Top 100 firme — Exploatarea forestieră după angajați în 2010
2.104 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4.029. Pragul de intrare în top este 21, iar liderul atinge 141.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANS EXFOR SRL▲ 12 | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 141▲ 151,8 % | ▲ 151,8 % | 9,4 K RON | |
| 2 | 2.COLCEAR SERVCOM SRL= | Sat 23 August, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 124▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 340,4 K RON | |
| 3 | 3.MONTANA-IUGAN SRL▲ 2 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 102▲ 1 % | ▲ 1 % | 83 K RON | |
| 4 | 4.MARANATHA SRL▼ 3 | Municipiul Aiud, Alba | 100▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 83,2 K RON | |
| 5 | 5.COSLO-ZINCA SRL▲ 43 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 99▲ 219,4 % | ▲ 219,4 % | 19,9 K RON | |
| 6 | 6.NICOTUD SRLnou | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 97▲ 131 % | ▲ 131 % | 56,9 K RON | |
| 7 | 7.GAZDABOLT-IG IMPEX SRL▼ 1 | Sat Filia, Comuna Brăduţ, Covasna | 92▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 4,9 K RON | |
| 8 | 8.ALDONA FOREST SRLnou | Sat Bârcea Mare, Oraş Simeria, Hunedoara | 91▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 26,9 K RON | |
| 9 | 9.PRUNUS FOREST SRL▼ 5 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 88▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 69,7 K RON | |
| 10 | 10.HERCULES PRODIMPEX SRL▼ 3 | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 79▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 368,7 K RON | |
| 11 | 11.KENOTHEOZ COM SRL▼ 1 | Comuna Pângăraţi, Neamţ | 73▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 12 | 12.T C COMPILIMPEX SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 69▼ 8 % | ▼ 8 % | 7,8 K RON | |
| 13 | 13.COTANGENT COM SRL▲ 3 | Sat Hinova, Comuna Hinova, Mehedinţi | 59▲ 18 % | ▲ 18 % | 684,7 K RON | |
| 14 | 14.GS-IMBRESCU PRODIMPEX SRL▼ 2 | Sat Borlovenii Vechi, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 56▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 156,8 K RON | |
| 15 | 15.ARHIEPISCOPIA ROMANO-CATOLICA ALBA IULIA▼ 1 | — | 53▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | — | |
| 16 | 16.MALINIC SRL▼ 2 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 53▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 172,5 K RON | |
| 17 | 17.OCOLUL SILVIC PRIVAT CODRII ZĂRANDULUI SRLnou | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 53▲ 6 % | ▲ 6 % | -27,3 K RON | |
| 18 | 18.TREMULA SA▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 52▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 75,8 K RON | |
| 19 | 19.MILITEX SRL▼ 11 | Municipiul Codlea, Braşov | 52▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 1,1 K RON | |
| 20 | 20.OBSTEA DE MOSNENI SAT TULNICI▲ 24 | — | 52▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | — | |
| 21 | 21.PINUS MONTANA SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 51▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 13,1 K RON | |
| 22 | 22.RETRO COMPROD SRL▲ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 49▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 6,5 K RON | |
| 23 | 23.MEDEA EXIM SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 46▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 47,8 K RON | |
| 24 | 24.CONFANA INDUSTRIES SRL▼ 1 | Sat Dănila, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 46▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 16,9 K RON | |
| 25 | 25.SALCOMEX PROD SRL▲ 3 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 45▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 38,7 K RON | |
| 26 | 26.CUPAMARCU PRODCOM SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 45▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 57 K RON | |
| 27 | 27.LIMSILVA FOREST SRL▼ 9 | Sat Şindrilari, Comuna Reghiu, Vrancea | 45▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 31,6 K RON | |
| 28 | 28.SILVAREX 2001 SRL▼ 19 | Sat Lipia, Comuna Gruiu, Ilfov | 45▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 29 | 29.SILVA SPEED SRLnou | Sat Chimindia, Comuna Hărău, Hunedoara | 45▲ 50 % | ▲ 50 % | -8,7 K RON | |
| 30 | 30.LEMN FOREST PROD ARG SA▼ 7 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 44▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -586,1 K RON | |
| 31 | 31.LORGIS SRL▲ 13 | Municipiul Motru, Gorj | 44▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 252,7 K RON | |
| 32 | 32.FORST KRON SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 44— | — | — | 2,1 K RON |
| 33 | 33.AVISAT SRL▲ 3 | Sat Slănic, Comuna Aninoasa, Argeş | 43▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 40,1 K RON | |
| 34 | 34.CARPATINA FORESTCOM SRL▼ 23 | Sat Ilia, Comuna Ilia, Hunedoara | 42▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 93,9 K RON | |
| 35 | 35.PRO PAN FOREST SRL▲ 17 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 42▲ 40 % | ▲ 40 % | 359,3 K RON | |
| 36 | 36.RO-GIRIN SRL▼ 2 | Sat Avram Iancu, Comuna Vârfurile, Arad | 41▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 65,8 K RON | |
| 37 | 37.AGIMAR SRL▼ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 40▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | -969,7 K RON | |
| 38 | 38.BRADUL SRL▼ 13 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 39▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 269,5 K RON | |
| 39 | 39.CIRESUL SRL▲ 13 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Vâlcea | 39▲ 30 % | ▲ 30 % | 229,9 K RON | |
| 40 | 40.GELU TRANSEXPLOR SRL▼ 12 | Sat Brădeţelu, Comuna Ibăneşti, Mureş | 38▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 235,9 K RON | |
| 41 | 41.SILVADOR COMPANY SRL= | Sat Pucheni, Comuna Pucheni, Dâmboviţa | 36▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 35,9 K RON | |
| 42 | 42.ELBAS IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 360,0% | 0,0% | 179,5 K RON | |
| 43 | 43.DACFOREST SRL▼ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 36▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 15,8 K RON | |
| 44 | 44.ALEXANDER FOREST SRL▼ 8 | Sat Ostrovu Corbului, Comuna Hinova, Mehedinţi | 350,0% | 0,0% | 148,8 K RON | |
| 45 | 45.MONDOSILVA SRL▼ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 35▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 43,3 K RON | |
| 46 | 46.TRANS FAG FOREST SRL▼ 10 | Sat Ponoarele, Comuna Ponoarele, Mehedinţi | 350,0% | 0,0% | 19,6 K RON | |
| 47 | 47.VALEA SECII SRL▲ 29 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 35▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 46,8 K RON | |
| 48 | 48.PRO-EXPO-LEMN SRL▼ 6 | Sat Cicăneşti, Comuna Cicăneşti, Argeş | 31▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 73,5 K RON | |
| 49 | 49.FIDES IMPEX SRL▼ 19 | Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna | 30▼ 25 % | ▼ 25 % | 111,1 K RON | |
| 50 | 50.RAMCO FOREST SRL▲ 7 | Sat Dumitreşti, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -116 K RON | |
| 51 | 51.GRIMAVAS IMPEX SRL▲ 6 | Sat Meştera, Comuna Stînceni, Mureş | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 711 K RON | |
| 52 | 52.GALEXFORTRANS SRL▲ 38 | Comuna Vulcan, Braşov | 30▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 98,2 K RON | |
| 53 | 53.ZOLDUT SRLnou | Sat Racoşul de Sus, Oraş Baraolt, Covasna | 30▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 233,4 K RON | |
| 54 | 54.NELUTU PRODCOM SRL▲ 326 | Sat Pui, Comuna Pui, Hunedoara | 28▲ 366,7 % | ▲ 366,7 % | 77,9 K RON | |
| 55 | 55.LENORY SRL▲ 31 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 28▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 179,7 K RON | |
| 56 | 56.SANGEOSILV SRL▲ 14 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 28▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 116,5 K RON | |
| 57 | 57.BRADOLACT 2001 SRL= | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 28▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 30,5 K RON | |
| 58 | 58.EURO EST OIL SRL▲ 32 | Municipiul Focşani, Vrancea | 28▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 78,7 K RON | |
| 59 | 59.VILAS FOREST SRL▲ 5 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 28▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 33,6 K RON | |
| 60 | 60.SERVICII ALIN SRL▲ 11 | Sat Lădăuţi, Comuna Barcani, Covasna | 27▲ 8 % | ▲ 8 % | 57,1 K RON | |
| 61 | 61.FIRST ELIA TOM '94 SRL▲ 2 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 27▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 92,7 K RON | |
| 62 | 62.SADON SRL▲ 28 | Sat Gheaba, Comuna Măneciu, Prahova | 27▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 130,3 K RON | |
| 63 | 63.SILVA FOREST SRL▲ 146 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 27▲ 170 % | ▲ 170 % | 70,7 K RON | |
| 64 | 64.DELCOM FOREST SRL▼ 7 | Sat Dobreni, Comuna Dobreni, Neamţ | 27▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 70,1 K RON | |
| 65 | 65.EXIFOREST SRL▼ 32 | Sat Straja, Comuna Straja, Suceava | 27▼ 29 % | ▼ 29 % | 149 K RON | |
| 66 | 66.SHAK - HOLZT SRL▲ 68 | Sat Crasna Vişeului, Comuna Bistra, Maramureş | 27▲ 80 % | ▲ 80 % | 44,4 K RON | |
| 67 | 67.FOREST FAG SRL▼ 23 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 26▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -152,3 K RON | |
| 68 | 68.PRODUCTIE "VOINA" SRL▼ 20 | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | 25▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 16,3 K RON | |
| 69 | 69.MONI SERV PROD SRL▼ 5 | Sat Măneciu-Ungureni, Comuna Măneciu, Prahova | 25▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 186,6 K RON | |
| 70 | 70.SECUIU PROD COM SRL▲ 45 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 25▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 121,3 K RON | |
| 71 | 71.H.M. COMIMPEX SRL▲ 29 | Sat Săvârşin, Comuna Săvârşin, Arad | 25▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 24,2 K RON | |
| 72 | 72.ROM FORESTINVEST SRL▲ 9 | Comuna Stâlpeni, Argeş | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | -127,9 K RON | |
| 73 | 73.BKT FOREST SRL▼ 21 | Sat Lăpuş, Comuna Lăpuş, Maramureş | 25▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 19,1 K RON | |
| 74 | 74.MESAR SRL▲ 2 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 25▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 5,3 K RON | |
| 75 | 75.GENERALY-CRYS-TRANS SRL▲ 6 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 40,8 K RON | |
| 76 | 76.VIMA SRL▼ 24 | Municipiul Arad, Arad | 24▼ 20 % | ▼ 20 % | -82,2 K RON | |
| 77 | 77.LUDFOR SRL▲ 13 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 78,4 K RON | |
| 78 | 78.ALFADIN COM SRL▲ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 24▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 51,5 K RON | |
| 79 | 79.MEDEA FOREST SRL▲ 30 | Sat Filea, Comuna Deda, Mureş | 24▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 156,9 K RON | |
| 80 | 80.GOLDEX ZAGON SRLnou | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | 24— | — | 36,1 K RON | |
| 81 | 81.SIMI-CON EXPLOATARE SRL▲ 53 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 24▲ 60 % | ▲ 60 % | 731,6 K RON | |
| 82 | 82.CUMAR-COM SRL▲ 52 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 23▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 379,2 K RON | |
| 83 | 83.LOVSA SRL▼ 31 | Sat Săliştea, Comuna Malaia, Vâlcea | 23▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 68,9 K RON | |
| 84 | 84.ŞUPELNIŢA SRL▼ 13 | Sat Boroșteni, Comuna Peștișani, Gorj | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | 59,6 K RON | |
| 85 | 85.SIMICOM SRL▼ 28 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 23▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 240,1 K RON | |
| 86 | 86.HUBERT FORST SRL▼ 5 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 230,0% | 0,0% | 79,8 K RON | |
| 87 | 87.COSTI SI NIC PRODUCT 2003 SRL▼ 16 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | 85,9 K RON | |
| 88 | 88.ALFOR S.A.▼ 31 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -137,2 K RON | |
| 89 | 89.LIANT SRLnou | Sat Piatra Şoimului, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 22▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 20,1 K RON | |
| 90 | 90.SILVERLIVE PROD SRL▲ 362 | Sat Teliucu Superior, Comuna Teliucu Inferior, Hunedoara | 22▲ 340 % | ▲ 340 % | 54,4 K RON | |
| 91 | 91.TUNAD SRL▼ 20 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 22▼ 12 % | ▼ 12 % | 42,1 K RON | |
| 92 | 92.PIETRARU SRL▲ 94 | Sat Moişeni, Comuna Certeze, Satu Mare | 21▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 3 K RON | |
| 93 | 93.ASPIREX SRL▲ 1.420 | Municipiul Bacău, Bacău | 21— | — | 15,5 K RON | |
| 94 | 94.CADIMA SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 189,8 K RON | |
| 95 | 95.DEVER COM SRL▼ 5 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 210,0% | 0,0% | 39,7 K RON | |
| 96 | 96.DOI VULPOI SRL▼ 15 | Sat Vadu Izei, Comuna Vadu Izei, Maramureş | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 71,4 K RON | |
| 97 | 97.MATCON PRODUCTIE COMERT SRL▲ 469 | Comuna Catalina, Covasna | 21▲ 425 % | ▲ 425 % | -46,2 K RON | |
| 98 | 98.TAT CONSTRUCT SRL▼ 34 | Loc. Tur, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 21▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -1,8 mil. RON | |
| 99 | 99.URSUL CARPATIN SRL▼ 3 | Sat Piatra Şoimului, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 21▲ 5 % | ▲ 5 % | -27,8 K RON | |
| 100 | 100.OCOLUL SILVIC MARGAU RAnou | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 21▼ 25 % | ▼ 25 % | -67,1 K RON |