Top 100 firme — Alte intermedieri financiare n.c.a. după angajați în 2018
222 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1.136. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 124.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ONEY FINANCES SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 124▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 199 K RON | |
| 2 | 2.KEY WAY INVESTMENTS LTD NICOSIA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 68— | — | — | 478,7 K RON |
| 3 | 3.REDWOOD COMPANY IFN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 520,0% | 0,0% | 295,4 K RON | |
| 4 | 4.DEPOZITARUL CENTRAL SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 500,0% | 0,0% | 2,3 mil. RON | |
| 5 | 5.FONDUL ROMÂN DE CONTRAGARANTARE SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 18,7 mil. RON | |
| 6 | 6.TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE S.A.▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 44▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 66,5 mil. RON | |
| 7 | 7.INFINITY CAPITAL INVESTMENTS S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 96,3 mil. RON | |
| 8 | 8.S.A.I. MUNTENIA INVEST SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 6,7 mil. RON | |
| 9 | 9.LION CAPITAL S.A.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 77,2 mil. RON | |
| 10 | 10.EVERGENT INVESTMENTS S.A.▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 34▲ 3 % | ▲ 3 % | 50,2 mil. RON | |
| 11 | 11.OTP FACTORING SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 340,0% | 0,0% | -7,7 mil. RON | |
| 12 | 12.IFB FINWEST SA▼ 2 | Municipiul Arad, Arad | 31▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -844 K RON | |
| 13 | 13.ESTINVEST SA▲ 87 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26— | — | -437,9 K RON | |
| 14 | 14.BT ASSET MANAGEMENT S A I SA▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 17,5 mil. RON | |
| 15 | 15.GOLDRING SA▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 106,7 K RON | |
| 16 | 16.CRONOS ARES PARTNERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -193,6 K RON | |
| 17 | 17.TRANSFER RAPID LIMITED LONDRA SUCURSALA BUCURESTI▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 210,0% | 0,0% | 780,2 K RON | |
| 18 | 18.SWISS CAPITAL SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 180,0% | 0,0% | 12,2 mil. RON | |
| 19 | 19.KI DEBTSERVICE SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18▼ 28 % | ▼ 28 % | -551,9 K RON | |
| 20 | 20.PRIME TRANSACTION SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 170,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.CASA DE SCHIMB VALUTAR LEUL SRL▼ 2 | Sat Haieu, Comuna Sânmartin, Bihor | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 557,4 K RON | |
| 22 | 22.EURO-TAX.RO SERVICII FISCALE EMIGRANŢI S.R.L.▲ 12 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 15▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 85 K RON | |
| 23 | 23.CATEX TRANS GROUP SRL▼ 4 | Municipiul Caracal, Olt | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 362,7 K RON | |
| 24 | 24.MONEY ROC IFN SRL▲ 10 | Municipiul Arad, Arad | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 745,7 K RON | |
| 25 | 25.SUBLIME NATURE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | -289,1 K RON | |
| 26 | 26.ALPHA FINANCE ROMANIA S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -1,5 mil. RON | |
| 27 | 27.VOLTINVEST SA▼ 5 | Municipiul Craiova, Dolj | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -961,4 K RON | |
| 28 | 28.STK FINANCIAL AFIA S.A.▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 577,3 K RON | |
| 29 | 29.MUNTENIA GLOBAL INVEST SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -639,5 K RON | |
| 30 | 30.INTERFINBROK CORPORATION SA▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10▲ 25 % | ▲ 25 % | 100,2 K RON | |
| 31 | 31.S.S.I.F. BLUE ROCK FINANCIAL SERVICES S.A.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -2,2 mil. RON | |
| 32 | 32.CONEX INVEST SRL▲ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | 10▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -32,8 K RON | |
| 33 | 33.STARTPAY SERVICES S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 131,1 K RON | |
| 34 | 34.MERIDIANA-TRANSFER DE BANI SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 100,0% | 0,0% | -527,3 K RON | |
| 35 | 35.SMART BUSINESS OFFICE MHA SRL▼ 6 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 90,0% | 0,0% | 144 K RON | |
| 36 | 36.PROGRESSIO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -1,3 mil. RON | |
| 37 | 37.INTERDEALER CAPITAL INVEST SA▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -994,9 K RON | |
| 38 | 38.AMD COMPANY 2007 SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 17,5 K RON | |
| 39 | 39.EASYPAY SYSTEM SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 624,6 K RON | |
| 40 | 40.EASTERN SECURITIES S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,0% | 0,0% | -1 mil. RON | |
| 41 | 41.SIRA PROJECT MANAGEMENT S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -208,5 K RON | |
| 42 | 42.TRANSFER RAPID ELECTRONIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 1,5 mil. RON | |
| 43 | 43.TTT MONEYCORP LIMITED LONDRA -SUCURSALA BUCURESTI▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 555 K RON | |
| 44 | 44.REGISTRUL MIORITA SA▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 108,7 K RON | |
| 45 | 45.ORION XXI SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50,0% | 0,0% | 425,7 K RON | |
| 46 | 46.SIBEL I.F.N. SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 5— | — | 23,9 K RON | |
| 47 | 47.INSURANCE RECOVERY SYSTEM SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 983,2 K RON | |
| 48 | 48.LONGSHIELD INVESTMENT GROUP S.A.▼ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 22,8 mil. RON | |
| 49 | 49.LOVAS EXCHANGE SRL▲ 8 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 41,5 K RON | |
| 50 | 50.ZORDER BIG SA▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | -928,6 K RON | |
| 51 | 51.Fondul de compensare a investitorilor SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | -381,9 K RON | |
| 52 | 52.WOOD & COMPANY FINANCIAL SERVICES A.S. PRAGA SUCURSALA BUCURESTI▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,0% | 0,0% | -125 K RON | |
| 53 | 53.GLOBAYA FINTECH S.R.L.▲ 47 | Municipiul Braşov, Braşov | 4— | — | -73,6 K RON | |
| 54 | 54.WESTLAKE & PARTNERS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4— | — | — | -35,8 K RON |
| 55 | 55.SIRREM SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 72,4 K RON | |
| 56 | 56.MONDO TRANSFER SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 125,8 K RON | |
| 57 | 57.EASY CREDIT SRL▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 104,5 K RON | |
| 58 | 58.BELOR GOLD SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 3— | — | -12 K RON | |
| 59 | 59.TRANSILVANIA RECUPERARI CREANTE SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 10,5 K RON | |
| 60 | 60.INISIMA & DAV IFN SRL▼ 14 | Sat Bodeşti, Comuna Poseşti, Prahova | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -19,1 K RON | |
| 61 | 61.PBC ROMB INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 69,5 K RON | |
| 62 | 62.LEASECREDIT CONSULTING SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 294,8 K RON | |
| 63 | 63.ROLIT SOLUTIONS SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,0% | 0,0% | 15,9 K RON | |
| 64 | 64.LUCAS COM SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,0% | 0,0% | 159,1 K RON | |
| 65 | 65.REGISTRUL INDEPENDENT TRANSILVANIA SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,0% | 0,0% | 94,6 K RON | |
| 66 | 66.PACKEN SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 2— | — | 28,9 K RON | |
| 67 | 67.ACCENTIS SRL▲ 33 | Municipiul Oradea, Bihor | 2— | — | 689 K RON | |
| 68 | 68.SELF FINANCIAL & CONSULTING SRL▼ 19 | Sat Glâmbocu, Comuna Bascov, Argeş | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 212,4 K RON | |
| 69 | 69.APULUM TRANSILVANIA SRL▼ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,0% | 0,0% | 56,4 K RON | |
| 70 | 70.TEZAUR CONT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -458,7 K RON | |
| 71 | 71.ALOHA BUZZ SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -732 K RON | |
| 72 | 72.EXCELLENT RATING SRL▲ 28 | Municipiul Craiova, Dolj | 2— | — | 235,3 K RON | |
| 73 | 73.GEOCHIS SA▼ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | -1,2 mil. RON | |
| 74 | 74.MIGLIORI GOLD SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | -53,2 K RON | |
| 75 | 75.AW ADVISOR PARTNERS & CO S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | 150,7 K RON | |
| 76 | 76.DEL FINANCE SRL▼ 1 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -39,8 K RON | |
| 77 | 77.OPTIMUS FINTECH S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2— | — | — | -219,6 K RON |
| 78 | 78.TENDERNESS SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -9 K RON | |
| 79 | 79.INTERMED SRL▼ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 10,0% | 0,0% | 1 K RON | |
| 80 | 80.SLAID IFN SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 660,8 K RON | |
| 81 | 81.NICVLADMIKI I.F.N. SRL▼ 6 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 10,0% | 0,0% | 24,4 K RON | |
| 82 | 82.INTER FACTORING SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1— | — | 7,8 K RON | |
| 83 | 83.SCOP LINE SA▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,0% | 0,0% | -14,5 K RON | |
| 84 | 84.BIL INVESTITII S.A.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,0% | 0,0% | 423,2 K RON | |
| 85 | 85.SM CASH IFN SRL▼ 22 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 16,4 K RON | |
| 86 | 86.KOSON SERVICII FINANCIARE SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -7,3 K RON | |
| 87 | 87.VERITAS GOLD IFN SRL▼ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 10,0% | 0,0% | 23,4 K RON | |
| 88 | 88.EUROACT TRADUCERI SRL▼ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,0% | 0,0% | 38,1 K RON | |
| 89 | 89.CAPITOL INTERMEDIAR DE PRODUSE DE LEASING SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,0% | 0,0% | -2,8 K RON | |
| 90 | 90.CLAIM EXPERT SERVICES S.R.L.▼ 33 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -217,5 K RON | |
| 91 | 91.GLOBAL MEDIA SERVICES SRL▼ 28 | Municipiul Craiova, Dolj | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | 12,6 K RON | |
| 92 | 92.PETRADY CONSTRUCT SRL▼ 17 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 10,0% | 0,0% | -6,7 K RON | |
| 93 | 93.IDEEA CONFORT LAND SRL▼ 18 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10,0% | 0,0% | 208,4 K RON | |
| 94 | 94.FINEPREISEXPERT CONSULT SRL▲ 6 | Municipiul Craiova, Dolj | 1— | — | 195,8 K RON | |
| 95 | 95.BLACKWATER CAPITAL SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,0% | 0,0% | 1 mil. RON | |
| 96 | 96.CREANTPLUS SRL▼ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,0% | 0,0% | -30,9 K RON | |
| 97 | 97.JASP SRLnou | Sat Dudaşu, Comuna Şimian, Mehedinţi | 1— | — | 4,5 K RON | |
| 98 | 98.INTERNATIONAL CASH SERVICES S.R.L.▼ 23 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,0% | 0,0% | 138,7 K RON | |
| 99 | 99.APPRECIATE-ME.COM SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,0% | 0,0% | -29,7 K RON | |
| 100 | 100.VOLT FINANCE S.A.▼ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,0% | 0,0% | -223,8 K RON |