Top 100 firme — Activități profesionale, Bistrița-Năsăud după angajați în 2025
968 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 533. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 43.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.I.C.P.E. BISTRITA SA▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 2 | 2.KLEVER SYSTEM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 3 | 3.KES BUSINESS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 6,3 mil. RON | |
| 4 | 4.STORM OIL S.R.L.▲ 2 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 160,0% | 0,0% | 272,7 K RON | |
| 5 | 5.BLUE LINE ENERGY SRL▲ 2 | Sat Rusu de Sus, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 7,8 mil. RON | |
| 6 | 6.ADVER GRUP SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 120,0% | 0,0% | 339,9 K RON | |
| 7 | 7.HEDRO STAR SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 90,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.GDT CONCRET SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9▼ 91,5 % | ▼ 91,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 9 | 9.CABINET CONTABILITATE HERLEA LENUTA SRL▲ 19 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 20,1 K RON | |
| 10 | 10.DESIGN CONSTRUCT IMOBIL S.R.L.▲ 2 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 80,0% | 0,0% | 727,6 K RON | |
| 11 | 11.GRAND ART SRL▼ 7 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 7▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 169,1 K RON | |
| 12 | 12.EEC-EUROPEAN ENGINEERING & CONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 70,0% | 0,0% | 94,8 K RON | |
| 13 | 13.ASIX-RO PRODCOM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 70,0% | 0,0% | 223,4 K RON | |
| 14 | 14.DUOMAR EXPERT LEADER SRL▲ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 168,5 K RON | |
| 15 | 15.VET MEDICA SRL▼ 5 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 26,4 K RON | |
| 16 | 16.BLUE APPLE CONCEPT SRL▲ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 105,4 K RON | |
| 17 | 17.SAFEOIL SRLnou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -134,3 K RON | |
| 18 | 18.ECO AUDIT EXPERT SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 298,8 K RON | |
| 19 | 19.OPTIMO AUDIT PLUS S.R.L.▲ 19 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 2,6 K RON | |
| 20 | 20.HIPOVET SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 60,0% | 0,0% | 294,8 K RON | |
| 21 | 21.MEDIVET MARTĂU S.R.L.▼ 3 | Sat Mititei, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 60,0% | 0,0% | 85,1 K RON | |
| 22 | 22.ARHI BUILD EXPERT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 536,1 K RON | |
| 23 | 23.HRD GROUP SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 60,0% | 0,0% | 53,3 K RON | |
| 24 | 24.H&P HOUSING PROJECT S.R.L.▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | -32 K RON | |
| 25 | 25.MTI TEAMONE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -17,3 K RON | |
| 26 | 26.UPDATE ARTWOLF S.R.L.▲ 186 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 573,8 K RON | |
| 27 | 27.TRANSINEU MONTANA SRL▼ 13 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 3,3 K RON | |
| 28 | 28.KLIPSPROIECT SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 308,4 K RON | |
| 29 | 29.EMI PROJECT&EXE S.R.L.▲ 9 | Sat Sasarm, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 538,2 K RON | |
| 30 | 30.BOCA-MEDIVET SRL▲ 568 | Sat Spermezeu, Comuna Spermezeu, Bistriţa-Năsăud | 5— | — | 287,5 K RON | |
| 31 | 31.GENERAL PROEX SRL▼ 13 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 33,5 K RON | |
| 32 | 32.PROGAZ-INSTAL SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 33 K RON | |
| 33 | 33.MORARESCU DESIGN STUDIO S.A.▲ 5 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 12,1 K RON | |
| 34 | 34.SOIL GROUP TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 178 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | -50,8 K RON | |
| 35 | 35.INSPECT FLODAN S.R.L.▲ 37 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -41,4 K RON | |
| 36 | 36.BONTY PROJECT DRUM - LABORATOR SRL▼ 18 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 264,5 K RON | |
| 37 | 37.ILSO AUTOTEST SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 357,9 K RON | |
| 38 | 38.MAREXPERT CONSULTING SRL▲ 34 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 450,7 K RON | |
| 39 | 39.PROSOFT EXPERTCONTAB SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4— | — | 134,7 K RON | |
| 40 | 40.GEOLAND SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 42,9 K RON | |
| 41 | 41.SERVICEPRO S.R.L.▼ 23 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 16,4 K RON | |
| 42 | 42.ARHICRIS LOGISTIC SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 43 | 43.D&BTOPOCAD S.R.L.▼ 5 | Sat Nimigea de Jos, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 71,6 K RON | |
| 44 | 44.OPEN CONSULT IMPEX SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 167,2 K RON | |
| 45 | 45.MIRFLOR VET SRL▼ 7 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 4,7 K RON | |
| 46 | 46.TERMOGAZ TRANSILVANIA S.R.L.▼ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -83,6 K RON | |
| 47 | 47.PRO-ACCOUNT CTV S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 1,8 K RON | |
| 48 | 48.K.I.EQUINA SRL▼ 10 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 152,4 K RON | |
| 49 | 49.TOPO REBREAN S.R.L.▲ 57 | Sat Mogoşeni, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -126,9 K RON | |
| 50 | 50.VETERINARIA SRL▲ 22 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 31,4 K RON | |
| 51 | 51.CASIOR IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 383 K RON | |
| 52 | 52.RADIO LIN MEDICAL S.R.L.▲ 160 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 83,7 K RON | |
| 53 | 53.EDWINTURA SRL▲ 19 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1 K RON | |
| 54 | 54.ELEMENTO ART DESIGN S.R.L.▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 642,9 K RON | |
| 55 | 55.SOCACIU VET S.R.L.nou | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 8,8 K RON | |
| 56 | 56.SPIRAL SRL▼ 18 | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 8,5 K RON | |
| 57 | 57.SEPIA PRINT SRL▼ 39 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 116 K RON | |
| 58 | 58.STARBAST NE S.R.L.▼ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -83,2 K RON | |
| 59 | 59.VICTOR VET SRL▼ 21 | Sat Spermezeu, Comuna Spermezeu, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 223,8 K RON | |
| 60 | 60.TOTH CONS EXPERT S.R.L.▼ 22 | Sat Coldău, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 94,4 K RON | |
| 61 | 61.PRO PET LIFE SRL▼ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | -128,7 K RON | |
| 62 | 62.ALI SANVET SRL▼ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 230,1 K RON | |
| 63 | 63.MOBILSERV PARTNER S.R.L.▼ 25 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | -33 K RON | |
| 64 | 64.LIDALY PRODCOM SRL▼ 26 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 106,8 K RON | |
| 65 | 65.GTE PROIECT ACTIV S.R.L.▲ 41 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 97,3 K RON | |
| 66 | 66.MAGURA VERDE SRL▼ 28 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 111,5 K RON | |
| 67 | 67.VETPHARM SRL▼ 29 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | -5,2 K RON | |
| 68 | 68.HORA DAR S.R.L.▼ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 66,8 K RON | |
| 69 | 69.CODREA-ROVETMEDIS SRL▼ 31 | Sat Salva, Comuna Salva, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 94,6 K RON | |
| 70 | 70.ADSTYLIST S.R.L.▲ 2 | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 39,2 K RON | |
| 71 | 71.DRUM PROIECT SRL▲ 35 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 155,8 K RON | |
| 72 | 72.CATHARSIS SRL▼ 34 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 209,7 K RON | |
| 73 | 73.INTEGRAL CONSULT BISTRITA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 47,5 K RON | |
| 74 | 74.NOVAVET CONSULT MED S.R.L.▼ 2 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 51,6 K RON | |
| 75 | 75.FIATECH SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 283 K RON | |
| 76 | 76.PROSOFT EXPERT SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3— | — | 46,9 K RON | |
| 77 | 77.CONT-EX H.N.G. S.R.L.▼ 5 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 131,2 K RON | |
| 78 | 78.MAPCAD PROIECT SRL▲ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 55,6 K RON | |
| 79 | 79.VERONELI SRL▼ 7 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | -4,1 K RON | |
| 80 | 80.ELCOM SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 114,4 K RON | |
| 81 | 81.EUROLAND 2002 SRL▼ 43 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -78,2 K RON | |
| 82 | 82.IVART ONLINE MEDIA SRL▼ 44 | Sat Posmus, Comuna Sieu, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -309,8 K RON | |
| 83 | 83.TOPOANICADEXPERT S.R.L.▼ 11 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 112,3 K RON | |
| 84 | 84.OMAVETBN S.R.L.▼ 12 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 94,1 K RON | |
| 85 | 85.TOPO TOTAL EXECUT SRL▲ 21 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 174,7 K RON | |
| 86 | 86.CONTAB SCM CONSULTING SRL▼ 58 | Sat Coşbuc, Comuna Coşbuc, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 7,4 K RON | |
| 87 | 87.SCALA ONE SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 91,1 K RON | |
| 88 | 88.MARKVET SRL▼ 16 | Sat Ciceu-Giurgeşti, Comuna Ciceu-Giurgeşti, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 129,2 K RON | |
| 89 | 89.FULL SERVICE SRL▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 56,2 K RON | |
| 90 | 90.VETAGRAMUR SRL▼ 18 | Sat Chiochis, Comuna Chiochis, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 128 K RON | |
| 91 | 91.ART RESIDENCE TRANSILVANIA S.R.L.▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 92 | 92.INTERCONTA S & D SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3— | — | 105,9 K RON | |
| 93 | 93.GIATOS CONSULTING SRL▼ 55 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 344,5 K RON | |
| 94 | 94.VANOVA SERVICE ȘI CONSULTANȚĂ S.R.L.▲ 12 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 525 RON | |
| 95 | 95.EXA FOTO SHOP S.R.L.▲ 117 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -135 K RON | |
| 96 | 96.TOPOMAS-UNIC SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 228,7 K RON | |
| 97 | 97.ARHILORI CONSTRUCT SRL▼ 25 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 98 | 98.QUALITY BUILDING STUDIO S.R.L.▲ 8 | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -54,4 K RON | |
| 99 | 99.BINDEA MED VET S.R.L.▲ 7 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 224,7 K RON | |
| 100 | 100.PROTAXI SERVICE ITP S.R.L.▼ 62 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 3,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Bistrița-Năsăud
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
215 firme · 134,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
104 firme · 39,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
128 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
72 firme · 27 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
116 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
15 firme · 23 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
63 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
45 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
30 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
8 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
56 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
51 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
14 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 835,3 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
6 firme · 701,9 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
9 firme · 692,8 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 399,7 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
9 firme · 349,5 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
3 firme · 267,8 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 248,1 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 219,7 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 217,5 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 165,2 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
3 firme · 87,6 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
1 firme · 61,2 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON