Top 100 firme — Alte activități de servicii n.c.a. după angajați în 2022
1.566 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 858. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 51.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALPINPREST S.R.L.▲ 3 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 51▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 544,4 K RON | |
| 2 | 2.Asociatia Nationala a Scafandrilor Profesionisti si Salvamarilor din Romania= | — | 46▼ 8 % | ▼ 8 % | — | |
| 3 | 3.EXPRESS CAFFE SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 4 | 4.DACRIS IMPEX SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 5 | 5.TECHNOBIT AUTOMATIZARI SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 29▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 630 K RON | |
| 6 | 6.POLARIS GROUP IASI S.R.L.▲ 566 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 28— | — | 109,7 K RON | |
| 7 | 7.ORDINUL ARHITECTILOR DIN ROMANIA▲ 2 | — | 19▼ 24 % | ▼ 24 % | — | |
| 8 | 8.VERAMIR AUTO SRL▲ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -97 K RON | |
| 9 | 9.ASOCIATIA BANATUL DE NORD▲ 16 | — | 15▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | — | |
| 10 | 10.FUNDATIA ROMANO-GERMANA▲ 1 | — | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | — | |
| 11 | 11.CAUCAZUL MARE COMAL SRL▲ 2 | Municipiul Săcele, Braşov | 140,0% | 0,0% | 128,4 K RON | |
| 12 | 12.Asociatia pentru Conservarea Diversitatii Biologice▲ 2 | — | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | — | |
| 13 | 13.EVENT STUFF CENTRAL EUROPE SRL▲ 4 | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 518,6 K RON | |
| 14 | 14.M.W.R. BUCOVINA SRL▲ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 120,0% | 0,0% | 48,8 K RON | |
| 15 | 15.TEGADO INVESTMENT SRL▲ 5 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 2,6 mil. RON | |
| 16 | 16.CSB CONSULTING SRL▲ 5 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 12▲ 20 % | ▲ 20 % | 279,7 K RON | |
| 17 | 17.UPA TOTAL SERVICES SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -305,3 K RON | |
| 18 | 18.OCEAN ROSET EXPERT S.R.L.nou | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 12— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 19 | 19.TMS TEXTIL ACTIV TOTAL S.R.L.nou | Sat Lunca Priporului, Oraş Nehoiu, Buzău | 12— | — | — | 2,4 K RON |
| 20 | 20.ANNA MODE SRL▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 10▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -77,1 K RON | |
| 21 | 21.K-EVENT SOLUTIONS SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 895,7 K RON | |
| 22 | 22.CREATINK SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | -15,6 K RON | |
| 23 | 23.GRĂDINIȚA BUTTERFLY SRL▲ 39 | Municipiul Craiova, Dolj | 10▲ 150 % | ▲ 150 % | -124,4 K RON | |
| 24 | 24.PRODUCTIE SI COMERT CODITEX SRL▲ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 516,9 K RON | |
| 25 | 25.FINE DESIGN SRL▼ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9▼ 50 % | ▼ 50 % | -228,9 K RON | |
| 26 | 26.K9 SPORT & TRAINING COMPANY SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 40,5 K RON | |
| 27 | 27.BIOS SRL ITALIA SUCURSALA ROMANIA▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 302,6 K RON | |
| 28 | 28.COMERŢ INDUSTRIAL SRL▼ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 450,4 K RON | |
| 29 | 29.INTELLI SERVICES SRL▼ 2 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 9▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 59,2 K RON | |
| 30 | 30.UMBRELLA EUXIN S.R.L.▼ 13 | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 9▼ 25 % | ▼ 25 % | 150,6 K RON | |
| 31 | 31.Asociatia "Fundatia Tineri pentru Tineri"▲ 31 | — | 8▲ 100 % | ▲ 100 % | — | |
| 32 | 32.DIAVAN COM IMPEX SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 122,6 K RON | |
| 33 | 33.ERIN MARIA 2016 SRL▼ 12 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 54,9 K RON | |
| 34 | 34.BORDER COLLIE RESCUE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 400 K RON | |
| 35 | 35.OLD BASTARDS SRL▼ 10 | Sat Mărtineşti, Comuna Tureni, Cluj | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 10,7 K RON | |
| 36 | 36.NEXT CULTURE SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 175,1 K RON | |
| 37 | 37.SMART VEND SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 322,5 K RON | |
| 38 | 38.Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Fratautii Vechi-Galanesti= | — | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | — | |
| 39 | 39.ALWAYS GREEN S.R.L.▲ 7 | Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 154,4 K RON | |
| 40 | 40.CAMERA DE COMERT, INDUSTRIE SI AGRICULTURA TULCEA▼ 2 | — | 60,0% | 0,0% | — | |
| 41 | 41.NINASANDOS SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -7,1 K RON | |
| 42 | 42.VETIMEX SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 45 K RON | |
| 43 | 43.PROTECT ECO PREST SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 57,1 K RON | |
| 44 | 44.ART OF LIVING CONSULTING S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -167,9 K RON | |
| 45 | 45.MELEK LAND S.R.L.▲ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 15,7 K RON | |
| 46 | 46.FUNKY TATTOO STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 14,9 K RON | |
| 47 | 47.CUSTOM AND INK S.R.L.▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 139,4 K RON | |
| 48 | 48.ACCESS2ACCESSIBILITY MOVEMENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | -56,2 K RON | |
| 49 | 49.TOTAL PREMIUM CONCEPT S.R.L.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 245,7 K RON | |
| 50 | 50.A REAL IANC GLOW S.R.L.nou | Sat Beznea, Comuna Bratca, Bihor | 6— | — | — | 67,5 K RON |
| 51 | 51.INTERVIC SRL▲ 11 | Sat Uricani, Comuna Miroslava, Iaşi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -34,9 K RON | |
| 52 | 52.EMINA-ELI SRL▼ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 50,0% | 0,0% | 17,7 K RON | |
| 53 | 53.AB RADIAL PRODIMPEX SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 27,9 K RON | |
| 54 | 54.BEST TOOLS SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 55 | 55.TATTOOS COSTI S.R.L.▼ 22 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -26,6 K RON | |
| 56 | 56.VIBO INSTAL SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 179,5 K RON | |
| 57 | 57.ECO BEST ACTIVE SRL▲ 5 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 153,4 K RON | |
| 58 | 58.CASTOR INK SRL▲ 514 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5— | — | -82,5 K RON | |
| 59 | 59.CROSSROADS TATTOO STUDIO S.R.L.▲ 167 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 1,6 K RON | |
| 60 | 60.MED TECH DISTRIBUTIONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5— | — | 3 mil. RON | |
| 61 | 61.ROYAL PETS WELLNESS SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 31,4 K RON | |
| 62 | 62.AYAN & DANY S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 5— | — | -130,6 K RON | |
| 63 | 63.SAINT GABRIEL S.R.L.▼ 17 | Municipiul Craiova, Dolj | 50,0% | 0,0% | -9,2 K RON | |
| 64 | 64.FABISS PET RESIDENCE S.R.L.▼ 18 | Sat Pădureni, Comuna Pădureni, Timiş | 50,0% | 0,0% | -61,7 K RON | |
| 65 | 65.SARA TABOO LOUNGE TATTOO S.R.L.nou | Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov | 5— | — | — | -84,7 K RON |
| 66 | 66.LENAMAR COMPROD SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 39,2 K RON | |
| 67 | 67.EXTREM TOP SERVICE SRL▲ 20 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 136,9 K RON | |
| 68 | 68.ADILUC TRANS SRL▲ 19 | Sat Mădăras, Comuna Mădăras, Bihor | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 165,1 K RON | |
| 69 | 69.FAMILY TREE SRL▼ 31 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 63,4 K RON | |
| 70 | 70.GVA MARCOM SRL▼ 8 | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 406,6 K RON | |
| 71 | 71.Organizatia Utilizatorilor de Apa pentru Irigatii Brava▲ 60 | — | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | — | |
| 72 | 72.WESTAR GOTICA MAXTEX SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | 28 K RON | |
| 73 | 73.DAVERO PROSPER SRL▼ 11 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 40,0% | 0,0% | 471 K RON | |
| 74 | 74.NEW GHM SRL▼ 28 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -189,8 K RON | |
| 75 | 75.CREATIVE INK SRL▲ 56 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | -38,5 K RON | |
| 76 | 76.CANDY INK TATTOO SRL▲ 55 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 84,6 K RON | |
| 77 | 77.LABUTE FERICITE SPA SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | 81,9 K RON | |
| 78 | 78.MA.MI. TASHA S.R.L.▼ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 40,0% | 0,0% | 36,1 K RON | |
| 79 | 79.FLAVY MAR BGM SRL▼ 17 | Municipiul Piteşti, Argeş | 40,0% | 0,0% | 148,7 K RON | |
| 80 | 80.NEW LITORAL CONCEPT SRL▼ 42 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 67,2 K RON | |
| 81 | 81.CENTRUL DE VIZE ŞI LEGALIZĂRI T&B INTERNATIONAL SRL▲ 50 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 734,7 K RON | |
| 82 | 82.JACK ART TATTOO S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 80,7 K RON | |
| 83 | 83.ECONCEPT RETAIL S.R.L.▼ 45 | Oraş Otopeni, Ilfov | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 310,3 K RON | |
| 84 | 84.INKSPLAT S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 564,5 K RON | |
| 85 | 85.VESNA MANPOWER S.R.L.▲ 46 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.SERVICII ASISTENTA PJR S.R.L.▲ 1 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 87 | 87.BASINK S.R.L.▼ 49 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -65,1 K RON | |
| 88 | 88.SMART AVANTGARDE S.R.L.▲ 43 | Oraş Otopeni, Ilfov | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 74,9 K RON | |
| 89 | 89.CLEAN CAR OZANA S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 58,8 K RON | |
| 90 | 90.CREATIV GABRIELA BUSINESS S.R.L.▼ 28 | Sat Vrancea, Comuna Burila Mare, Mehedinţi | 40,0% | 0,0% | 4,5 K RON | |
| 91 | 91.LABUTE FERICITE ACADEMY SPA S.R.L.▲ 481 | Sat Piscu, Comuna Ciolpani, Ilfov | 4— | — | 22,6 K RON | |
| 92 | 92.BAS TATTOO CORE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4— | — | — | -62,1 K RON |
| 93 | 93.AIM CLEVER SERVICES S.R.L.nou | Oraş Otopeni, Ilfov | 4— | — | — | 110,4 K RON |
| 94 | 94.UNA SRL▼ 61 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 31,3 K RON | |
| 95 | 95.ERD SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 30,0% | 0,0% | -15,6 K RON | |
| 96 | 96.GUSTAV SRL▼ 34 | Loc. Timişu de Jos, Oraş Predeal, Braşov | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -21,2 K RON | |
| 97 | 97.SUNFLOWER PROD IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 30,0% | 0,0% | 121,4 K RON | |
| 98 | 98.SAFIRUL PRODCOMIMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | 21,9 K RON | |
| 99 | 99.G.M.PREST SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,0% | 0,0% | 26,8 K RON | |
| 100 | 100.AMBASADOR SERV SRL▲ 31 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 111,8 K RON |