Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Cluj după angajați în 2009
113 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 333. Pragul de intrare în top este 0, iar liderul atinge 24.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RODESI SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 21,9 K RON | |
| 2 | 2.MARITRANS SRL▲ 2 | Municipiul Gherla, Cluj | 20▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 6,8 K RON | |
| 3 | 3.EST LIGNUM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -500,6 K RON | |
| 4 | 4.BLACK FOREST SRL▲ 1 | Comuna Beliş, Cluj | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -7,6 K RON | |
| 5 | 5.C&I LEMN CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Iara, Comuna Iara, Cluj | 15▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 162,8 K RON | |
| 6 | 6.ROVAFER COM SRL▼ 1 | Comuna Poieni, Cluj | 14▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -501,4 K RON | |
| 7 | 7.MAT FOREST SRL▲ 4 | Comuna Călăţele, Cluj | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -96,5 K RON | |
| 8 | 8.MONDMARC SRL▲ 4 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | -269,6 K RON | |
| 9 | 9.TODEA BIS SRL▼ 1 | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -40,4 K RON | |
| 10 | 10.PREST WOODMOB SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10▲ 150 % | ▲ 150 % | 27,6 K RON | |
| 11 | 11.MEGA TEST SRL▲ 3 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 80,0% | 0,0% | -33,1 K RON | |
| 12 | 12.EUROCIP IMPORT EXPORT SRL▼ 5 | Comuna Poieni, Cluj | 8▼ 50 % | ▼ 50 % | -217,3 K RON | |
| 13 | 13.LOREDANA & CRINA SRL▲ 1 | Sat Smida, Comuna Beliş, Cluj | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 36,8 K RON | |
| 14 | 14.COMANDA TIMPLARIE SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 60,0% | 0,0% | -14,9 K RON | |
| 15 | 15.MOBLAND PROD SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -42,5 K RON | |
| 16 | 16.BORTOS IMPORT EXPORT SRL▲ 3 | Comuna Mărgău, Cluj | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -23,1 K RON | |
| 17 | 17.VALEA FIRII PRODFOREST SRL▲ 10 | Comuna Mărgău, Cluj | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -54,6 K RON | |
| 18 | 18.SPER CREDO PROD SRL▲ 9 | Comuna Mărgău, Cluj | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -29,2 K RON | |
| 19 | 19.EUROGATER SRL▲ 20 | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 10,3 K RON | |
| 20 | 20.CORAULIS SRL▲ 4 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 50,0% | 0,0% | 39,9 K RON | |
| 21 | 21.SYDNEY COMSERV SRL▲ 18 | Municipiul Dej, Cluj | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 10,6 K RON | |
| 22 | 22.AGASTAU PRODCOM SRL▼ 5 | Comuna Mărgău, Cluj | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -44,7 K RON | |
| 23 | 23.DEUROM IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Dej, Cluj | 40,0% | 0,0% | 67,2 K RON | |
| 24 | 24.TINUTA PRODCOM SRL▼ 5 | Sat Valea Ierii, Comuna Valea Ierii, Cluj | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -75,8 K RON | |
| 25 | 25.EMAFOREST PROD SRL▲ 2 | Comuna Mărgău, Cluj | 40,0% | 0,0% | -28,1 K RON | |
| 26 | 26.SOMESTRANS SRL▼ 7 | Comuna Gilău, Cluj | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -91,9 K RON | |
| 27 | 27.ROCHIDA SRL= | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 40,0% | 0,0% | -59,2 K RON | |
| 28 | 28.NYK FOREST SRL▲ 11 | Municipiul Dej, Cluj | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 64,5 K RON | |
| 29 | 29.GRINDU PROD SRL▲ 29 | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 14,4 K RON | |
| 30 | 30.ELDARA LEMN SRLnou | Sat Buneşti, Comuna Mintiu Gherlii, Cluj | 4— | — | — | 5,9 K RON |
| 31 | 31.ALBAN BOIS CONSTRUCT SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 4— | — | — | 1,2 K RON |
| 32 | 32.FINCIU TIMPLARIE IMPEX SRL▲ 26 | Sat Finciu, Comuna Călăţele, Cluj | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 55,3 K RON | |
| 33 | 33.PETRICOM IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | -89,8 K RON | |
| 34 | 34.SANMAR PRODCOM IMPEX SRL▼ 7 | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -34,1 K RON | |
| 35 | 35.PADUREA RACHITELE SRL▲ 4 | Comuna Mărgău, Cluj | 30,0% | 0,0% | -56,6 K RON | |
| 36 | 36.DUMAD SRL▲ 3 | Sat Măguri, Comuna Măguri-Răcătău, Cluj | 30,0% | 0,0% | -23,5 K RON | |
| 37 | 37.ALDOMA TRANS SRL▼ 10 | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -27,2 K RON | |
| 38 | 38.IZVORUL BRADULUI SRL▲ 44 | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 3— | — | -32,3 K RON | |
| 39 | 39.PELEȘ FOREST S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 3— | — | — | 2 K RON |
| 40 | 40.SPERANTA MOTILOR PRELUCRAREA LEMNULUI SRL▼ 1 | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -18,8 K RON | |
| 41 | 41.SADA COM SRL▲ 7 | Comuna Călăţele, Cluj | 20,0% | 0,0% | -18,4 K RON | |
| 42 | 42.EVAZSOLT IMPEX SRL▼ 23 | Municipiul Dej, Cluj | 2▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 32 RON | |
| 43 | 43.FORCRIS IMPEX SRL▲ 5 | Comuna Băişoara, Cluj | 20,0% | 0,0% | -6,1 K RON | |
| 44 | 44.TO & RANK SRL▲ 4 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 20,0% | 0,0% | 3,1 K RON | |
| 45 | 45.ADI FOREST SRL▼ 6 | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 6,2 K RON | |
| 46 | 46.OVY & ROXY SRL▲ 2 | Sat Rogojel, Comuna Săcuieu, Cluj | 20,0% | 0,0% | -41,6 K RON | |
| 47 | 47.PRAZLE SRLnou | Sat Giurcuţa de Sus, Comuna Beliş, Cluj | 2— | — | — | -18,9 K RON |
| 48 | 48.BRADUL INVEST SRL= | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 20,0% | 0,0% | 23,6 K RON | |
| 49 | 49.MIHEDI SRLnou | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 2— | — | — | -17,9 K RON |
| 50 | 50.DOMIANA IMPORT EXPORT SRL▼ 23 | Comuna Mărgău, Cluj | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -18,3 K RON | |
| 51 | 51.DAN DENIS SRL▼ 24 | Sat Cutca, Comuna Sinmartin, Cluj | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -2,9 K RON | |
| 52 | 52.AURONATU TRANS IMPORT EXPORT SRL▲ 6 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 10,0% | 0,0% | -5,5 K RON | |
| 53 | 53.PANEA IMPORT EXPORT SRL▼ 5 | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -11,6 K RON | |
| 54 | 54.SIMOC PRODCOM SRL▼ 6 | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 14,3 K RON | |
| 55 | 55.PLESILVA COMTRANS IMPEX SRL▼ 41 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 1▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | -168 K RON | |
| 56 | 56.VILAS PRODCOM IMPEX SRL▲ 2 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 10,0% | 0,0% | 27,7 K RON | |
| 57 | 57.SAMINUS SRL▲ 1 | Comuna Ciucea, Cluj | 10,0% | 0,0% | -4,9 K RON | |
| 58 | 58.CEPANU PRODCOM SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,0% | 0,0% | -2 K RON | |
| 59 | 59.ADI BRE PRODSERV SRL▼ 1 | Sat Săcuieu, Comuna Săcuieu, Cluj | 10,0% | 0,0% | -527 RON | |
| 60 | 60.LEMN MASIV SRL▼ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1▼ 80 % | ▼ 80 % | -37 K RON | |
| 61 | 61.ROSUSMAN IMPEX SRL▼ 13 | Comuna Mărgău, Cluj | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 4,2 K RON | |
| 62 | 62.PAVFOREST SRL▼ 4 | Comuna Călăţele, Cluj | 10,0% | 0,0% | -2,2 K RON | |
| 63 | 63.ROMCANADA IMPEX SRLnou | Comuna Poieni, Cluj | 10,0% | 0,0% | -13,2 K RON | |
| 64 | 64.CENTAURO IMPEX SRL▼ 6 | Comuna Dăbâca, Cluj | 10,0% | 0,0% | 83,4 K RON | |
| 65 | 65.FAPEX IMPEX SRL▲ 17 | Sat Căpusu Mare, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 1— | — | -4,4 K RON | |
| 66 | 66.SMM GLASS SRL▼ 39 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 1▼ 75 % | ▼ 75 % | -45,4 K RON | |
| 67 | 67.ELDUM FOREST SRL▼ 9 | Sat Poiana Horea, Comuna Beliş, Cluj | 10,0% | 0,0% | -199 RON | |
| 68 | 68.RADCO PROD SRL▼ 29 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 7,9 K RON | |
| 69 | 69.MOLDACOR SRL▼ 11 | Sat Bucea, Comuna Negreni, Cluj | 10,0% | 0,0% | -3,4 K RON | |
| 70 | 70.C&M FOREST SRL▼ 12 | Sat Bologa, Comuna Poieni, Cluj | 10,0% | 0,0% | -85,5 K RON | |
| 71 | 71.COMUN IMPEX 2004 SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1— | — | -27,1 K RON | |
| 72 | 72.TEHNOBRAD SRLnou | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 10,0% | 0,0% | 27,7 K RON | |
| 73 | 73.ONACHI SRL▼ 15 | Sat Măguri, Comuna Măguri-Răcătău, Cluj | 10,0% | 0,0% | -56 RON | |
| 74 | 74.TIRUS SRL▼ 16 | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 10,0% | 0,0% | -12,4 K RON | |
| 75 | 75.SILVIU TRANSFOREST SRL▼ 17 | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 10,0% | 0,0% | -5,1 K RON | |
| 76 | 76.PINRO SRL▼ 18 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 10,0% | 0,0% | -11,9 K RON | |
| 77 | 77.RASINARI PRESTSERV SRL▼ 19 | Sat Răchitele, Comuna Mărgău, Cluj | 10,0% | 0,0% | -164 RON | |
| 78 | 78.LIDER TRANS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 10,0% | 0,0% | 9,3 K RON | |
| 79 | 79.GREEN WOOD SRL▼ 31 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -126,6 K RON | |
| 80 | 80.FABRICA DE MOBILA SALAJANA SRL▲ 2 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 0— | — | -70,7 K RON | |
| 81 | 81.MESTERUL FAURAR SRL▲ 1 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 0— | — | -4,7 K RON | |
| 82 | 82.FASO IMPORT EXPORT SRL= | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 0— | — | 3,8 K RON | |
| 83 | 83.UTILMOB IMPEX SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 0— | — | — | 749 RON |
| 84 | 84.TRAFER SRL▼ 2 | Municipiul Dej, Cluj | 0— | — | -70 K RON | |
| 85 | 85.CONFORT PALMAR SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0— | — | -9,4 K RON | |
| 86 | 86.SANTALIS COMIMPEX SRLnou | Sat Sardu, Comuna Sinpaul, Cluj | 0— | — | — | -1,5 K RON |
| 87 | 87.ALICANTA IMPORT EXPORT SRL▼ 29 | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -91 RON | |
| 88 | 88.HYDALGO SRL▼ 6 | Sat Scrind-Frăsinet, Comuna Mărgău, Cluj | 0— | — | -955 RON | |
| 89 | 89.GP JOSENI IMPORT EXPORT SRL▼ 7 | Comuna Savadisla, Cluj | 0— | — | -1,6 K RON | |
| 90 | 90.DUMESTI COM SRL▼ 8 | Comuna Gilău, Cluj | 0— | — | 0 RON | |
| 91 | 91.NICARDI IMPEX SRLnou | Sat Bedeciu, Comuna Mănăstireni, Cluj | 0— | — | — | -550 RON |
| 92 | 92.VIOARA IMPORT EXPORT SRL▼ 10 | Comuna Călăţele, Cluj | 0— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.PADUREA VERDE PRODIMPEX SRL▼ 11 | Comuna Poieni, Cluj | 0— | — | 635 RON | |
| 94 | 94.UNISTAR FOREST SRL▼ 12 | Municipiul Dej, Cluj | 0— | — | -5 K RON | |
| 95 | 95.AGROMEC MARGAU S.R.L.▼ 13 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 0— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.TC & D IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0— | — | 0 RON | |
| 97 | 97.TAZMAN SRL▼ 15 | Sat Valea Ierii, Comuna Valea Ierii, Cluj | 0— | — | -10,8 K RON | |
| 98 | 98.MODIRAD SRL▼ 40 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -677 RON | |
| 99 | 99.KEIBRO SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0— | — | -758 RON | |
| 100 | 100.RASARITUL SOARELUI SRL▼ 18 | Sat Iara, Comuna Iara, Cluj | 0— | — | -4,2 K RON |