | 3,3 mil. RON | |
| 6 | 6.NIMB DIMBOVITA SA▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 79▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 53,8 K RON | |
| 7 | 7.PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 65▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 807 K RON | |
| 8 | 8.GROUP ABI CONSULT SRL▲ 5 | Sat Lazuri, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 62▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 371 K RON | |
| 9 | 9.CHIRULLI ANDREA SRL SUCURSALA ULMI= | Sat Dumbrava, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 52▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 244,9 K RON | |
| 10 | 10.LIN IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 46▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 91,9 K RON | |
| 11 | 11.ILVA IMPEX SRL= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 46▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 244,2 K RON | |
| 12 | 12.POTENTIAL CONS SRL▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 420,0% | 0,0% | 4,4 mil. RON | |
| 13 | 13.DENISMON SRL= | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 42▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 134,5 K RON | |
| 14 | 14.SIMANG CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 40▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 698,5 K RON | |
| 15 | 15.U.V. SERVICE SRL= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 39▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 648,8 K RON | |
| 16 | 16.NID SERVICE SRL▲ 10 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 39▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 310,1 K RON | |
| 17 | 17.EURO-AUDIT SERVICE SRL▲ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 35▲ 40 % | ▲ 40 % | 461,8 K RON | |
| 18 | 18.ASA STIL CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Moroeni, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 340,0% | 0,0% | 91,6 K RON | |
| 19 | 19.PROCOR SA▲ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 32▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 971,3 K RON | |
| 20 | 20.IULCOVER GROUP SA▼ 14 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 30▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | -608,7 K RON | |
| 21 | 21.ADRIA LUX SRL▲ 3 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 300,0% | 0,0% | 307,2 K RON | |
| 22 | 22.MICONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 290,0% | 0,0% | 388,2 K RON | |
| 23 | 23.MARTINELI COM PROD SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 27▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 639,3 K RON | |
| 24 | 24.GICABE - COM SRL▲ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 260,0% | 0,0% | 287,3 K RON | |
| 25 | 25.URBAN TITU SRL▼ 7 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 26▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -92,5 K RON | |
| 26 | 26.SC VACOMAN EXPERT 2012 S.R.L.▲ 70 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 26▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 223,2 K RON | |
| 27 | 27.VICTORIA GRAND CONSTRUCT S.R.L.▲ 23 | Sat Potlogi, Comuna Potlogi, Dâmboviţa | 26▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 28 | 28.EUROJUST CIPRIAN S.R.L.▲ 28 | Sat Iazu, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 26▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 29 | 29.MONTAJ PALADIU SRL▲ 41 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 25▲ 92,3 % | ▲ 92,3 % | 151,5 K RON | |
| 30 | 30.DRUM CONSTRUCT SA▼ 7 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 25▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | -562,1 K RON | |
| 31 | 31.CONSTAR INDUSTRY SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 24▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 434,9 K RON | |
| 32 | 32.OLARIU BUSINESS CONSTRUCT S.R.L.▲ 68 | Sat Potlogi, Comuna Potlogi, Dâmboviţa | 24▲ 140 % | ▲ 140 % | 1,3 mil. RON | |
| 33 | 33.COMPLIS SA▼ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 23▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -632,6 K RON | |
| 34 | 34.ETYC C.C.I. S.R.L.▲ 3 | Sat Vadu Stanchii, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 23▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 7,9 K RON | |
| 35 | 35.GENERAL INSTAL COMP SRL= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 230,0% | 0,0% | 25,7 K RON | |
| 36 | 36.ANDU CONCRETE & SERVICES S.R.L.▼ 9 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 23▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 562,4 K RON | |
| 37 | 37.CONFORT DÂMBOVIŢA SA▼ 10 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 22▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 79 K RON | |
| 38 | 38.ORIGINAL COM SRL▲ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 20▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 855,4 K RON | |
| 39 | 39.STAVCONS SRL▼ 19 | Sat Morteni, Comuna Morteni, Dâmboviţa | 20▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -69,4 K RON | |
| 40 | 40.CREATIV CONSTRUCT GAESTI S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 20— | — | — | 231,3 K RON |
| 41 | 41.INSTALATII-ENERGO-REPARATII SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 374,6 K RON | |
| 42 | 42.GEOROB CONSTRUCT SRL▲ 8 | Sat Cojasca, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 19▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 423,2 K RON | |
| 43 | 43.TRICON WOOD S.R.L.▲ 7 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 54,5 K RON | |
| 44 | 44.LORCONSTRUCT SRL▼ 9 | Sat Bezdead, Comuna Bezdead, Dâmboviţa | 18▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -571,2 K RON | |
| 45 | 45.GADIAN CONSTRUCTION TEAM S.R.L.▲ 18 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 539,1 K RON | |
| 46 | 46.ALBERTO CONSTRUCT 2017 S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 18— | — | — | 72,6 K RON |
| 47 | 47.ANFIL TAO S.R.L.▲ 33 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 30,4 K RON | |
| 48 | 48.EXPERT CRISNIC S.R.L.▲ 88 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 17▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 277,4 K RON | |
| 49 | 49.GASANI IMPEX SRL▲ 341 | Sat Valea Mare, Comuna Valea Mare, Dâmboviţa | 16▲ 1.500 % | ▲ 1.500 % | -301,3 K RON | |
| 50 | 50.GILEON INST-EL SRL= | Sat Teis, Comuna Şotânga, Dâmboviţa | 160,0% | 0,0% | 50,2 K RON | |
| 51 | 51.ACOST IMPEX SRL▼ 12 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 77,6 K RON | |
| 52 | 52.CHIŢOIU-MIH CONSTRUCT SRL▲ 11 | Sat Stubeie Tisa, Comuna Valea Lungă, Dâmboviţa | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 28,7 K RON | |
| 53 | 53.EURO LUK CONSTRUCT S.R.L.▲ 27 | Sat Iazu, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 54 | 54.MOON COMIMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 150,0% | 0,0% | 195,8 K RON | |
| 55 | 55.SIAAS SERVICE SRL▼ 16 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 15▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 62,7 K RON | |
| 56 | 56.DIEXCON SRL▼ 6 | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Dâmboviţa | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 3,9 K RON | |
| 57 | 57.ECPROD SA▼ 36 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | -508,7 K RON | |
| 58 | 58.ELECTRIC COMPANY SRL▼ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 290 K RON | |
| 59 | 59.COELECTROTECHNIK SRL▲ 11 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 636,4 K RON | |
| 60 | 60.SC AFA SPECIAL LOGISTIC S.R.L.▲ 20 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 14 K RON | |
| 61 | 61.PRISMA LUX CON SRL▲ 9 | Sat Matraca, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 130,0% | 0,0% | 208,1 K RON | |
| 62 | 62.APACRIS INSTAL 2012 S.R.L.▲ 18 | Sat I. L. Caragiale, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.ADI CABLE CONS S.R.L.▲ 17 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 575,8 K RON | |
| 64 | 64.TIBO PHOENIX S.R.L.▼ 18 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 13▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -120,3 K RON | |
| 65 | 65.BANCON SRL▲ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -115,8 K RON | |
| 66 | 66.BUBU CONS SRL▲ 14 | Sat Răzvad, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 120,0% | 0,0% | 332,9 K RON | |
| 67 | 67.FORESTIERA MOROIENI SRL▲ 3 | Sat Glod, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 553,3 K RON | |
| 68 | 68.IMAROS PREST SRL▲ 12 | Sat Ungureni, Comuna Dragomireşti, Dâmboviţa | 120,0% | 0,0% | 527,9 K RON | |
| 69 | 69.ALEX MĂDĂ CODRUŢ S.R.L.▲ 67 | Sat Iazu, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 12▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 71,5 K RON | |
| 70 | 70.ADI 11 STOICAN TRANS S.R.L.nou | Sat Gura Sutii, Comuna Gura Sutii, Dâmboviţa | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1 mil. RON | |
| 71 | 71.BUILDCONCEPT STORE S.R.L.▼ 8 | Sat Lunguleţu, Comuna Lunguleţu, Dâmboviţa | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 33,7 K RON | |
| 72 | 72.TITI NARCIS CONSTRUCT S.R.L.▲ 40 | Sat Iazu, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 462,7 K RON | |
| 73 | 73.MISTER REMUS CONSTRUCTIONS SRL▲ 48 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 100,5 K RON | |
| 74 | 74.TOMAL PROIECT GAS THERM SRL▲ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 120,0% | 0,0% | -80,7 K RON | |
| 75 | 75.ADOMAR SRL▲ 25 | Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 563 K RON | |
| 76 | 76.ZPP BETON GRUP SRL▲ 20 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 110,0% | 0,0% | 18,6 K RON | |
| 77 | 77.RION-ELECTROSERVICE SRL▲ 35 | Sat Viişoara, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -114,9 K RON | |
| 78 | 78.ROYAL CONSTRUCT SRL▼ 39 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 11▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | -369,6 K RON | |
| 79 | 79.TARABOSTES SRL▼ 16 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -745,5 K RON | |
| 80 | 80.CONSTRUCT TEODOROIU SRL▼ 24 | Sat Săteni, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 3,7 K RON | |
| 81 | 81.C&I TRANS EUROPE SRL▼ 11 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -355,2 K RON | |
| 82 | 82.EVOSTIL SRL▲ 54 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 81,6 K RON | |
| 83 | 83.INFO ADRIANO SRL▼ 3 | Sat Bucşani, Comuna Bucşani, Dâmboviţa | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 394,9 K RON | |
| 84 | 84.AGRICOOL BIA ZOO PRODUCTION SRL▼ 4 | Sat Dragodăneşti, Comuna Cândeşti, Dâmboviţa | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 96,5 K RON | |
| 85 | 85.INFRA MIXT S.R.L.▼ 46 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 11▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | -466 K RON | |
| 86 | 86.DRAGOSLAV MADALIN CONSTRUCT S.R.L.▲ 100 | Sat Iazu, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 11▲ 120 % | ▲ 120 % | 573,2 K RON | |
| 87 | 87.ANION-COM-IMPEX SRL▲ 13 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 100,0% | 0,0% | 246,3 K RON | |
| 88 | 88.EDILITARA COM CONS SRL▲ 12 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 100,0% | 0,0% | 29,3 K RON | |
| 89 | 89.ELPREST SRL▼ 26 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 188,8 K RON | |
| 90 | 90.ELECTRIC SISTEM SRL▲ 10 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 100,0% | 0,0% | 30,5 K RON | |
| 91 | 91.OMEGA MET CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Bezdead, Comuna Bezdead, Dâmboviţa | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1 mil. RON | |
| 92 | 92.OANFLOR CONSTRUCT SRL▲ 64 | Sat Zidurile, Comuna Odobeşti, Dâmboviţa | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 14,4 K RON | |
| 93 | 93.BASILICOM EDILE S.R.L.▲ 28 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 76,6 K RON | |
| 94 | 94.VALAHIA ECITCOR SRL▲ 172 | Sat Izvoarele, Comuna Voineşti, Dâmboviţa | 10▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | -204,3 K RON | |
| 95 | 95.BFB MAKING PROJECT EVENTS S.R.L.▼ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -179,3 K RON | |
| 96 | 96.STELIAN-VIO CONSTRUCT S.R.L.▼ 40 | Sat Crovu, Comuna Odobeşti, Dâmboviţa | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 97 | 97.RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L.▼ 17 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Dâmboviţa | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 93,6 K RON | |
| 98 | 98.FAMINET LOGISTIC S.R.L.▲ 88 | Sat Iazu, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | 950,7 K RON | |
| 99 | 99.ARK INŞAAT SANAYI VE TICARET ANONIM ŞIRKETI ISTANBUL-SUCURSALA TÂRGOVIŞTEnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10— | — | — | 239,8 K RON |
| 100 | 100.MADCORY SI JON CONSTRUCTII SRLnou | Sat Cojasca, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 10— | — | — | 140,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Dâmbovița
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
615 firme · 678,1 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
161 firme · 565,8 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
41 firme · 284,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
53 firme · 260,7 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
196 firme · 230,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 120,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
152 firme · 76 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
29 firme · 34,3 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
10 firme · 27,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
48 firme · 26,6 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
28 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 7 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
36 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
6 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
7 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
3 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
9 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
7 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 2 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 344,7 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 251,4 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 139,5 K RON