Top 100 firme — IT și comunicații, Buzău după angajați în 2022
323 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 290. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 55.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TV SAT 2002 SRL= | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 550,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 2 | 2.KINDERPEDIA S.R.L.▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | -2,3 mil. RON | |
| 3 | 3.FIBER TELECOM INSTAL SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 422,1 K RON | |
| 4 | 4.TV BUZAU TRUST CAMPUS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 829,1 K RON | |
| 5 | 5.COM TEL SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 798,8 K RON | |
| 6 | 6.MEDIA GRUP PRODUCTION SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 179,2 K RON | |
| 7 | 7.NETWAVE SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 159 K RON | |
| 8 | 8.INFO MEDIA HOUSE SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 70,0% | 0,0% | -96 K RON | |
| 9 | 9.TEHNOLOGIA SERVICIILOR DE GĂZDUIRE SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 70,0% | 0,0% | -535,9 K RON | |
| 10 | 10.ONLINE SERVICES SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 93,4 K RON | |
| 11 | 11.DENY STIL 2005 SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 76,1 K RON | |
| 12 | 12.RADIO ON AIR SRL= | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 50,0% | 0,0% | 131,7 K RON | |
| 13 | 13.IXODRON S.R.L.▲ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 237,4 K RON | |
| 14 | 14.INFO TECH SOLUTIONS SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,0% | 0,0% | 116,3 K RON | |
| 15 | 15.ACCES CRÂNG SRL▲ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 185,6 K RON | |
| 16 | 16.R T M BUZAU SRL▼ 5 | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -121,9 K RON | |
| 17 | 17.TUDOR 2VALUE S.R.L.▼ 1 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 40,0% | 0,0% | -245,2 K RON | |
| 18 | 18.SOFT EXPERT SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 611,9 K RON | |
| 19 | 19.ALNIC POLIVALENT SRL▲ 4 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 30,0% | 0,0% | -102,1 K RON | |
| 20 | 20.DANI OŢIL SRL▲ 3 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Buzău | 30,0% | 0,0% | 807 K RON | |
| 21 | 21.TRIOSERV DEVELOPMENT SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,0% | 0,0% | 169 K RON | |
| 22 | 22.INFOSOFT SOLUTIONS & AUDIT SRL▲ 1 | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 30,0% | 0,0% | 774,1 K RON | |
| 23 | 23.CONTROL SOFT & AUTOMATION SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 533,9 K RON | |
| 24 | 24.WEB TEAM CONCEPT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 352,8 K RON | |
| 25 | 25.AXEL COM SRL▲ 6 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 20,0% | 0,0% | 557,8 K RON | |
| 26 | 26.ROMIMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 8,4 K RON | |
| 27 | 27.AXIS TECH SRL▲ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 320,1 K RON | |
| 28 | 28.TV ALFA OMEGA 2005 SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -21,7 K RON | |
| 29 | 29.NET FAMILY SRL▲ 2 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 20,0% | 0,0% | -12,8 K RON | |
| 30 | 30.CONVASIM WEBDESIGN SRL▼ 7 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -24,7 K RON | |
| 31 | 31.SOURCETECH S.R.L.= | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 250,4 K RON | |
| 32 | 32.WDCOM ENDIF SRL▼ 1 | Loc. Sibiciu de Sus, Oraş Patârlagele, Buzău | 20,0% | 0,0% | 448,4 K RON | |
| 33 | 33.LIZARD & PARTNERS SRL▲ 13 | Sat Finţeşti, Comuna Năeni, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 75,5 K RON | |
| 34 | 34.NITA A E G FIBER S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -1,2 K RON | |
| 35 | 35.GERVAND SYSTEMS SRL▲ 11 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 1 mil. RON | |
| 36 | 36.ROMARK INTEGRAL SERVICES S.R.L.▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 291 K RON | |
| 37 | 37.AD SMART TECHNOLOGY INTEGRATION S.R.L.▼ 6 | Sat Focşănei, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 20,0% | 0,0% | 231,5 K RON | |
| 38 | 38.SD TECH INNOVATIONS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,0% | 0,0% | 303,5 K RON | |
| 39 | 39.LIPCLIP STUDIO S.R.L.▲ 7 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 8,2 K RON | |
| 40 | 40.DVN COMPLETE TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 2— | — | — | -2,8 K RON |
| 41 | 41.BUZAU SOFT SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 195,9 K RON | |
| 42 | 42.ARCA INF SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 93,2 K RON | |
| 43 | 43.TROSCOT INTER GRUP SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 52,7 K RON | |
| 44 | 44.BLACKSMITH SOFTWARE S.R.L.▲ 67 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 1— | — | 127 K RON | |
| 45 | 45.HYPERSOFT SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 103 K RON | |
| 46 | 46.SMART OFFICE SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 237,1 K RON | |
| 47 | 47.EDITURA RAFET SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 10,0% | 0,0% | 35 K RON | |
| 48 | 48.NEXUS MICRODEVICES SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 113,1 K RON | |
| 49 | 49.ATG CONS 04 SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 30,3 K RON | |
| 50 | 50.ESTACADA SRL▼ 4 | Sat Focşănei, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 10,0% | 0,0% | 187,5 K RON | |
| 51 | 51.ESTETICA STUDIOS SRL▼ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 34,2 K RON | |
| 52 | 52.ONETOUCH ADVERTISING GRUP SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 22,7 K RON | |
| 53 | 53.MIHU 81 COMP SRL▲ 58 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1— | — | 5,7 K RON | |
| 54 | 54.INFO ASM 2007 SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 23,7 K RON | |
| 55 | 55.BOUNCING SOLUTIONS CONSULT SRL▲ 56 | Municipiul Buzău, Buzău | 1— | — | -10,7 K RON | |
| 56 | 56.FULL TRADE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1— | — | 325,3 K RON | |
| 57 | 57.MYVA MAD SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 10,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 58 | 58.WHYNET SRL▼ 12 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 10,0% | 0,0% | -4 K RON | |
| 59 | 59.INFODATA WINNET SRL▼ 13 | Sat Mânzăleşti, Comuna Mânzăleşti, Buzău | 10,0% | 0,0% | 206,2 K RON | |
| 60 | 60.BASIC TRADE SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 3 K RON | |
| 61 | 61.TOTALNEWSPRESSABC SRL▲ 50 | Municipiul Buzău, Buzău | 1— | — | 2,3 K RON | |
| 62 | 62.DELTA EUROLEX INVEST SRL▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 5,9 K RON | |
| 63 | 63.ASYSTENT CONCEPT SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 11,1 K RON | |
| 64 | 64.ONETOUCH INTERACTIVE SRL▼ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 260,2 K RON | |
| 65 | 65.DISPATCHER CONNECT SRL▲ 46 | Municipiul Buzău, Buzău | 1— | — | -18,7 K RON | |
| 66 | 66.ECC NETWORKS CODE SRL▼ 20 | Sat Săgeata, Comuna Săgeata, Buzău | 10,0% | 0,0% | 209,7 K RON | |
| 67 | 67.IRIS HARDTECH SRL▼ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 23,9 K RON | |
| 68 | 68.PROXIMA MUNDI SRL▲ 43 | Municipiul Buzău, Buzău | 1— | — | 180,4 K RON | |
| 69 | 69.RTA HOSPITALITY CONSULTING SRL▼ 23 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 10,0% | 0,0% | 27,2 K RON | |
| 70 | 70.HEKET LINE SRL▼ 24 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 10,0% | 0,0% | 24 K RON | |
| 71 | 71.PRINT CART & PACK SRL▲ 40 | Sat Blăjani, Comuna Blăjani, Buzău | 1— | — | 41,3 K RON | |
| 72 | 72.QUANTIS BUSINESS SERVICES SRL▼ 26 | Sat Bozioru, Comuna Bozioru, Buzău | 10,0% | 0,0% | 111,4 K RON | |
| 73 | 73.DATACENTRIC SOLUTIONS SRL▲ 38 | Municipiul Buzău, Buzău | 1— | — | 288 K RON | |
| 74 | 74.PELAVO SRL▼ 28 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 92,9 K RON | |
| 75 | 75.PROMETHEUS TECHNOLOGIES SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 17 K RON | |
| 76 | 76.ALERIN SOFT SRL▲ 35 | Municipiul Buzău, Buzău | 1— | — | 5,4 K RON | |
| 77 | 77.LUCI SOR DISPECERAT SRL▼ 31 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 10,0% | 0,0% | -9,3 K RON | |
| 78 | 78.ELECTROPC WEB SERVICE SRL▼ 32 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 150,7 K RON | |
| 79 | 79.MEDIA FACTORY CONCEPT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1— | — | 2,2 K RON | |
| 80 | 80.ALEXAMEDIA SOLUTIONS SRL▲ 31 | Sat Coţatcu, Comuna Podgoria, Buzău | 1— | — | 81,9 K RON | |
| 81 | 81.LOB SMARTCONS SRL▼ 35 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 307,1 K RON | |
| 82 | 82.DODANEX IT SOLUTIONS SRL▲ 29 | Sat Luciu, Comuna Luciu, Buzău | 1— | — | 186,4 K RON | |
| 83 | 83.FORCE SERVICE PROVIDER S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1— | — | -4,7 K RON | |
| 84 | 84.NUMAI VERDE SRLnou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 1— | — | 48,9 K RON | |
| 85 | 85.IT NEXUS BRAVIA SRL▼ 39 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 533,2 K RON | |
| 86 | 86.SINABO PRODUCTION SRL▼ 55 | Sat Săhăteni, Comuna Săhăteni, Buzău | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 174,4 K RON | |
| 87 | 87.CREATIVE COMPLEX WORKS S.R.L.▼ 41 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 264,3 K RON | |
| 88 | 88.AGER CLOUD SRL▲ 23 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 1— | — | 264,7 K RON | |
| 89 | 89.LOGOVISION SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1— | — | 273,2 K RON | |
| 90 | 90.SIMPLIX QWERTY SRL▼ 44 | Sat Pleşeşti, Comuna Berca, Buzău | 10,0% | 0,0% | 35,5 K RON | |
| 91 | 91.GOZEBRA SRL▼ 45 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 220,5 K RON | |
| 92 | 92.DELTA VIBE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | -8,3 K RON | |
| 93 | 93.BALABAN PROMO SRL▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 1— | — | 781,4 K RON | |
| 94 | 94.TZACAPACA PRODUCTION RMS S.R.L.▼ 48 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 10,0% | 0,0% | 40,6 K RON | |
| 95 | 95.NTY PON 10G S.R.L.▲ 16 | Sat Florica, Comuna Florica, Buzău | 1— | — | 162,5 K RON | |
| 96 | 96.RDR NUEVO CONCEPT S.R.L.▼ 50 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | -47,2 K RON | |
| 97 | 97.TEHNIC ACCENT SISTEM S.R.L.▼ 51 | Sat Movila Banului, Comuna Movila Banului, Buzău | 10,0% | 0,0% | -54,4 K RON | |
| 98 | 98.AMC MARA & MATEI S.R.L.▼ 82 | Municipiul Buzău, Buzău | 1▼ 75 % | ▼ 75 % | -22,5 K RON | |
| 99 | 99.SIANA CALCUL ACTIVE S.R.L.▼ 53 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,0% | 0,0% | 48,1 K RON | |
| 100 | 100.SOFTWAREUP SOLUTIONS S.R.L.▲ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 1— | — | 640 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Buzău
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
51 firme · 35,1 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
64 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
31 firme · 18,8 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
9 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
27 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
10 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
7 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
9 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
29 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
13 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
11 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
19 firme · 3 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
13 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
10 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
7 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
9 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
4 firme · 894,5 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
7 firme · 779,8 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
5 firme · 263,5 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 212,2 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
5 firme · 110,8 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 0 RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 0 RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
1 firme · 0 RON