Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Botoșani după angajați în 2017
335 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.193. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 165.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMCEREAL SA= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 165▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 782 K RON | |
| 2 | 2.PISCICOLA SA= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 49▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 692,6 K RON | |
| 3 | 3.PIRANIA SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 44▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.AGRI PE SRL▲ 2 | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 39▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | -4,8 mil. RON | |
| 5 | 5.MULTIAGRA SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 36▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 700,4 K RON | |
| 6 | 6.AGRARIA NORD SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 36▼ 20 % | ▼ 20 % | -4,4 mil. RON | |
| 7 | 7.DONIFA SRL= | Sat Hăneşti, Comuna Hăneşti, Botoşani | 330,0% | 0,0% | 585,7 K RON | |
| 8 | 8.GAVRIL SRL= | Sat Corlăteni, Comuna Corlăteni, Botoşani | 310,0% | 0,0% | 23,1 K RON | |
| 9 | 9.ARLAND SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 310,0% | 0,0% | -4,7 mil. RON | |
| 10 | 10.SANCOS SRL▲ 1 | Sat Conceşti, Comuna Conceşti, Botoşani | 25▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.AGROMER SRL▲ 4 | Sat Sadoveni, Comuna Manoleasa, Botoşani | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 920,3 K RON | |
| 12 | 12.BYANCA PLAI SRL▲ 3 | Sat Dragalina, Comuna Cristineşti, Botoşani | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 13 | 13.AGROMEC DRAGALINA SA▼ 1 | Sat Dragalina, Comuna Cristineşti, Botoşani | 240,0% | 0,0% | 851,2 K RON | |
| 14 | 14.PROAGRO S.R.L.▲ 4 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.ALFA PROD SRL▼ 3 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 19▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 228,9 K RON | |
| 16 | 16.AGRO IND COM SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 180,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.CECAPA SRL▲ 3 | Sat Dămideni, Comuna Romaneşti, Botoşani | 170,0% | 0,0% | 84,9 K RON | |
| 18 | 18.AGRICOLA FRUGAL SRL▼ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 17▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 112,4 K RON | |
| 19 | 19.ELLY FOOD TRADIŢIONAL SRL▲ 3 | Oraş Flămânzi, Botoşani | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | -575,2 K RON | |
| 20 | 20.ZABRUS SIRET S.R.L.▲ 10 | Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 16▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | -843,2 K RON | |
| 21 | 21.PREMETALICA SRL▲ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 257,6 K RON | |
| 22 | 22.ALFA BIT SRL▼ 10 | Sat Plopenii Mari, Comuna Ungureni, Botoşani | 14▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 293,1 K RON | |
| 23 | 23.TOMICOM SRL▼ 2 | Sat Vorona, Comuna Vorona, Botoşani | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -540,8 K RON | |
| 24 | 24.EURO B.A.COS SRL▼ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 253,5 K RON | |
| 25 | 25.ELA-GENERAL-COM SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 130,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 26 | 26.AGRO SPICUL SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 120,0% | 0,0% | 528,3 K RON | |
| 27 | 27.I.C. AGROTEHNICA SRL= | Sat Sadoveni, Comuna Manoleasa, Botoşani | 120,0% | 0,0% | 2,2 mil. RON | |
| 28 | 28.DOROPAD SRL▼ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 120,0% | 0,0% | 19,5 K RON | |
| 29 | 29.DELMAD-CRYS AGRICOL SRL▲ 7 | Sat Conceşti, Comuna Conceşti, Botoşani | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 30 | 30.FERMA NORDIC SRL▼ 8 | Sat Bivolari, Comuna Dobârceni, Botoşani | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 149,1 K RON | |
| 31 | 31.AGRITOTAL SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 110,0% | 0,0% | -1,7 mil. RON | |
| 32 | 32.LIRE-FOREST SRL▼ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 335,4 K RON | |
| 33 | 33.NICVITIB SRL▼ 11 | Sat Miorcani, Comuna Rădăuţi-Prut, Botoşani | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 34 | 34.AGROMEC BT ŞTEFĂNEŞTI SRL▲ 2 | Loc. Ştefăneşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 308,1 K RON | |
| 35 | 35.GEMA SRL▲ 1 | Sat Hăneşti, Comuna Hăneşti, Botoşani | 90,0% | 0,0% | 254 K RON | |
| 36 | 36.CAMPIOSERV POINT SRL= | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 90,0% | 0,0% | 48,4 K RON | |
| 37 | 37.DARCOM SRL▼ 1 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Botoşani | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 662 RON | |
| 38 | 38.FAVIS SRL▼ 4 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 2,8 K RON | |
| 39 | 39.REBO-FOREST SRL▲ 11 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 501,7 K RON | |
| 40 | 40.07 C.C.C. SRL▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 80,0% | 0,0% | 11 K RON | |
| 41 | 41.MARTINAS SRL▼ 5 | Sat Ionăşeni, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -82,9 K RON | |
| 42 | 42.MORS GROUP DK SRL▼ 12 | Sat Manoleşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 218,9 K RON | |
| 43 | 43.AGRICOLADUEMILA SRL▲ 7 | Sat Pădureni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 41,4 K RON | |
| 44 | 44.FODGARD SRL▲ 1 | Sat Liveni, Comuna Manoleasa, Botoşani | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 513,3 K RON | |
| 45 | 45.ANDIMIR TOP SRL= | Sat Ripiceni, Comuna Ripiceni, Botoşani | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 117,6 K RON | |
| 46 | 46.VLAD CĂTĂ-ANDY SRL▲ 4 | Sat Todireni, Comuna Todireni, Botoşani | 70,0% | 0,0% | 217,1 K RON | |
| 47 | 47.COOPERATIVA AGRICOLĂ MOLDAVIA▼ 2 | Sat Bivolari, Comuna Dobârceni, Botoşani | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 6,7 K RON | |
| 48 | 48.AGRICOLA CRISTEŞTI SRL▲ 16 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Botoşani | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 179,4 K RON | |
| 49 | 49.AGROMEC TRUSESTI SRL▲ 5 | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 60,0% | 0,0% | 10,5 K RON | |
| 50 | 50.AGROPLANT SA▲ 14 | Sat Braeşti, Comuna Braeşti, Botoşani | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 42,1 K RON | |
| 51 | 51.PETRAGRO SRL▲ 3 | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 60,0% | 0,0% | 57,9 K RON | |
| 52 | 52.CREOLA SRL▲ 12 | Sat Victoria, Comuna Hlipiceni, Botoşani | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -136,6 K RON | |
| 53 | 53.COSTAGRIROX SRL▲ 11 | Sat Romaneşti, Comuna Romaneşti, Botoşani | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -27 K RON | |
| 54 | 54.DAFI AGRO SRL= | Sat Lişna, Comuna Suharău, Botoşani | 60,0% | 0,0% | 630,3 K RON | |
| 55 | 55.AGRIELA SAD SRLnou | Sat Sadoveni, Comuna Manoleasa, Botoşani | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 14,7 K RON | |
| 56 | 56.GOSPODĂRIE COMUNALĂ LUNCA BAŞEULUI SRL▼ 6 | Sat Mihălăşeni, Comuna Mihălăşeni, Botoşani | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 63 RON | |
| 57 | 57.REC AUTOSERVICE COMPANY SRL▲ 62 | Loc. Stânca, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | 577,8 K RON | |
| 58 | 58.TOOP LERIS SRL▼ 4 | Sat Ripiceni, Comuna Ripiceni, Botoşani | 60,0% | 0,0% | 919,9 K RON | |
| 59 | 59.ANDA SERV SRL▲ 5 | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 102 K RON | |
| 60 | 60.ROXDAL AGRO SRL▼ 6 | Sat Nichiteni, Comuna Cotuşca, Botoşani | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 194 K RON | |
| 61 | 61.AVI COOPER IMPEX SRL▲ 3 | Sat Rădeni, Comuna Frumuşica, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 12,4 K RON | |
| 62 | 62.DANA & MALINA SRL▲ 57 | Sat Durneşti, Comuna Durneşti, Botoşani | 5▲ 150 % | ▲ 150 % | 753,3 K RON | |
| 63 | 63.LIV AGRO GRUP SRL CONSTANTA FILIALA DOROHOI▼ 9 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 421,2 K RON | |
| 64 | 64.CRASNA-FERM SRL▲ 26 | Sat Crasnaleuca, Comuna Cotuşca, Botoşani | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 8,8 K RON | |
| 65 | 65.SARAPROD SRL▼ 1 | Sat Sarafineşti, Comuna Corni, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 73,2 K RON | |
| 66 | 66.AGROLIV YMP SRL▼ 2 | Sat Hăneşti, Comuna Hăneşti, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 573 K RON | |
| 67 | 67.FERMIERUL VLĂSINEŞTEAN COOPERATIVA AGRICOLĂ▼ 3 | Sat Vlăsineşti, Comuna Vlăsineşti, Botoşani | 50,0% | 0,0% | 100,8 K RON | |
| 68 | 68.AGROEM IMPEX SRL▼ 14 | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -216,1 K RON | |
| 69 | 69.COSAL AGROINVEST GROUP COOPERATIVA AGRICOLĂ▲ 140 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 5— | — | -1,3 K RON | |
| 70 | 70.AMBIENT ROOF DAHA SRL▲ 139 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5— | — | -44,8 K RON | |
| 71 | 71.DEMETRA SRL▲ 4 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 802,8 K RON | |
| 72 | 72.RO-PHOENIX SRL▲ 18 | Loc. Ştefăneşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 112,5 K RON | |
| 73 | 73.FIL-MAR SRL▲ 17 | Sat Ripiceni, Comuna Ripiceni, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 435,9 K RON | |
| 74 | 74.AGRO-SOLOMONESCU SRL▲ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 697,4 K RON | |
| 75 | 75.SEB-COS SRL= | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 100,8 K RON | |
| 76 | 76.BOVIN PROD SRL▼ 22 | Sat Manoleasa, Comuna Manoleasa, Botoşani | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 282,5 K RON | |
| 77 | 77.SILV ECO SRL▼ 23 | Loc. Stânca, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -129,1 K RON | |
| 78 | 78.RALLO-TERRA SRL▲ 12 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Ungureni, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 135,6 K RON | |
| 79 | 79.MOBIKAR SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 3 K RON | |
| 80 | 80.CEREAL AGROMAS SRL▲ 10 | Sat Răuseni, Comuna Răuseni, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 627,4 K RON | |
| 81 | 81.STREBARO SRL▼ 17 | Sat Cristineşti, Comuna Cristineşti, Botoşani | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -150,3 K RON | |
| 82 | 82.DANDI CEREAL INVEST SRL▲ 8 | Sat Dumeni, Comuna George Enescu, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 462,6 K RON | |
| 83 | 83.LORY-JAN SRL▼ 8 | Sat Ripiceni, Comuna Ripiceni, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 312,8 K RON | |
| 84 | 84.FEREMAN GROUP SRL▼ 9 | Sat Zăiceşti, Comuna Baluşeni, Botoşani | 40,0% | 0,0% | 97,9 K RON | |
| 85 | 85.LANDAGRITRANS SRL▲ 5 | Sat Zăiceşti, Comuna Baluşeni, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 113,6 K RON | |
| 86 | 86.GLOBAL PIGS COMPANY SRL▲ 4 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 124,8 K RON | |
| 87 | 87.AGRO BAVARIA PROD SRL▲ 122 | Sat Vlădeni-Deal, Comuna Frumuşica, Botoşani | 4— | — | -343,6 K RON | |
| 88 | 88.GREENAGROCOD SRL▲ 121 | Sat Suliţa, Comuna Suliţa, Botoşani | 4— | — | 291,1 K RON | |
| 89 | 89.SALVA TERRA SRL▲ 1 | Sat Şupitca, Comuna Coşula, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 18,9 K RON | |
| 90 | 90.COLI COM SRLnou | Sat Braeşti, Comuna Braeşti, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 56,8 K RON | |
| 91 | 91.AZOMIG SRL▼ 1 | Sat Corlăteni, Comuna Corlăteni, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 20,3 K RON | |
| 92 | 92.AGRIMPEX SRL▼ 17 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 13,6 K RON | |
| 93 | 93.MARI-MAR SRL▼ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 33,9 K RON | |
| 94 | 94.BUDY-SERV SRL▼ 4 | Sat Cotuşca, Comuna Cotuşca, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 424,5 K RON | |
| 95 | 95.RASARITUL SRL▲ 60 | Sat Flondora, Comuna Manoleasa, Botoşani | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -208,6 K RON | |
| 96 | 96.PRONTO EDIL SRL▼ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 3,5 K RON | |
| 97 | 97.AGRAS CABAROM SRL▼ 22 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 114,8 K RON | |
| 98 | 98.AGRICOLA IMPERIAL SRL▼ 34 | Sat Iezer, Comuna Hilişeu-Horia, Botoşani | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 247,1 K RON | |
| 99 | 99.BIO AGRO FERM SRL▲ 20 | Sat Iezer, Comuna Hilişeu-Horia, Botoşani | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 10,5 K RON | |
| 100 | 100.MILECANAGRO SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 30,0% | 0,0% | 164,5 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Botoșani
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
198 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
33 firme · 73,2 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
9 firme · 44,6 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
9 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
17 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
34 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
12 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
2 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
3 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
1 firme · 836,7 K RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
12 firme · 765,9 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
4 firme · 750,5 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
2 firme · 551,4 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
1 firme · 382,4 K RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
4 firme · 300,6 K RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
1 firme · 215,2 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
3 firme · 96,8 K RON
CAEN 0148
Creșterea altor animale
1 firme · 9,1 K RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 0 RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
1 firme · 0 RON
CAEN 0114
Cultivarea trestiei de zahăr
2 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 0 RON
CAEN 0122
Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
1 firme · 0 RON