Top 100 firme — Transport și depozitare, Vrancea după scădere cifră de afaceri în 2024
216 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -75 mil. RON. Pragul de intrare în top este -128,1 K RON, iar liderul atinge -12,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEMINA SERVEXIM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -12,9 mil. RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 7,1 mil. RON | |
| 2 | 2.GANDALAGI SRL▲ 15 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | -8,8 mil. RON▼ 83,1 % | ▼ 83,1 % | -818,3 K RON | |
| 3 | 3.NSV DUNĂREA FISH SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -6,1 mil. RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 13,6 K RON | |
| 4 | 4.BUTU COLECT S.R.L.nou | Sat Slobozia Bradului, Comuna Slobozia Bradului, Vrancea | -3,5 mil. RON▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 330,1 K RON | |
| 5 | 5.TRANSPORT INTERNAŢIONAL RĂILEANU SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,5 mil. RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 8,9 K RON | |
| 6 | 6.MICOR SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,2 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 7 | 7.SERV TRANS CAR SAnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,1 mil. RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 28,5 K RON | |
| 8 | 8.EURO EXPEDITII SRL▲ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,7 mil. RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 916,8 K RON | |
| 9 | 9.MASTER JOKER TRANS SRLnou | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | -1,6 mil. RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | -1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.GEOXYFLORMOB SRL▲ 14 | Sat Serbeşti, Comuna Vidra, Vrancea | -1,1 mil. RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 171,6 K RON | |
| 11 | 11.BEST RIDE EXPRESS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1 mil. RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | -203,9 K RON | |
| 12 | 12.EUROSIMA COMPANY SRLnou | Sat Căiata, Comuna Sihlea, Vrancea | -978,1 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 178,4 K RON | |
| 13 | 13.MARIUS ŞI FLORINA TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -975,3 K RON▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | -73,1 K RON | |
| 14 | 14.MG VRANCEA EXPRES S.R.L.▲ 99 | Municipiul Focşani, Vrancea | -937,3 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 371,1 K RON | |
| 15 | 15.SYO STYLE DECOR SRLnou | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | -837,5 K RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 58,7 K RON | |
| 16 | 16.ILIVAMIL FOREST S.R.L.nou | Sat Poenile, Comuna Gura Caliţei, Vrancea | -810,4 K RON▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 54,4 K RON | |
| 17 | 17.BALMI PROSPER S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -786,8 K RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | -134,8 K RON | |
| 18 | 18.ELIMSIL SPEED S.R.L.▲ 121 | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | -741,6 K RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 7,6 K RON | |
| 19 | 19.AUTO DAX STYLE SRL▼ 15 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | -741,4 K RON▼ 82,8 % | ▼ 82,8 % | -67,8 K RON | |
| 20 | 20.EURO AVA TRANS SRL▲ 55 | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | -727,9 K RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | -98,5 K RON | |
| 21 | 21.ANDIMGEO TRANS S.R.L.nou | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | -716,3 K RON▼ 95 % | ▼ 95 % | -75,7 K RON | |
| 22 | 22.LORITEO TRANS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -655,8 K RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -8,2 K RON | |
| 23 | 23.BANCOM TRANS SRLnou | Sat Pietroasa, Comuna Boloteşti, Vrancea | -652,9 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 1,1 K RON | |
| 24 | 24.CĂLCÎI TRANS S.R.L.▲ 142 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | -648 K RON▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | -64,2 K RON | |
| 25 | 25.STELIOCRIS SRL▲ 16 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | -609 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 7,4 K RON | |
| 26 | 26.LIVSAVAȘ DAMIAN S.R.L.▼ 14 | Sat Boloteşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | -597,1 K RON▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | -84,9 K RON | |
| 27 | 27.EUSEDAN TRANS SRL▲ 180 | Sat Blidari, Comuna Dumitreşti, Vrancea | -595,3 K RON▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | -127,9 K RON | |
| 28 | 28.LUNYK STAR SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -570 K RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | -165,8 K RON | |
| 29 | 29.BAUER TRANSCOM SRL▼ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | -556,7 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 413,7 K RON | |
| 30 | 30.MRW88 MAXARMONY SRL▲ 2 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | -555,1 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 159 K RON | |
| 31 | 31.AUTO-SPEDITION-FRANKEN S.R.L.nou | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | -549,5 K RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | -146 K RON | |
| 32 | 32.CIRESPET SRLnou | Sat Trestia, Comuna Dumitreşti, Vrancea | -498,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -10 K RON | |
| 33 | 33.PRESURĂ TRANS S.R.L.nou | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | -471,3 K RON▼ 69 % | ▼ 69 % | 28,1 K RON | |
| 34 | 34.WORLDEYE SRL▲ 124 | Municipiul Focşani, Vrancea | -462,3 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | -64,4 K RON | |
| 35 | 35.MALEXA TRANS SRLnou | Sat Tătăranu, Comuna Tătăranu, Vrancea | -435,6 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 159 K RON | |
| 36 | 36.JITCAMI SRL▲ 10 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | -435 K RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 136,9 K RON | |
| 37 | 37.TRANSMIXT CIMPURI SRL▼ 8 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | -425,1 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | -134,6 K RON | |
| 38 | 38.INCOME ZANZIBAR S.R.L.nou | Sat Valea Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | -410,8 K RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 485,5 K RON | |
| 39 | 39.TEXDATA LOGISTICS AND DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -406,3 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 184,9 K RON | |
| 40 | 40.LORENZZO TRANS IMPEX SRLnou | Sat Tătăranu, Comuna Tătăranu, Vrancea | -404,9 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 212,4 K RON | |
| 41 | 41.ROMARIO GENERALCOM SRLnou | Sat Slobozia Ciorăşti, Comuna Slobozia Ciorăşti, Vrancea | -376,7 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 158,8 K RON | |
| 42 | 42.BUNDETOT TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -373,9 K RON▼ 90,3 % | ▼ 90,3 % | 1,5 K RON | |
| 43 | 43.DOMIANIS AMD SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | -361,2 K RON▼ 80,1 % | ▼ 80,1 % | -125,1 K RON | |
| 44 | 44.KURT TRANS S.R.L.▲ 9 | Sat Boloteşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | -338,8 K RON▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | -324,2 K RON | |
| 45 | 45.TICUDORADE TRANS S.R.L.▲ 79 | Sat Jitia de Jos, Comuna Jitia, Vrancea | -332,9 K RON▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | -21,9 K RON | |
| 46 | 46.GIPANCISERV SRL▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | -331 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 9,1 K RON | |
| 47 | 47.GABYLUNGUVAS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | -324,5 K RON▼ 96,7 % | ▼ 96,7 % | -102,2 K RON | |
| 48 | 48.TIGRILĂ SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -297,4 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 174,3 K RON | |
| 49 | 49.SELFTRANSFER S.R.L.▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | -288,7 K RON▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 814 RON | |
| 50 | 50.CIPI CAR SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -288,4 K RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 35,5 K RON | |
| 51 | 51.EURO LEXIM SRL▼ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | -281,4 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 1,3 K RON | |
| 52 | 52.T&C MAGISTRAL TRANSPORT SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -277,3 K RON▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | -11,3 K RON | |
| 53 | 53.BOZGONETE CONSTRUCT BRAV S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -275,9 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | 2 K RON | |
| 54 | 54.SINED INOVATIV S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -268,5 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 109,9 K RON | |
| 55 | 55.S.G. APOLLO COM SRLnou | Sat Tătăranu, Comuna Tătăranu, Vrancea | -268,3 K RON▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | -51,2 K RON | |
| 56 | 56.N&N LUSH SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -267,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -168 RON | |
| 57 | 57.INFOBOX EXPRESS SERVICES S.R.L.nou | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | -266,5 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 134,4 K RON | |
| 58 | 58.ADIMIH EDILCONS S.R.L.nou | Sat Vintileasca, Comuna Vintileasca, Vrancea | -263,7 K RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 178,2 K RON | |
| 59 | 59.SIMA WELT CONSULT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -260,5 K RON▼ 58 % | ▼ 58 % | -145,2 K RON | |
| 60 | 60.PINK MAXXINE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -258,2 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 179,7 K RON | |
| 61 | 61.EURONYCANT SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -257,3 K RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 6,4 K RON | |
| 62 | 62.NSV DUNĂREA TRANSPORT S.R.L.▲ 160 | Municipiul Focşani, Vrancea | -257 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -29,7 K RON | |
| 63 | 63.FMB AUTOTRANSPORT S.R.L.nou | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | -248,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,3 K RON | |
| 64 | 64.KETMOM TRANS S.R.L.▼ 38 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | -245,1 K RON▼ 80,8 % | ▼ 80,8 % | -49,8 K RON | |
| 65 | 65.VRANCEA TRANS SILOS S.R.L.nou | Sat Vidra, Comuna Vidra, Vrancea | -242,6 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | -93 K RON | |
| 66 | 66.PROWINE SOLUTION S.R.L.▼ 18 | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | -234 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 455 RON | |
| 67 | 67.ELITFODOR TRANS S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -232,6 K RON▼ 86,6 % | ▼ 86,6 % | 10,4 K RON | |
| 68 | 68.EGIMISAR SRL▲ 8 | Sat Boţârlău, Comuna Vulturu, Vrancea | -232,5 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -89 K RON | |
| 69 | 69.TDR SERV GARAGE S.R.L.nou | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | -229,6 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 55,5 K RON | |
| 70 | 70.VALEMI TRANS SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | -216,6 K RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 6 K RON | |
| 71 | 71.PAUN CONSTRUCT SOCIETY S.R.L.nou | Sat Scafari, Comuna Vidra, Vrancea | -216,3 K RON▼ 91,6 % | ▼ 91,6 % | 13,9 K RON | |
| 72 | 72.EDY HAIR STYLE SRL▲ 71 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | -213,7 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 40,7 K RON | |
| 73 | 73.BUSDRAGOȘ TRANS S.R.L.nou | Sat Beciu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | -212,6 K RON▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | 2,1 K RON | |
| 74 | 74.COSPET IMPEX SRL▲ 20 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | -205,2 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 81,8 K RON | |
| 75 | 75.G TRANSCARHARTT S.R.L.nou | Municipiul Adjud, Vrancea | -201,3 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | -216 K RON | |
| 76 | 76.CARGHEZON LOGISTIC SRL▲ 49 | Municipiul Adjud, Vrancea | -201,2 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | -17,8 K RON | |
| 77 | 77.3T LOG & SOLUTION SRL▲ 156 | Municipiul Focşani, Vrancea | -198,5 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 43,6 K RON | |
| 78 | 78.RĂZDANY LLYTRANS S.R.L.nou | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | -194,7 K RON▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | -42,4 K RON | |
| 79 | 79.METCON PRODUCTION LOGISTIC SRL▲ 6 | Municipiul Adjud, Vrancea | -185,6 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 10,9 K RON | |
| 80 | 80.CALEXA FAST & SAFE TRANSPORT S.R.L.nou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | -181,1 K RON▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | -33 K RON | |
| 81 | 81.ARTMOV PRESTSERV SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | -178,6 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 2,8 K RON | |
| 82 | 82.MARIUS RĂDULESCU TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -160,2 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 2,5 K RON | |
| 83 | 83.BEMAROM S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -156 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -59,4 K RON | |
| 84 | 84.GOLD TRANS SRLnou | Sat Livada, Comuna Mera, Vrancea | -155,9 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 45,4 K RON | |
| 85 | 85.MARIUS D.M. GLOBALSPEED S.R.L.▼ 22 | Sat Varniţa, Comuna Răcoasa, Vrancea | -151,4 K RON▼ 97,8 % | ▼ 97,8 % | -23,8 K RON | |
| 86 | 86.MGL GRAND S.R.L.nou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | -149,4 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 33,6 K RON | |
| 87 | 87.BLIDARU ROMCATDAN S.R.L.nou | Sat Motnau, Comuna Dumitreşti, Vrancea | -147,9 K RON▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | 4,5 K RON | |
| 88 | 88.MAMBA GAMES 2020 S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -147,1 K RON▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | -16 K RON | |
| 89 | 89.AUTO CLAPON SRLnou | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | -142,7 K RON▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | -92,4 K RON | |
| 90 | 90.PATYGAM ELYSPEED S.R.L.nou | Sat Mănăstioara, Comuna Fitioneşti, Vrancea | -142,5 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | -31,8 K RON | |
| 91 | 91.EXPORT TRANSBARBU SRL▲ 36 | Sat Obrejiţa, Comuna Obrejiţa, Vrancea | -142,4 K RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 9,5 K RON | |
| 92 | 92.ECOMAN TRANS SRL▲ 30 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Vrancea | -142,2 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 49,6 K RON | |
| 93 | 93.DOSEMA SRL▼ 84 | Sat Pituluşa, Comuna Broşteni, Vrancea | -141,9 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 48,7 K RON | |
| 94 | 94.RORSERV TRANS SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Păuneşti, Vrancea | -141 K RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | -71,4 K RON | |
| 95 | 95.ARIEMA GAMI S.R.L.nou | Sat Mirceştii Noi, Comuna Vânători, Vrancea | -140,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -4,7 K RON | |
| 96 | 96.GRIGNICOMAR TRANS S.R.L.nou | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Vrancea | -139,3 K RON▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | -12,2 K RON | |
| 97 | 97.TRANSPORT COLETE SUEDIA S.R.L.▲ 111 | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | -136,4 K RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | -54,9 K RON | |
| 98 | 98.CARMENIONI SRL▲ 100 | Municipiul Focşani, Vrancea | -134,5 K RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | -37,4 K RON | |
| 99 | 99.SICODAN TRANS SRL▲ 54 | Municipiul Focşani, Vrancea | -134,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -51,4 K RON | |
| 100 | 100.ROXALIDOR SRL▼ 53 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | -128,1 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | -87,9 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vrancea
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
626 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
68 firme · 49 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
20 firme · 48,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
33 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
186 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
30 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 387,7 K RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
1 firme · 377,1 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 161,5 K RON
CAEN 5224
Manipulări
3 firme · 125,5 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 30,8 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 0 RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 0 RON