Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Botoșani după angajați în 2023
477 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.167. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 100.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.G&G AGRO SRL= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 100▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 585,6 K RON | |
| 2 | 2.LUX AUTO SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 62▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 3 | 3.BANDBOX COMPANY SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 490,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 4 | 4.GAMA SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 42▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.PANAIOTIS GENERAL S.R.L.▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 41▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.BSIE LOUNGE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 39▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1 mil. RON | |
| 7 | 7.SPLENDID SRL= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 38▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 8 | 8.METAFIN SRL= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 35▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 58,2 K RON | |
| 9 | 9.BELVEDERE SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 33▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 970,1 K RON | |
| 10 | 10.CAPRA ROZ S.R.L.▲ 35 | Sat Dracşani, Comuna Suliţa, Botoşani | 25▲ 257,1 % | ▲ 257,1 % | 484,3 K RON | |
| 11 | 11.BIA GOLD HOTELS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 23▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 218,1 K RON | |
| 12 | 12.NOD HOUSE S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 22▲ 100 % | ▲ 100 % | 54,1 K RON | |
| 13 | 13.TIM IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 463,8 K RON | |
| 14 | 14.TEA-TIME SELECT SRL▲ 9 | Sat Baluşeni, Comuna Baluşeni, Botoşani | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 227,6 K RON | |
| 15 | 15.WENGE CAFE SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | -88,8 K RON | |
| 16 | 16.EVENIMENTE DE CALITATE S.R.L.▲ 3 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.BOB ALIMENT SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 323,6 K RON | |
| 18 | 18.BATABIONIC FOODS SRL▲ 12 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 9,4 K RON | |
| 19 | 19.ZĂ FACEFOOD SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 7,8 K RON | |
| 20 | 20.EUREST 95 SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 434,8 K RON | |
| 21 | 21.ENOS COD SRL▲ 2 | Sat Zăiceşti, Comuna Baluşeni, Botoşani | 120,0% | 0,0% | -330,6 K RON | |
| 22 | 22.VALEX DESIGN SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 120,0% | 0,0% | 422,2 K RON | |
| 23 | 23.SPRING SRL▼ 4 | Sat Manoleşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 50,2 K RON | |
| 24 | 24.BUENNO GABIANA SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 9,3 K RON | |
| 25 | 25.DUMITROPOLIS EXPO S.R.L.▼ 9 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -82,5 K RON | |
| 26 | 26.ERNYMAR SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11— | — | 260 K RON | |
| 27 | 27.FLOROXINA SRL▼ 4 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 113,5 K RON | |
| 28 | 28.GRAND PYADYNY SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 29 | 29.RESTAURANT DALLAS SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 13,2 K RON | |
| 30 | 30.TEODARIA HOME FOOD S.R.L.▲ 241 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10— | — | 12,5 K RON | |
| 31 | 31.EAG CANTINA SERVICE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 100,0% | 0,0% | -351 K RON | |
| 32 | 32.PUIU-IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 38,7 K RON | |
| 33 | 33.ANCHY SPORT OUTLET SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 90,0% | 0,0% | 78,1 K RON | |
| 34 | 34.DAIALOV COM SRL▲ 11 | Sat Baisa, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 6,5 mil. RON | |
| 35 | 35.QUEEN AMIVAL SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 41,4 K RON | |
| 36 | 36.SABROSO FOOD CONCEPT SRL▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 6,5 K RON | |
| 37 | 37.BUDACĂ CLUB SRL▼ 1 | Oraş Flămânzi, Botoşani | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 39,1 K RON | |
| 38 | 38.TOSCANA PRIMO SOLE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 209,8 K RON | |
| 39 | 39.MAGNAR LUCALEX S.R.L.▲ 22 | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | -15,6 K RON | |
| 40 | 40.GREY BISTRO S.R.L.▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 209,3 K RON | |
| 41 | 41.GENERCOM SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 80,0% | 0,0% | 22,9 K RON | |
| 42 | 42.ON-X SRL▼ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 351 K RON | |
| 43 | 43.MACARIE'S OFFICE SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 86 K RON | |
| 44 | 44.ADYSTEL BETWIN GRUP SRL▲ 59 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 8▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 61 K RON | |
| 45 | 45.DELICIOSS BHC RESTAURANT S.R.L.▼ 9 | Loc. Ştefăneşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 80,0% | 0,0% | 75,8 K RON | |
| 46 | 46.CONCEPT BOGDAN FOOD S.R.L.▼ 10 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 80,0% | 0,0% | 179,5 K RON | |
| 47 | 47.SAVEUR DE PROVENCE S.R.L.▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 80,0% | 0,0% | 143,3 K RON | |
| 48 | 48.LA GRĂSUŢU FAST FOOD SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 48,6 K RON | |
| 49 | 49.SILVESTER LANALIA S.R.L.▲ 12 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 2,9 mil. RON | |
| 50 | 50.FELPA GROUP SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 82,9 K RON | |
| 51 | 51.MYAGA FOOD SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 441,1 K RON | |
| 52 | 52.SPRING PLACE SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 417,5 K RON | |
| 53 | 53.GRANDIS AMAIMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 96,6 K RON | |
| 54 | 54.AGROPENSIUNEA IULIANA SRL▼ 9 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 5,5 K RON | |
| 55 | 55.BEL SERG MORY SRL▼ 5 | Sat Avrămeni, Comuna Avrămeni, Botoşani | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 55,2 K RON | |
| 56 | 56.SOCIETY RESTAURANT S.R.L.▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 440,4 K RON | |
| 57 | 57.COLOSEUM BBC74 S.R.L.▲ 75 | Sat Şendriceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 196,8 K RON | |
| 58 | 58.MAGIA GUSTULUI BOTOȘANI S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7— | — | — | 33,6 K RON |
| 59 | 59.ROCADA SRL▲ 2 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 9,5 K RON | |
| 60 | 60.URGENT MAXIMUS SERVICE SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 189,6 K RON | |
| 61 | 61.MISTER LEMONCOF SRL= | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,6 K RON | |
| 62 | 62.HQ IMPERIA S.R.L.▼ 32 | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 6▼ 40 % | ▼ 40 % | 389,7 K RON | |
| 63 | 63.MULTI - DON - APISS S.R.L.▲ 208 | Oraş Bucecea, Botoşani | 6— | — | 157,4 K RON | |
| 64 | 64.PROCIB COFCOCKTAIL S.R.L.▲ 39 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | -52,9 K RON | |
| 65 | 65.TAKE AWAY RESTAURANTS & DELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6— | — | — | 129,2 K RON |
| 66 | 66.PESCARUL SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 5,1 K RON | |
| 67 | 67.COMPRODIV SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 25,5 K RON | |
| 68 | 68.ADIS SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 78,5 K RON | |
| 69 | 69.DOVA & ADRIANA PROIECT SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 5,1 K RON | |
| 70 | 70.RARES GRUP SA▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 11,4 K RON | |
| 71 | 71.PETRODANEUM SRLnou | Sat Mihăileni, Comuna Mihăileni, Botoşani | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 8,6 K RON | |
| 72 | 72.FLORYMAR SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 19,1 K RON | |
| 73 | 73.JUJU STIL PREST S.R.L.▼ 12 | Sat Răuseni, Comuna Răuseni, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 20,7 K RON | |
| 74 | 74.AVANTI FOOD DELIVERY SRL▼ 41 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 5▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 472,7 K RON | |
| 75 | 75.LA STRADA ARMONIA S.R.L.▼ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 59 K RON | |
| 76 | 76.GRAND PELLEGRINO SRL▼ 26 | Oraş Bucecea, Botoşani | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 279,7 K RON | |
| 77 | 77.CURĂȚĂTORIE ECO MOLDOVA S.R.L.▲ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -91,9 K RON | |
| 78 | 78.GRAUR OLD SCHOOL S.R.L.▼ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 5,1 K RON | |
| 79 | 79.PROSABIIOAN BEST S.R.L.▲ 24 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Ibăneşti, Botoşani | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -97,6 K RON | |
| 80 | 80.ALDRO PRONATURA S.R.L.▲ 23 | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 81 | 81.STRAVAGANTE MIA S.R.L.▼ 20 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 304,2 K RON | |
| 82 | 82.BELOTTI SOL S.R.L.▼ 32 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 141,5 K RON | |
| 83 | 83.CATERING ANOMAR TUDORA S.R.L.▼ 1 | Sat Tudora, Comuna Tudora, Botoşani | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -143 K RON | |
| 84 | 84.MOONLILY S.R.L.▲ 101 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | -37,6 K RON | |
| 85 | 85.TRADITIONAL CATERING S.R.L.nou | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 5— | — | — | 7,8 K RON |
| 86 | 86.GAMA LIBRA COMPANY SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5— | — | 54,8 K RON | |
| 87 | 87.VATRA CU BUNĂTĂȚI S.R.L.▼ 26 | Sat Dersca, Comuna Dersca, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 228,2 K RON | |
| 88 | 88.TIRAROM SRL▼ 27 | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -2 K RON | |
| 89 | 89.MIORITA SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 21,6 K RON | |
| 90 | 90.COMPAV SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 280,3 K RON | |
| 91 | 91.MARUSIA SRL▲ 180 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4— | — | -9,2 K RON | |
| 92 | 92.ISIDORA IMPEX SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -45,9 K RON | |
| 93 | 93.CEB-EMMI SRL▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 83,2 K RON | |
| 94 | 94.OLIVIA AGRO SRL▼ 12 | Sat Ştiubieni, Comuna Ştiubieni, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -131 K RON | |
| 95 | 95.ANDOLUX CATERING SRL-D▼ 34 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -36,5 K RON | |
| 96 | 96.MAESTRO CUISINE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4— | — | 18,9 K RON | |
| 97 | 97.EUREST HORECA SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 43,8 K RON | |
| 98 | 98.CENTRAL KLASS VDR SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 37,8 K RON | |
| 99 | 99.EGOISTYK'A PLUS S.R.L.▼ 17 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 167,6 K RON | |
| 100 | 100.ENJOY`S COSTĂCHESCU S.R.L.▼ 18 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 40,0% | 0,0% | -22,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Botoșani
CAEN 5610
Restaurante
114 firme · 129,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
50 firme · 64,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
185 firme · 56,4 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
8 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
19 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
14 firme · 5 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 832,5 K RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 677,4 K RON