Top 100 firme — Construcții, Dâmbovița după angajați în 2014
937 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.342. Pragul de intrare în top este 8, iar liderul atinge 112.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MUNICIPAL CONSTRUCT SA▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 112▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 870 RON | |
| 2 | 2.LUCRARI DRUMURI SI PODURI DAMBOVITA SA= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 105▼ 11 % | ▼ 11 % | 137,1 K RON | |
| 3 | 3.BIT INVEST SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 98▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 1 mil. RON | |
| 4 | 4.IULCOVER GROUP SA▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 95▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 397,5 K RON | |
| 5 | 5.NIMB DIMBOVITA SA▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 71▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 16 K RON | |
| 6 | 6.COMPLIS SA▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 65▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 87,5 K RON | |
| 7 | 7.MARISTAR COM SRL▲ 6 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 64▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 5,5 mil. RON | |
| 8 | 8.CONFORT DÂMBOVIŢA SA▼ 7 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 62▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 31,6 K RON | |
| 9 | 9.CHIRULLI ANDREA SRL SUCURSALA ULMI▲ 2 | Sat Dumbrava, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 550,0% | 0,0% | 264 K RON | |
| 10 | 10.ILVA IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 52▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1 mil. RON | |
| 11 | 11.PRO STRATEGY CONSTRUCTION SRL▲ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 47▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 223,2 K RON | |
| 12 | 12.INPRESSCO-GROUP SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 41▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 240,2 K RON | |
| 13 | 13.U.V. SERVICE SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 410,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 14 | 14.SIMANG CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 41▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 686,5 K RON | |
| 15 | 15.URBAN TITU SRL▲ 1 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 410,0% | 0,0% | -59,8 K RON | |
| 16 | 16.ETYC C.C.I. S.R.L.▲ 5 | Sat Vadu Stanchii, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 40▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 467 K RON | |
| 17 | 17.STAVCONS SRL▼ 14 | Sat Morteni, Comuna Morteni, Dâmboviţa | 40▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 323 K RON | |
| 18 | 18.DRUM CONSTRUCT SA▼ 5 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 40▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -867,7 K RON | |
| 19 | 19.GICABE - COM SRL▲ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 36▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 233,3 K RON | |
| 20 | 20.LIN IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 36▼ 10 % | ▼ 10 % | 73,2 K RON | |
| 21 | 21.DECOM UTIL CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 33— | — | — | 54,9 K RON |
| 22 | 22.COBADI IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 32▼ 18 % | ▼ 18 % | 14,9 K RON | |
| 23 | 23.ADRIA LUX SRL▲ 3 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 300,0% | 0,0% | 102,3 K RON | |
| 24 | 24.MIRINEL VASILE SRL▲ 161 | Sat Băleni Sârbi, Comuna Băleni, Dâmboviţa | 30▲ 650 % | ▲ 650 % | 17,9 K RON | |
| 25 | 25.POTENTIAL CONS SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 29▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 26 | 26.MICONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 29▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 113,1 K RON | |
| 27 | 27.PROCOR SA▲ 34 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 26▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 545,6 K RON | |
| 28 | 28.MAFI CONSTRUCT SRL▲ 20 | Sat Vişina, Comuna Vişina, Dâmboviţa | 26▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 458,3 K RON | |
| 29 | 29.NID SERVICE SRL▼ 1 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 25▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 402,2 K RON | |
| 30 | 30.CROMADI SOFT SRL▲ 86 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 24▲ 242,9 % | ▲ 242,9 % | -181,9 K RON | |
| 31 | 31.DENISMON SRL▲ 24 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 22▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 241,3 K RON | |
| 32 | 32.GILEON INST-EL SRL▲ 3 | Sat Teis, Comuna Şotânga, Dâmboviţa | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 102,4 K RON | |
| 33 | 33.GROUP ABI CONSULT SRL▲ 8 | Sat Lazuri, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 536,8 K RON | |
| 34 | 34.ACOST IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 21▼ 16 % | ▼ 16 % | 87 K RON | |
| 35 | 35.CIOBY FOR CONSTRUCT S.R.L.= | Sat Iazu, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 9 K RON | |
| 36 | 36.ECITCOR SA▼ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 19▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | -541,1 K RON | |
| 37 | 37.INFRA MIXT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 149,4 K RON | |
| 38 | 38.CONSTRUCTII MUNTENIA SA▼ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 18▼ 25 % | ▼ 25 % | 19,8 K RON | |
| 39 | 39.FERNET CONSTRUCT SRL▲ 146 | Sat Româneşti, Comuna Potlogi, Dâmboviţa | 18▲ 350 % | ▲ 350 % | -36,2 K RON | |
| 40 | 40.EURO-AUDIT SERVICE SRL▼ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 18▼ 10 % | ▼ 10 % | 457,2 K RON | |
| 41 | 41.INSTALATII-ENERGO-REPARATII SRL▲ 20 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | -34,6 K RON | |
| 42 | 42.ROYAL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 796,8 K RON | |
| 43 | 43.INSTALAŢII MONTAJ METAL REPARAŢII SRL▲ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 160,0% | 0,0% | 237,8 K RON | |
| 44 | 44.ELECTRIC COMPANY SRL▼ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 15▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 82,7 K RON | |
| 45 | 45.NUIL-STRUCTURI CONSTRUCŢII SRL▲ 231 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 15▲ 650 % | ▲ 650 % | 146,1 K RON | |
| 46 | 46.ADOMAR SRL▲ 15 | Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 763,3 K RON | |
| 47 | 47.DIEXCON SRL▼ 2 | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Dâmboviţa | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 93 RON | |
| 48 | 48.ALBERTO SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14▲ 250 % | ▲ 250 % | 207,5 K RON | |
| 49 | 49.LUPU SRL▲ 422 | Sat Iazu, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 14— | — | -119,3 K RON | |
| 50 | 50.PRISMA LUX CON SRL▼ 2 | Sat Matraca, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 344,7 K RON | |
| 51 | 51.SIAAS SERVICE SRL▲ 40 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 1,7 K RON | |
| 52 | 52.OMEGA MET CONSTRUCT SRL▲ 9 | Sat Bezdead, Comuna Bezdead, Dâmboviţa | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -78,3 K RON | |
| 53 | 53.EUROPA RENOVĂRI SRL▼ 19 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 13▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 33,6 K RON | |
| 54 | 54.TOMAL PROIECT GAS THERM SRL▲ 37 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | -154,1 K RON | |
| 55 | 55.CASA PROIECT INSTAL CONSULT SRL▲ 4 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 130,0% | 0,0% | 61,1 K RON | |
| 56 | 56.GRI-NIC CONSTRUCT S.R.L.▼ 44 | Sat Cojasca, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 13▼ 74 % | ▼ 74 % | -39,8 K RON | |
| 57 | 57.CONSTRUCŢII EDILITARE CIVILE ŞI SPECIALE PETRIS S.R.L.▲ 288 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 13▲ 1.200 % | ▲ 1.200 % | -83,7 K RON | |
| 58 | 58.DIANA ENG GROUP S.R.L.▲ 58 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 12▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 70,2 K RON | |
| 59 | 59.EXPRESIV SRL▲ 164 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12▲ 300 % | ▲ 300 % | -115,6 K RON | |
| 60 | 60.MOON COMIMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 120,0% | 0,0% | 95 K RON | |
| 61 | 61.ELECTRIC SISTEM SRL▲ 30 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 76,6 K RON | |
| 62 | 62.ACORD CONSTRUCT SRL▲ 409 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12— | — | 182,1 K RON | |
| 63 | 63.FORESTIERA MOROIENI SRL▼ 2 | Sat Glod, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 120,0% | 0,0% | 494,9 K RON | |
| 64 | 64.BATI ZEN CONSTRUCŢII S.R.L.▼ 26 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -249,3 K RON | |
| 65 | 65.REBMAX CONSTRUCT S.R.L.▲ 94 | Sat Gura Ocniţei, Comuna Gura Ocniţei, Dâmboviţa | 12▲ 140 % | ▲ 140 % | 231,7 K RON | |
| 66 | 66.INTERTOP CLASS BUILDING S.R.L.▼ 11 | Sat Teis, Comuna Şotânga, Dâmboviţa | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 68,6 K RON | |
| 67 | 67.START SA▼ 19 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 11▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 7,3 K RON | |
| 68 | 68.ECPROD SA▼ 46 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 11▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 408,2 K RON | |
| 69 | 69.ORIGINAL COM SRL▲ 63 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 11▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 758,4 K RON | |
| 70 | 70.ALCONSTRUCT SRL▼ 9 | Sat Ioneşti, Comuna Petreşti, Dâmboviţa | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -63,6 K RON | |
| 71 | 71.RADIUS SERV SRL▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 110,0% | 0,0% | 14 K RON | |
| 72 | 72.CI CONSTRUCT SRL▲ 32 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -717,5 K RON | |
| 73 | 73.REPER ENGINEERING CONSULTING SRL▲ 59 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 11▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 14,5 K RON | |
| 74 | 74.RINOVO IMPIANTI SRL▼ 13 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -164,5 K RON | |
| 75 | 75.MAXIMOB CONSTOURING SRL▲ 84 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 11▲ 120 % | ▲ 120 % | -82,1 K RON | |
| 76 | 76.PREPELITA SRL▲ 15 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 21,9 K RON | |
| 77 | 77.ADASA SRL▲ 14 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 236,4 K RON | |
| 78 | 78.ELECTRIC PREST SRL▲ 54 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 329,1 K RON | |
| 79 | 79.TIN TIM IMPEX SRL▲ 12 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 14,6 K RON | |
| 80 | 80.LORCONSTRUCT SRL▲ 24 | Sat Bezdead, Comuna Bezdead, Dâmboviţa | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | -210,4 K RON | |
| 81 | 81.CONSTAR INDUSTRY SRL▲ 51 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 95,6 K RON | |
| 82 | 82.EMA IDEAL CONSTRUCT SRL▲ 50 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 41 K RON | |
| 83 | 83.CHIŢOIU-MIH CONSTRUCT SRL▼ 22 | Sat Stubeie Tisa, Comuna Valea Lungă, Dâmboviţa | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -82,2 K RON | |
| 84 | 84.RENOV CONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -99,5 K RON | |
| 85 | 85.INSTALATII ELECTRICE AUTOMATIZARI SRL▲ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 90,0% | 0,0% | 207,9 K RON | |
| 86 | 86.RION-ELECTROSERVICE SRL▼ 41 | Sat Viişoara, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 9▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | -11,2 K RON | |
| 87 | 87.RAFEBA SRL▲ 72 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 45,9 K RON | |
| 88 | 88.EDILITARA COM CONS SRL▼ 13 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 16 K RON | |
| 89 | 89.ELPREST SRL▲ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 90,0% | 0,0% | 376,9 K RON | |
| 90 | 90.BUBU CONS SRL▼ 6 | Sat Răzvad, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 145,9 K RON | |
| 91 | 91.COELECTROTECHNIK SRL▲ 41 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 297,6 K RON | |
| 92 | 92.IMAROS PREST SRL▲ 12 | Sat Ungureni, Comuna Dragomireşti, Dâmboviţa | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 432,3 K RON | |
| 93 | 93.BASILICOM EDILE S.R.L.▲ 252 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | 58,2 K RON | |
| 94 | 94.SC AFA SPECIAL LOGISTIC S.R.L.▼ 10 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 3 K RON | |
| 95 | 95.ADINA ŞI CAMI UNIVERS S.R.L.nou | Sat Nucet, Comuna Nucet, Dâmboviţa | 9— | — | — | 279,8 K RON |
| 96 | 96.BOMARTO LIV S.R.L.▲ 127 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 9▲ 200 % | ▲ 200 % | -55,3 K RON | |
| 97 | 97.STARCONLIV COLOSAL S.R.L.nou | Sat Mircea Vodă, Comuna Sălcioara, Dâmboviţa | 9— | — | — | -62,4 K RON |
| 98 | 98.DIMBOVITA CONSTRUCTII SA▼ 43 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 8▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -171,1 K RON | |
| 99 | 99.INDCOM SRL▲ 60 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 202,3 K RON | |
| 100 | 100.ZPP BETON GRUP SRL▼ 25 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 3,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Dâmbovița
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
615 firme · 678,1 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
161 firme · 565,8 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
41 firme · 284,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
53 firme · 260,7 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
196 firme · 230,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 120,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
152 firme · 76 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
29 firme · 34,3 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
10 firme · 27,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
48 firme · 26,6 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
28 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 7 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
36 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
6 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
7 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
3 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
9 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
7 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 2 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 344,7 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 251,4 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 139,5 K RON