Top 100 firme — Activități profesionale, Argeș după angajați în 2010
1.252 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.530. Pragul de intrare în top este 5, iar liderul atinge 191.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CEZ SERVICII SA= | Municipiul Piteşti, Argeş | 191▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU BIOTEHNOLOGII ÎN HORTICULTURĂ ŞTEFĂNEŞTI-ARGEŞ▲ 1 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 91▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 4,5 mil. RON | |
| 3 | 3.PROIECT ARGES S.A.▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 87▼ 13 % | ▼ 13 % | 3 K RON | |
| 4 | 4.GEOTER PROIECT SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 45▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 414,2 K RON | |
| 5 | 5.CONSULT TOPO PROIECT SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 42▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 762,2 K RON | |
| 6 | 6.ATLAS APLIANCE SOLUTIONS SRL▲ 115 | Loc. Mioveni, Oraş Mioveni, Argeş | 39▲ 875 % | ▲ 875 % | 317,6 K RON | |
| 7 | 7.PROFESSIONAL RAFISERV PROJECT MANAGEMENT SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 38▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 8 | 8.OVITIN ENTERPRISE SA▼ 4 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 30▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | -183,8 K RON | |
| 9 | 9.SIGMA SERVICES INTERNAŢIONAL SRL▲ 43 | Municipiul Piteşti, Argeş | 30▲ 275 % | ▲ 275 % | 182,6 K RON | |
| 10 | 10.ALFRID SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 456 K RON | |
| 11 | 11.EFTIMEX GRUP SRL▼ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 29▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 533 K RON | |
| 12 | 12.FULGA GLOBAL AVT SRL▲ 7 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 29▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 47,5 K RON | |
| 13 | 13.GLOBAL STAR 2001 SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 250,0% | 0,0% | 160,2 K RON | |
| 14 | 14.ANC CONSULT INVEST SRL▲ 238 | Municipiul Piteşti, Argeş | 24▲ 1.100 % | ▲ 1.100 % | 6,5 K RON | |
| 15 | 15.GEOMAR YLY OIL SRL▼ 2 | Sat Moşoaia, Comuna Moşoaia, Argeş | 23▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 31,8 K RON | |
| 16 | 16.INTERCONT GSM SRL▲ 16 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 22▲ 100 % | ▲ 100 % | 35,2 K RON | |
| 17 | 17.CD SOFA EURO 07 SRL▲ 371 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 22▲ 2.100 % | ▲ 2.100 % | 214,6 K RON | |
| 18 | 18.BACSI INVESTMENT GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 180,0% | 0,0% | 20,3 K RON | |
| 19 | 19.MID INSTALL 2003 SRL▲ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 18▲ 50 % | ▲ 50 % | 643,5 K RON | |
| 20 | 20.PREST QUALITY CONTROL SRL▲ 69 | Municipiul Piteşti, Argeş | 18▲ 260 % | ▲ 260 % | 202,7 K RON | |
| 21 | 21.CER CLEANING EQUIPMENT SRL▲ 5 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 186,9 K RON | |
| 22 | 22.ROMPROIECT-GRUP SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 16▼ 20 % | ▼ 20 % | 4,8 K RON | |
| 23 | 23.SPIDER HOLDING SRL▼ 4 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -169,1 K RON | |
| 24 | 24.CONTEROM BETA SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 16▲ 433,3 % | ▲ 433,3 % | 237,5 K RON | |
| 25 | 25.MEDA RESEARCH SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 150,0% | 0,0% | 189,1 K RON | |
| 26 | 26.PARTNER-CRS QUALITY CONTROL SRL▼ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -11,9 K RON | |
| 27 | 27.PROIECT INFRA 2005 SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 289,1 K RON | |
| 28 | 28.IMOBIX TOPO PROJECT SRL▲ 24 | Municipiul Piteşti, Argeş | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 8,9 K RON | |
| 29 | 29.CENTRUL DE PROIECTARE ŞI CONSULTANŢĂ RUTIERĂ SRL▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 130,0% | 0,0% | 10,9 K RON | |
| 30 | 30.ROMARG PROIECT CENTER SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 13— | — | — | 3,7 K RON |
| 31 | 31.RO INSTAL MUNTENIA SRL▲ 12 | Municipiul Piteşti, Argeş | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 3,4 K RON | |
| 32 | 32.WELD MILDIN CND SRLnou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 12▼ 40 % | ▼ 40 % | 483,6 K RON | |
| 33 | 33.IMAGE QUALITY CONTROL DIVISION SRL▲ 734 | Sat Sboghiţeşti, Comuna Nucşoara, Argeş | 12— | — | 69,4 K RON | |
| 34 | 34.OVITIN EUROCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 12— | — | — | 3,3 K RON |
| 35 | 35.LUCAS CONSULTING PARTNER SRL▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 120,0% | 0,0% | 2,8 K RON | |
| 36 | 36.BETARM SRL▼ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 110,0% | 0,0% | -27,1 K RON | |
| 37 | 37.ARSENAL MARKETING & PROMOTION SRL▼ 13 | Municipiul Piteşti, Argeş | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -100,9 K RON | |
| 38 | 38.A.T.M.A.N. LOCATION SRL▼ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 110,0% | 0,0% | 1,7 K RON | |
| 39 | 39.ATLAS SURVEY SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 64,9 K RON | |
| 40 | 40.IDEA-GROUP SRL▼ 8 | Sat Budeasa Mica, Comuna Budeasa, Argeş | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 179,5 K RON | |
| 41 | 41.ARGIF PROIECT SRL▼ 19 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 32,4 K RON | |
| 42 | 42.VIVA CONSULT SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 127,5 K RON | |
| 43 | 43.DICPROD MUNTENIA SRL▼ 4 | Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 100,0% | 0,0% | 10,4 K RON | |
| 44 | 44.PROMSTAL GRUP SRL▲ 18 | Oraş Mioveni, Argeş | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -68,8 K RON | |
| 45 | 45.PROVOM EXPERT SRL▼ 6 | Oraş Mioveni, Argeş | 100,0% | 0,0% | -57,6 K RON | |
| 46 | 46.INTER PREST CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 100,0% | 0,0% | 94,6 K RON | |
| 47 | 47.SZENTCONS PREST SRL▼ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 90,0% | 0,0% | 21,2 K RON | |
| 48 | 48.AUTOMATISME INDUSTRIALE SRL▲ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 7 K RON | |
| 49 | 49.SANERO COMPOSITES SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 39,2 K RON | |
| 50 | 50.GLOBAL ANALYSIS DESIGN & CONSULTING SRLnou | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 9▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 72,3 K RON | |
| 51 | 51.ATIS CONTROL & CO SRL▲ 70 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | 64,5 K RON | |
| 52 | 52.LORTEP ADVA OIL SRL▲ 22 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9▲ 50 % | ▲ 50 % | 33,4 K RON | |
| 53 | 53.ATVA SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 80,0% | 0,0% | 103 RON | |
| 54 | 54.EVAL EXPERT SRL▼ 11 | Municipiul Piteşti, Argeş | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 99,1 K RON | |
| 55 | 55.M.G.V. CONSULTING 2002 S.R.L.▼ 12 | Municipiul Piteşti, Argeş | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -194,5 K RON | |
| 56 | 56.ACKO INVESTMENTS SRL▲ 65 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | -120,4 K RON | |
| 57 | 57.DNN TEAM CONSULTING SRL▼ 14 | Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 20,2 K RON | |
| 58 | 58.PROSILVA GEOTOP SRL▼ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 80,0% | 0,0% | 22,2 K RON | |
| 59 | 59.CMG CONSTRUCT INSTAL GRUP SRLnou | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 8▲ 700 % | ▲ 700 % | 113,3 K RON | |
| 60 | 60.JMG INSTAL GAZ CONFORT SRL▼ 8 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 80,0% | 0,0% | 320 RON | |
| 61 | 61.GALAXI MEDIAPROD SRL▼ 29 | Municipiul Piteşti, Argeş | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -44,4 K RON | |
| 62 | 62.TEHNOCONS EUROEXPERT CND SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 8— | — | — | 89,3 K RON |
| 63 | 63.ALEX-MIRA SRL▼ 1 | Oraş Mioveni, Argeş | 70,0% | 0,0% | -607,3 K RON | |
| 64 | 64.GEOSTAR CADASTER GRAFIC SRL▲ 57 | Sat Albeştii Ungureni, Comuna Albeştii de Argeş, Argeş | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | -148,6 K RON | |
| 65 | 65.APOMAR CONSULTING 2005 SRL▲ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -191 K RON | |
| 66 | 66.TOP IMAGE SRL▼ 14 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 18,6 K RON | |
| 67 | 67.EUROTEHNIC INDUSTRIES SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 70,0% | 0,0% | 178,3 K RON | |
| 68 | 68.BIO BIC CLASS SRL▼ 6 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 70,0% | 0,0% | -26,7 K RON | |
| 69 | 69.A. HAK TELECOM TEC SRLnou | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 7— | — | — | -62,1 K RON |
| 70 | 70.ALOA COSY ING SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 7— | — | — | 18,5 K RON |
| 71 | 71.NOVA BUILDING SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 60,0% | 0,0% | 64,8 K RON | |
| 72 | 72.ESCULAP & CO SRL▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 60,0% | 0,0% | 32 K RON | |
| 73 | 73.TIME EXPERT SRL▲ 315 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 27,7 K RON | |
| 74 | 74.INF PROCAS PROD SRL▼ 12 | Comuna Bradu, Argeş | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 43,3 K RON | |
| 75 | 75.TEAM WORK SOLUTION SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 123,9 K RON | |
| 76 | 76.IRAMO COM ROXEM SRL▲ 13 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -50,9 K RON | |
| 77 | 77.ARHIAMA GRUP SRL▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 60,0% | 0,0% | -119,1 K RON | |
| 78 | 78.ROMDAS EXPERT SRL▼ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 72,2 K RON | |
| 79 | 79.OTI'S GENERAL SRL▲ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 168,8 K RON | |
| 80 | 80.ULEIA ENT.S S.R.L.▲ 9 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 8,1 K RON | |
| 81 | 81.INFO EMAROM CONSULTING SRL▼ 49 | Oraş Mioveni, Argeş | 6▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | -152,3 K RON | |
| 82 | 82.INTEREXPERT MANAGEMENT 2005 SRL▼ 39 | Sat Bughea de Jos, Comuna Bughea de Jos, Argeş | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1,4 K RON | |
| 83 | 83.CES ACAROM SRL▲ 169 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6▲ 200 % | ▲ 200 % | -57,3 K RON | |
| 84 | 84.DINAMIC CONSULTING TRADE SRL▼ 10 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 60,0% | 0,0% | 1,8 K RON | |
| 85 | 85.GDM AS LEGAL ADVISE SRL▼ 23 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 17,8 K RON | |
| 86 | 86.SSM-STAREA DE BINE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 66,3 K RON | |
| 87 | 87.ACROS MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -283,8 K RON | |
| 88 | 88.MĂRCULESCU & ASOCIAŢII SRL▲ 679 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6— | — | -50,2 K RON | |
| 89 | 89.ISOPAL CONSULTING SRL▼ 27 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 4,7 K RON | |
| 90 | 90.AXA-PROSPECT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 2,9 K RON | |
| 91 | 91.CONTI SRL▲ 297 | Oraş Mioveni, Argeş | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | -26,4 K RON | |
| 92 | 92.MONDOPULS SRL▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 50,0% | 0,0% | 9 K RON | |
| 93 | 93.VIP CONTAB-CONSULT SRL▼ 4 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 50,0% | 0,0% | 3,7 K RON | |
| 94 | 94.LORIDAN SOFTING SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 50,0% | 0,0% | -45,8 K RON | |
| 95 | 95.PROFESIONAL FOTO SRL▼ 6 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 50,0% | 0,0% | -25,6 K RON | |
| 96 | 96.G.M.M. STING 2001 SRL▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 50,0% | 0,0% | 274,8 K RON | |
| 97 | 97.LIBERTY CONCORD SRL▼ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 50,0% | 0,0% | -67,5 K RON | |
| 98 | 98.AUTENTIC GRUP SRL▼ 24 | Municipiul Piteşti, Argeş | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 23,7 K RON | |
| 99 | 99.GENERAL BUSINESS CONSULTING SERV SRL▼ 47 | Oraş Mioveni, Argeş | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 17,3 K RON | |
| 100 | 100.INFO PRO CONTAB SRL▼ 11 | Oraş Mioveni, Argeş | 50,0% | 0,0% | 446 RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Argeș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
360 firme · 188,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
8 firme · 147,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
90 firme · 136,2 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
275 firme · 89,4 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
273 firme · 77,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
251 firme · 76,7 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
168 firme · 64,2 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
69 firme · 53,1 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 45,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
135 firme · 44,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
106 firme · 29,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
45 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
186 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
53 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
21 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
11 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
25 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
9 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
11 firme · 771 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
4 firme · 615,8 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 450 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
11 firme · 274,1 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 230,7 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 1,4 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON