Top 100 firme — Activități de protecție și gardă după angajați în 2014
1.708 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 64.851. Pragul de intrare în top este 235, iar liderul atinge 3.462.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALISTAR SECURITY SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3.462▲ 154,8 % | ▲ 154,8 % | 13,6 mil. RON | |
| 2 | 2.BRINK'S SECURE SOLUTIONS (RO) S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3.139▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | -5,3 mil. RON | |
| 3 | 3.SCORSEZE SECURITY INTERNATIONAL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2.855▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 5,1 mil. RON | |
| 4 | 4.SECURITAS SERVICES ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.844▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.BRINK'S CASH SOLUTIONS (RO) S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2.536▼ 27 % | ▼ 27 % | 7,4 mil. RON | |
| 6 | 6.NEI GUARD SRL▲ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 2.416▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 25,5 mil. RON | |
| 7 | 7.BGS DIVIZIA DE SECURITATE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2.409▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 10,8 mil. RON | |
| 8 | 8.CIVITAS P.S.G. S.A.▼ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 2.008▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 9 | 9.GRUP EST SECURITY SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1.677▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 10 | 10.INTERGUARD GROUP SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.539▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 4,8 mil. RON | |
| 11 | 11.SOCIAL INTELLIGENCE PROJECTS S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.530▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 291,8 K RON | |
| 12 | 12.NOVA FORCE SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1.261▼ 13 % | ▼ 13 % | 359,7 K RON | |
| 13 | 13.ZIP ESCORT SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1.132▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 6,4 mil. RON | |
| 14 | 14.STOP STEAL GUARD SRL▲ 10 | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | 901▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | -921,8 K RON | |
| 15 | 15.ELITE STEWARD SAS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 900— | — | — | 463,2 K RON |
| 16 | 16.AXIS CORPORATE SECURITY SRL▼ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 849▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 46,7 K RON | |
| 17 | 17.ROSEGUR SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 791▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -7,4 mil. RON | |
| 18 | 18.DAB SECURITY SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 787▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 8,5 K RON | |
| 19 | 19.WATCH & CATCH SECURITY SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 778▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 20 | 20.INTERGUARD PLUS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 702▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 21 | 21.GLOBAL SECURITY SISTEM SA▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 675▲ 11 % | ▲ 11 % | 225,3 K RON | |
| 22 | 22.BIDEPA GRUP SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 672▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | -88,2 K RON | |
| 23 | 23.ROMPREST SECURITY SRL▼ 3 | Loc. Rudeni, Oraş Chitila, Ilfov | 671▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 266,9 K RON | |
| 24 | 24.AREKO SECURITY SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 670▼ 30 % | ▼ 30 % | 995,2 K RON | |
| 25 | 25.POLS SECURITY SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 641▼ 2 % | ▼ 2 % | 1,3 mil. RON | |
| 26 | 26.HYPERION TRANS S.R.L.= | Municipiul Deva, Hunedoara | 619▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -566,9 K RON | |
| 27 | 27.SECURITY CONSULTING SRL▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 589▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | -245,6 K RON | |
| 28 | 28.GUARD ONE SRL▲ 1.184 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 575— | — | 605,8 K RON | |
| 29 | 29.GARDIENII SRL▲ 1.183 | Municipiul Slatina, Olt | 561— | — | -721,1 K RON | |
| 30 | 30.SECURITY W.B.C. SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 556▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 31 | 31.SECURIT FORCE SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 551▼ 8 % | ▼ 8 % | 1,5 mil. RON | |
| 32 | 32.FOX ONE SECURITY SRL▲ 360 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 531▲ 785 % | ▲ 785 % | -2,3 mil. RON | |
| 33 | 33.IPPON MED SRL▲ 7 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 522▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 600,8 K RON | |
| 34 | 34.SECRET OPERATIV SECURITY SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 507▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | -4,2 mil. RON | |
| 35 | 35.MUSASHI POWER TEAM SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 480▲ 92 % | ▲ 92 % | -1,4 mil. RON | |
| 36 | 36.DIALFA SECURITY SRL▲ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 478▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 37 | 37.FORCE 1 DIVIZIA DE SECURITATE SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 478▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 324,2 K RON | |
| 38 | 38.COSEPA SECURITY INT SRL▲ 430 | Comuna Jilava, Ilfov | 468▲ 917,4 % | ▲ 917,4 % | 237,1 K RON | |
| 39 | 39.VIGILENT SECURITY SRL▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 465▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -504,1 K RON | |
| 40 | 40.MAGIC SAFE SECURITY SRL▲ 30 | Municipiul Piteşti, Argeş | 454▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | -476 K RON | |
| 41 | 41.313 SAFETY SECURITY & FIRE SRL▲ 230 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 448▲ 361,9 % | ▲ 361,9 % | -1,6 mil. RON | |
| 42 | 42.CASHNET S.A.▲ 148 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 448▲ 217,7 % | ▲ 217,7 % | -15 mil. RON | |
| 43 | 43.TRAUN GUARD HMS SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 437▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 44 | 44.SICURO INVEST SRL▲ 4 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 425▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -1,9 mil. RON | |
| 45 | 45.CONPRESS HOLDING SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 424▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | -191,7 K RON | |
| 46 | 46.ARES GUARD SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 415▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 3,3 mil. RON | |
| 47 | 47.SECURITY LAVY DET SRL▲ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 414▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 10 K RON | |
| 48 | 48.AVANTGARDE SECURITY SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 414▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 860 K RON | |
| 49 | 49.TEAM GUARD SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 413▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 913,3 K RON | |
| 50 | 50.F.G.M. SECURITY DIVISION SRL▲ 147 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 413▲ 203,7 % | ▲ 203,7 % | -1,9 mil. RON | |
| 51 | 51.P P PROTECT SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 400▲ 12 % | ▲ 12 % | -262,6 K RON | |
| 52 | 52.OLIMP SECURITY SRL▲ 66 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 397▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 194,3 K RON | |
| 53 | 53.ASTRA NOVA SECURITY S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 383▼ 1 % | ▼ 1 % | -47,5 K RON | |
| 54 | 54.ARDIA PAZA SI PROTECTIE SRL▼ 10 | Municipiul Craiova, Dolj | 378▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 361,7 K RON | |
| 55 | 55.SHERIFF GUARD PROTECTION SRL▲ 85 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 375▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | -35,9 K RON | |
| 56 | 56.SECURED SR S.R.L.▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 375▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 207,6 K RON | |
| 57 | 57.CALDO PRIVAT SECURITY SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 373▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 103,4 K RON | |
| 58 | 58.EURO CLIS SECURIT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 364▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 59 | 59.DIVIZIA DE PAZĂ SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 350▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | -1,7 mil. RON | |
| 60 | 60.SWAT SUPREME SRL▲ 1.152 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 342— | — | -2,4 mil. RON | |
| 61 | 61.SILNEF SECURITY SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 339▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | -219 K RON | |
| 62 | 62.ARGO SECURITY SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 338▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 192,4 K RON | |
| 63 | 63.SIGNOVINCE SRL▼ 32 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 335▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 639,2 K RON | |
| 64 | 64.INDSERV SRL▲ 17 | Municipiul Slatina, Olt | 334▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 1,9 K RON | |
| 65 | 65.ROKY RANDORY GUARD SRL▲ 86 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 333▲ 97 % | ▲ 97 % | 20,9 K RON | |
| 66 | 66.DAVI PROTECT COMP SRL▲ 117 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 320▲ 120,7 % | ▲ 120,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 67 | 67.PAZA SI PROTECTIE CLUJ SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 316▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -209,1 K RON | |
| 68 | 68.GONDOR SECURITY SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 315▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -3,3 mil. RON | |
| 69 | 69.SEA PROTECT GROUP SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 313▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 70 | 70.SPG UNION SRL▲ 140 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 303▲ 140,5 % | ▲ 140,5 % | -161,9 K RON | |
| 71 | 71.AXA SECURITY SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 301▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 153,7 K RON | |
| 72 | 72.SERVICIU PAZA SI PROTECTIE VISPO SRL▲ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 296▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 1,3 K RON | |
| 73 | 73.TEAM TG GUARD SRL▲ 126 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 296▲ 120,9 % | ▲ 120,9 % | 352,9 K RON | |
| 74 | 74.CENTRUL RIVERGATE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2930,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 75 | 75.REAL INTERNATIONAL SECURITY DIVISION SRL▲ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 290▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 928,7 K RON | |
| 76 | 76.COMPANIA DE PAZĂ SHELTER SECURITY SRL▼ 44 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 287▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | -3,5 mil. RON | |
| 77 | 77.BRONEC INTERNATIONAL COMPANY SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 283▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 709,6 K RON | |
| 78 | 78.WEST PROTGUARD TRANSPORT SRL▼ 13 | Municipiul Arad, Arad | 281▼ 13 % | ▼ 13 % | -712,7 K RON | |
| 79 | 79.SELECT SECURITY SRL▲ 72 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 279▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 70,3 K RON | |
| 80 | 80.GIP EST SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 278▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 423,5 K RON | |
| 81 | 81.TRANSILVANIA SECURITY SRL▼ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 278▼ 19 % | ▼ 19 % | 700,3 K RON | |
| 82 | 82.NERA MURESAN SECURITY SRL▲ 11 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 270▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 7,4 K RON | |
| 83 | 83.TRANSMED CORPORATION SRL▲ 5 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 269▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -897,4 K RON | |
| 84 | 84.SAR SECURITY SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 268▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 85 | 85.BSG SECURITY SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 266▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 1 mil. RON | |
| 86 | 86.COMPANIA DE PAZĂ SPEED SERVICES SRL▲ 30 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 264▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | -2,9 mil. RON | |
| 87 | 87.DELTA FORCE I SRL▲ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 255▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 264,1 K RON | |
| 88 | 88.ROMOLD SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 251▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 13,7 K RON | |
| 89 | 89.EUROPROTECT SECURITY SRL▲ 40 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 251▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 90 | 90.VOG SISTEM GUARD SRL▲ 159 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 250▲ 135,9 % | ▲ 135,9 % | -89,3 K RON | |
| 91 | 91.ORDIS SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 249▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 92 | 92.INTERNATIONAL PRIVATE SECURITY SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 247▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 69,5 K RON | |
| 93 | 93.ENERGO SECURENT SRL▼ 9 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 247▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 134,2 K RON | |
| 94 | 94.MUNICIPAL SECURITY SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 246▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 85,4 K RON | |
| 95 | 95.BGS SECURITY CONTROL SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 243▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 119,8 K RON | |
| 96 | 96.NAPOCA SECURITY SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 243▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -901 K RON | |
| 97 | 97.DELTA A.C.M. SECURITY SRL▲ 1.115 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 242— | — | 77 K RON | |
| 98 | 98.DEFENCE AND SECURITY SERVICES GROUP SRL▼ 63 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 241▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | -1,4 mil. RON | |
| 99 | 99.OK GUARD SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 239▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 551,5 K RON | |
| 100 | 100.JUD PAZĂ ŞI ORDINE AG SRL▲ 33 | Municipiul Piteşti, Argeş | 235▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 66,7 K RON |