Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Botoșani după angajați în 2024
420 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.139. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 103.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.G&G AGRO SRL= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 103▲ 3 % | ▲ 3 % | 704,3 K RON | |
| 2 | 2.LUX AUTO SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 69▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 2 mil. RON | |
| 3 | 3.GAMA SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 52▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 4 | 4.BANDBOX COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 490,0% | 0,0% | 2,5 mil. RON | |
| 5 | 5.PANAIOTIS GENERAL S.R.L.= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 42▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 6 | 6.SPLENDID SRL▲ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 380,0% | 0,0% | 966,7 K RON | |
| 7 | 7.METAFIN SRL▲ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 37▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 70,9 K RON | |
| 8 | 8.BELVEDERE SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 36▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 534,3 K RON | |
| 9 | 9.BSIE LOUNGE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 35▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 10 | 10.NOD HOUSE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 28▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 49,5 K RON | |
| 11 | 11.BIA GOLD HOTELS S.R.L.= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 27▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 535 K RON | |
| 12 | 12.TEA-TIME SELECT SRL▲ 1 | Sat Baluşeni, Comuna Baluşeni, Botoşani | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 117,7 K RON | |
| 13 | 13.WENGE CAFE SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 18,8 K RON | |
| 14 | 14.TIM IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 329,3 K RON | |
| 15 | 15.BOB ALIMENT SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 215,1 K RON | |
| 16 | 16.EVENIMENTE DE CALITATE S.R.L.▼ 1 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 764,3 K RON | |
| 17 | 17.SILVESTER LANALIA S.R.L.▲ 32 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 15▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 18 | 18.TRADITIONAL CATERING S.R.L.▲ 48 | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 15▲ 200 % | ▲ 200 % | 35,8 K RON | |
| 19 | 19.DAIALOV COM SRL▲ 13 | Sat Baisa, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 6,9 mil. RON | |
| 20 | 20.ZĂ FACEFOOD SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 102 K RON | |
| 21 | 21.ENOS COD SRL▼ 1 | Sat Zăiceşti, Comuna Baluşeni, Botoşani | 120,0% | 0,0% | -450,5 K RON | |
| 22 | 22.CONCEPT BOGDAN FOOD S.R.L.▲ 19 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | 1 K RON | |
| 23 | 23.MACARIE'S OFFICE SRL▲ 18 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -15,3 K RON | |
| 24 | 24.BUENNO GABIANA SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 110,0% | 0,0% | -6,2 K RON | |
| 25 | 25.GRAND PYADYNY SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 100,0% | 0,0% | -110,2 K RON | |
| 26 | 26.RESTAURANT DALLAS SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 100,0% | 0,0% | -334,5 K RON | |
| 27 | 27.EUREST 95 SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 138,6 K RON | |
| 28 | 28.ANCHY SPORT OUTLET SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 90,0% | 0,0% | 22,8 K RON | |
| 29 | 29.AVANTI FOOD DELIVERY SRL▲ 37 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 34,2 K RON | |
| 30 | 30.TEODARIA HOME FOOD S.R.L.▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -16,8 K RON | |
| 31 | 31.CURĂȚĂTORIE ECO MOLDOVA S.R.L.▲ 35 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 154,3 K RON | |
| 32 | 32.MAGNAR LUCALEX S.R.L.= | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 90,0% | 0,0% | 2,2 K RON | |
| 33 | 33.VALEX DESIGN SRL▼ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 494,7 K RON | |
| 34 | 34.ADYSTEL BETWIN GRUP SRL▲ 7 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 80,0% | 0,0% | 12,9 K RON | |
| 35 | 35.DUMITROPOLIS EXPO S.R.L.▼ 12 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 177,1 K RON | |
| 36 | 36.DELICIOSS BHC RESTAURANT S.R.L.▲ 5 | Loc. Ştefăneşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 80,0% | 0,0% | 24,8 K RON | |
| 37 | 37.TOSCANA PRIMO SOLE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 222,9 K RON | |
| 38 | 38.COLOSEUM BBC74 S.R.L.▲ 11 | Sat Şendriceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -121,9 K RON | |
| 39 | 39.HQ IMPERIA S.R.L.▲ 21 | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 253,5 K RON | |
| 40 | 40.MULTI - DON - APISS S.R.L.▲ 20 | Oraş Bucecea, Botoşani | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 20,6 K RON | |
| 41 | 41.IACOBS-COM SRLnou | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 36,1 K RON | |
| 42 | 42.FELPA GROUP SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 22,2 K RON | |
| 43 | 43.ON-X SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 257,2 K RON | |
| 44 | 44.PUIU-IMPEX SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -33 K RON | |
| 45 | 45.MYAGA FOOD SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 300,2 K RON | |
| 46 | 46.GRANDIS AMAIMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 6,5 K RON | |
| 47 | 47.STRAVAGANTE MIA S.R.L.▲ 19 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 79,7 K RON | |
| 48 | 48.CATERING ANOMAR TUDORA S.R.L.▲ 18 | Sat Tudora, Comuna Tudora, Botoşani | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -173,2 K RON | |
| 49 | 49.MIN SMASH S.R.L.▲ 257 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7— | — | -179,3 K RON | |
| 50 | 50.PESCARUL SRL▲ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -31,5 K RON | |
| 51 | 51.GENERCOM SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -156 K RON | |
| 52 | 52.FLORYMAR SRL▲ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 3,9 K RON | |
| 53 | 53.MAESTRO CUISINE SRL▲ 35 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -34,2 K RON | |
| 54 | 54.AGROPENSIUNEA IULIANA SRL▼ 5 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Botoşani | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 488 RON | |
| 55 | 55.BEL SERG MORY SRL▼ 6 | Sat Avrămeni, Comuna Avrămeni, Botoşani | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -20 K RON | |
| 56 | 56.GRAND PELLEGRINO SRL▲ 10 | Oraş Bucecea, Botoşani | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 415,6 K RON | |
| 57 | 57.EAG CANTINA SERVICE S.R.L.▼ 30 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▼ 40 % | ▼ 40 % | -314 K RON | |
| 58 | 58.ALDRO PRONATURA S.R.L.▲ 8 | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 969,6 K RON | |
| 59 | 59.SOCIETY RESTAURANT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 31 K RON | |
| 60 | 60.SAVEUR DE PROVENCE S.R.L.▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 12,1 K RON | |
| 61 | 61.GERRY CORP S.R.L.▲ 139 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 48,3 K RON | |
| 62 | 62.ADIS SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | -22,1 K RON | |
| 63 | 63.DOVA & ADRIANA PROIECT SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | -17,1 K RON | |
| 64 | 64.RARES GRUP SA▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 38,3 K RON | |
| 65 | 65.LA STRADA ARMONIA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 58,7 K RON | |
| 66 | 66.BUDACĂ CLUB SRL▼ 34 | Oraş Flămânzi, Botoşani | 5▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 79,9 K RON | |
| 67 | 67.TAKE AWAY RESTAURANTS & DELIVERY S.R.L.▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 131,2 K RON | |
| 68 | 68.MAGIA GUSTULUI BOTOȘANI S.R.L.▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -43,7 K RON | |
| 69 | 69.GIRCOM CENTRAL S.R.L.▲ 36 | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 320,3 K RON | |
| 70 | 70.TIRAROM SRL▲ 18 | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 18,3 K RON | |
| 71 | 71.MIORITA SRL▲ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 57,9 K RON | |
| 72 | 72.SALGICOM SRL▲ 60 | Sat Nicşeni, Comuna Nicşeni, Botoşani | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -316,6 K RON | |
| 73 | 73.VERO COM SRL▲ 32 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 191,5 K RON | |
| 74 | 74.CANTOR SRL▲ 31 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -20,7 K RON | |
| 75 | 75.MISTER LEMONCOF SRL▼ 15 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 483 RON | |
| 76 | 76.ANDOLUX CATERING SRL-D▲ 12 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -31,6 K RON | |
| 77 | 77.EUREST HORECA SRL▲ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -10,7 K RON | |
| 78 | 78.JUJU STIL PREST S.R.L.▼ 12 | Sat Răuseni, Comuna Răuseni, Botoşani | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 17,3 K RON | |
| 79 | 79.CENTRAL KLASS VDR SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 47,9 K RON | |
| 80 | 80.PROTO DAVMIFLOR SRL▲ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 26,5 K RON | |
| 81 | 81.TRIPAL.BROS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -18,2 K RON | |
| 82 | 82.EGOISTYK'A PLUS S.R.L.▲ 6 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 44,6 K RON | |
| 83 | 83.ATB SMART INVEST S.R.L.▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 15 K RON | |
| 84 | 84.PROSABIIOAN BEST S.R.L.▼ 18 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Ibăneşti, Botoşani | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 11,8 K RON | |
| 85 | 85.GEPATGAB CRISTAL FOOD S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -34,6 K RON | |
| 86 | 86.S.M. QICHAO S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4— | — | — | 0 RON |
| 87 | 87.MARIO DEEA PROD ART S.R.L.▲ 45 | Sat Cătămăreşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -90 K RON | |
| 88 | 88.ALIAN & YDEEA FRESH S.R.L.= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -155,4 K RON | |
| 89 | 89.ONEBURGERHARVEST S.R.L.▲ 111 | Sat Răchiţi, Comuna Răchiţi, Botoşani | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 178,1 K RON | |
| 90 | 90.WEMA INDUSTRY & RETAIL S.R.L.▲ 15 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 9,7 K RON | |
| 91 | 91.ENJOY`S COSTĂCHESCU S.R.L.▼ 3 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 25,3 K RON | |
| 92 | 92.WALLESTEIN TRADING S.R.L.▲ 214 | Sat Vorniceni, Comuna Vorniceni, Botoşani | 4— | — | -377,3 K RON | |
| 93 | 93.COMPRODIV SRL▼ 27 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 27 K RON | |
| 94 | 94.CIP 2000 SRL▲ 38 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 11,2 K RON | |
| 95 | 95.CARMEN SRL▲ 10 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 30,0% | 0,0% | -174 RON | |
| 96 | 96.PETRODANEUM SRL▼ 30 | Sat Mihăileni, Comuna Mihăileni, Botoşani | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -48 K RON | |
| 97 | 97.ISIDORA IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 42 K RON | |
| 98 | 98.ELY & SUMMER SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 19,6 K RON | |
| 99 | 99.VISO FORTE SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 32,1 K RON | |
| 100 | 100.IONUT IMPEX-M SRL▲ 32 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -3,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Botoșani
CAEN 5610
Restaurante
114 firme · 129,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
50 firme · 64,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
185 firme · 56,4 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
8 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
19 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
14 firme · 5 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 832,5 K RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 677,4 K RON