Top 100 firme — Construcția de poduri și tuneluri după angajați în 2024
82 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 82 cumulează 1.607. Pragul de intrare în top este 0, iar liderul atinge 946.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARCADA COMPANY SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 946▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 371 mil. RON | |
| 2 | 2.CONFER GROUP SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 128▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 349,2 K RON | |
| 3 | 3.RETTER PROJECTMANAGEMENT SRL▲ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 85▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 84,9 mil. RON | |
| 4 | 4.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 68▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 5,1 mil. RON | |
| 5 | 5.ARGIF SA= | Municipiul Piteşti, Argeş | 44▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 587,7 K RON | |
| 6 | 6.MS INTERPROIECT ENGINEERING SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 4,3 mil. RON | |
| 7 | 7.INANOVA ROMANIA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -903,8 K RON | |
| 8 | 8.APOLODOR 2003 SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 49,2 K RON | |
| 9 | 9.SINAPSA SRL▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 20▲ 300 % | ▲ 300 % | 907,9 K RON | |
| 10 | 10.CONSTRUCT BOB INVEST SRL▲ 4 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 876,1 K RON | |
| 11 | 11.INFRAX SRL▼ 5 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 16▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 346,9 K RON | |
| 12 | 12.ADP EQUIPMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16▼ 88 % | ▼ 88 % | -213 K RON | |
| 13 | 13.TKT Tehnologii si Tensionari in Constructii SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.EDILCOM SRL▼ 1 | Loc. Tur, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 14▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 54,6 K RON | |
| 15 | 15.RAVE CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14— | — | — | 312,5 K RON |
| 16 | 16.STRADAFAM CDM S.R.L.= | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 154,6 K RON | |
| 17 | 17.BOGDAN ŞI FIII FOREST SRL= | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 688,7 K RON | |
| 18 | 18.ROMCONSTRUCT AMH S.R.L.▲ 24 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 11▲ 1.000 % | ▲ 1.000 % | 1,9 mil. RON | |
| 19 | 19.POD CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 80,0% | 0,0% | -503,4 K RON | |
| 20 | 20.PROFIT CONSTRUCT ANTEREU SRL▼ 1 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 267,4 K RON | |
| 21 | 21.ABN MACHINE REPAIRS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8▲ 60 % | ▲ 60 % | -190,3 K RON | |
| 22 | 22.GOLMAK INŞAAT S.R.L.▼ 12 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 8▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 23 | 23.EMIPROD SRL▼ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 70,0% | 0,0% | 277,3 K RON | |
| 24 | 24.FAVIROM BUSINESS SRL▼ 5 | Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov | 70,0% | 0,0% | 217,1 K RON | |
| 25 | 25.FULGA DRUM CO S.R.L.▲ 17 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | 1,9 mil. RON | |
| 26 | 26.SMART FINISH S.R.L.▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6▲ 500 % | ▲ 500 % | 1,5 mil. RON | |
| 27 | 27.EDL TRANSILVANIA HOLDING S.R.L.▼ 5 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 60,0% | 0,0% | 244 K RON | |
| 28 | 28.AR ESTRUCTURAS SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 10,2 K RON | |
| 29 | 29.CRISMIS IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,0% | 0,0% | 50,8 K RON | |
| 30 | 30.PAROCAD S.R.L.▼ 4 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 40,0% | 0,0% | 62 K RON | |
| 31 | 31.GELMURTRANS SRL▼ 5 | Sat Livada, Comuna Iclod, Cluj | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 69,1 K RON | |
| 32 | 32.COSMABLAND SRL▲ 3 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -36,1 K RON | |
| 33 | 33.TUNELE CONSTRUCT CĂI FERATE S.A.▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 58,7 K RON | |
| 34 | 34.INDUSTRIAL WELDING COMPANY M.Z.M. S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -12,5 K RON | |
| 35 | 35.TUNELE SA= | Municipiul Braşov, Braşov | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -646,6 K RON | |
| 36 | 36.ELM-ARCA SA▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 2,7 K RON | |
| 37 | 37.DARA CONSTRUCTII SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -15 K RON | |
| 38 | 38.BIG PARTNER CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Boiu, Comuna Ciumeghiu, Bihor | 10,0% | 0,0% | -11,4 K RON | |
| 39 | 39.CACIOIANU INDUSTRIE SRL▼ 4 | Sat Bălanu, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -184 K RON | |
| 40 | 40.KARMA PROJECT CONSTRUCT S.R.L.▲ 2 | Oraş Voluntari, Ilfov | 10,0% | 0,0% | 83,7 K RON | |
| 41 | 41.PASSAGE CONSTRUCT S.R.L.▼ 6 | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -36,6 K RON | |
| 42 | 42.DARIAN SI LARISA SRL= | Sat Mociu, Comuna Mociu, Cluj | 10,0% | 0,0% | 60,9 K RON | |
| 43 | 43.MARA SI MAREA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,0% | 0,0% | 150 K RON | |
| 44 | 44.KETTENBAU S.R.L.▼ 2 | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | 10,0% | 0,0% | -41,7 K RON | |
| 45 | 45.INDUSTRIAL & ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,0% | 0,0% | -4,3 K RON | |
| 46 | 46.TUNELE MARC PRESTCONSTRUCT S.R.L.▼ 4 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 10,0% | 0,0% | -98 K RON | |
| 47 | 47.ELPA PHOENIX S.R.L.▼ 5 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 10,0% | 0,0% | 359 K RON | |
| 48 | 48.MB STEEL CONSTRUCTIONS S.R.L.▼ 13 | Sat Gersa I, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 1▼ 50 % | ▼ 50 % | -24,3 K RON | |
| 49 | 49.POD COMS CONSTRUCT S.R.L.▼ 19 | Loc. Cormaia, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 2,4 K RON | |
| 50 | 50.VSR RESIDENCE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,0% | 0,0% | -82,8 K RON | |
| 51 | 51.ISTANBUL TEKNIK ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1— | — | — | -294,9 K RON |
| 52 | 52.TRANSPORT SI CONSTRUCTII FORESTIERE SRL▼ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10,0% | 0,0% | 10,8 K RON | |
| 53 | 53.FULGA SRL▲ 7 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 0— | — | -7,6 K RON | |
| 54 | 54.FOREST COM SRL▲ 6 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 0— | — | -39,8 K RON | |
| 55 | 55.REXPOD SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0— | — | 0 RON | |
| 56 | 56.PRODUCTIE PRESTARI TELEGA 4 SRL▲ 4 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 0— | — | 3,8 mil. RON | |
| 57 | 57.ALCHIPIM CONSTRUCTORUL SRLnou | Sat Dolina, Comuna Leorda, Botoşani | 0— | — | — | 0 RON |
| 58 | 58.ALEX TRADING IMPEX SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -29,5 K RON | |
| 59 | 59.CEPRA INDUSTRIAL SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0— | — | 0 RON | |
| 60 | 60.OVIEDO SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0— | — | -10,9 K RON | |
| 61 | 61.TIPOPRINT SERV SRL▼ 51 | Municipiul Brăila, Brăila | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | 8 K RON | |
| 62 | 62.CONSTRUCT DANIELLE SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0— | — | 0 RON | |
| 63 | 63.CONSTRUCT EXPERT SRL▼ 21 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 64 | 64.MARISTAR CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 0— | — | 0 RON | |
| 65 | 65.PREM CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 0— | — | -3,7 mil. RON | |
| 66 | 66.IMPLENIA BAUGESELLSCHAFT M.B.H. WIEN - SUCURSALA VOLUNTARI▼ 24 | Oraş Voluntari, Ilfov | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -362,8 K RON | |
| 67 | 67.IDRA TEAM DESIGN SRL▼ 7 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0— | — | 0 RON | |
| 68 | 68.FIRESTA - FIŠER, REKONSTRUKCE, STAVBY A.S BRNO SA SUCURSALA BAIA MARE▼ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 0— | — | -99,9 K RON | |
| 69 | 69.TUNELE INSERV S.R.L.▼ 9 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0— | — | 0 RON | |
| 70 | 70.BRIDGE RLC SRL▼ 28 | Sat Cărpinet, Comuna Cărpinet, Bihor | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -12,9 K RON | |
| 71 | 71.BESACONSTRUCTION COMPANY SRL▼ 11 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 0— | — | -7,6 K RON | |
| 72 | 72.RAVICONSTRUCT SRL▼ 12 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 0— | — | -2,5 K RON | |
| 73 | 73.ELVICTO NET SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0— | — | -2,2 K RON | |
| 74 | 74.CLEAN CONS DSG SRL▼ 14 | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 0— | — | -515 RON | |
| 75 | 75.ACC MECONS SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0— | — | 0 RON | |
| 76 | 76.SPIELER SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -45,1 K RON | |
| 77 | 77.PROGEP CONSORZIO SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 0— | — | 0 RON | |
| 78 | 78.LENYD CONSTRUCT S.R.L.▼ 43 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | 136,9 K RON | |
| 79 | 79.V.M.S. STRENGHT STRUCTURE S.R.L.▼ 37 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | -11,1 K RON | |
| 80 | 80.EDP TEAMAG SRL▼ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0— | — | 0 RON | |
| 81 | 81.MONTAJ MODULAR SRL▼ 66 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0▼ 100 % | ▼ 100 % | 231,4 K RON | |
| 82 | 82.ROMCAT WORLD S.R.L.▼ 22 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 0— | — | -70 RON |