Top 100 firme — Fabricarea betonului după angajați în 2024
320 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4.794. Pragul de intrare în top este 16, iar liderul atinge 627.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FLOREA GRUP SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 627▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 20,8 mil. RON | |
| 2 | 2.ZMC TRADING SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1740,0% | 0,0% | 6,3 mil. RON | |
| 3 | 3.COMPREST UTIL SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 168▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 31 mil. RON | |
| 4 | 4.READYMIX ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 152▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 5 | 5.CLASS BETON AGREGATE S.R.L.▲ 1 | Sat Moara Nouă, Comuna Berceni, Prahova | 147▲ 14 % | ▲ 14 % | 6,9 mil. RON | |
| 6 | 6.MITLIV INDUSTRY AGREGATE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 120▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 151,5 K RON | |
| 7 | 7.AS TRANS SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 118▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 4,3 mil. RON | |
| 8 | 8.GROUP ABI CONSULT SRLnou | Sat Lazuri, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 96▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 678,3 K RON | |
| 9 | 9.BETON I.D.M. SRL▲ 1 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 80▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 10 | 10.CEMAGRO BETON S.R.L.▲ 1 | Sat Sarighiol de Deal, Comuna Beidaud, Tulcea | 800,0% | 0,0% | 8,5 mil. RON | |
| 11 | 11.DACOREX COM SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 79▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 12 mil. RON | |
| 12 | 12.HIDRO-ARGES SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 78▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 13 | 13.PORT TRANS SRL▼ 4 | Sat Sălcuţa, Oraş Titu, Dâmboviţa | 78▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 7 mil. RON | |
| 14 | 14.AGREGATE RUSU COMPANY SRL▼ 6 | Sat Tărtăseşti, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 75▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 634,1 K RON | |
| 15 | 15.OPREA EDILCONSTRUCT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 73▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 5,8 mil. RON | |
| 16 | 16.WOPFINGER TRANSPORTBETON SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 71▲ 34 % | ▲ 34 % | -6,2 mil. RON | |
| 17 | 17.MUV SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 66▲ 10 % | ▲ 10 % | 8,6 mil. RON | |
| 18 | 18.BALASTIERA MIHAIESTI SRL▲ 7 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 58▲ 16 % | ▲ 16 % | 2 mil. RON | |
| 19 | 19.TRUCK SPED SRL▼ 3 | Sat Sarbi, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 55▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 706,1 K RON | |
| 20 | 20.CHILIA SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 52▲ 2 % | ▲ 2 % | 2,3 mil. RON | |
| 21 | 21.CORSARU ROSU IMPEX 93 SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 51▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 727 K RON | |
| 22 | 22.BETONISSIMA SRL▼ 1 | Sat Matraca, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 50▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.VALICOMPRODEXIM SRL▲ 5 | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 48▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -304,4 K RON | |
| 24 | 24.BETON CONSTRUCT SRL▲ 6 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 48▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 25 | 25.TOP CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 46▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.CONSULTING & CONSTRUCTION INVESTMENTS S.A.▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 46▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 168,7 K RON | |
| 27 | 27.S.U.T. CARPATI SA▲ 1 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 45▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 116,8 K RON | |
| 28 | 28.BETOANE ŞI PREFABRICATE SRL▼ 2 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 45▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 475,9 K RON | |
| 29 | 29.PROFI BETON SRL▲ 1 | Municipiul Arad, Arad | 45▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 423,4 K RON | |
| 30 | 30.GRIFON BETON SRL▼ 12 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 45▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 832,3 K RON | |
| 31 | 31.SMART BASIC CONSTRUCT SRL▼ 1 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 45▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 8,8 mil. RON | |
| 32 | 32.ANDBAS SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 44▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,4 mil. RON | |
| 33 | 33.VIVA CONSTRUCT SRL= | Municipiul Deva, Hunedoara | 44▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 4,1 mil. RON | |
| 34 | 34.TRY GRUP BETOANE SRL▲ 2 | Sat Stănceşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 44▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 3 mil. RON | |
| 35 | 35.STAR BETON TOP SRL▼ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 43▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 771,3 K RON | |
| 36 | 36.COROFLAD TRANS SRL▲ 21 | Sat Crânceşti, Comuna Dobreşti, Bihor | 43▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 37 | 37.EUROBETON 2008 COMPACT SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 42▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 676,8 K RON | |
| 38 | 38.IRMA PREF CONSULT SRL▲ 8 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 41▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 39 | 39.STRĂZI CONCEPT SRL▲ 62 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 3,1 mil. RON | |
| 40 | 40.TEHNO CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 4,2 mil. RON | |
| 41 | 41.ALS BETON SRL▲ 5 | Comuna Chiajna, Ilfov | 38▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 5,7 mil. RON | |
| 42 | 42.DORIPESCO CONSTRUCT S.R.L.▼ 16 | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 38▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 326 K RON | |
| 43 | 43.REICHON SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 3,7 mil. RON | |
| 44 | 44.EUROCONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 37▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 51,8 K RON | |
| 45 | 45.BCC AGREGATE BETOANE SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 46 | 46.WALDI LOGISTIC SRL▲ 6 | Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, Cluj | 35▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 269,8 K RON | |
| 47 | 47.SPIROCA SA▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -470,3 K RON | |
| 48 | 48.P.T.S. SAnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 33▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 602 K RON | |
| 49 | 49.OPENTRANS BETON SRL▲ 1 | Sat Coroieni, Comuna Coroieni, Maramureş | 33▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 86,3 K RON | |
| 50 | 50.CONCRIS CONSTRUCT SRL▼ 1 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 320,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 51 | 51.BETOANE ŞI PREFABRICATE GL 2004 SRL▼ 6 | Comuna Tuluceşti, Galaţi | 32▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 5,1 K RON | |
| 52 | 52.TRANSCIM BETON SUD SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 31▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -814,4 K RON | |
| 53 | 53.ANA GIK TRANS SRL▲ 48 | Municipiul Blaj, Alba | 30▲ 100 % | ▲ 100 % | 7,7 mil. RON | |
| 54 | 54.EXCHANGE SPEED S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 30▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 605,4 K RON | |
| 55 | 55.CIFA TOTAL CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 290,0% | 0,0% | 902,3 K RON | |
| 56 | 56.MENTOR S.M. SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 28▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 955,8 K RON | |
| 57 | 57.T.B. IMPORT-EXPORT SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 210,4 K RON | |
| 58 | 58.TOP AGREGATE FRESH BETON S.R.L.▼ 1 | Sat Urseni, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 27▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -1,8 mil. RON | |
| 59 | 59.CONSTRUCT SAnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 260,0% | 0,0% | -97,9 K RON | |
| 60 | 60.RAI 88 BETON ROM S.R.L.▼ 8 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 26▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 61 | 61.ERPALCONS SRL= | Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei, Bihor | 260,0% | 0,0% | 123 K RON | |
| 62 | 62.BALBET BRADESTI SRL▲ 5 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 147,9 K RON | |
| 63 | 63.REPEC SRL▼ 11 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 25▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 147,7 K RON | |
| 64 | 64.SAS COM SRL▼ 1 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 250,0% | 0,0% | 504,3 K RON | |
| 65 | 65.BETOCON SRL▲ 6 | Municipiul Marghita, Bihor | 25▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -238,9 K RON | |
| 66 | 66.EDIL BETON SRL▼ 14 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 25▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 626,7 K RON | |
| 67 | 67.AGREGATE FLORESTI S.R.L.▼ 2 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 622 K RON | |
| 68 | 68.AAM BETON CONSULTING S.R.L.▲ 198 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 25— | — | 173,2 K RON | |
| 69 | 69.GILTRANS MODERN SRLnou | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 240,0% | 0,0% | 1,3 mil. RON | |
| 70 | 70.DEVEODINEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -158 K RON | |
| 71 | 71.DPS BETON&ASFALT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23▲ 15 % | ▲ 15 % | 3,4 mil. RON | |
| 72 | 72.FLIPS SRL▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 220,0% | 0,0% | 24 K RON | |
| 73 | 73.BENY TRANS INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 220,0% | 0,0% | 116 K RON | |
| 74 | 74.IVONCO TRADE SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 22▼ 12 % | ▼ 12 % | 2,3 mil. RON | |
| 75 | 75.TOP BETON SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 5 K RON | |
| 76 | 76.EST TRANSEXIM SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 21▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 8,6 mil. RON | |
| 77 | 77.DANIELA ROBIS TRANS SRL▼ 29 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 21▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -7,3 mil. RON | |
| 78 | 78.CIDO CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Beclean, Comuna Beclean, Braşov | 200,0% | 0,0% | 1,5 mil. RON | |
| 79 | 79.GENIUS CONCEPT SRL▼ 4 | Sat Valcău de Sus, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | 20▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 214,5 K RON | |
| 80 | 80.BETOSTAMIC SRL▲ 2 | Sat Piscani, Oraş Scorniceşti, Olt | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 19,2 K RON | |
| 81 | 81.CELOFIBREI LOGISTIC S.R.L.▲ 1 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 2,6 mil. RON | |
| 82 | 82.PREFABRICATE CERAMICE SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 190,0% | 0,0% | 332,3 K RON | |
| 83 | 83.N.A.P. CONSTRUCCIONES SA▼ 1 | Sat Mireşu Mare, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 84 | 84.GT COMPANY CONSTRUCT 2010 SRL▼ 9 | Sat Iasi-Gorj, Comuna Drăguţeşti, Gorj | 190,0% | 0,0% | 499,1 K RON | |
| 85 | 85.DER BAU EXPERT S.R.L.▲ 21 | Sat Slobozia Sucevei, Comuna Grăniceşti, Suceava | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 446,3 K RON | |
| 86 | 86.NOVA SOLAR IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 87 | 87.GENERAL BETON CONSTRUCT S.R.L.▼ 22 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 18▼ 25 % | ▼ 25 % | 28,4 K RON | |
| 88 | 88.PANNON-BETON SRL▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 180,0% | 0,0% | 172,4 K RON | |
| 89 | 89.CORVIO BETON SRL▲ 1 | Sat Perşinari, Comuna Perşinari, Dâmboviţa | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -1 mil. RON | |
| 90 | 90.PROSPER LUX CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Brebeni, Comuna Brebeni, Olt | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -58,2 K RON | |
| 91 | 91.DAMARIS COM SRL▼ 1 | Municipiul Caracal, Olt | 170,0% | 0,0% | 51,3 K RON | |
| 92 | 92.VIPAS CONSTRUCT SRL▼ 10 | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 5 K RON | |
| 93 | 93.BETOMAT SRL▼ 18 | Municipiul Deva, Hunedoara | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 29,3 K RON | |
| 94 | 94.ALL CONCRETE A.G. SRL▼ 4 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 170,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 95 | 95.SUN AQUA SRL▲ 1 | Sat Şibot, Comuna Şibot, Alba | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 604,4 K RON | |
| 96 | 96.DOI DE DA SRL▼ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 97 | 97.IDEAL PRO BETON SRL▼ 7 | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 170,0% | 0,0% | 539,6 K RON | |
| 98 | 98.RAPID BETON S.R.L.▲ 14 | Municipiul Aiud, Alba | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 441,8 K RON | |
| 99 | 99.TIMSORT SRL▼ 24 | Sat Scoarta, Comuna Scoarta, Gorj | 16▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 184,8 K RON | |
| 100 | 100.MARACANA TM CONSTRUCT S.R.L.▼ 10 | Sat Biled, Comuna Biled, Timiş | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 344,6 K RON |