Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Dâmbovița după angajați în 2012
256 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.475. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 565.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AVICOLA CREVEDIA SA= | Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 565▲ 32 % | ▲ 32 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.AVICOLA TARTASESTI SA= | Sat Tărtăseşti, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 111▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 726,4 K RON | |
| 3 | 3.RIVA FOOD S.R.L.▲ 2 | Sat Conţeşti, Comuna Conţeşti, Dâmboviţa | 77▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 96 K RON | |
| 4 | 4.TONELI HOLDING S.A.▼ 1 | Sat Dragodana, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 74▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 5 | 5.PISCICULTORUL SA▼ 1 | Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 53▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 1,2 K RON | |
| 6 | 6.AGRICOOL BIA ZOO PRODUCTION SRLnou | Sat Dragodăneşti, Comuna Cândeşti, Dâmboviţa | 36— | — | — | 75,4 K RON |
| 7 | 7.SILVADOR COMPANY SRL▼ 1 | Sat Pucheni, Comuna Pucheni, Dâmboviţa | 30▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 21,2 K RON | |
| 8 | 8.DAIBO FOREXIM SRL= | Sat I. L. Caragiale, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 26▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 838,3 K RON | |
| 9 | 9.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NATURAL BUCEGI RA▲ 3 | Sat Moroeni, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 23▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 0 RON | |
| 10 | 10.COMPREST SILVA SRL▲ 1 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 492,3 K RON | |
| 11 | 11.G.M.B VIVAI GRUP SRL▼ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 22▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 79 K RON | |
| 12 | 12.OCOLUL SILVIC IALOMICIOARA SRL▼ 3 | Sat Glod, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 22▲ 10 % | ▲ 10 % | 134,2 K RON | |
| 13 | 13.AGROMAD CROPS SRL▲ 110 | Sat Conţeşti, Comuna Conţeşti, Dâmboviţa | 18— | — | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.AVIRANDY IMPEX SRL▲ 1 | Sat Bărbuceanu, Comuna Butimanu, Dâmboviţa | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 16,6 K RON | |
| 15 | 15.EXFOR SRL▲ 1 | Sat Pietrosiţa, Comuna Pietrosiţa, Dâmboviţa | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 78,9 K RON | |
| 16 | 16.DOI-M SRL▲ 2 | Sat Butimanu, Comuna Butimanu, Dâmboviţa | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 2,3 K RON | |
| 17 | 17.AGROZOOTEHNICA SRL▼ 4 | Sat Comişani, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 6,9 K RON | |
| 18 | 18.CORPORAŢIA GREEN FIELD SRL▼ 5 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -71,8 K RON | |
| 19 | 19.PROECO SRL= | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Dâmboviţa | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 3,6 K RON | |
| 20 | 20.NEVAL PROD SRL▲ 103 | Sat Pietrosiţa, Comuna Pietrosiţa, Dâmboviţa | 11— | — | -261,8 K RON | |
| 21 | 21.MONTEAGRO INVEST SRL▼ 4 | Sat Vadu Stanchii, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -64 K RON | |
| 22 | 22.ERRA GREEN SRL▼ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 18,9 K RON | |
| 23 | 23.AGROMEC TITU SRLnou | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 80,0% | 0,0% | -123,4 K RON | |
| 24 | 24.VLADIMIR COM SRL= | Sat Bărăceni, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 135 K RON | |
| 25 | 25.AGROMEC RACARI SA▲ 1 | Sat Conţeşti, Comuna Conţeşti, Dâmboviţa | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 919 RON | |
| 26 | 26.IND-AGRO-IMPEX SRL▲ 18 | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 2,8 K RON | |
| 27 | 27.AGRO ALEXOANA SRL▼ 3 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Dâmboviţa | 70,0% | 0,0% | 270,3 K RON | |
| 28 | 28.ALCADAN COM SRL▼ 8 | Sat Dobra, Comuna Dobra, Dâmboviţa | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,3 K RON | |
| 29 | 29.FERMA NR.1 SDA SRL▲ 42 | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 18,1 K RON | |
| 30 | 30.TOP GOLDEN FARM SRL▲ 25 | Sat Cocani, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 81,4 K RON | |
| 31 | 31.VITPREST SRL▼ 5 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 60,0% | 0,0% | 356,6 K RON | |
| 32 | 32.ARC PROD SRL▲ 4 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -6,9 K RON | |
| 33 | 33.ALMADIM PROD SRL▼ 7 | Sat Bilciureşti, Comuna Bilciureşti, Dâmboviţa | 60,0% | 0,0% | 30,1 K RON | |
| 34 | 34.TEHNICA AGRICOLA COJASCA SRL▼ 14 | Sat Cojasca, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 9,3 K RON | |
| 35 | 35.AGRO RUX SRL▲ 1 | Sat Săcueni, Comuna Gura Ocniţei, Dâmboviţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -22,3 K RON | |
| 36 | 36.MOTECO COSTEŞTI VALE SRL= | Sat Mărunţisu, Comuna Costeştii din Vale, Dâmboviţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 113,9 K RON | |
| 37 | 37.POULTRY FARM SRL▼ 11 | Sat Cocani, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 60,0% | 0,0% | 14,2 K RON | |
| 38 | 38.GOLDEN POULTRY SRL▼ 12 | Sat Cocani, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 60,0% | 0,0% | 61,7 K RON | |
| 39 | 39.INDFOREST IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 5,3 K RON | |
| 40 | 40.CHIM SEM AGRO SRL▼ 14 | Sat Răscăeţi, Comuna Răscăeţi, Dâmboviţa | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -332,1 K RON | |
| 41 | 41.RORAM JARDIN SRL▼ 15 | Sat Văleni-Dâmboviţa, Comuna Văleni-Dâmboviţa, Dâmboviţa | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -152,9 K RON | |
| 42 | 42.CLAU-ROMI FOREST SRL▼ 6 | Sat Micloşanii Mici, Comuna Malu cu Flori, Dâmboviţa | 50,0% | 0,0% | 78,1 K RON | |
| 43 | 43.AGRICOLA CORNATELU S.R.L.▼ 7 | Sat Cornăţelu, Comuna Cornăţelu, Dâmboviţa | 50,0% | 0,0% | 70 K RON | |
| 44 | 44.VADARO FOREST SRL= | Sat Pietrosiţa, Comuna Pietrosiţa, Dâmboviţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 43,8 K RON | |
| 45 | 45.AGROSIM TOTAL SRL▼ 9 | Sat Dobra, Comuna Dobra, Dâmboviţa | 50,0% | 0,0% | 73,9 K RON | |
| 46 | 46.COLEGIUL NATIONAL ION LUCA CARAGIALEnou | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 5— | — | — | 5,3 K RON |
| 47 | 47.SELAVIL SRL▲ 8 | Sat Şelaru, Comuna Şelaru, Dâmboviţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -42 K RON | |
| 48 | 48.ERBALACT S.R.L.▲ 42 | Sat Nucet, Comuna Nucet, Dâmboviţa | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | -224,3 K RON | |
| 49 | 49.AGROCORAL SRL▼ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | 4,7 K RON | |
| 50 | 50.SEQUOIA FOREST SRL▲ 5 | Sat Căpsuna, Comuna Cobia, Dâmboviţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 22,5 K RON | |
| 51 | 51.PROD TOTAL SRL▼ 15 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 4,1 K RON | |
| 52 | 52.ECOALPIFLORA S.R.L.▼ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | 471 RON | |
| 53 | 53.AER TOTAL 2005 S.R.L.▲ 70 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4— | — | -104,4 K RON | |
| 54 | 54.AVICOL PROD-CONSULT SRL▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 75,3 K RON | |
| 55 | 55.LEMN ADI-EXPLO SRL▼ 11 | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | -72,4 K RON | |
| 56 | 56.SIMEX PLANT SRLnou | Sat Boboci, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 4— | — | — | -29,8 K RON |
| 57 | 57.FERMA SUINPROD MAVRODIN SRL▼ 13 | Loc. Mavrodin, Oraş Răcari, Dâmboviţa | 40,0% | 0,0% | -35,6 K RON | |
| 58 | 58.OCOLUL SILVIC CARPAŢII DE SUD SRL▼ 48 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 4▼ 79 % | ▼ 79 % | -375,6 K RON | |
| 59 | 59.RAMO FAIN SRL▲ 12 | Sat Gura Sutii, Comuna Gura Sutii, Dâmboviţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 63,8 K RON | |
| 60 | 60.GEOAGRA SRL▼ 5 | Sat Cuza Vodă, Comuna Sălcioara, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | 9,1 K RON | |
| 61 | 61.FORETEX IMPEX SRL▼ 6 | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | 4,9 K RON | |
| 62 | 62.SAGIT LIFE SRL▲ 61 | Sat Tărtăseşti, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 3— | — | 39,9 K RON | |
| 63 | 63.HINOKI PROD SRL▼ 19 | Sat Lazuri, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 31,8 K RON | |
| 64 | 64.SIG AGRO SRL▼ 20 | Loc. Ghergani, Oraş Răcari, Dâmboviţa | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 5,4 K RON | |
| 65 | 65.SERE VATRA LUMINOASĂ SRL▼ 10 | Sat Mărunţisu, Comuna Costeştii din Vale, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | -40,8 K RON | |
| 66 | 66.ROTA-FOREST SRL▼ 22 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 3,1 K RON | |
| 67 | 67.GLOBAL PIGEON SUPPLIES SRL▼ 12 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | 24,5 K RON | |
| 68 | 68.FLAGROGEN SRL▼ 13 | Sat Morteni, Comuna Morteni, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | 130,1 K RON | |
| 69 | 69.SORGI AGRO SRLnou | Sat Băduleşti, Comuna Crângurile, Dâmboviţa | 3— | — | 8,9 K RON | |
| 70 | 70.ANK FOREST SRL▼ 15 | Sat Cobiuţa, Comuna Cobia, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | 24,9 K RON | |
| 71 | 71.CLAUDIOORLANDI SRL▼ 35 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -96,9 K RON | |
| 72 | 72.GEO GEVAL SRL▼ 46 | Sat Podu Rizii, Comuna Sălcioara, Dâmboviţa | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | -31 K RON | |
| 73 | 73.TATA IULIA ŞI OANA SRL▼ 18 | Sat Pietrosiţa, Comuna Pietrosiţa, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | 27,3 K RON | |
| 74 | 74.IRBIS SRL▲ 16 | Sat I. L. Caragiale, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -16,8 K RON | |
| 75 | 75.HELYANTIS SRL▼ 20 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 3,4 K RON | |
| 76 | 76.AGROMEC BRANISTE SA▼ 5 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | 14,3 K RON | |
| 77 | 77.AGROMEC PATROAIA SA▼ 6 | Comuna Crângurile, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | 15,1 K RON | |
| 78 | 78.EXPLO BOM SRL▼ 7 | Sat Iedera de Jos, Comuna Iedera, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | 14,9 K RON | |
| 79 | 79.PRODUCŢIE ANIMALĂ POTLOGI SRL▼ 8 | Sat Pitaru, Comuna Potlogi, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | 20,4 K RON | |
| 80 | 80.ARTSCAPE SRL▼ 9 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | 221,7 K RON | |
| 81 | 81.RAMOT GIL IMPEX SRL▼ 10 | Comuna Petreşti, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | -24,2 K RON | |
| 82 | 82.AGRO MLADITA SRL▲ 8 | Sat Ciocănari, Comuna Niculeşti, Dâmboviţa | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 14,8 K RON | |
| 83 | 83.MARIART SERV SRL▲ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -14,7 K RON | |
| 84 | 84.ECOAGRO SRL▲ 6 | Sat Tărtăseşti, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 145,8 K RON | |
| 85 | 85.KASBLY SRL▼ 14 | Sat Şotânga, Comuna Şotânga, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | -26,2 K RON | |
| 86 | 86.ABIES FOREST SRL▼ 15 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | -73,7 K RON | |
| 87 | 87.EXPLOMONTANA SRL▼ 32 | Sat Lunca, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -6,7 K RON | |
| 88 | 88.AGRICOLA-CORBII MARI-COM SRL▼ 17 | Sat Petreşti, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | 78,2 K RON | |
| 89 | 89.ALMAROS SRL▼ 18 | Sat Toculeşti, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | -40,7 K RON | |
| 90 | 90.ADI & MARY TOTAL SERV S.R.L.= | Sat Gemenea Brătuleşti, Comuna Voineşti, Dâmboviţa | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -36,2 K RON | |
| 91 | 91.AGRICOLA - PUNTEA DE GRECI SRL▼ 65 | Sat Puntea de Greci, Comuna Petreşti, Dâmboviţa | 2▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 375 RON | |
| 92 | 92.AVICRISALI SRL▲ 31 | Sat Brăteştii de Jos, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 2— | — | -35 K RON | |
| 93 | 93.MONT - GARDEN SRL▼ 22 | Sat Dealu Mare, Comuna Buciumeni, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | -9,2 K RON | |
| 94 | 94.GREEN AGROTOP PRODUCTION SRL▼ 4 | Sat Tărtăseşti, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 18,4 K RON | |
| 95 | 95.BUNEA FOREST SRL▲ 28 | Sat Suduleni, Comuna Voineşti, Dâmboviţa | 2— | — | -1,6 K RON | |
| 96 | 96.FERMA OLARU CO S.R.L.nou | Sat Bilciureşti, Comuna Bilciureşti, Dâmboviţa | 2— | — | — | 49 RON |
| 97 | 97.EXPLO WOOD GREEN SRL▼ 26 | Sat Vişina, Comuna Vişina, Dâmboviţa | 20,0% | 0,0% | 43,5 K RON | |
| 98 | 98.SEKWOIA CEDRU FOREST S.R.L.nou | Sat Gheboaia, Comuna Finta, Dâmboviţa | 2— | — | — | 4,8 K RON |
| 99 | 99.GEABA SRL▼ 44 | Sat Potlogeni Vale, Comuna Crângurile, Dâmboviţa | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -2,4 K RON | |
| 100 | 100.NINA DODO GRUP S.R.L.▼ 10 | Sat Tărtăseşti, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 10,0% | 0,0% | -21,7 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Dâmbovița
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
8 firme · 373 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
107 firme · 224,2 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
61 firme · 110,3 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
52 firme · 92,9 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
9 firme · 71,2 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
23 firme · 50,6 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
15 firme · 35,1 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
13 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
14 firme · 11,2 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
22 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
3 firme · 1 mil. RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 983,6 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
3 firme · 485,8 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
6 firme · 329,8 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
5 firme · 99,9 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
1 firme · 0 RON