Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Vrancea după scădere cifră de afaceri în 2019
264 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -198,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -225,6 K RON, iar liderul atinge -31,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PANDORA PROD SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | -31,8 mil. RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 1,6 mil. RON | |
| 2 | 2.BALCANIC PROD SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -20,6 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 3 | 3.SORSTE SAnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -19,3 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.POLICALITA SRLnou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | -8,8 mil. RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | -195,5 K RON | |
| 5 | 5.BALCANIC STRETCH SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -8,5 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | -130 K RON | |
| 6 | 6.VINEXPORT TRADE-MARK SAnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -8,1 mil. RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 42,1 K RON | |
| 7 | 7.CONTERRA SA▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | -7,4 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 228,1 K RON | |
| 8 | 8.MANTRA S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -7 mil. RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 196,9 K RON | |
| 9 | 9.ROSCA-CONF SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | -5,8 mil. RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | -466,3 K RON | |
| 10 | 10.CERTIMPEX SRL▲ 56 | Municipiul Focşani, Vrancea | -4 mil. RON▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 56 K RON | |
| 11 | 11.DYONISOS COTESTI SAnou | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | -3,7 mil. RON▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 136,7 K RON | |
| 12 | 12.VESTI-RO CONF SRLnou | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | -3,4 mil. RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 458,8 K RON | |
| 13 | 13.INCOM-VRANCO SAnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,7 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 716,9 K RON | |
| 14 | 14.JUNIOR 91 RONIVIN SRLnou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | -2,5 mil. RON▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | 14,9 K RON | |
| 15 | 15.CARAPRODVIN SRL▼ 2 | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | -2,5 mil. RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | -288,2 K RON | |
| 16 | 16.KEMN PACK SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,2 mil. RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 62,5 K RON | |
| 17 | 17.RALANK SRL▲ 86 | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,2 mil. RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | -2 mil. RON | |
| 18 | 18.NICOL ANDRA COM SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,1 mil. RON▼ 44 % | ▼ 44 % | -709,5 K RON | |
| 19 | 19.POWER STEEL COMPANY SRL▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,9 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 20 | 20.BALCANIC BOPP SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,8 mil. RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 963 RON | |
| 21 | 21.TRICOTTON JUNIOR SRL▲ 1 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | -1,8 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -2,1 K RON | |
| 22 | 22.APCOVIN IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,6 mil. RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.CASA DE VINURI BECIU SRL▲ 4 | Sat Beciu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | -1,5 mil. RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 94,5 K RON | |
| 24 | 24.VEGETAL SM&RM S.R.L.nou | Sat Feldioara, Comuna Tănăsoaia, Vrancea | -1,4 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -54,3 K RON | |
| 25 | 25.VIORELO INTERNATIONAL COM SRLnou | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | -1,4 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 691,5 K RON | |
| 26 | 26.IORCRISCERAMIC SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,3 mil. RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 36,6 K RON | |
| 27 | 27.IPROMET SRLnou | Sat Bizigheşti, Comuna Garoafa, Vrancea | -1,3 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 3,3 mil. RON | |
| 28 | 28.IGNI-COMEX SRLnou | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | -1,2 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 11,3 K RON | |
| 29 | 29.TURKIS AHŞAP SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,2 mil. RON▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | -235,6 K RON | |
| 30 | 30.LOCCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -31 RON | |
| 31 | 31.DIACARN FOOD SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,2 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 32 | 32.CARPATVIN GRUP SRL▲ 16 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | -1,2 mil. RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 6,3 K RON | |
| 33 | 33.TENUTA ODOBEŞTI SRLnou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | -1,1 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 34 | 34.PANDORA FASHION SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,1 mil. RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 837,6 K RON | |
| 35 | 35.PROXIMA MODA SRLnou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | -972 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 146,8 K RON | |
| 36 | 36.STORM IMPEX SRL▲ 161 | Comuna Ţifeşti, Vrancea | -963,6 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 191,5 K RON | |
| 37 | 37.FOURSDRINKS SRL▲ 180 | Municipiul Focşani, Vrancea | -960,5 K RON▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | 124,9 K RON | |
| 38 | 38.MEFORESAMET SRL▼ 28 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | -951,3 K RON▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | -157,8 K RON | |
| 39 | 39.ALEXMONTAGEN SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | -948,8 K RON▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | 206,9 K RON | |
| 40 | 40.ROMSEH TOOLS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -943,1 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 564,7 K RON | |
| 41 | 41.PRODECOM SRL▲ 48 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | -915,8 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -39,7 K RON | |
| 42 | 42.AGROMEC UNIREA SRLnou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | -911,8 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 117,3 K RON | |
| 43 | 43.VERTO-SERVICE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -908,3 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 62,3 K RON | |
| 44 | 44.TOPAZ SRL▲ 38 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | -863 K RON▼ 80,3 % | ▼ 80,3 % | 36,9 K RON | |
| 45 | 45.AGROMEC CIORASTI S.R.L.▼ 14 | Sat Ciorăşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | -837,1 K RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 699,2 K RON | |
| 46 | 46.BUGHIMODE SRL▲ 37 | Municipiul Focşani, Vrancea | -826,9 K RON▼ 90,1 % | ▼ 90,1 % | -397,4 K RON | |
| 47 | 47.VINOMAT PROD SRLnou | Sat Oleseşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | -814,9 K RON▼ 95,3 % | ▼ 95,3 % | -71 K RON | |
| 48 | 48.DANSAN COM SRLnou | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | -777,3 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 186,8 K RON | |
| 49 | 49.VIN EXPERT SRL▲ 126 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | -753,9 K RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | -62,3 K RON | |
| 50 | 50.FILDA PRODEX SRL▲ 10 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Vrancea | -732,1 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | -549,6 K RON | |
| 51 | 51.PUTNA BOLOTESTI SRL▲ 98 | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | -699,4 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 30,9 K RON | |
| 52 | 52.DELPHIN YACHTS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -658,8 K RON▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | 157 K RON | |
| 53 | 53.WOODEX UTILITY SRL▼ 44 | Sat Haret, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | -640,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -42,8 K RON | |
| 54 | 54.DANDAFIR D&D SRLnou | Sat Biceştii de Sus, Comuna Dumitreşti, Vrancea | -627,2 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 8,2 K RON | |
| 55 | 55.PROPLAST SRLnou | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | -616,5 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 6,5 K RON | |
| 56 | 56.BALCANIC C.P.P. SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -615,9 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 345,9 K RON | |
| 57 | 57.VINGEX TRANS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -599,4 K RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 85,5 K RON | |
| 58 | 58.BECIUL DOMNESC S.A.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | -594,3 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 59 | 59.FLORENTINA TRANS SRL▲ 22 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | -592,1 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 270,3 K RON | |
| 60 | 60.RATCOM SRL▼ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | -573,9 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 19 K RON | |
| 61 | 61.MILLER PROD SRL▼ 15 | Municipiul Adjud, Vrancea | -530,3 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 81,6 K RON | |
| 62 | 62.RICARO MONTAJ SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | -500,2 K RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 8,2 K RON | |
| 63 | 63.PROJEKT ELECTRIK SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -491,7 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 14 K RON | |
| 64 | 64.BIREL IMPEX SRL▼ 52 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | -491,7 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 87,5 K RON | |
| 65 | 65.MORIPAN ALEX SRLnou | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | -486,5 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 51,3 K RON | |
| 66 | 66.COSTA LIFTS SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | -445,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -90,9 K RON | |
| 67 | 67.PRESTARI SERVICII MARCO SRLnou | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | -429,5 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 250,9 K RON | |
| 68 | 68.VALEA NEREJU SRLnou | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | -413,8 K RON▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | -17,2 K RON | |
| 69 | 69.SYMARENT INTERTRANS SRLnou | Sat Sahastru, Comuna Nereju, Vrancea | -401,4 K RON▼ 31 % | ▼ 31 % | -422 K RON | |
| 70 | 70.RO-STYLE ART MODE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -366,7 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 377,7 K RON | |
| 71 | 71.SUPORT MONTAJ SRL▲ 33 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | -366 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 106 K RON | |
| 72 | 72.PANI SRL▼ 36 | Municipiul Focşani, Vrancea | -365,8 K RON▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | -136,8 K RON | |
| 73 | 73.PULSAR TEO SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -352 K RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 8,9 K RON | |
| 74 | 74.BUSINESS EXPERT SRLnou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | -328 K RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | -23,6 K RON | |
| 75 | 75.ROBYNEC FOREST SRL▼ 28 | Sat Angheleşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | -326,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 76 | 76.SERVAGRIPROD SRL▲ 38 | Municipiul Adjud, Vrancea | -310,6 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 264,7 K RON | |
| 77 | 77.CERTIMPEX TRADING SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -309,8 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 438 RON | |
| 78 | 78.PRIORIS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -305,4 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 161,9 K RON | |
| 79 | 79.TERAVIN SRLnou | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | -301,7 K RON▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | -127,8 K RON | |
| 80 | 80.PROMATEX SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -300,3 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 285,8 K RON | |
| 81 | 81.G.L.X. CONF SRL▼ 46 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -296,1 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 432,1 K RON | |
| 82 | 82.VIALY IMPEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -280,6 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 5,4 K RON | |
| 83 | 83.MANUMAR DESIGN SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -277,3 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 32,6 K RON | |
| 84 | 84.NICODEI CONF SRL▼ 19 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | -272,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 85 | 85.DANEL PREST SERV SRLnou | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | -272 K RON▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | -158,6 K RON | |
| 86 | 86.NEW & CLASIQUE CONF SRL▼ 41 | Municipiul Focşani, Vrancea | -271,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -47,5 K RON | |
| 87 | 87.CRAMELE ODOBESTI SA▼ 57 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | -266,3 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 320,8 K RON | |
| 88 | 88.DALI DALIMAR SRL▼ 36 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | -266,2 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 203,8 K RON | |
| 89 | 89.PANDORA LADIES FASHION INTERNATIONAL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -257,7 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 39,2 K RON | |
| 90 | 90.BIOCOMPREST SRL▼ 57 | Municipiul Focşani, Vrancea | -256,1 K RON▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | -36,2 K RON | |
| 91 | 91.LUKARTMODE CONF SRL▲ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | -249,7 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | -159,5 K RON | |
| 92 | 92.PITALUX SRLnou | Sat Mihălceni, Comuna Ciorăşti, Vrancea | -247,9 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | -91,9 K RON | |
| 93 | 93.IVACOM SERV SRL▲ 4 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | -242 K RON▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | -239,3 K RON | |
| 94 | 94.PIELO LUX CONF SRL▲ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | -237,5 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 11,3 K RON | |
| 95 | 95.NICONAR STIL N.C. SRL▲ 38 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | -232,1 K RON▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | 3,2 K RON | |
| 96 | 96.MODSERV SRL▼ 46 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | -231,1 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 14,9 K RON | |
| 97 | 97.BABIOLE COUTURE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -229,1 K RON▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | -135,9 K RON | |
| 98 | 98.STERNIC LACTO SRL▼ 4 | Sat Mihălceni, Comuna Ciorăşti, Vrancea | -228,8 K RON▼ 41 % | ▼ 41 % | -199,4 K RON | |
| 99 | 99.TANAMOD LINE SRL▲ 52 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | -227,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,7 K RON | |
| 100 | 100.COSCODRINA SRL▼ 58 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | -225,6 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | -31,7 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Vrancea
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
92 firme · 479,7 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
19 firme · 383,1 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
9 firme · 371 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
12 firme · 277 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
14 firme · 228,4 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
64 firme · 167,9 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
74 firme · 117,9 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
34 firme · 99,7 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
100 firme · 75,8 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
6 firme · 72,6 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 66,7 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
27 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
6 firme · 51,8 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
86 firme · 48,6 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
21 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
1 firme · 39,4 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
42 firme · 37,8 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
6 firme · 35,8 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
26 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
9 firme · 33,1 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
23 firme · 27,9 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
25 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
21 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
2 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
20 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
2 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
19 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
12 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
2 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
2 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
24 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
5 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
2 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 2573
Fabricarea uneltelor
4 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
2 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
7 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
9 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
22 firme · 8 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
9 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
5 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
21 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
1 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
2 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
11 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
28 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 1320
Producția de țesături
3 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
6 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
3 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 2342
Fabricarea de obiecte sanitare din ceramică
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
6 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
13 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
21 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
10 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2211
Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
7 firme · 948,7 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
2 firme · 842,5 K RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
1 firme · 768,9 K RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
2 firme · 725,2 K RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 719,2 K RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 624,5 K RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
1 firme · 605,6 K RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 561,4 K RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
4 firme · 521,6 K RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 501,4 K RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 461,3 K RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 450,4 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
2 firme · 418,6 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
3 firme · 401,6 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 387,5 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 386,7 K RON
CAEN 2651
Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
2 firme · 383,6 K RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
2 firme · 380,6 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 338,5 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
2 firme · 335,6 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 283,8 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 262,2 K RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
1 firme · 246,2 K RON
CAEN 1393
Fabricarea de covoare și mochete
2 firme · 189,6 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
6 firme · 162,8 K RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 162,7 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
2 firme · 126,3 K RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
2 firme · 122,4 K RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 118,1 K RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 110,9 K RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 107,6 K RON
CAEN 2552
Tratamente termice ale metalelor
1 firme · 97,5 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 59,4 K RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 48,5 K RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
1 firme · 39,3 K RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
1 firme · 28,7 K RON
CAEN 2014
Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
2 firme · 24,3 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
1 firme · 19,2 K RON
CAEN 2352
Fabricarea varului și ipsosului
1 firme · 18,7 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 6,7 K RON
CAEN 1627
Finisarea articolelor din lemn
1 firme · 6,7 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 4,9 K RON
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
2 firme · 2,9 K RON
CAEN 1062
Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
1 firme · 2,8 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 2,5 K RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
1 firme · 0 RON
CAEN 2015
Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
1 firme · 0 RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
2 firme · 0 RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 0 RON
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
2 firme · 0 RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 0 RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 0 RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
3 firme · 0 RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 0 RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 0 RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 0 RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 0 RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
1 firme · 0 RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 0 RON