Firme — Activități profesionale — Bistrița-Năsăud
Secțiunea CAEN M · 27 coduri de activitate
Firme cu bilanț depus (2025)
1.032▲ 2,6 %
Cifra de afaceri a industriei (2025)
365,1 mil. RON▲ 12 %
Creștere YoY (2025)
12 %vs 2024
Evoluția cifrei de afaceri a industriei
Demografia firmelor — Activități profesionale — Bistrița-Năsăud
* 2026 este an în curs. Inactivările și reactivările provin din evidența fiscală ANAF; dizolvările, din hotărârile publicate în Monitorul Oficial, Partea a IV-a. Radierile nu mai apar în Monitorul Oficial din 2016.
Evoluția sectorului pe ani
| An | Firme | Variație | Cifră de afaceri | Variație | Înființări | Inactivări |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.032 | ▲ 2,6 % | 365,1 mil. RON | ▲ 12 % | 69 | 12 |
| 2024 | 1.006 | ▼ 0,5 % | 325,9 mil. RON | ▲ 7,4 % | 73 | 17 |
| 2023 | 1.011 | ▲ 7,2 % | 303,5 mil. RON | ▲ 18,3 % | 68 | 12 |
| 2022 | 943 | ▲ 15,3 % | 256,5 mil. RON | ▲ 29,6 % | 95 | 12 |
| 2021 | 818 | ▲ 8,5 % | 197,8 mil. RON | ▲ 30,5 % | 75 | 3 |
| 2020 | 754 | ▲ 6,3 % | 151,6 mil. RON | ▲ 14,4 % | 51 | 5 |
| 2019 | 709 | ▲ 11 % | 132,5 mil. RON | ▲ 10 % | 67 | 13 |
| 2018 | 639 | ▲ 7,6 % | 120,4 mil. RON | ▲ 21,5 % | 62 | 4 |
| 2017 | 594 | ▲ 1,9 % | 99,1 mil. RON | ▲ 13,6 % | 63 | 2 |
| 2016 | 583 | — | 87,2 mil. RON | — | 58 | 15 |
Top 100 firme — Activități profesionale — Bistrița-Năsăud, 2025
968 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top.
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GDT CONCRET SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 36,7 mil. RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.I.C.P.E. BISTRITA SA▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 22,4 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 3 | 3.BLUE LINE ENERGY SRL▲ 1 | Sat Rusu de Sus, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 19,8 mil. RON▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 7,8 mil. RON | |
| 4 | 4.KES BUSINESS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19,1 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 6,3 mil. RON | |
| 5 | 5.MARKET BUSINESS SOLUTION SRL▲ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 15,4 mil. RON▲ 142,5 % | ▲ 142,5 % | 226 K RON | |
| 6 | 6.KLEVER SYSTEM SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 12,2 mil. RON▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 7 | 7.ARHICRIS LOGISTIC SRL▲ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,7 mil. RON▲ 138,9 % | ▲ 138,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.RAGENCY MEDIA STUDIO S.R.L.▲ 138 | Sat Petris, Comuna Cetate, Bistriţa-Năsăud | 4,3 mil. RON▲ 1.090,5 % | ▲ 1.090,5 % | 537,8 K RON | |
| 9 | 9.ARTLIA S.R.L.▲ 245 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,1 mil. RON▲ 1.514,3 % | ▲ 1.514,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 10 | 10.TRANSILVANIA ROAD CONSULT S.R.L.▲ 9 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 3,5 mil. RON▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 2 mil. RON | |
| 11 | 11.HEDRO STAR SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,5 mil. RON▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.DESIGN CONSTRUCT IMOBIL S.R.L.▼ 1 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 727,6 K RON | |
| 13 | 13.TAR CRINLUC SRL▲ 2 | Sat Satu Nou, Comuna Cetate, Bistriţa-Năsăud | 2,9 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 426 K RON | |
| 14 | 14.MTI TEAMONE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,9 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -17,3 K RON | |
| 15 | 15.CENTRUL DE CONSULTANTA, MANAGEMENT SI INVESTITII BISTRITA SRL▲ 19 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2,8 mil. RON▲ 91,1 % | ▲ 91,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 16 | 16.M.B. INTREST CONSULTING SRL▲ 59 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,6 mil. RON▲ 246,8 % | ▲ 246,8 % | 739,5 K RON | |
| 17 | 17.SEPIA PRINT SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,6 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 116 K RON | |
| 18 | 18.MAGURA VERDE SRL▼ 4 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 2,5 mil. RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 111,5 K RON | |
| 19 | 19.RURAL BUSINES PROIECT SRL▼ 2 | Sat Beudiu, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 2,3 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 20 | 20.INDUSTRIAL M & A CONSULTING SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,3 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.SMD MOVO INVEST S.R.L.▲ 4 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 2,2 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 390,2 K RON | |
| 22 | 22.ASIX-RO PRODCOM SRL▼ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,2 mil. RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 223,4 K RON | |
| 23 | 23.ARHI BUILD EXPERT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2 mil. RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 536,1 K RON | |
| 24 | 24.MEDIVET MARTĂU S.R.L.▲ 3 | Sat Mititei, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 2 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 85,1 K RON | |
| 25 | 25.STORM OIL S.R.L.▲ 11 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,8 mil. RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 272,7 K RON | |
| 26 | 26.CIT DRUM PROIECT S.R.L.▼ 16 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,8 mil. RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.ROSUA HURDEA CONSULT SRL▲ 12 | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 1,6 mil. RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 311,4 K RON | |
| 28 | 28.KLIPSPROIECT SRL▲ 69 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,6 mil. RON▲ 170 % | ▲ 170 % | 308,4 K RON | |
| 29 | 29.VETPHARM SRL▲ 16 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | -5,2 K RON | |
| 30 | 30.COLUMNA CONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 689,9 K RON | |
| 31 | 31.EMI PROJECT&EXE S.R.L.▲ 88 | Sat Sasarm, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 172 % | ▲ 172 % | 538,2 K RON | |
| 32 | 32.ILSO AUTOTEST SRL▲ 55 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | 357,9 K RON | |
| 33 | 33.LRS PROJECT CONSULTING S.R.L.nou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 34 | 34.UPDATE ARTWOLF S.R.L.▲ 153 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 324,9 % | ▲ 324,9 % | 573,8 K RON | |
| 35 | 35.GRAND ART SRL▼ 13 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▼ 47 % | ▼ 47 % | 169,1 K RON | |
| 36 | 36.ADVER GRUP SRL▲ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 339,9 K RON | |
| 37 | 37.EVALCONT CORPORATION G.S. SRL▲ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 991 K RON | |
| 38 | 38.GTE PROIECT ACTIV S.R.L.▲ 70 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 131,1 % | ▲ 131,1 % | 97,3 K RON | |
| 39 | 39.DRUMMAR MANAGEMENT S.R.L.▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 828 K RON | |
| 40 | 40.OPEN CONSULT IMPEX SRL▲ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 167,2 K RON | |
| 41 | 41.CONSULT PROIECT BECLEAN SRL▲ 769 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 42 | 42.BLUE APPLE CONCEPT SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 105,4 K RON | |
| 43 | 43.SGA INFRACONSULT S.R.L.▲ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 953,4 K RON | |
| 44 | 44.ENERGOGAN SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 395,3 K RON | |
| 45 | 45.GENERAL PROEX SRL▼ 7 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 33,5 K RON | |
| 46 | 46.ELEMENTO ART DESIGN S.R.L.▼ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 642,9 K RON | |
| 47 | 47.GIATOS CONSULTING SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 344,5 K RON | |
| 48 | 48.EEC-EUROPEAN ENGINEERING & CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 94,8 K RON | |
| 49 | 49.PLANEX LINE S.R.L.▲ 69 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 127,3 % | ▲ 127,3 % | 698,7 K RON | |
| 50 | 50.VICTOR VET SRL▲ 19 | Sat Spermezeu, Comuna Spermezeu, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 223,8 K RON | |
| 51 | 51.PRO PET LIFE SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -128,7 K RON | |
| 52 | 52.MTR TEHNIC SRL▲ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 567 K RON | |
| 53 | 53.TOPO TOTAL EXECUT SRL▲ 9 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 1 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 174,7 K RON | |
| 54 | 54.STRUCT-EL PROIECT S.R.L.▲ 340 | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 1 mil. RON▲ 585,3 % | ▲ 585,3 % | 375,1 K RON | |
| 55 | 55.JONEQ DESIGN&CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 995,1 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 281,6 K RON | |
| 56 | 56.SOCACIU VET S.R.L.nou | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 974,4 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 8,8 K RON | |
| 57 | 57.ELCOM SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 971,9 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 114,4 K RON | |
| 58 | 58.JUSTCREATE VISUALS S.R.L.▲ 34 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 969,3 K RON▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 350,1 K RON | |
| 59 | 59.MORARESCU DESIGN STUDIO S.A.▼ 22 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 958,6 K RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 12,1 K RON | |
| 60 | 60.FIATECH SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 932,1 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 283 K RON | |
| 61 | 61.HRD GROUP SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 921 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 53,3 K RON | |
| 62 | 62.ALINIS CAR S.R.L.nou | Sat Spermezeu, Comuna Spermezeu, Bistriţa-Năsăud | 919,9 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | -228,3 K RON | |
| 63 | 63.BONTY PROJECT DRUM - LABORATOR SRL▼ 19 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 897,9 K RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 264,5 K RON | |
| 64 | 64.ECO AUDIT EXPERT SRL▲ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 888,4 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 298,8 K RON | |
| 65 | 65.EUROFILTER SRL▲ 8 | Sat Sieu-Odorhei, Comuna Sieu-Odorhei, Bistriţa-Năsăud | 875,8 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 61,3 K RON | |
| 66 | 66.TOPO CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.nou | Sat Valea Mare, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 861 K RON— | — | 138 K RON | |
| 67 | 67.TECHNO ENERGY SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 843,7 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 444,9 K RON | |
| 68 | 68.CATHARSIS SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 836 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 209,7 K RON | |
| 69 | 69.CONSZALO S.R.L.▲ 101 | Sat Cireşoaia, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 827,3 K RON▲ 176 % | ▲ 176 % | 752,5 K RON | |
| 70 | 70.TOPOCAD CRIS S.R.L.▲ 24 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 824,7 K RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 574,1 K RON | |
| 71 | 71.DRUM PROIECT SRL▼ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 812,1 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 155,8 K RON | |
| 72 | 72.VETERINARIA SRL▲ 29 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 811,1 K RON▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 31,4 K RON | |
| 73 | 73.MAREXPERT CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 796,7 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 450,7 K RON | |
| 74 | 74.DAN-PROMOVET SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 794 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 85,3 K RON | |
| 75 | 75.RADIO LIN MEDICAL S.R.L.▲ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 793,7 K RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 83,7 K RON | |
| 76 | 76.DUOMAR EXPERT LEADER SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 791,4 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 168,5 K RON | |
| 77 | 77.TOTAL CONSTRUCT SRL▼ 13 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 789,3 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 263,7 K RON | |
| 78 | 78.CASIOR IMPEX SRL▼ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 761,8 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 383 K RON | |
| 79 | 79.UNIDAL-GRUP SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 756,6 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 342,9 K RON | |
| 80 | 80.PROSOFT EXPERTCONTAB SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 750,8 K RON— | — | 134,7 K RON | |
| 81 | 81.SIEURIVER VET SRL▲ 24 | Sat Sirioara, Comuna Sieu-Odorhei, Bistriţa-Năsăud | 747,6 K RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 96,4 K RON | |
| 82 | 82.TRANSINEU MONTANA SRL▲ 8 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 739,4 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 3,3 K RON | |
| 83 | 83.MIDOR CONSTRUCT SRL▲ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 732,1 K RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 36,9 K RON | |
| 84 | 84.INVESTMENT ASSISTANCE GROUP SRL▼ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 701,1 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 193 K RON | |
| 85 | 85.VIDAM FELLEG S.R.L.▼ 3 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 677,2 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 720,3 K RON | |
| 86 | 86.CMVET STEFANESCU S.R.L.▲ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 669,3 K RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 36 K RON | |
| 87 | 87.GEOLAND SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 665,8 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 42,9 K RON | |
| 88 | 88.BINDEA MED VET S.R.L.▲ 105 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 656,6 K RON▲ 122,5 % | ▲ 122,5 % | 224,7 K RON | |
| 89 | 89.DGC SERVICII CONTABILE S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 637,9 K RON— | — | — | 14 K RON |
| 90 | 90.TOPO REBREAN S.R.L.▲ 12 | Sat Mogoşeni, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 626,2 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -126,9 K RON | |
| 91 | 91.TIBREA AUTOMOBILE S.R.L.▼ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 625 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 189 K RON | |
| 92 | 92.PAROM DESIGN S.R.L.▲ 308 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 622,4 K RON▲ 331,8 % | ▲ 331,8 % | 13,7 K RON | |
| 93 | 93.ALI SANVET SRL▲ 36 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 611,9 K RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 230,1 K RON | |
| 94 | 94.SMARTCON INTACT SRL▲ 21 | Sat Breaza, Comuna Negrileşti, Bistriţa-Năsăud | 609,1 K RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 188,6 K RON | |
| 95 | 95.LIN VET MEDICAL S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 604,1 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -51,9 K RON | |
| 96 | 96.BOCA-MEDIVET SRL▲ 147 | Sat Spermezeu, Comuna Spermezeu, Bistriţa-Năsăud | 597,7 K RON▲ 132,2 % | ▲ 132,2 % | 287,5 K RON | |
| 97 | 97.ECONEX S.R.L.nou | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 582,3 K RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 98 | 98.SAFEOIL SRLnou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 578,2 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -134,3 K RON | |
| 99 | 99.NEW AUTO CONCEPT CONSULTING S.R.L.▼ 70 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 570,2 K RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | 5,6 K RON | |
| 100 | 100.MAPCAD PROIECT SRL▲ 36 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 567,6 K RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 55,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Bistrița-Năsăud
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
215 firme · 134,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
104 firme · 39,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
128 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
72 firme · 27 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
116 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
15 firme · 23 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
63 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
45 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
30 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
8 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
56 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
51 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
14 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 835,3 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
6 firme · 701,9 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
9 firme · 692,8 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 399,7 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
9 firme · 349,5 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
3 firme · 267,8 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 248,1 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 219,7 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 217,5 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 165,2 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
3 firme · 87,6 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
1 firme · 61,2 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON