Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, București după angajați în 2015
529 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.794. Pragul de intrare în top este 5, iar liderul atinge 437.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.T.M.U.C.B. SA= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 437▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | -5,2 mil. RON | |
| 2 | 2.BAC SYSTEM CONSULT&CONSTRUCT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 287▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 343,5 K RON | |
| 3 | 3.RECON SI DOJE SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 270▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 4 | 4.SBR SOLETANCHE BACHY FUNDATII SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 86,6 K RON | |
| 5 | 5.TRYLON TSF SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 82▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 1 mil. RON | |
| 6 | 6.MEGA EDIL AG S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 77▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 4,6 mil. RON | |
| 7 | 7.FORADEX DRILLING S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -319,4 K RON | |
| 8 | 8.FREYROM SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 67▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.TILIB SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 52▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | -1,2 mil. RON | |
| 10 | 10.GIP GRUP S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 50▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 15,4 K RON | |
| 11 | 11.BEGA UTILAJE CONSTRUCTII SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 50▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 533,5 K RON | |
| 12 | 12.INSERT LINE CONSTRUCTING SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 57,4 K RON | |
| 13 | 13.GEOSOND SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 45▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 742,8 K RON | |
| 14 | 14.GYVY COMPANY 94 SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 44▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -248,8 K RON | |
| 15 | 15.TERRAFORM SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 420,0% | 0,0% | 997,8 K RON | |
| 16 | 16.BAUER ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 13,3 K RON | |
| 17 | 17.LOCART SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 32— | — | — | -34,7 K RON |
| 18 | 18.STIZO FUNDATII SPECIALE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 30▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 430 K RON | |
| 19 | 19.FORTIS STEEL INTERNATIONAL S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 28▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 78,9 K RON | |
| 20 | 20.IZOSERV CONSTRUCT SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 26▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 145,9 K RON | |
| 21 | 21.MEIJERS CONSTRUCT SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 250,0% | 0,0% | 57,7 K RON | |
| 22 | 22.PRODAC SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 24▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 63,4 K RON | |
| 23 | 23.MADCON SERV SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 24▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 559,5 K RON | |
| 24 | 24.TEHNOLOGIE ŞI PRESTĂRI CU SISTEME DE UTILAJE TERASIERE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 24▼ 4 % | ▼ 4 % | 16,7 K RON | |
| 25 | 25.UNION GENERAL CONSTRUCT SA▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 24▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.INDUSTRIAL SCAFFOLDING SERVICES GROUP SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 24▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 266,3 K RON | |
| 27 | 27.PREDA COM TRANS IMPEX SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 23▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | -21,9 K RON | |
| 28 | 28.UTIL GRANT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 230,0% | 0,0% | 43,4 K RON | |
| 29 | 29.DENA SERV SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 286,3 K RON | |
| 30 | 30.HIDROGEOFOR SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | 119,5 K RON | |
| 31 | 31.STIZO LUCRARI SPECIALE SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 23▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | -35,8 K RON | |
| 32 | 32.NEOCONSTRUCT COMSERV SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 567,5 K RON | |
| 33 | 33.RUE ALSAC SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 46,7 K RON | |
| 34 | 34.WIGOTEH COM SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19▼ 50 % | ▼ 50 % | -583,7 K RON | |
| 35 | 35.NORD HIRE AG S.A.▲ 177 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17▲ 1.600 % | ▲ 1.600 % | -550,9 K RON | |
| 36 | 36.CLIMA INSTAL COMPANY SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 256,7 K RON | |
| 37 | 37.DANISAT DEVELOPMENT SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17▼ 37 % | ▼ 37 % | -86,7 K RON | |
| 38 | 38.MIRON PREMIUM CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17— | — | — | 607,5 K RON |
| 39 | 39.EUROCONSTRUCT FURNIZARE DEZVOLTARE SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | -94,8 K RON | |
| 40 | 40.RO UTILAJE SERVICII SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 150,0% | 0,0% | 187 K RON | |
| 41 | 41.EXTREM CONSTRUCT S.R.L.▲ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 657,7 K RON | |
| 42 | 42.KELLER GEOTEHNICA SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 43 | 43.DUMANIM IMPEX SRL▲ 264 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14— | — | -17,4 K RON | |
| 44 | 44.ROM - HIRE SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -704,2 K RON | |
| 45 | 45.COSMESCU FOR SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 130,0% | 0,0% | 33,8 K RON | |
| 46 | 46.DK PRODUCTION ADVERTISING & SERVICES SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 314,2 K RON | |
| 47 | 47.GEOTHERM DISTRIBUTION S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -200,6 K RON | |
| 48 | 48.DCN PROIECTARE CONSTRUCTII MONTAJ SRL-D▲ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | -28,1 K RON | |
| 49 | 49.CONFORT 93 SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 660,2 K RON | |
| 50 | 50.AGIL CONSTRUCT SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 120,0% | 0,0% | -95,2 K RON | |
| 51 | 51.ESCAPE GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 618,7 K RON | |
| 52 | 52.BETMOBIL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 120,0% | 0,0% | 281 K RON | |
| 53 | 53.BEŞLIU METAL CONSTRUCT SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | -665,2 K RON | |
| 54 | 54.RIGGING FACTORY S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 149 K RON | |
| 55 | 55.STATIA DE UTILAJ TRANSPORT - ARCOM SA▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -54,8 K RON | |
| 56 | 56.HESTIA PROTECTION SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 236,4 K RON | |
| 57 | 57.UTIL MARIK SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -273 RON | |
| 58 | 58.AMARCO QUALITY COM SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -204,6 K RON | |
| 59 | 59.EDY-CON SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -18,5 K RON | |
| 60 | 60.FIONA CONSTRUCT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 14,2 K RON | |
| 61 | 61.METALIC CONCRET CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 10— | — | — | 42,4 K RON |
| 62 | 62.DAF & G CONSTRUCT SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 210,4 K RON | |
| 63 | 63.SOLID METAL CONSTRUCT SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 103 K RON | |
| 64 | 64.MBI GRUP PANTOCRATOR S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 25,6 K RON | |
| 65 | 65.DIANA A.G.B. CONSTRUCT SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8▼ 50 % | ▼ 50 % | 13,4 K RON | |
| 66 | 66.ARMONY TOTAL SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 32,9 K RON | |
| 67 | 67.MILENIU CONSTRUCT GRUP SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 53,2 K RON | |
| 68 | 68.TEOHARI SERV SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 430,1 K RON | |
| 69 | 69.RAV CONTRACTOR SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 67,3 K RON | |
| 70 | 70.APODIS TRANS INTERNATIONAL SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 39,7 K RON | |
| 71 | 71.CONSTERRA OPTIM SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 308,1 K RON | |
| 72 | 72.EFFECT ENERGY SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -2,1 K RON | |
| 73 | 73.COVER AMENAJĂRI SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 37,1 K RON | |
| 74 | 74.GEMA CONS 2001 SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 37 K RON | |
| 75 | 75.EUROSTAR CONSTRUCT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 22,6 K RON | |
| 76 | 76.CELEST COMSERV SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 70,0% | 0,0% | -84,3 K RON | |
| 77 | 77.R.V.C. EXPERT CONSTRUCT SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 120,2 K RON | |
| 78 | 78.ATC ECHO GROUP SRL▲ 54 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 114,9 K RON | |
| 79 | 79.TECHSET SOLUTION SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -95,4 K RON | |
| 80 | 80.HIDROCROS CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7— | — | — | 160,8 K RON |
| 81 | 81.FORAJ BUCUREŞTI S.A.▼ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -492 K RON | |
| 82 | 82.AMA CONSTRUCT SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -163 K RON | |
| 83 | 83.GRUP DE CONSTRUCTII F.S. SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -37,6 K RON | |
| 84 | 84.CBC PROD CONSTRUCT SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -42 K RON | |
| 85 | 85.EXTREM ACCES SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 96,2 K RON | |
| 86 | 86.ALSA DESIGN CONSTRUCT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -136,6 K RON | |
| 87 | 87.ALFA PLAN CONSTRUCT SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -214,2 K RON | |
| 88 | 88.BLUE WIND SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,0% | 0,0% | 75,9 K RON | |
| 89 | 89.GRINDER BUSINESS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 117,6 K RON | |
| 90 | 90.DAMISA CONSTRUCTII SI MATERIALE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 354,1 K RON | |
| 91 | 91.EVENSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6— | — | — | 46,3 K RON |
| 92 | 92.ELECTRORACORD GRUP SA▼ 58 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 26,9 K RON | |
| 93 | 93.AVATI CONSTRUCT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | 52,2 K RON | |
| 94 | 94.GIN-SAN IMPEX SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | -20,2 K RON | |
| 95 | 95.EXTENDO C.S. SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | 82,5 K RON | |
| 96 | 96.MAGNA 3 CONSTRUCT SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 64,6 K RON | |
| 97 | 97.ROMCO SPEED SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | 146,4 K RON | |
| 98 | 98.LAUR CONSTRUCT SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 92,6 K RON | |
| 99 | 99.PROFIL ROMANIA SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | -23,7 K RON | |
| 100 | 100.GRUP ASCLEPIOS SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 179,3 K RON |