Top 100 firme — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare, Bistrița-Năsăud după angajați în 2009
320 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 637. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 40.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INFLUENT SRL= | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 40▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 2 | 2.BIA SI COM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 54,1 K RON | |
| 3 | 3.SIX XENIA PROD COM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 31,7 K RON | |
| 4 | 4.DYNAMIC TOOLS SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 22▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 8 K RON | |
| 5 | 5.TORENTE SRL▼ 3 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 19▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 134,8 K RON | |
| 6 | 6.PROMOLDEX SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 17▼ 15 % | ▼ 15 % | 84,2 K RON | |
| 7 | 7.MELES-COMMERCIAL SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 150,0% | 0,0% | -74,6 K RON | |
| 8 | 8.MERIDIAN SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 15▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 15,6 K RON | |
| 9 | 9.DANY & COS SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | -101,6 K RON | |
| 10 | 10.ONIX SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 333,9 K RON | |
| 11 | 11.GEVAGADO COMTRANS SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 239,7 K RON | |
| 12 | 12.NORMANDIA IMPEX SRL= | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 120,0% | 0,0% | 359 K RON | |
| 13 | 13.EUROMARKET SRL▲ 10 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 11▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 5,2 K RON | |
| 14 | 14.ORIZONTEX SRL▲ 1 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 110,0% | 0,0% | 217 K RON | |
| 15 | 15.SIMPROCOM SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 27,3 K RON | |
| 16 | 16.LIVIDOR COMSERV SRL▲ 1 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 100,0% | 0,0% | 11,4 K RON | |
| 17 | 17.PARC AUTO SERV SRL▼ 9 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 10▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 28,6 K RON | |
| 18 | 18.MAKE-TRANS SRL▲ 11 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 50,8 K RON | |
| 19 | 19.ANDRINICOL PROD. COM. SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 100,0% | 0,0% | -14,5 K RON | |
| 20 | 20.SANELUXMAR CONSTRUCT SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 22,9 K RON | |
| 21 | 21.RETA-GELA SERVICE SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -110,4 K RON | |
| 22 | 22.GELOGRIG COM SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 8 K RON | |
| 23 | 23.PRIMA-PAP SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | -86,3 K RON | |
| 24 | 24.PICAS RECORD SRL▲ 85 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 8▲ 300 % | ▲ 300 % | -103,3 K RON | |
| 25 | 25.SERVICII INSTALATII R.T. SRL▼ 8 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 13,2 K RON | |
| 26 | 26.VICTORITA SRL▲ 3 | Sat Monor, Comuna Monor, Bistriţa-Năsăud | 70,0% | 0,0% | -22,5 K RON | |
| 27 | 27.DORCA-SERVCOM SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,4 K RON | |
| 28 | 28.MELF 2001 SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 968 RON | |
| 29 | 29.MARITEO TRANS SRL▲ 7 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 50,7 K RON | |
| 30 | 30.ANID STAR PRODCOM SRL▼ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 23,2 K RON | |
| 31 | 31.LUXDALLO COM SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | -95,4 K RON | |
| 32 | 32.TRIPURSUNDRA SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6▼ 40 % | ▼ 40 % | 8,5 K RON | |
| 33 | 33.UNIVERSAL UTA SRL▲ 10 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -36,8 K RON | |
| 34 | 34.GEBELEIZIS SRL▲ 9 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -10,8 K RON | |
| 35 | 35.ARMONIA IMPEX SRL▲ 8 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | -3,7 K RON | |
| 36 | 36.CAMARO IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 945 RON | |
| 37 | 37.INDUCHIM ABC SRL▼ 8 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -2,7 K RON | |
| 38 | 38.SILVIU-DAN-MONICA SRL▲ 5 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 41,9 K RON | |
| 39 | 39.BEGONIA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -2,9 K RON | |
| 40 | 40.MAREA ESTULUI SRL▲ 3 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | -23,2 K RON | |
| 41 | 41.TIBELIN SRL▲ 40 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -15 K RON | |
| 42 | 42.GLOBLINE C&E SRL▲ 17 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,4 K RON | |
| 43 | 43.COSMA SIM SRL▼ 7 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -299,4 K RON | |
| 44 | 44.FOLLONICA SRL▼ 20 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -68 K RON | |
| 45 | 45.STARCONTACT COM SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -75 K RON | |
| 46 | 46.MOBIL WASH SRL▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | -104,7 K RON | |
| 47 | 47.PASUL TIHUTA SRL▼ 11 | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 75 RON | |
| 48 | 48.EXCELSIOR SRL▲ 33 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -53 K RON | |
| 49 | 49.DADARIOM IMPEX SRL▼ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -70,2 K RON | |
| 50 | 50.MONDOKIT COM SERV SRL▲ 9 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | -10,4 K RON | |
| 51 | 51.AGNANA OPTIM COM SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 13,9 K RON | |
| 52 | 52.BISEVEDOR COM SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | -28,8 K RON | |
| 53 | 53.FAITH SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -29,3 K RON | |
| 54 | 54.CATI-MADICOM SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | -61,1 K RON | |
| 55 | 55.ZAHABINA SRL▲ 102 | Sat Nepos, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 589 RON | |
| 56 | 56.SALVANTOR SRL▲ 25 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -45,5 K RON | |
| 57 | 57.CHEIU SRL▼ 14 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 17,8 K RON | |
| 58 | 58.EMALEO SRL▲ 1 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 40,0% | 0,0% | 1,8 K RON | |
| 59 | 59.POPASUL GARII SRL▼ 30 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -47,1 K RON | |
| 60 | 60.OTCRINELA COM SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -31,8 K RON | |
| 61 | 61.TESS SRL▲ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | -92 K RON | |
| 62 | 62.SICOMET PRODCOM SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -32,2 K RON | |
| 63 | 63.MIGALEX PRODCOM SRL▼ 20 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -19,1 K RON | |
| 64 | 64.NEA MARIN SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -3,7 K RON | |
| 65 | 65.CAMBERA IMPEX SRL▲ 16 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 1,5 K RON | |
| 66 | 66.SOMBRERO IMPEX SRL▼ 23 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -5,6 K RON | |
| 67 | 67.MINI MARKET SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -17,4 K RON | |
| 68 | 68.AUGURI COM SRL▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 3,6 K RON | |
| 69 | 69.GONDOLA COM SRL▲ 189 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3— | — | -27,3 K RON | |
| 70 | 70.COMIRANDA SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | -12,8 K RON | |
| 71 | 71.DANINA COM SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -14,6 K RON | |
| 72 | 72.ALAMAS PRODCOM SRL▲ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 49,4 K RON | |
| 73 | 73.MARICHINDRIS SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -12 K RON | |
| 74 | 74.ALEX & LUMI SRL▲ 35 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -51,6 K RON | |
| 75 | 75.AUTOIMEX F.S.V. SRL▼ 16 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -16,5 K RON | |
| 76 | 76.LAZALEX-EURO SRL▼ 17 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 6,4 K RON | |
| 77 | 77.HAIFA-MAXIN SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | -4,2 K RON | |
| 78 | 78.M. MORYA SRL▼ 42 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | -13,2 K RON | |
| 79 | 79.AVANGARDE SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 36,2 K RON | |
| 80 | 80.GOLUM SRL▲ 29 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -18,4 K RON | |
| 81 | 81.PAHONE COM SRL= | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | 63 RON | |
| 82 | 82.MAR-CO DIVERT INTERNATIONAL SRL▲ 75 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 31,5 K RON | |
| 83 | 83.ALEXANDER & MARY SRL▼ 47 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 50 % | ▼ 50 % | -19,8 K RON | |
| 84 | 84.DEASTYLE SRL▼ 3 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 30,0% | 0,0% | -1,2 K RON | |
| 85 | 85.TAZAR SRL▲ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -4,4 K RON | |
| 86 | 86.LYNX SRL▲ 71 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | -61,4 K RON | |
| 87 | 87.MESA PLAST SRL▼ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -28,4 K RON | |
| 88 | 88.VECTOR INVEST SRL▼ 45 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -41,2 K RON | |
| 89 | 89.DANOLI SRL▲ 68 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 266 RON | |
| 90 | 90.DECOR LINE SRL▲ 19 | Sat Dumitriţa, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -1,6 K RON | |
| 91 | 91.CORILIUS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3— | — | — | -4,2 K RON |
| 92 | 92.BEVERLY HILLS IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 37,2 K RON | |
| 93 | 93.ANGELI SRL▼ 12 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1 K RON | |
| 94 | 94.BONA-DEA-INFOSERVICE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -6,4 K RON | |
| 95 | 95.VAIDA COM SRL▲ 14 | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -8,7 K RON | |
| 96 | 96.LIMARET LUX COMSERV SRL▲ 61 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 69 RON | |
| 97 | 97.CONSAG-OANA-IMP-COMEX SRL▼ 38 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 860 RON | |
| 98 | 98.LORELEI SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | -6,5 K RON | |
| 99 | 99.OBCINA PRODCOM SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 1,8 K RON | |
| 100 | 100.EXORDIUM COM SRL▲ 9 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 20,0% | 0,0% | 5,2 K RON |