Top 100 firme — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată după angajați în 2009
1.278 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 969. Pragul de intrare în top este 4, iar liderul atinge 46.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CORMORAN - PROD IMPEX SA= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 46▼ 27 % | ▼ 27 % | -984,9 K RON | |
| 2 | 2.LIGNA EXIM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 34▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 3 K RON | |
| 3 | 3.DUO OLIVIUS SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 32▼ 22 % | ▼ 22 % | -667,3 K RON | |
| 4 | 4.MEDIEVAL TOUR SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 30▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -90,3 K RON | |
| 5 | 5.LUCSKYWALK S.R.L.▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 5,9 K RON | |
| 6 | 6.MATINAL PROD COM SRL▼ 4 | Sat Hanul Ancuţei, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 22▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 13,7 K RON | |
| 7 | 7.BÂLEA TURISM S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 200,0% | 0,0% | 5,3 K RON | |
| 8 | 8.CASA VIOREL SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 20▲ 25 % | ▲ 25 % | -23 K RON | |
| 9 | 9.TEXAS COMPANY SRL▲ 29 | Sat Moneasa, Comuna Moneasa, Arad | 19▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 3,9 K RON | |
| 10 | 10.PENSIUNE TRANSILVANIA SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 18— | — | -24,8 K RON | |
| 11 | 11.ROMADI COM SRL▲ 5 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | -207 K RON | |
| 12 | 12.CRINALEX - SIA SRL▲ 4 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 12,3 K RON | |
| 13 | 13.CID TURISM SRL▲ 8 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 26,3 K RON | |
| 14 | 14.BEL AIR IMEX SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 140,0% | 0,0% | 36,2 K RON | |
| 15 | 15.TETA PROD COM SRL▲ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -42 K RON | |
| 16 | 16.HELTAI ECOTOUR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14— | — | — | 5,1 K RON |
| 17 | 17.CANCAZ SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 120,0% | 0,0% | -5,7 K RON | |
| 18 | 18.RIVIERA VILCEANA SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -31,4 K RON | |
| 19 | 19.MEDIA TRADING SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -2 mil. RON | |
| 20 | 20.HANUL NEPTUN SRL▼ 12 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | -112,3 K RON | |
| 21 | 21.IZVORUL LUNCA SERVCOM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | -17,2 K RON | |
| 22 | 22.ARCRIS PROD SRL▼ 14 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 12▼ 25 % | ▼ 25 % | -72,9 K RON | |
| 23 | 23.BIZNET SRL▼ 7 | Sat Şandra, Comuna Şandra, Timiş | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 10,8 K RON | |
| 24 | 24.SOCIAL TURIST SRL▲ 22 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 12▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | -456 K RON | |
| 25 | 25.ROYAD GRUP SRL▼ 21 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 12▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 644,7 K RON | |
| 26 | 26.CABANA ZUGRENI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12— | — | — | 13 K RON |
| 27 | 27.DOUBLE T SOLUTIONS SRL▲ 525 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 12— | — | 442 RON | |
| 28 | 28.SORINVEST SRL▼ 15 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 11▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -264,5 K RON | |
| 29 | 29.CALEMIL ENA SRLnou | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 11▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | -74,6 K RON | |
| 30 | 30.RAINDOR SRL▼ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | -8,2 K RON | |
| 31 | 31.GORUX SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 12,6 K RON | |
| 32 | 32.GEORGIS INTERNATIONAL SRL▼ 19 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 9▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -106,2 K RON | |
| 33 | 33.ELVIS'VILLA BRASOV SRL▲ 61 | Municipiul Braşov, Braşov | 9▲ 125 % | ▲ 125 % | -57,5 K RON | |
| 34 | 34.SIMO CAR SRL▼ 18 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 9▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 18,1 K RON | |
| 35 | 35.STORM INVEST SRL▼ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 9▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 30,1 K RON | |
| 36 | 36.MILEEA SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 9▲ 800 % | ▲ 800 % | 10,5 K RON | |
| 37 | 37.BENIOG SRLnou | Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj | 90,0% | 0,0% | 29,2 K RON | |
| 38 | 38.VILLA GIORGINA SRL▼ 8 | Sat Vinga, Comuna Vinga, Arad | 90,0% | 0,0% | -154,8 K RON | |
| 39 | 39.NILVAS SRL▼ 9 | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -117,7 K RON | |
| 40 | 40.GLOBAL SIND SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | -125,7 K RON | |
| 41 | 41.HANUL ANUTEI SRL▲ 28 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | -73,8 K RON | |
| 42 | 42.SENS VEST SRL▲ 27 | Municipiul Turda, Cluj | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | 108,7 K RON | |
| 43 | 43.INTERFOR SRLnou | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 8▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 20,5 K RON | |
| 44 | 44.CASA MOŢULUI SRL▼ 28 | Sat Galbena, Comuna Arieşeni, Alba | 8▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | -225,9 K RON | |
| 45 | 45.VILA ALPIN SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -15,2 K RON | |
| 46 | 46.BASIL INTERFOREST SRL= | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 184 RON | |
| 47 | 47.E.U. ROM PIPERA SRL▲ 22 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | -91,3 K RON | |
| 48 | 48.CASA BARAJ SRL▼ 2 | Sat Valiug, Comuna Valiug, Caraş-Severin | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 47,6 K RON | |
| 49 | 49.CONACUL SECUIESC SRL▼ 19 | Sat Colţeşti, Comuna Rimetea, Alba | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 103 K RON | |
| 50 | 50.REC - SELECT ERCORA SRLnou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 8— | — | — | 900 RON |
| 51 | 51.UNION SRLnou | Comuna Mărăcineni, Argeş | 7▼ 30 % | ▼ 30 % | 3,5 K RON | |
| 52 | 52.TIPCA IMPORT EXPORT SRL▼ 14 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 13 K RON | |
| 53 | 53.KONTIKI TRAVEL SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 225,3 K RON | |
| 54 | 54.LELIUS SERVCOM SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1,9 K RON | |
| 55 | 55.REGATA COM SRLnou | Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama, Suceava | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 4,3 K RON | |
| 56 | 56.PENSIUNEA MAYUMI SRL▼ 10 | Sat Moneasa, Comuna Moneasa, Arad | 70,0% | 0,0% | -54,3 K RON | |
| 57 | 57.CRIELMI SRL▲ 12 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 7▲ 40 % | ▲ 40 % | 666 RON | |
| 58 | 58.CASA PANDORA SRL▼ 36 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 7▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -65,7 K RON | |
| 59 | 59.CIVIM SRL▼ 29 | Sat Lunca, Comuna Vidra, Alba | 7▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 45,9 K RON | |
| 60 | 60.GALBEN SRL▼ 14 | Municipiul Craiova, Dolj | 70,0% | 0,0% | -63,9 K RON | |
| 61 | 61.MOTELEŢUL SRL▲ 64 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 180 RON | |
| 62 | 62.AGROLITTA SRL▲ 211 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | -153,9 K RON | |
| 63 | 63.MASTER ARTIS SRL▲ 210 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | -130,3 K RON | |
| 64 | 64.CABINET STOMATOLOGIC LADENT SRLnou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 166,6 K RON | |
| 65 | 65.PROMOTORIS SRL▼ 27 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 20,1 K RON | |
| 66 | 66.PENSIUNEA AGROTURISTICA DANACRIS SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -93,4 K RON | |
| 67 | 67.BRICO IMPEX SRL▼ 8 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 60,0% | 0,0% | -84,1 K RON | |
| 68 | 68.TARNAVA PRESS 2003 SRL▲ 484 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6— | — | -1,5 K RON | |
| 69 | 69.LOBOGO CSIKO SRL▼ 10 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 60,0% | 0,0% | 64 RON | |
| 70 | 70.TURISM SADU SRL▲ 55 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 272 RON | |
| 71 | 71.CASA LA FAYETTE SRL▼ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -52,9 K RON | |
| 72 | 72.PANORAMA SRLnou | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,1 K RON | |
| 73 | 73.ROMANITZA PROD SRL▼ 14 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 60,0% | 0,0% | -344 K RON | |
| 74 | 74.TELEGA BĂI SRLnou | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 60,0% | 0,0% | 2 K RON | |
| 75 | 75.BEST CONTA NET SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6— | — | — | 183,4 K RON |
| 76 | 76.C T M RÎNCA SRL▲ 18 | Comuna Negomir, Gorj | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 27,1 K RON | |
| 77 | 77.PROSPERA SRL▼ 52 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5▼ 50 % | ▼ 50 % | -18,3 K RON | |
| 78 | 78.KLIK SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 50,0% | 0,0% | -22,8 K RON | |
| 79 | 79.CHIRITA COM SRLnou | Municipiul Beiuş, Bihor | 50,0% | 0,0% | 298 RON | |
| 80 | 80.MONTANA AMPOITA SRL▲ 14 | Sat Ampoiţa, Comuna Meteş, Alba | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | -4,8 K RON | |
| 81 | 81.FLESI ROM SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,0% | 0,0% | -16 K RON | |
| 82 | 82.IMRA 2001 SRL▲ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 5,5 K RON | |
| 83 | 83.GIORGIO SRL▼ 14 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 50,0% | 0,0% | 1,9 K RON | |
| 84 | 84.CASA MOGA SRL▲ 41 | Sat Blăjel, Comuna Blăjel, Sibiu | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -12,7 K RON | |
| 85 | 85.SALINE AGRO-TUR SRL▼ 16 | Sat Domneşti, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | -62,6 K RON | |
| 86 | 86.ZABOLA ESTATE HOLDING SRL▼ 27 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 42,6 K RON | |
| 87 | 87.MILI SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 40,4 K RON | |
| 88 | 88.EUROMAXX SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -127,2 K RON | |
| 89 | 89.A.S.P. DECOR CONFORT SRL▼ 20 | Sat Calbor, Comuna Beclean, Braşov | 50,0% | 0,0% | 610 K RON | |
| 90 | 90.MIRELANA SRLnou | Sat Dolheşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 5— | — | — | 34,3 K RON |
| 91 | 91.LAURA TURISM SRLnou | Sat Brateş, Comuna Tarcău, Neamţ | 5— | — | -404,5 K RON | |
| 92 | 92.PERLA BUZĂULUI SRL▲ 460 | Sat Unguriu, Comuna Unguriu, Buzău | 5— | — | 3,6 K RON | |
| 93 | 93.EXTRA DIVERS SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 5— | — | — | 4,6 K RON |
| 94 | 94.DALLI SINGRID SRL▼ 64 | Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, Suceava | 5▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 7,9 K RON | |
| 95 | 95.MARCOST SRL▼ 1 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 40,0% | 0,0% | -442,5 K RON | |
| 96 | 96.MAGURA - COM SRL▼ 66 | Sat Răbăgani, Comuna Răbăgani, Bihor | 4▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 8,5 K RON | |
| 97 | 97.ALPA SRL▼ 3 | Oraş Breaza, Prahova | 40,0% | 0,0% | 8,5 K RON | |
| 98 | 98.ZICON COMEX SRL▼ 52 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 12,3 K RON | |
| 99 | 99.SERV BLITZ SRLnou | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 40,0% | 0,0% | -18,4 K RON | |
| 100 | 100.EXPRES LA PALAGUTA SRL▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 40,0% | 0,0% | 2,7 K RON |