Top 100 firme — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate, Bistrița-Năsăud după angajați în 2023
89 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 89 cumulează 360. Pragul de intrare în top este 0, iar liderul atinge 24.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BISTRIVET FARMA SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 965,7 K RON | |
| 2 | 2.Z.C.SALIX SRL= | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | 1,7 mil. RON | |
| 3 | 3.FARMACIA SANOVIL SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 663,4 K RON | |
| 4 | 4.FARMACIA SOMESANA SRL= | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1 mil. RON | |
| 5 | 5.FARMACIA-HYGIEIA SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 119,4 K RON | |
| 6 | 6.HEBE-PHARM SRL▼ 1 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 100,0% | 0,0% | 611,5 K RON | |
| 7 | 7.ELLYFARM STARCOM SRL▲ 72 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 10— | — | 392,4 K RON | |
| 8 | 8.FARMACIA MALUTAN SRL▲ 1 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 977,1 K RON | |
| 9 | 9.GALENUS M.G.M. SRL▼ 3 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 90,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 10 | 10.SANOVITA FARM PLUS S.R.L.▲ 2 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 307,3 K RON | |
| 11 | 11.ILIRIA SERV SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 561,8 K RON | |
| 12 | 12.SANTOFARM SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 847,1 K RON | |
| 13 | 13.FARMACIA VISCUM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 70,0% | 0,0% | 159,8 K RON | |
| 14 | 14.HERBAPHARM D&B S.R.L.▼ 8 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 73,3 K RON | |
| 15 | 15.FARMACIA REMEDIA SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 26,4 K RON | |
| 16 | 16.FARMACIA THEODORA SRL▼ 4 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 280,1 K RON | |
| 17 | 17.ANASTORIA COM SRL▲ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 333,6 K RON | |
| 18 | 18.FARMALEXMED SRL▲ 11 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 404,5 K RON | |
| 19 | 19.FARMACIA ANTHURIUM SRL▼ 7 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 175,5 K RON | |
| 20 | 20.GEOCRISSILFLOR-FARM SRL▼ 2 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 43,8 K RON | |
| 21 | 21.FARMACIA FARMILLA SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 154 K RON | |
| 22 | 22.ALTHAEA-FARM SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 120,6 K RON | |
| 23 | 23.SOMINVEST FARM S.R.L.▲ 16 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 189,1 K RON | |
| 24 | 24.URANIA MEDIPLANT SRL▼ 12 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -55,7 K RON | |
| 25 | 25.GALENUS SRL▼ 7 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 379,7 K RON | |
| 26 | 26.BALSAM SRL▲ 3 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 233,4 K RON | |
| 27 | 27.FREGATA COM SRL▼ 9 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 690,1 K RON | |
| 28 | 28.DROGHERIA ELITMED S.R.L.▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 3,8 K RON | |
| 29 | 29.DOMINIQUE PHARM S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 427,9 K RON | |
| 30 | 30.ALINA FARMACTIV SRL▼ 1 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 476,3 K RON | |
| 31 | 31.SOCACIU VET S.R.L.▼ 2 | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 69,4 K RON | |
| 32 | 32.HELPMED PHARMA S.R.L.▲ 7 | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 101,5 K RON | |
| 33 | 33.ANY MEDPHARM S.R.L.▲ 6 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 15,4 K RON | |
| 34 | 34.FARMACIA ROXANA S.R.L.▲ 5 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 172,4 K RON | |
| 35 | 35.IUSTINA FARM S.R.L.nou | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 4— | — | — | 11,4 K RON |
| 36 | 36.CLEMATIS-FARM SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 73,7 K RON | |
| 37 | 37.FARMACIA ANALGETICA SRL▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -18,5 K RON | |
| 38 | 38.FARMACIA DIANTHUS SRL▲ 1 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | -5,2 K RON | |
| 39 | 39.FARMAROMA SRL= | Sat Nuseni, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 294,2 K RON | |
| 40 | 40.VITAFARM SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 36,2 K RON | |
| 41 | 41.FARMACIA-ANEMONA SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 489 RON | |
| 42 | 42.FARMACIA CYNARIA SRL▼ 3 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 283,7 K RON | |
| 43 | 43.FARMACIA PANACEEA SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 20,1 K RON | |
| 44 | 44.FARMACIA ZINNIA SRL▼ 15 | Sat Cireşoaia, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 254,3 K RON | |
| 45 | 45.FARMACIA SANOVITA SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 79,8 K RON | |
| 46 | 46.ELIXIR SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 46,4 K RON | |
| 47 | 47.FARMACIA DIANA SRL▼ 29 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -12,1 K RON | |
| 48 | 48.FARM PASUR SRL▼ 9 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 265,8 K RON | |
| 49 | 49.DARIVET SRL▲ 6 | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 155,5 K RON | |
| 50 | 50.DARYAPHARMA SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -28,8 K RON | |
| 51 | 51.POMPEIUS NATURA VIE SRL▼ 33 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 13,3 K RON | |
| 52 | 52.BIORITM FARM SRL▲ 27 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 3— | — | 152,5 K RON | |
| 53 | 53.ANGYBERTA FARM S.R.L.▼ 14 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 146,4 K RON | |
| 54 | 54.FARMACIA BOCA S.R.L.▲ 1 | Sat Dobric, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 154,4 K RON | |
| 55 | 55.ANCUMEDFARM S.R.L.= | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 97,5 K RON | |
| 56 | 56.FARMACIA GALENICA SRL▼ 44 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 276,2 K RON | |
| 57 | 57.FARMACIA-MULTIVITA SRL▼ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 2,1 mil. RON | |
| 58 | 58.ILFARMA PRUND SRL▼ 3 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 37,8 K RON | |
| 59 | 59.PHARMACOB VIVA SRL▼ 4 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 25,8 K RON | |
| 60 | 60.FARMACIA CALENDULA SRL▼ 5 | Sat Budacu de Jos, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 7,6 K RON | |
| 61 | 61.APOTEKA SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 88,5 K RON | |
| 62 | 62.RUNION VET SRL▼ 23 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 975,8 K RON | |
| 63 | 63.CORAL-PHARM SRL▼ 8 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 170,5 K RON | |
| 64 | 64.FARMACIA ALEXIA SRL▼ 25 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 26,8 K RON | |
| 65 | 65.KYMBA SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 6,1 K RON | |
| 66 | 66.DANIRA MEDFARM SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 20 K RON | |
| 67 | 67.FARMACIA ALYON SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -31,6 K RON | |
| 68 | 68.FARMACIA RAMONA S.R.L.▲ 11 | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 2— | — | 17 K RON | |
| 69 | 69.NATURALIS AMC S.R.L.▼ 2 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 17 K RON | |
| 70 | 70.FARMACIA LARIMED S.R.L.▼ 3 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 83,8 K RON | |
| 71 | 71.GENTIANA DOINA SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1— | — | 120,6 K RON | |
| 72 | 72.ATLANTA 1 SRL▼ 5 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 183,2 K RON | |
| 73 | 73.FARMACIA GALAFARM SRL▼ 6 | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 5,3 K RON | |
| 74 | 74.COCO CID FARMA SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 36,2 K RON | |
| 75 | 75.FARMACIA CARDIO LAVIDENA SRL▼ 8 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 39,3 K RON | |
| 76 | 76.GORFARM TEC S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 35,7 K RON | |
| 77 | 77.AGROVET ILINCUTA FARM S.R.L.▼ 10 | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 2,8 K RON | |
| 78 | 78.FLOREA D&D PHARM S.R.L.▼ 11 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 44,5 K RON | |
| 79 | 79.DROGHERIA MEGAMED S.R.L.nou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1— | — | — | -22 K RON |
| 80 | 80.LOTUSVITALPHARM S.R.L.nou | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 1— | — | — | -2,4 K RON |
| 81 | 81.DROGHERIA ALEXANDRA S.R.L.▼ 14 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | -63,1 K RON | |
| 82 | 82.FLAVEDO STARCOM SRL▼ 3 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | -208 RON | |
| 83 | 83.GAGEA PROD SRL▼ 4 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | 0 RON | |
| 84 | 84.SALVIAFARM SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | 198,9 K RON | |
| 85 | 85.FARMACIA MIRU SRL▼ 18 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -323,5 K RON | |
| 86 | 86.FARM NICOVET SRL▼ 7 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | -9,9 K RON | |
| 87 | 87.GRANDE VET MAG S.R.L.▼ 8 | Sat Monariu, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | 0 RON | |
| 88 | 88.VELU ANET VET S.R.L.▼ 9 | Sat Nimigea de Jos, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | 0 RON | |
| 89 | 89.CULTURA DE CIUPERCI S.R.L.▼ 10 | Sat Malin, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 0— | — | 2,7 K RON |