Top 100 firme — Transport și depozitare, Cluj după angajați în 2017
4.017 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 12.964. Pragul de intrare în top este 18, iar liderul atinge 2.394.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CARRION EXPEDITION SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2.394▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 11,4 mil. RON | |
| 2 | 2.COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC CLUJ NAPOCA S.A.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.357▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 3 | 3.TRANSFEROVIAR GRUP SA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 654▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -2 mil. RON | |
| 4 | 4.SKIPTRANS SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 645▲ 43 % | ▲ 43 % | 12,1 mil. RON | |
| 5 | 5.GBT LOGISTIC SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 573▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 524,3 K RON | |
| 6 | 6.ARCESE TRANSPORT SRL▼ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 461▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 7 | 7.BALADEI THIRDWAY TRANSPORT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 415▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -561 K RON | |
| 8 | 8.TRANSFEROVIAR CĂLĂTORI SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 387▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | -14 mil. RON | |
| 9 | 9.LOGISTIC E VAN WIJK SRL= | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 367▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 11,2 mil. RON | |
| 10 | 10.VOS LOGISTICS ROMANIA SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 362▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 680,6 K RON | |
| 11 | 11.AEROPORTUL INTERNAȚIONAL AVRAM IANCU CLUJ RA▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 299▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 28 mil. RON | |
| 12 | 12.TRANS SESE SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 286▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.EURO FLEET TRANSPORTS SRL▼ 1 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 258▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 11,6 mil. RON | |
| 14 | 14.VIA TERRA SPEDITION SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 226▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 15 | 15.FANY PRESTARI SERVICII SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 224▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 3,7 mil. RON | |
| 16 | 16.KIM JOHANSEN TRANSPORT SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 200▼ 2 % | ▼ 2 % | 33,1 K RON | |
| 17 | 17.ROUTIER EUROPEAN TRANSPORT S.A.▼ 1 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 186▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 18 | 18.X CURIER EXTREM SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 149▲ 125,8 % | ▲ 125,8 % | -5,6 mil. RON | |
| 19 | 19.VIA TERRA TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 143▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 3,6 mil. RON | |
| 20 | 20.TOURS CLAUS SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 140▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 69,5 K RON | |
| 21 | 21.EURO ADVISORY BUSINESS SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 134▲ 119,7 % | ▲ 119,7 % | -708,9 K RON | |
| 22 | 22.HEISTERKAMP TRANSPORT ROMANIA SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 120▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 221,9 K RON | |
| 23 | 23.DAN SPEED SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 105▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | -74,8 K RON | |
| 24 | 24.INTERREGIONAL CĂLĂTORI SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98▲ 21 % | ▲ 21 % | -3,4 mil. RON | |
| 25 | 25.VOSESCU SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 2 mil. RON | |
| 26 | 26.LG TRANS SRL= | Sat Bădeni, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 81▲ 11 % | ▲ 11 % | 2,7 mil. RON | |
| 27 | 27.SIMER IMPEX SRL▲ 8 | Sat Sântioana, Comuna Ţaga, Cluj | 76▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 28 | 28.APRIA SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71▼ 9 % | ▼ 9 % | -986,8 K RON | |
| 29 | 29.PSP CARGO GROUP S.A.▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 30,6 K RON | |
| 30 | 30.MAXIM INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Turda, Cluj | 70▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 269,5 K RON | |
| 31 | 31.TRANSURB SA= | Municipiul Dej, Cluj | 67▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -283,6 K RON | |
| 32 | 32.ENGLMAYER ROMANIA SRL▲ 6 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 65▲ 25 % | ▲ 25 % | 132,7 K RON | |
| 33 | 33.BRG LOGISTIC SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 218 K RON | |
| 34 | 34.RUMARAN SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 35 | 35.LUCAROM IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 63▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 82,9 K RON | |
| 36 | 36.ALEX TIME IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Turda, Cluj | 61▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 601,9 K RON | |
| 37 | 37.CARTRANSLOG ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61▲ 7 % | ▲ 7 % | 170,5 K RON | |
| 38 | 38.DE ROOY TRANSPORT ROMANIA S.R.L.▲ 282 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58▲ 866,7 % | ▲ 866,7 % | 420,8 K RON | |
| 39 | 39.PRODAN TOUR SRL▲ 2.604 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 54— | — | 101,9 K RON | |
| 40 | 40.VALTRANS IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 205,9 K RON | |
| 41 | 41.ALYALIM AVA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51▲ 537,5 % | ▲ 537,5 % | 141,9 K RON | |
| 42 | 42.EDA COMTRANS IMPORT EXPORT SRL▼ 1 | Sat Berindu, Comuna Sinpaul, Cluj | 49▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 43 | 43.S G M EXPRESS SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 293,7 K RON | |
| 44 | 44.FILDER DHR SRL▲ 569 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46▲ 1.433,3 % | ▲ 1.433,3 % | 188,3 K RON | |
| 45 | 45.MAYA MOTORS SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 44▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 434,6 K RON | |
| 46 | 46.COSTRANS IMPORT EXPORT SRL▼ 4 | Municipiul Dej, Cluj | 43▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 47 | 47.ATLAS TOUR SRL▼ 3 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 43▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 48 | 48.CESPED ROMANIA SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 799,1 K RON | |
| 49 | 49.NICOLDEN SRL▲ 2 | Municipiul Turda, Cluj | 40▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 50 | 50.GIFTRANS SRL▼ 2 | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 38▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1 mil. RON | |
| 51 | 51.MISI 99 EXIM SRL= | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 37▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 52 | 52.IOSUA PRODCOM SRL▲ 5 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 36▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 117,8 K RON | |
| 53 | 53.HJM LOGISTIC SRL▼ 6 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 36▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 110,3 K RON | |
| 54 | 54.CREDIS COMEXIM SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 55 | 55.TRANSILVANIA POST SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 739,1 K RON | |
| 56 | 56.TAXI PRO NAPOCA SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 774,5 K RON | |
| 57 | 57.RUBIO SPEDITION SRL▲ 23 | Sat Măguri-Răcătău, Comuna Măguri-Răcătău, Cluj | 33▲ 65 % | ▲ 65 % | 28,2 K RON | |
| 58 | 58.DAV DMC AUTO SRL▲ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 77 K RON | |
| 59 | 59.OPTIM CARGO SPED SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 31▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 17,6 K RON | |
| 60 | 60.FAN CURIER SRL▼ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30▼ 76 % | ▼ 76 % | -187,8 K RON | |
| 61 | 61.MD INVEST SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 300,0% | 0,0% | 400,8 K RON | |
| 62 | 62.EUROPEAN ACTIVITIES S.R.L.▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 51 K RON | |
| 63 | 63.ADD CARGO SOLUTIONS SRL▼ 13 | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 30▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -8,2 K RON | |
| 64 | 64.RAGINOASA TRANSIMPEX SRL▼ 3 | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 29▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 48,7 K RON | |
| 65 | 65.CORO TRANS IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 29▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 547,4 K RON | |
| 66 | 66.TRANSPORTES FILIP SRL▼ 5 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 29▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 91,2 K RON | |
| 67 | 67.PRUESTEL SPEDITION SRL= | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 29▲ 16 % | ▲ 16 % | -778,9 K RON | |
| 68 | 68.VIAMOD CONSTRUCT SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 35,8 K RON | |
| 69 | 69.JOLY IMPORT EXPORT SRL▼ 8 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 270,0% | 0,0% | 214,5 K RON | |
| 70 | 70.CLAR TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 38,6 K RON | |
| 71 | 71.EUROCRIS TRANS SRL▼ 12 | Sat Soporu de Câmpie, Comuna Frata, Cluj | 27▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 72 | 72.QVINT RTL SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 127,5 K RON | |
| 73 | 73.ALIDAMI SRL▲ 18 | Municipiul Turda, Cluj | 25▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | -619,8 K RON | |
| 74 | 74.JUNIOR SPEED SRL▲ 35 | Sat Căpusu Mare, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 25▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 235,8 K RON | |
| 75 | 75.O&L SPEDITIONWAGON SRL▲ 10 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 25▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 3 RON | |
| 76 | 76.UNITRANS LOGISTICS SRL▼ 4 | Comuna Savadisla, Cluj | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 492 K RON | |
| 77 | 77.ZAH TRANS SRL▲ 3 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.D`AGOSTINO AUTOTRASPORTI S.R.L.▲ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 24▲ 20 % | ▲ 20 % | 232,5 K RON | |
| 79 | 79.GXP2000 INTERNATIONAL TRANSPORT SRL▲ 45 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | -308 K RON | |
| 80 | 80.TOR TRANS SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 230,0% | 0,0% | 687,3 K RON | |
| 81 | 81.EUROSPEED DTC SPEDITION SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 268,9 K RON | |
| 82 | 82.HBTRUCK LOGISTIC SRL▲ 27 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 23▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 123,8 K RON | |
| 83 | 83.ASTRID IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Dej, Cluj | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 884,8 K RON | |
| 84 | 84.RUBINRO COM SERV SRL▲ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 36,8 K RON | |
| 85 | 85.CBA TRANS SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 46,4 K RON | |
| 86 | 86.MIGARO SRL▲ 5 | Municipiul Turda, Cluj | 21▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 17,4 K RON | |
| 87 | 87.FILDER AUTO SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 21▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 3,5 mil. RON | |
| 88 | 88.CELOT SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 21▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 750,1 K RON | |
| 89 | 89.LIVIU TRANS AUTO SRL▲ 101 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20▲ 100 % | ▲ 100 % | 527,3 K RON | |
| 90 | 90.TRANSILEXPA SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -155,2 K RON | |
| 91 | 91.CHIOREAN SPEDITION SRL▼ 6 | Sat Filea de Sus, Comuna Ciurila, Cluj | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 10,3 K RON | |
| 92 | 92.CORRETTO MED S.R.L.▲ 52 | Sat Dealu Negru, Comuna Călăţele, Cluj | 20▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 125 K RON | |
| 93 | 93.CIMARO TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 501 K RON | |
| 94 | 94.TEO TRANS SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 344 RON | |
| 95 | 95.MICUTU 68 SRL▼ 23 | Sat Cheia, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 19▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 822,8 K RON | |
| 96 | 96.KIA & STEVEN SRL▲ 8 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 450,9 K RON | |
| 97 | 97.MOLDAVIA RESTAURANT SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 180,0% | 0,0% | 68,7 K RON | |
| 98 | 98.OPTIMUS TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 180,0% | 0,0% | -89,6 K RON | |
| 99 | 99.CRAMI SRL▲ 16 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 150,2 K RON | |
| 100 | 100.C T LOGISTIC SRL▲ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 37,7 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Cluj
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.961 firme · 4,8 mld. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
22 firme · 385 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 365,3 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
46 firme · 347,3 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
11 firme · 285,1 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
6 firme · 223,4 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
687 firme · 208,5 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
18 firme · 192,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
68 firme · 175,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
290 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
1.623 firme · 96,3 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
111 firme · 74,1 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
9 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
568 firme · 50,6 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
25 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
6 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 946,6 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
3 firme · 712,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 439,2 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
3 firme · 370,7 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 285,5 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 201,2 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
2 firme · 0 RON