Top 100 firme — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate, Bistrița-Năsăud după angajați în 2024
86 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 86 cumulează 343. Pragul de intrare în top este 0, iar liderul atinge 23.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FARMACIA SANOVIL SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 23▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 778,5 K RON | |
| 2 | 2.BISTRIVET FARMA SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.Z.C.SALIX SRL▼ 1 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 2,8 mil. RON | |
| 4 | 4.FARMACIA-HYGIEIA SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 131,3 K RON | |
| 5 | 5.FARMACIA SOMESANA SRL▼ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 140,0% | 0,0% | 867,7 K RON | |
| 6 | 6.GALENUS M.G.M. SRL▲ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 90,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 7 | 7.HEBE-PHARM SRL▼ 2 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 141,9 K RON | |
| 8 | 8.FARMACIA MALUTAN SRL= | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 878,1 K RON | |
| 9 | 9.FARMACIA VISCUM SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 70,0% | 0,0% | 241,7 K RON | |
| 10 | 10.HERBAPHARM D&B S.R.L.▲ 4 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 89,1 K RON | |
| 11 | 11.SANOVITA FARM PLUS S.R.L.▼ 1 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 369,4 K RON | |
| 12 | 12.FREGATA COM SRL▲ 13 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 700,8 K RON | |
| 13 | 13.FARMACIA FARMILLA SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 181,5 K RON | |
| 14 | 14.FARMACIA ROXANA S.R.L.▲ 11 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 67,7 K RON | |
| 15 | 15.FARMACIA REMEDIA SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 20,3 K RON | |
| 16 | 16.SANTOFARM SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 678,3 K RON | |
| 17 | 17.ILIRIA SERV SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 334,6 K RON | |
| 18 | 18.ANASTORIA COM SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 250,6 K RON | |
| 19 | 19.FARMALEXMED SRL▼ 4 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 272,4 K RON | |
| 20 | 20.FARMACIA ANTHURIUM SRL▼ 5 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 214,9 K RON | |
| 21 | 21.GEOCRISSILFLOR-FARM SRL▼ 6 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 100,9 K RON | |
| 22 | 22.ALTHAEA-FARM SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 28,5 K RON | |
| 23 | 23.DOMINIQUE PHARM S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 352,6 K RON | |
| 24 | 24.SOMINVEST FARM S.R.L.▼ 9 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 143,7 K RON | |
| 25 | 25.IUSTINA FARM S.R.L.= | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 60,7 K RON | |
| 26 | 26.BALSAM SRL▼ 1 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 181,4 K RON | |
| 27 | 27.FARMACIA THEODORA SRL▼ 12 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 162 K RON | |
| 28 | 28.GALENUS SRL▼ 3 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 421,1 K RON | |
| 29 | 29.FARMAROMA SRL▲ 9 | Sat Nuseni, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 227,9 K RON | |
| 30 | 30.FARM PASUR SRL▲ 8 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 84,6 K RON | |
| 31 | 31.ALINA FARMACTIV SRL▼ 6 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 304,2 K RON | |
| 32 | 32.SOCACIU VET S.R.L.▼ 7 | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 7,8 K RON | |
| 33 | 33.ANGYBERTA FARM S.R.L.▲ 5 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 72,3 K RON | |
| 34 | 34.HELPMED PHARMA S.R.L.▼ 9 | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 99,4 K RON | |
| 35 | 35.FARMACIA DIANTHUS SRL▲ 3 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | -18,8 K RON | |
| 36 | 36.VITAFARM SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 47,5 K RON | |
| 37 | 37.FARMACIA-ANEMONA SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 18,3 K RON | |
| 38 | 38.FARMACIA CYNARIA SRL= | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 267,1 K RON | |
| 39 | 39.FARMACIA PANACEEA SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 12,6 K RON | |
| 40 | 40.FARMACIA ZINNIA SRL▼ 2 | Sat Cireşoaia, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 229,4 K RON | |
| 41 | 41.ELIXIR SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 15,2 K RON | |
| 42 | 42.RUNION VET SRL▲ 14 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 702,3 K RON | |
| 43 | 43.DARIVET SRL▼ 5 | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 88,9 K RON | |
| 44 | 44.POMPEIUS NATURA VIE SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 6,3 K RON | |
| 45 | 45.FARMACIA BOCA S.R.L.▼ 7 | Sat Dobric, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | -1,2 K RON | |
| 46 | 46.ANY MEDPHARM S.R.L.▼ 21 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 5,1 K RON | |
| 47 | 47.FARMACIA RAMONA S.R.L.▲ 9 | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -666 RON | |
| 48 | 48.ANCUMEDFARM S.R.L.▼ 10 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 73,5 K RON | |
| 49 | 49.FLOREA D&D PHARM S.R.L.▲ 22 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -24,2 K RON | |
| 50 | 50.FARMACIA SANOVITA SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 66,3 K RON | |
| 51 | 51.BIORITM FARM SRL▼ 13 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 111,3 K RON | |
| 52 | 52.PADUM SRLnou | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 156,2 K RON | |
| 53 | 53.FARMACIA GALENICA SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 283,4 K RON | |
| 54 | 54.ILFARMA PRUND SRL▲ 2 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 45,3 K RON | |
| 55 | 55.PHARMACOB VIVA SRL▲ 1 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 3,4 K RON | |
| 56 | 56.FARMACIA CALENDULA SRL= | Sat Budacu de Jos, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 69,9 K RON | |
| 57 | 57.APOTEKA SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 89,2 K RON | |
| 58 | 58.CORAL-PHARM SRL▼ 2 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 29,4 K RON | |
| 59 | 59.FARMACIA DIANA SRL▼ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 44 K RON | |
| 60 | 60.FARMACIA ALEXIA SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 8,2 K RON | |
| 61 | 61.COCO CID FARMA SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 3,6 K RON | |
| 62 | 62.KYMBA SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -31,5 K RON | |
| 63 | 63.DANIRA MEDFARM SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -139,4 K RON | |
| 64 | 64.FARMACIA ALYON SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -52,1 K RON | |
| 65 | 65.GRANDE VET MAG S.R.L.▲ 17 | Sat Monariu, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 2— | — | -12,1 K RON | |
| 66 | 66.FARMACIA LARIMED S.R.L.▼ 10 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 39,3 K RON | |
| 67 | 67.ATLANTA 1 SRL▲ 4 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 41,1 K RON | |
| 68 | 68.FARMACIA GALAFARM SRL▲ 3 | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 14,6 K RON | |
| 69 | 69.FARMACIA CARDIO LAVIDENA SRL▲ 2 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 46,4 K RON | |
| 70 | 70.DARYAPHARMA SRL▼ 32 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 6,8 K RON | |
| 71 | 71.SALVIASEPT S.R.L.nou | Sat Parva, Comuna Parva, Bistriţa-Năsăud | 1— | — | -24,2 K RON | |
| 72 | 72.GORFARM TEC S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 9,4 K RON | |
| 73 | 73.AGROVET ILINCUTA FARM S.R.L.▼ 2 | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 2,8 K RON | |
| 74 | 74.NATURALIS AMC S.R.L.▼ 18 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 38,4 K RON | |
| 75 | 75.DROGHERIA MEGAMED S.R.L.▼ 4 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | -2,6 K RON | |
| 76 | 76.PASFLA PHARMA S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1— | — | — | -25,4 K RON |
| 77 | 77.LOTUSVITALPHARM S.R.L.▼ 6 | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 116 RON | |
| 78 | 78.FLAVEDO STARCOM SRL▲ 4 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | -781 RON | |
| 79 | 79.GAGEA PROD SRL▲ 3 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | 0 RON | |
| 80 | 80.SALVIAFARM SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | 129 K RON | |
| 81 | 81.FARMACIA MIRU SRL▲ 1 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | 21,7 K RON | |
| 82 | 82.DROGHERIA ELITMED S.R.L.▼ 57 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | 870 RON | |
| 83 | 83.FARM NICOVET SRL▼ 1 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | -14,5 K RON | |
| 84 | 84.VELU ANET VET S.R.L.▼ 2 | Sat Nimigea de Jos, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | -177 RON | |
| 85 | 85.YUG OLESEA S.R.L.nou | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | -19,1 K RON | |
| 86 | 86.CULTURA DE CIUPERCI S.R.L.▼ 4 | Sat Malin, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | 17,5 K RON |