Top 100 firme — Fabricarea altor echipamente electrice după angajați în 2021
165 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 10.975. Pragul de intrare în top este 1, iar liderul atinge 2.491.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ZES ZOLLNER ELECTRONIC SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2.491▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 52,7 mil. RON | |
| 2 | 2.MARQUARDT SCHALTSYSTEME SCS▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2.213▼ 4 % | ▼ 4 % | 24,2 mil. RON | |
| 3 | 3.WEIDMÜLLER INTERFACE ROMANIA SRL= | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 940▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 12,3 mil. RON | |
| 4 | 4.DUCATI ENERGIA ROMANIA SA▲ 1 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 744▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 4,6 mil. RON | |
| 5 | 5.KABLUTRONIK S.R.L.▲ 1 | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 606▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 11,2 mil. RON | |
| 6 | 6.CABLEX RBM S.R.L.▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 375▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 7 | 7.ISOVOLTA S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 368▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -6,6 mil. RON | |
| 8 | 8.COOPER INDUSTRIES ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Arad, Arad | 329▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 22,1 mil. RON | |
| 9 | 9.PSICONTROL SRL▲ 1 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 281▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 29,4 mil. RON | |
| 10 | 10.AQUIS SYSTEMS S.R.L.▲ 1 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 230▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 11 | 11.IPEE AMIRAL TRADING IMPEX SA▲ 109 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 185— | — | 2 mil. RON | |
| 12 | 12.THERMIK TRANSYLVANIA SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 180▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 391,9 K RON | |
| 13 | 13.ENERGOM SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 133▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 2 mil. RON | |
| 14 | 14.SIRE SRL▲ 1 | Municipiul Arad, Arad | 127▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 15 | 15.ELECTROCERAMICA SA▲ 5 | Municipiul Turda, Cluj | 122▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 757,2 K RON | |
| 16 | 16.BNC CABLURI SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 114▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 443,1 K RON | |
| 17 | 17.CPE EAST EUROPE SRL▼ 4 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 105▼ 30 % | ▼ 30 % | -2,3 mil. RON | |
| 18 | 18.BATA ROM SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 101▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 4,8 K RON | |
| 19 | 19.SCHUNK CARBON TECHNOLOGY SRL= | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 95▼ 1 % | ▼ 1 % | 11,7 mil. RON | |
| 20 | 20.KLF KABLLEX SRL▲ 2 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 80▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 34,8 K RON | |
| 21 | 21.CRPOS SOLUTIONS S.R.L.▼ 5 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 79▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -2,2 mil. RON | |
| 22 | 22.DELTA ROM TECHNOLOGIES S.A.▲ 3 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 57▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 922,8 K RON | |
| 23 | 23.SUMIDA FLEXIBLE CONNECTIONS ROMANIA SRL= | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 53▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 182,9 K RON | |
| 24 | 24.4 K SERVICES SRL▲ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 47▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 25 | 25.CARBON FIBER HEATING SRL▲ 2 | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 44▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 39 K RON | |
| 26 | 26.BENATAV ROM SRL▲ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 41▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 8,3 K RON | |
| 27 | 27.ELCAS PRODIMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 390,0% | 0,0% | 4,4 mil. RON | |
| 28 | 28.MAIRA MONTAJ SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 370,0% | 0,0% | 61,4 K RON | |
| 29 | 29.GESERCO SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 9,7 mil. RON | |
| 30 | 30.ELRO SRL▲ 2 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 32▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 31 | 31.SIMELCAB 2012 SRL▲ 6 | Sat Târnova, Comuna Târnova, Arad | 32▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 99,9 K RON | |
| 32 | 32.GEWISS ROMANIA SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 31▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 33 | 33.EUCHNER SRL▲ 11 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 30▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 915,2 K RON | |
| 34 | 34.SCHULTZ ELEKTROTECHNIK SRL▲ 7 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 29▲ 16 % | ▲ 16 % | 400,3 K RON | |
| 35 | 35.RELATS EAST EUROPE S.R.L.▼ 2 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 29▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 250,6 K RON | |
| 36 | 36.INDA SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 27▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -633,4 K RON | |
| 37 | 37.BEESPEED AUTOMATIZARI SRL▼ 2 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 24▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 310,2 K RON | |
| 38 | 38.OXYHELP INDUSTRY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 14,5 mil. RON | |
| 39 | 39.B.L.C. COMPONENTS SRL▲ 1 | Sat Tigveni, Comuna Răteşti, Argeş | 23▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 236,9 K RON | |
| 40 | 40.ROMAGNETICS SRL▼ 6 | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 23▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -797,5 K RON | |
| 41 | 41.TETRONIC SRL▲ 1 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 589,4 K RON | |
| 42 | 42.RIELLO UPS ROMANIA SRL▲ 2 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 43 | 43.PROJEKT ELECTRIK SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 190,0% | 0,0% | 92,9 K RON | |
| 44 | 44.ELECTROVALI SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 17▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 45 | 45.POWER SPACE S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16— | — | 6,9 mil. RON | |
| 46 | 46.ITALTRONIC SRL▲ 7 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 1,6 mil. RON | |
| 47 | 47.VIMAR ROMANIA SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 140,0% | 0,0% | 217,7 K RON | |
| 48 | 48.DIELLE CABLAJE SRL= | Municipiul Arad, Arad | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 50,6 K RON | |
| 49 | 49.CORES SRL= | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 100,2 K RON | |
| 50 | 50.ACCESOR SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 130,0% | 0,0% | 712,7 K RON | |
| 51 | 51.SLIDE S.R.L.▼ 4 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 13▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -207,4 K RON | |
| 52 | 52.NUOVA ELETTRONICA SRL▲ 6 | Sat Vârsolţ, Comuna Vârşolţ, Sălaj | 12▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 4,9 K RON | |
| 53 | 53.GRADIENT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 100,0% | 0,0% | 539,5 K RON | |
| 54 | 54.ELIND SRL▲ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 651,7 K RON | |
| 55 | 55.ELDEROM IMPEX SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 45,9 K RON | |
| 56 | 56.PANOSOL POWER SRL▲ 2 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 10▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 57 | 57.AGRO ELECTROSISTEMS S.R.L.▲ 13 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,9 mil. RON | |
| 58 | 58.A.H.T. ADVANCED HEATING TECHNOLOGIES INDUSTRIAL GROUP SRL= | Oraş Ghimbav, Braşov | 90,0% | 0,0% | 635,3 K RON | |
| 59 | 59.ELECTRO PRO SOLUTIONS SRL▼ 6 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 9▼ 10 % | ▼ 10 % | 926,5 K RON | |
| 60 | 60.FLEXIVO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9— | — | — | -3,4 K RON |
| 61 | 61.VIPEX PROD SRL▲ 6 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 45,1 K RON | |
| 62 | 62.MDM ELECTRONIC SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 80,0% | 0,0% | 431,9 K RON | |
| 63 | 63.ERDA PLUS SRL= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 762,9 K RON | |
| 64 | 64.LS ELECTRO S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,0% | 0,0% | 50 K RON | |
| 65 | 65.LAUREAT INVEST SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 70,0% | 0,0% | 408,7 K RON | |
| 66 | 66.LIGHT BLUE ELECTRIC S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 7▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | 113,2 K RON | |
| 67 | 67.CARPAT ENERGY PRODUCTION S.R.L.▲ 26 | Sat Velţ, Comuna Bazna, Sibiu | 7▲ 600 % | ▲ 600 % | -8 K RON | |
| 68 | 68.MARELECTRIC PRODUCŢIE SRL▼ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 70,0% | 0,0% | -163,4 K RON | |
| 69 | 69.SPIACT GALATI S.A.▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▼ 40 % | ▼ 40 % | 460,6 K RON | |
| 70 | 70.REDRESOARE SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 188,1 K RON | |
| 71 | 71.DEFA INSTAL S.R.L.▲ 9 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 65,9 K RON | |
| 72 | 72.CIRCUIT SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,0% | 0,0% | 73,4 K RON | |
| 73 | 73.ELTEC SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 165,7 K RON | |
| 74 | 74.MUNTENIA ELECTRO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 50,0% | 0,0% | 686 K RON | |
| 75 | 75.RADU WIRES&CABLES S.R.L.▼ 5 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 50,0% | 0,0% | 53,5 K RON | |
| 76 | 76.MINEA SEL LOGISTIC S.R.L.▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 50,0% | 0,0% | 465,6 K RON | |
| 77 | 77.CALDOR INDUSTRIAL HEATING SYSTEMS SRL▲ 1 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 139,8 K RON | |
| 78 | 78.LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 8 | Municipiul Craiova, Dolj | 50,0% | 0,0% | 192,1 K RON | |
| 79 | 79.LUKACS SIGN INSTALLATION SRL▲ 14 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 20,6 K RON | |
| 80 | 80.AVEX ELECTRIC SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4▼ 20 % | ▼ 20 % | -23,2 K RON | |
| 81 | 81.L&F MEDIA SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -72,4 K RON | |
| 82 | 82.EVGO GREEN MOTION SRL▼ 4 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 870,5 K RON | |
| 83 | 83.DALLVEST J & I COMPANY S.R.L.▼ 3 | Sat Şagu, Comuna Şagu, Arad | 30,0% | 0,0% | 156,4 K RON | |
| 84 | 84.ROFEP S.A.▲ 2 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 20,0% | 0,0% | -66,3 K RON | |
| 85 | 85.ROMELECTRO PROD SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 222,2 K RON | |
| 86 | 86.DIGITLINE AUTOMATIZARI SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,0% | 0,0% | 596,6 K RON | |
| 87 | 87.ELECTRIC AVENUE SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 85,9 K RON | |
| 88 | 88.ARHITRAVA SERVICES SRL▼ 2 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 20,0% | 0,0% | -4,3 K RON | |
| 89 | 89.EVENT JUST SRL▼ 9 | Oraş Voluntari, Ilfov | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 437,5 K RON | |
| 90 | 90.REMEK S.R.L.▼ 10 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 4,3 K RON | |
| 91 | 91.HEBUS SOLUTION SRL▼ 5 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 20,0% | 0,0% | -28,9 K RON | |
| 92 | 92.CREATIV PRINTERO S.R.L.▲ 1 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 77,9 K RON | |
| 93 | 93.MARCOF AUTOMATION S.R.L.▼ 7 | Sat Satu Nou, Comuna Lipăneşti, Prahova | 20,0% | 0,0% | 508,7 K RON | |
| 94 | 94.FIDES MULTISERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 15,8 K RON | |
| 95 | 95.DELTA CONTROL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10,0% | 0,0% | -34,9 K RON | |
| 96 | 96.CORES ELECTRONIC SRL▼ 3 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 10,0% | 0,0% | 188,9 K RON | |
| 97 | 97.MERCUR CHIVU SNC▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,0% | 0,0% | 48,1 K RON | |
| 98 | 98.ELKA SRL▼ 5 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 10,0% | 0,0% | 3,1 K RON | |
| 99 | 99.ALTOST PRODING SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 100 | 100.R.T.R. 2001 SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,0% | 0,0% | -1 K RON |