Top 100 firme — Construcții, Botoșani după angajați în 2019
498 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2.848. Pragul de intrare în top este 7, iar liderul atinge 264.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ELSACO ELECTRONIC SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 264▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 400,5 K RON | |
| 2 | 2.TRANSPORTURI AUTO SA▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 129▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | -2,8 mil. RON | |
| 3 | 3.CORNELL'S FLOOR SRL▲ 2 | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 126▲ 20 % | ▲ 20 % | 7,5 mil. RON | |
| 4 | 4.CONREC AGREMIN TRANS S.R.L.= | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 119▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 860,2 K RON | |
| 5 | 5.TOTAL INVEST GRUP SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 112▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 44,3 K RON | |
| 6 | 6.CONSPROIECT M SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 99▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 755,8 K RON | |
| 7 | 7.D&D CONSTRUCT SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 95▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1 mil. RON | |
| 8 | 8.BIG CONF SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 95▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 6,3 mil. RON | |
| 9 | 9.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 78▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 724,4 K RON | |
| 10 | 10.ABC-CON-INTERNAŢIONAL SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 74▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 694,2 K RON | |
| 11 | 11.BELLE ARTE NARCIS S.R.L.nou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Botoşani | 71— | — | — | -671,4 K RON |
| 12 | 12.DIOCONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 67▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 746,9 K RON | |
| 13 | 13.BINAPE ELEVATORS SRL▲ 65 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 62▲ 785,7 % | ▲ 785,7 % | -395 K RON | |
| 14 | 14.BINAPE CONSTRUCT GRUP SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 56▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 15 | 15.DELTA SPARTANS CONSTRUCT SRL▲ 284 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 56— | — | 37 K RON | |
| 16 | 16.GAFCO CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Lozna, Comuna Lozna, Botoşani | 44▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 223,8 K RON | |
| 17 | 17.ELEGANT GLOB SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 41▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 18 | 18.BETON INDUSTRI S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 41— | — | — | -330,6 K RON |
| 19 | 19.ASICONS SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 38▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 20 | 20.INSTAL-CON SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 36▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 79,8 K RON | |
| 21 | 21.ELSACO POWER S.R.L.▼ 7 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 34▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 39,9 K RON | |
| 22 | 22.INTERIOR INNOVATION SRL▼ 12 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 30▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 279,5 K RON | |
| 23 | 23.DMG HOUSE & BUILDING QUALITY S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 29— | — | — | 129,5 K RON |
| 24 | 24.LDC TRUST CONSTRUCŢII MV SRL▲ 144 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 28▲ 1.300 % | ▲ 1.300 % | 1,5 mil. RON | |
| 25 | 25.SERGIU AVANTAGE CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 27▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 466,3 K RON | |
| 26 | 26.MATI COM SRL▼ 4 | Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 260,0% | 0,0% | -268,5 K RON | |
| 27 | 27.DELTA CON SRL▼ 7 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 26▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 455,8 K RON | |
| 28 | 28.RTB FUNDS CONSULTING SRLnou | Sat Cerchejeni, Comuna Blândeşti, Botoşani | 26▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 195,3 K RON | |
| 29 | 29.SPIRU MAR SRL▲ 3 | Sat Tocileni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 25▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 675,8 K RON | |
| 30 | 30.FORTUNA BUILDING SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 389,7 K RON | |
| 31 | 31.CONSTAR SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 230,0% | 0,0% | 62,2 K RON | |
| 32 | 32.INTELITECH SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 23▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 470,6 K RON | |
| 33 | 33.LOZNA CONSTRUCT SRL▲ 135 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 23▲ 1.050 % | ▲ 1.050 % | 3,7 mil. RON | |
| 34 | 34.ELPROEX SA▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 623,5 K RON | |
| 35 | 35.DIADECOR SRL▼ 6 | Sat Stăuceni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 71,2 K RON | |
| 36 | 36.STANDARD GARANT SRL▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 21▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 486,7 K RON | |
| 37 | 37.VALEX SERV SRL▲ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 20▲ 150 % | ▲ 150 % | 133,8 K RON | |
| 38 | 38.AST PÎNZARIU SRL▲ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 723,5 K RON | |
| 39 | 39.TRIOCONSTRUCT SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 627,2 K RON | |
| 40 | 40.GRYSOM BUILDS SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,2 mil. RON | |
| 41 | 41.ENBOFORM CONCEPT SRL▼ 6 | Sat Lunca, Comuna Lunca, Botoşani | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 286,7 K RON | |
| 42 | 42.PALAZZO CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 67,2 K RON | |
| 43 | 43.THT EXPERT INTCONSULTING SRL▲ 90 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 17▲ 466,7 % | ▲ 466,7 % | 159,1 K RON | |
| 44 | 44.GIMASCO HOUSE CONSTRUCT S.R.L.▲ 44 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17▲ 183,3 % | ▲ 183,3 % | 103,3 K RON | |
| 45 | 45.MERIDIAN SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 139,6 K RON | |
| 46 | 46.ERGO-SISTEM SRL▼ 11 | Sat Brehuieşti, Comuna Vlădeni, Botoşani | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 47 | 47.INTELITECH GROUP SRL▼ 20 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 169,1 K RON | |
| 48 | 48.UMBERTO CONSTRUCT INTERNATIONAL SRLnou | Sat Corni, Comuna Corni, Botoşani | 16— | — | 137 K RON | |
| 49 | 49.MOLDO T.N.B. STRUCTURI SRL▲ 29 | Sat Victoria, Comuna Stăuceni, Botoşani | 15▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 175,7 K RON | |
| 50 | 50.ELIENA EPCON SRL▼ 15 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 150,0% | 0,0% | 141,5 K RON | |
| 51 | 51.LAROX WOOD HOUSE SRL▼ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 399,7 K RON | |
| 52 | 52.ALEXANA JARDIN CONS SRL▲ 14 | Sat Ungureni, Comuna Ungureni, Botoşani | 15▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 29,1 K RON | |
| 53 | 53.DONARIS ELECTRIC S.R.L.▲ 35 | Sat Loturi, Comuna Manoleasa, Botoşani | 15▲ 150 % | ▲ 150 % | 89,6 K RON | |
| 54 | 54.EL-SAN-TERMO SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14— | — | 6 K RON | |
| 55 | 55.SIGMA INSTALGAZ SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 21,5 K RON | |
| 56 | 56.TINO UNITRANS SRL= | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 14▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 57 | 57.EDIL SAUCINIŢEANU SRL▼ 11 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 40,6 K RON | |
| 58 | 58.MODERN AVANTAJ EURODESIGN SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | -347,2 K RON | |
| 59 | 59.R & Z ASCON SRL▼ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 60 | 60.CALINDU PRO SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 325,4 K RON | |
| 61 | 61.TRIDENS COMMUNICATIONS SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 13— | — | 6,5 K RON | |
| 62 | 62.AQVIS SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 76,5 K RON | |
| 63 | 63.BIARAL SRL▼ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 2,6 K RON | |
| 64 | 64.STELCAT-CONSTRUCT SRL▼ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 120,0% | 0,0% | -104,5 K RON | |
| 65 | 65.NEW ELECTRO TEHNIC S.R.L.▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12▲ 50 % | ▲ 50 % | -189 K RON | |
| 66 | 66.ELEKTRO.TUDORA.ARINI S.R.L.nou | Sat Tudora, Comuna Tudora, Botoşani | 12— | — | — | 1,1 K RON |
| 67 | 67.ECOENERGY ENGINEERING SRL▼ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 110,0% | 0,0% | 547,7 K RON | |
| 68 | 68.FORESTPRIEST SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -310 K RON | |
| 69 | 69.LARA AKMATEKS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11— | — | — | 99,5 K RON |
| 70 | 70.LOCAL SERVICII SRL▲ 8 | Loc. Flămânzi, Oraş Flămânzi, Botoşani | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 4 K RON | |
| 71 | 71.R.K.G. INTERMED S.R.L.▲ 42 | Sat Iureşti, Comuna Todireni, Botoşani | 10▲ 150 % | ▲ 150 % | -149,2 K RON | |
| 72 | 72.GSG INFINITY EVOLUTION S.R.L.▲ 41 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 10▲ 150 % | ▲ 150 % | 1,9 mil. RON | |
| 73 | 73.CONDECOR FINISAJE S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10— | — | — | 224 K RON |
| 74 | 74.CESAD ELECTRIC SRL▼ 18 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 90,0% | 0,0% | 22 K RON | |
| 75 | 75.AMERICAN INVEST GROUP SRL▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 90,0% | 0,0% | 1 mil. RON | |
| 76 | 76.FLORYCRYN BUNGUSTO SRL▼ 10 | Sat Joldeşti, Comuna Vorona, Botoşani | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 48 K RON | |
| 77 | 77.ARCI SURVEILLANCE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | 60 K RON | |
| 78 | 78.SEBAS GRIEROSU CONSTRUCT SRL▼ 12 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 206 K RON | |
| 79 | 79.DUMI MONTAGGI EUROPA S.R.L.nou | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 9— | — | — | 89,1 K RON |
| 80 | 80.B.D. ELECTRO SERVICE SRL▼ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 80,0% | 0,0% | -17,6 K RON | |
| 81 | 81.SOFIEA IMPEX SRL▼ 25 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -254,4 K RON | |
| 82 | 82.ALERO SRL▲ 217 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8— | — | 454,2 K RON | |
| 83 | 83.BAFONI SRL▼ 32 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -47,5 K RON | |
| 84 | 84.PROMETEU EXPERT INOX SRL▼ 38 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 8 K RON | |
| 85 | 85.CORNELL'S TEHNIC CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Copălău, Comuna Copălău, Botoşani | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 86 | 86.RALMAR EXECUȚIE STRUCT SRL▼ 35 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -36,7 K RON | |
| 87 | 87.ALICRIS EDIL S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8— | — | — | 54,2 K RON |
| 88 | 88.PALTINUL INTERAX LOGISTICS S.R.L.nou | Sat Gorbăneşti, Comuna Gorbăneşti, Botoşani | 8— | — | — | 37,4 K RON |
| 89 | 89.SCORPION SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 29,7 K RON | |
| 90 | 90.ALSIT CON B.G. SRL▼ 34 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -96,9 K RON | |
| 91 | 91.ORIZONT-PROIECT SRL▼ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 38,5 K RON | |
| 92 | 92.BISCOP SRL▼ 26 | Sat Şendriceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 115,7 K RON | |
| 93 | 93.ELECTRO-PRIMA SRL▲ 7 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 70,2 K RON | |
| 94 | 94.BISET GRUP SRL▲ 74 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7▲ 250 % | ▲ 250 % | 383,4 K RON | |
| 95 | 95.VENT INSTAL SRL▼ 17 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 187,1 K RON | |
| 96 | 96.ELECTRIC POWER SRL▼ 18 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 20,9 K RON | |
| 97 | 97.K-SIM INSTALCON SRL▲ 3 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 31,7 K RON | |
| 98 | 98.ALERO SERV-IMPEX S.R.L.▲ 201 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7— | — | 2,2 K RON | |
| 99 | 99.MAXIM SPECIAL CONSTRUCT SRL▼ 43 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -231,8 K RON | |
| 100 | 100.NORDIC URBANTEC SRL▼ 34 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 53,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Botoșani
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
302 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
18 firme · 958,9 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
18 firme · 342,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
82 firme · 196 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
104 firme · 193,5 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
63 firme · 48,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 42,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 21,9 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
25 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
31 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
33 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
24 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
27 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
10 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
8 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
3 firme · 190,5 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON