Top 100 firme — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare, Bistrița-Năsăud după angajați în 2023
276 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 634. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 87.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INFLUENT SRL= | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 87▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 11,3 mil. RON | |
| 2 | 2.DYNAMIC TOOLS SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 3 | 3.SIX XENIA PROD COM SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | -39,1 K RON | |
| 4 | 4.PRIMA-PAP SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 180,0% | 0,0% | 277,7 K RON | |
| 5 | 5.TRIPURSUNDRA SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 18▼ 60 % | ▼ 60 % | -604,4 K RON | |
| 6 | 6.PROMOLDEX SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 857,8 K RON | |
| 7 | 7.SIMPROCOM SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 26,9 K RON | |
| 8 | 8.AXA NC COMEXIM SRL= | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 160,0% | 0,0% | 400,8 K RON | |
| 9 | 9.DOMDUK ROM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 150,0% | 0,0% | 530,4 K RON | |
| 10 | 10.BIA SI COM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.RARAUL COMSERV SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 912,8 K RON | |
| 12 | 12.TORENTE SRL▼ 6 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 12▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 16,2 K RON | |
| 13 | 13.MARITEO TRANS SRL= | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 110,0% | 0,0% | 241,2 K RON | |
| 14 | 14.BLUE SKY SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 425,2 K RON | |
| 15 | 15.ONIX SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 521,4 K RON | |
| 16 | 16.TERRALUX D & I SRL▲ 12 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 221,5 K RON | |
| 17 | 17.PICAS RECORD SRL= | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 90,0% | 0,0% | 42,2 K RON | |
| 18 | 18.EUROMARKET SRL▲ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 80,0% | 0,0% | 146,9 K RON | |
| 19 | 19.ORIZONTEX SRL▲ 1 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 80,0% | 0,0% | 85,5 K RON | |
| 20 | 20.M. MORYA SRL▲ 8 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 10,1 K RON | |
| 21 | 21.VRINCEANA SRL▼ 6 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 539,8 K RON | |
| 22 | 22.EMALEO SRL▼ 2 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 80,0% | 0,0% | 70,6 K RON | |
| 23 | 23.ASTROMAGAZIN SRL▼ 3 | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 80,0% | 0,0% | 278,2 K RON | |
| 24 | 24.TINGHAO IMPEX S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 429,1 K RON | |
| 25 | 25.TRANS-AMERICANUL SRL▲ 13 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | -12,9 K RON | |
| 26 | 26.LUCIINSTAL SRL▲ 9 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 2,7 K RON | |
| 27 | 27.ROTUNDAPAS SRL▲ 1 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 70,0% | 0,0% | 403,3 K RON | |
| 28 | 28.LUO YUANG IMPEX S.R.L.▼ 11 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 286,1 K RON | |
| 29 | 29.VILIREB&DEEA S.R.L.nou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 1,4 K RON | |
| 30 | 30.BISCROMATIC S.R.L.▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 264,5 K RON | |
| 31 | 31.POPASUL GARII SRL▼ 11 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 81,6 K RON | |
| 32 | 32.INDUCHIM ABC SRL▼ 4 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 208,4 K RON | |
| 33 | 33.ANDRINICOL PROD. COM. SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 187,1 K RON | |
| 34 | 34.ANDREICA IMPEX SRL▼ 14 | Sat Nuseni, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 91,5 K RON | |
| 35 | 35.MARIANGHEL PRICHINDEII SRL▼ 7 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 26,8 K RON | |
| 36 | 36.ANGELI SRL▲ 2 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 58 K RON | |
| 37 | 37.MERIDIAN SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 56,7 K RON | |
| 38 | 38.CAMARO IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 141,1 K RON | |
| 39 | 39.CHINSUNACT MARKET S.R.L.▼ 4 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 113,6 K RON | |
| 40 | 40.MOLDODENI STEFBIS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 749 RON | |
| 41 | 41.MARISIM COM SRL▲ 4 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 1,8 K RON | |
| 42 | 42.UNIVERSAL UTA SRL▼ 14 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 10,8 K RON | |
| 43 | 43.EDIL COLORE DESIGN SRL▲ 128 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4— | — | 90,6 K RON | |
| 44 | 44.CREAREA FERICIRII SRL▲ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 22,7 K RON | |
| 45 | 45.HE SHENG TRADING S.R.L.▼ 7 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 189,8 K RON | |
| 46 | 46.CENTRAL FAMILY PLUS S.R.L.▼ 1 | Loc. Liviu Rebreanu, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 279,2 K RON | |
| 47 | 47.GLOBLINE C&E SRL▼ 2 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 182,5 K RON | |
| 48 | 48.SINGEORZANA SRL▼ 10 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 63,1 K RON | |
| 49 | 49.SANY SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -28,3 K RON | |
| 50 | 50.OTCRINELA COM SRL▲ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 278,4 K RON | |
| 51 | 51.IZVORUL ANIES IMPEX SRL▼ 6 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 29,9 K RON | |
| 52 | 52.ALAMAS PRODCOM SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 44 K RON | |
| 53 | 53.BISEVEDOR COM SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 27 K RON | |
| 54 | 54.VASILIU ILVEANCA SRL▲ 6 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 143,6 K RON | |
| 55 | 55.PERSEIDA IMPEX COM SRL▼ 10 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -20,6 K RON | |
| 56 | 56.CATI-MADICOM SRL▲ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -102,4 K RON | |
| 57 | 57.DEASTYLE SRL▲ 3 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 27,2 K RON | |
| 58 | 58.DECOR LINE SRL▼ 13 | Sat Dumitriţa, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -16,6 K RON | |
| 59 | 59.COSTA BOREAL SRL▲ 1 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 42,7 K RON | |
| 60 | 60.URBAN TRIBES SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 43,8 K RON | |
| 61 | 61.MMR SERV TOOLS S.R.L.▲ 15 | Sat Sieu-Odorhei, Comuna Sieu-Odorhei, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 274,8 K RON | |
| 62 | 62.BLANCHE DEKOR S.R.L.▲ 109 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 3— | — | -20,1 K RON | |
| 63 | 63.ANA VRÎNCEANA MIXT S.R.L.▼ 18 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 35,8 K RON | |
| 64 | 64.AXA DECOR SOLUTION S.R.L.▲ 42 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 648,9 K RON | |
| 65 | 65.HUGO'S TREE S.R.L.nou | Loc. Sărata, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3— | — | — | -145,3 K RON |
| 66 | 66.SERVICII INSTALATII R.T. SRL▲ 10 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 51,8 K RON | |
| 67 | 67.ANTIGONA SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 15,9 K RON | |
| 68 | 68.EXCELSIOR SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -35,1 K RON | |
| 69 | 69.MELES-COMMERCIAL SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 11,2 K RON | |
| 70 | 70.ARMONIA IMPEX SRL▲ 6 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 31,9 K RON | |
| 71 | 71.DANINA COM SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 164,1 K RON | |
| 72 | 72.GHETUR SUZI COM SRL▲ 34 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 38,9 K RON | |
| 73 | 73.INFO-RAMSES SRL▼ 28 | Sat Tentea, Comuna Chiochis, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -52,3 K RON | |
| 74 | 74.COMIRANDA SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -53,2 K RON | |
| 75 | 75.GOLIARDI COM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -18,4 K RON | |
| 76 | 76.AUTOIMEX F.S.V. SRL▼ 31 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 62,2 K RON | |
| 77 | 77.CHIOCHIS AGROCONSERV SRL▼ 1 | Sat Chiochis, Comuna Chiochis, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -10,2 K RON | |
| 78 | 78.CHIFFA SRL▲ 93 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2— | — | -23,3 K RON | |
| 79 | 79.ZAHABINA SRL▼ 3 | Sat Nepos, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 95,9 K RON | |
| 80 | 80.CHEIU SRL▼ 20 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 119,7 K RON | |
| 81 | 81.VEXXATO SRLnou | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 2— | — | 716,5 K RON | |
| 82 | 82.ANASTADOR SRL▼ 6 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 3,4 K RON | |
| 83 | 83.VLASE DIVERT SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 1,7 K RON | |
| 84 | 84.DEAVAS SRL▼ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 187,8 K RON | |
| 85 | 85.VICDALLO SRL▼ 9 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 50,4 K RON | |
| 86 | 86.TAISIIA DOVGAN SRL▼ 10 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -14,9 K RON | |
| 87 | 87.EXPRES ALCUDIA SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 20,7 K RON | |
| 88 | 88.YOUNG CHIC SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 75,2 K RON | |
| 89 | 89.VEROGAB-MGD SRL▲ 17 | Sat Măgura Ilvei, Comuna Măgura Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -17 K RON | |
| 90 | 90.BEAUTY ANGEL EXPERTS SRL▼ 14 | Sat Budacu de Sus, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 1,2 K RON | |
| 91 | 91.SEBSON UNIC IMP SRL▲ 15 | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 22,9 K RON | |
| 92 | 92.MICADI GAZ SRL▼ 32 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 8,1 K RON | |
| 93 | 93.SUIRAM GAZ TRANS SRL▼ 17 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 210 RON | |
| 94 | 94.MAGIC DECOFLOWER S.R.L.▼ 34 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 34,6 K RON | |
| 95 | 95.DOMCORNE RODNA S.R.L.▼ 35 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 2,1 K RON | |
| 96 | 96.RAMICRIS-RCM S.R.L.▼ 20 | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 51,4 K RON | |
| 97 | 97.ELEGANT STORE S.R.L.▲ 9 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 31,5 K RON | |
| 98 | 98.TROPIC FOOD MIX S.R.L.▼ 22 | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 38,3 K RON | |
| 99 | 99.DECARO INDEPENDENT SHOP S.R.L.▲ 7 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 7,6 K RON | |
| 100 | 100.ANY'S MAGAZINUL CASEI TALE S.R.L.▲ 71 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 2— | — | -20,1 K RON |