Top 100 firme — Transport și depozitare, Caraș-Severin după angajați în 2013
426 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.131. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 74.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RES VIPITENO LOGISTICA SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 74▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 30 K RON | |
| 2 | 2.MERCUR INTERNATIONAL SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 69▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 510,4 K RON | |
| 3 | 3.SEBEPAL TRANS SRL▼ 2 | Sat Pârvova, Comuna Lăpuşnicel, Caraş-Severin | 46▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 312,5 K RON | |
| 4 | 4.LAUER EUROPA TOURS SRL▲ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 44▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 650 K RON | |
| 5 | 5.RAUMOND IMPEX SRL▼ 2 | Sat Băuţar, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 40▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.AUTO TRANS MAN SRL▲ 2 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 36▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 4,7 K RON | |
| 7 | 7.DANKAR SERVCOM SRL▼ 1 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 34▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 135 K RON | |
| 8 | 8.LIVERANI GROUP RO SRL= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 33▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.NINEX ZAB TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 280,0% | 0,0% | 281,6 K RON | |
| 10 | 10.RESINGER CARGO SPED SRL▲ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 46,5 K RON | |
| 11 | 11.EU. TRA. LOG. REMI SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 23▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.ALFA STAR IMPEX SRL▼ 1 | Sat Dalboşeţ, Comuna Dalboşeţ, Caraş-Severin | 22▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 62,4 K RON | |
| 13 | 13.GETRANAPLES SRL▲ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 21▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 96 K RON | |
| 14 | 14.MINIS SA▼ 1 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 70,8 K RON | |
| 15 | 15.CONTIPART TRANS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | -54 K RON | |
| 16 | 16.PRESCOM SA▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 170,0% | 0,0% | -993,9 K RON | |
| 17 | 17.BRAYON TAXI SRL= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 858 RON | |
| 18 | 18.RIO - RIRI COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 39,3 K RON | |
| 19 | 19.NADINA SRL▲ 2 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,3 K RON | |
| 20 | 20.MARIO TRANS OPTIM SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 14— | — | — | 32,9 K RON |
| 21 | 21.ARMADIA IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 118,1 K RON | |
| 22 | 22.DAVODAR SRL▲ 3 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -137,5 K RON | |
| 23 | 23.MELISA - HARA TRANS SRL▲ 11 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 30,9 K RON | |
| 24 | 24.HERA DECSA TRANSPORT SRL▲ 43 | Sat Ilova, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 13▲ 160 % | ▲ 160 % | -211,1 K RON | |
| 25 | 25.BIRZAVA SA▼ 2 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 9,6 K RON | |
| 26 | 26.BAUER REISEN SRL▲ 3 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 77,7 K RON | |
| 27 | 27.AS MUREŞ TRANS SRL▲ 2 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -340,6 K RON | |
| 28 | 28.WALDAUF CARGO SERVICE SRL▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -4,6 K RON | |
| 29 | 29.AGDEPOT SRL▲ 13 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | -902,7 K RON | |
| 30 | 30.BVB CARGO S.R.L.▼ 1 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -159,2 K RON | |
| 31 | 31.LOCTRANS BAILE HERCULANE SRL▼ 14 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -104,6 K RON | |
| 32 | 32.EUROPACK SOLUTIONS SRL▼ 3 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 100,0% | 0,0% | 39,8 K RON | |
| 33 | 33.DEZI & DARIUS SRL▲ 9 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -97,3 K RON | |
| 34 | 34.MCB MOCANU TRANS SRL▲ 2 | Sat Valiug, Comuna Valiug, Caraş-Severin | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -61,7 K RON | |
| 35 | 35.TRANSPORT CONSULTING OFFICE SRL▼ 6 | Loc. Câlnic, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 22,2 K RON | |
| 36 | 36.TRANSMARIL MORENA SRL▲ 11 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 4,8 K RON | |
| 37 | 37.AUTO NERA SRL▲ 30 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | -263,6 K RON | |
| 38 | 38.CANNADIAN-SHOP SRL▲ 29 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 3,3 K RON | |
| 39 | 39.GODEXIN TRANS SRL▲ 3 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,6 K RON | |
| 40 | 40.ROSEBA TRANS SRL▲ 27 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 66,7 K RON | |
| 41 | 41.RASOR VELOCITY SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8— | — | — | -9,7 K RON |
| 42 | 42.CALATRANS SRL▲ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 127,7 K RON | |
| 43 | 43.STAR EXPEDITII SRL▼ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -38,5 K RON | |
| 44 | 44.PUPSI SRL▲ 3 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -110,7 K RON | |
| 45 | 45.RAMTY BLUE SRL▼ 9 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -26,4 K RON | |
| 46 | 46.PYT JURJA GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -18,6 K RON | |
| 47 | 47.INTER EXPRES OK SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -5,7 K RON | |
| 48 | 48.PDM ERMINA TRANS SRL▲ 65 | Sat Clocotici, Comuna Lupac, Caraş-Severin | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | -13,8 K RON | |
| 49 | 49.M.B.V. BÂRSANA TRANS SRL▼ 2 | Sat Băuţar, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 233,9 K RON | |
| 50 | 50.BOGUSILV SERV SRL▼ 8 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 70,0% | 0,0% | -61,9 K RON | |
| 51 | 51.COSTAS SRL▼ 4 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 60,0% | 0,0% | -72,6 K RON | |
| 52 | 52.AEROPORTUL CARANSEBES SA▼ 16 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -440,4 K RON | |
| 53 | 53.INTERTRANS-BEBU SRL▼ 17 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -55,2 K RON | |
| 54 | 54.MILTRANS SA▼ 18 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -72,3 K RON | |
| 55 | 55.TRADING CLAP SRL▼ 8 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 60,0% | 0,0% | -4,3 K RON | |
| 56 | 56.EXTRANS SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 60,0% | 0,0% | -190,2 K RON | |
| 57 | 57.YZADAN 2002 SRL▼ 21 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 2,9 K RON | |
| 58 | 58.TUDOR TRANS EXPRES SRL▼ 11 | Loc. Jupa, Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 60,0% | 0,0% | 45,6 K RON | |
| 59 | 59.ATHOS FULGER SRL▲ 8 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 612 RON | |
| 60 | 60.G & T OK 2 TAXI SRL▼ 13 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 60,0% | 0,0% | -20,7 K RON | |
| 61 | 61.MIREA & PERNEU SRL▼ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 60,0% | 0,0% | 63,7 K RON | |
| 62 | 62.NADINA EDEN SRL▲ 51 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 9,1 K RON | |
| 63 | 63.THUNDER - DINCĂ SRL▲ 27 | Sat Băuţar, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 26,7 K RON | |
| 64 | 64.SPEED RASAS SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6— | — | — | -19,9 K RON |
| 65 | 65.ANDRADA TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | -40,9 K RON | |
| 66 | 66.LOLI SERVTRANS SRL▲ 24 | Sat Padina Matei, Comuna Gârnic, Caraş-Severin | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 68,9 K RON | |
| 67 | 67.MOISE & SARA TRANS SRL= | Sat Măru, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | 192 RON | |
| 68 | 68.AACS-CASA TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | 51,8 K RON | |
| 69 | 69.JURCA ADRIAN TRANS SRL▼ 2 | Sat Sicheviţa, Comuna Sicheviţa, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | 29,1 K RON | |
| 70 | 70.TIBERIU VASI TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | 2,8 K RON | |
| 71 | 71.VL SPRINTER SRL▼ 54 | Sat Iaz, Comuna Obreja, Caraş-Severin | 5▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -717,5 K RON | |
| 72 | 72.S & L RODIMIR SRL▲ 18 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -37,7 K RON | |
| 73 | 73.INTERLINES SRL▼ 26 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 23,6 K RON | |
| 74 | 74.MC CLAUDIU LOGISTIC SRL▼ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | 2,8 K RON | |
| 75 | 75.MASSIV HOLZWAREN SRL▼ 28 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -83,3 K RON | |
| 76 | 76.ONEA CEREAL TRANS SRL▲ 14 | Sat Zăvoi, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 45,3 K RON | |
| 77 | 77.KAROEM FAMYLY SRL▲ 13 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 140,5 K RON | |
| 78 | 78.LORRYLOGISTICS EXPRESS SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5— | — | — | -11,7 K RON |
| 79 | 79.DUMITRANS CARGO SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5— | — | — | -26,9 K RON |
| 80 | 80.XENIA PREST SRL▼ 33 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -30,9 K RON | |
| 81 | 81.JAKSORY COM SRL▲ 9 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | -19,6 K RON | |
| 82 | 82.BANESCU-OTTI SRL▲ 8 | Sat Vârciorova, Comuna Bolvaşniţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 17,8 K RON | |
| 83 | 83.TRIO SIM TAXI SRL▼ 16 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 18,1 K RON | |
| 84 | 84.HOCHER TRANS SRL▲ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 14,2 K RON | |
| 85 | 85.EUROTRANSPORT JUMANCA SRL▼ 38 | Sat Vârciorova, Comuna Bolvaşniţa, Caraş-Severin | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -50,6 K RON | |
| 86 | 86.FAVORIT - TAXI SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 7,9 K RON | |
| 87 | 87.TAXI BLITZ SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | -30,2 K RON | |
| 88 | 88.MUNTI SPEED SRL▲ 25 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 55,2 K RON | |
| 89 | 89.DAFIDAN TRANS SRL▼ 22 | Sat Băuţar, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -18,7 K RON | |
| 90 | 90.YNACON TAXI SRL▼ 43 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 28,7 K RON | |
| 91 | 91.ADORACION SRL▲ 55 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 458 RON | |
| 92 | 92.CATALIN HARTH SRL▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 5,6 K RON | |
| 93 | 93.MARCO TAXI SRL▼ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | -28,6 K RON | |
| 94 | 94.MS SITTNER TRANS SRL▼ 52 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 11,6 K RON | |
| 95 | 95.MERIDIAN TAXI SRL▲ 18 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -50,3 K RON | |
| 96 | 96.SFB NATIVE ALLIANCE SRL▼ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | -335,6 K RON | |
| 97 | 97.MALITRANS SRL▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -15,1 K RON | |
| 98 | 98.ENIGMA PROSPER SRL▲ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -48,2 K RON | |
| 99 | 99.IANUZZI SRL▼ 32 | Sat Fârliug, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -44,2 K RON | |
| 100 | 100.LARI - DEEA SRL▼ 10 | Sat Soceni, Comuna Ezeriş, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | -14,6 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Caraș-Severin
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
274 firme · 351,4 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
117 firme · 93,6 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
4 firme · 87,3 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
26 firme · 45,7 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
10 firme · 21,1 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
152 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
8 firme · 16,7 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
32 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 6 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
8 firme · 879,1 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
2 firme · 533,6 K RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 355,1 K RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
1 firme · 117,9 K RON
CAEN 5210
Depozitări
1 firme · 44,4 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 25,4 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 23,6 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON