Top 100 firme — IT și comunicații, Constanța după angajați în 2015
628 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.082. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 91.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NETWORK SYSTEM COMMUNICATION SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 91▲ 213,8 % | ▲ 213,8 % | 419,6 K RON | |
| 2 | 2.TELEGRAF ADVERTISING SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 67▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | -132,3 K RON | |
| 3 | 3.COMPANIA NAŢIONALĂ DE RADIOCOMUNICAŢII NAVALE RADIONAV SA▲ 1 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 65▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -330,7 K RON | |
| 4 | 4.CANAL S SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 62▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 585,1 K RON | |
| 5 | 5.MEDIA EST VISION SRL▲ 1 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 49▼ 2 % | ▼ 2 % | 60,1 K RON | |
| 6 | 6.INTERSAT SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 300,0% | 0,0% | 278,2 K RON | |
| 7 | 7.CLUB-NET STAR SRL▲ 11 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 28▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 88 K RON | |
| 8 | 8.ARMIS AQUA SRL▲ 7 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 26▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 274,6 K RON | |
| 9 | 9.CITYPLEX SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -166,7 K RON | |
| 10 | 10.MULTISOFT SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 240,0% | 0,0% | 580,3 K RON | |
| 11 | 11.NAVTRON SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 230,0% | 0,0% | 4,1 mil. RON | |
| 12 | 12.TELESAT SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 350,1 K RON | |
| 13 | 13.SKYNET CONNECT SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18▼ 91 % | ▼ 91 % | 76 K RON | |
| 14 | 14.MEDIA INFO CHANNEL S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -112,9 K RON | |
| 15 | 15.TELEFONICA 2000 SRL▲ 5 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 372,6 K RON | |
| 16 | 16.LITORAL MEDIA GROUP SRL▼ 1 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -247,2 K RON | |
| 17 | 17.DEVITYRO S.R.L.▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.MONTANA PRESS SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 160,0% | 0,0% | -11 K RON | |
| 19 | 19.ATELIER MEDIA SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | -109,5 K RON | |
| 20 | 20.AXEL TELECOM GRUP SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 113,8 K RON | |
| 21 | 21.OCEAN TECHNOLOGIES GROUP ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 218,2 K RON | |
| 22 | 22.REPLICA EXPRES SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15▲ 200 % | ▲ 200 % | -368,9 K RON | |
| 23 | 23.SEARA COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 150,5 K RON | |
| 24 | 24.SILVA SISTEMS SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 658,7 K RON | |
| 25 | 25.RADO PREST SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 110,0% | 0,0% | 15,8 K RON | |
| 26 | 26.SERV LINES CO SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 401,3 K RON | |
| 27 | 27.QUANTUM POS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 100,0% | 0,0% | -287 K RON | |
| 28 | 28.CONTROL ENGINEERING SRL▲ 6 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 2,8 K RON | |
| 29 | 29.EDUARD PUBLISHING SRL▲ 5 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 259,4 K RON | |
| 30 | 30.MENTOR SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 80,0% | 0,0% | 127 K RON | |
| 31 | 31.ALTAIR SOFT SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 513,2 K RON | |
| 32 | 32.REAL DATA SOFT SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 60,3 K RON | |
| 33 | 33.START IT STYLE SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 80,0% | 0,0% | 61,1 K RON | |
| 34 | 34.NEDAS AVANTGARDE PREST SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -165,2 K RON | |
| 35 | 35.A&A CABLEVISION SRLnou | Sat Săcele, Comuna Săcele, Constanţa | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 929,4 K RON | |
| 36 | 36.FTV RO SRL▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | -12,6 K RON | |
| 37 | 37.GET BOWTIED S.R.L.▲ 10 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 448,8 K RON | |
| 38 | 38.FASHION LUXURY EVENTS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | -235,4 K RON | |
| 39 | 39.GLOBAL MEDIA ART SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 20,3 K RON | |
| 40 | 40.HAINVEST VISION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7— | — | — | -45,2 K RON |
| 41 | 41.SOFT 92 SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -244,9 K RON | |
| 42 | 42.GLYKON SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 493 RON | |
| 43 | 43.GLOBALTECH SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 250,7 K RON | |
| 44 | 44.IMAGO STUDIO SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 9 K RON | |
| 45 | 45.PHE BUSINESS TECHNOLOGY S.R.L.▲ 10 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 59,4 K RON | |
| 46 | 46.MYEGYPREMIUM SRL▲ 273 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6— | — | -213,3 K RON | |
| 47 | 47.AD-FIRE YOUTH GROUP SRL▲ 21 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 83,5 K RON | |
| 48 | 48.TDL SOFT CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 60,0% | 0,0% | 61,4 K RON | |
| 49 | 49.MEDICAL ADVERTISING & SOFT SRL-D▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 35,6 K RON | |
| 50 | 50.WEBMOTION EAST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6— | — | — | -27,4 K RON |
| 51 | 51.ROMFAST SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 50,0% | 0,0% | 24,5 K RON | |
| 52 | 52.PROMAGIC A.L. SRL▲ 267 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5— | — | 18 K RON | |
| 53 | 53.BDA WEB DESIGN SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 117,5 K RON | |
| 54 | 54.TAXI SCORPION SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 50,0% | 0,0% | 16,3 K RON | |
| 55 | 55.AMASOFT EXPERT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 50,0% | 0,0% | 39,3 K RON | |
| 56 | 56.FLOMIR BRAND SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 50,0% | 0,0% | 608 K RON | |
| 57 | 57.SOFTELIO SRL▲ 109 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 73,5 K RON | |
| 58 | 58.DOBROGEA MEDIA SRL▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 32,2 K RON | |
| 59 | 59.CREATIVE SEO SRL▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 69,7 K RON | |
| 60 | 60.NETMAC COMMUNICATION SRL▲ 30 | Sat Peştera, Comuna Peştera, Constanţa | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 27,5 K RON | |
| 61 | 61.METASOFT PLUS SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,0% | 0,0% | 55,9 K RON | |
| 62 | 62.TOMRAD COMMUNICATIONS SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,0% | 0,0% | 1,9 K RON | |
| 63 | 63.IMPROMEX SRL▲ 103 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 121,2 K RON | |
| 64 | 64.COMTEL CONSTANTA SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,0% | 0,0% | 104,9 K RON | |
| 65 | 65.MARIA ELECTRONIC SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,0% | 0,0% | 104 K RON | |
| 66 | 66.SUD-EST PRESS SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,0% | 0,0% | 58,3 K RON | |
| 67 | 67.EDITURA STEAUA NORDULUI SRL▼ 44 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | -745,7 K RON | |
| 68 | 68.NEO VISION SYSTEMS SRL▲ 22 | Sat Gura Dobrogei, Comuna Cogealac, Constanţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 3,8 K RON | |
| 69 | 69.EDNA COLOR SRL▼ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 40,0% | 0,0% | 7,8 K RON | |
| 70 | 70.EXPERT MEDIA CONSULTING SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -103,3 K RON | |
| 71 | 71.WEBNET SOLUTIONS SRL▼ 3 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 40,0% | 0,0% | 432,2 K RON | |
| 72 | 72.NETBEE TELECOM SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 24,9 K RON | |
| 73 | 73.NEWS EDIT MEDIA SRL▼ 5 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 40,0% | 0,0% | -1,4 K RON | |
| 74 | 74.EURO KARMA DATACENTER SRL▲ 16 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 145,7 K RON | |
| 75 | 75.ROYAL TECH INT SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,0% | 0,0% | 155,3 K RON | |
| 76 | 76.WIZ CERT S.R.L.▲ 243 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4— | — | 187,9 K RON | |
| 77 | 77.BLUEPINK SOFTWARE SRL▲ 89 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 44,3 K RON | |
| 78 | 78.EDITURA AEGYSSUS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4— | — | — | 11,1 K RON |
| 79 | 79.EVOLET SOFT SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,0% | 0,0% | 31,3 K RON | |
| 80 | 80.INSTRONICA SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,0% | 0,0% | 249,5 K RON | |
| 81 | 81.PRAGMA OPTION SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,0% | 0,0% | 3,2 K RON | |
| 82 | 82.DIGITEL SERVICE SRL▼ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 4,8 K RON | |
| 83 | 83.INTERNETIC SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,0% | 0,0% | 18,9 K RON | |
| 84 | 84.SOFT OF ART SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,0% | 0,0% | 989,5 K RON | |
| 85 | 85.P&R CONT SOLUTIONS SRL▼ 42 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 197,6 K RON | |
| 86 | 86.SOLUTIONS AND CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,0% | 0,0% | -718,9 K RON | |
| 87 | 87.EROSNET SRL▲ 3 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 30,0% | 0,0% | 52,7 K RON | |
| 88 | 88.MANAT MAGNUM S.R.L.▲ 29 | Loc. Olimp, Municipiul Mangalia, Constanţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -1,1 mil. RON | |
| 89 | 89.ALPHA MEDIA SRL▲ 1 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 30,0% | 0,0% | 26,6 K RON | |
| 90 | 90.EPIC WEB SRL▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 57,8 K RON | |
| 91 | 91.RBT TAXI CONSTANTA S.R.L.▼ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 4,1 K RON | |
| 92 | 92.C.E PREMIUM STUDIO SRL▼ 59 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -154,5 K RON | |
| 93 | 93.ARHISERV JUNIOR SRL▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 48,2 K RON | |
| 94 | 94.SYL SOFT MANAGEMENT SRL▼ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -58,6 K RON | |
| 95 | 95.INTERMUSIC MEDIA SRL▼ 5 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 30,0% | 0,0% | 4,8 K RON | |
| 96 | 96.NEWS DOBROGEA SRL▼ 6 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 30,0% | 0,0% | -90,3 K RON | |
| 97 | 97.1ARTISTMUSIC SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -29,8 K RON | |
| 98 | 98.DREAMTEAM NETWORK SRL▼ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 2,9 K RON | |
| 99 | 99.UNIQSOFT SOLUTIONS SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,0% | 0,0% | 64,3 K RON | |
| 100 | 100.INNOVATIVE THINKING SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,0% | 0,0% | -11,8 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Constanța
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
286 firme · 94,3 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
132 firme · 66,1 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
39 firme · 37,2 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
51 firme · 33,9 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
26 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
77 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
69 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
88 firme · 18 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
19 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
18 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
33 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
19 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
32 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
32 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
24 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
17 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
29 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
8 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
16 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
10 firme · 974,1 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
8 firme · 879,2 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 798,4 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 684,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
4 firme · 680 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
2 firme · 416,1 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
1 firme · 122,5 K RON