Top 100 firme — Construcții, Vrancea după scădere cifră de afaceri în 2011
105 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -21,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este -13,1 K RON, iar liderul atinge -1,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.C.C.GROUPBISS SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | -1,9 mil. RON▼ 63 % | ▼ 63 % | 1 K RON | |
| 2 | 2.PP CONSTRUCTION APS JYLLINGE-SUCURSALA FOCŞANInou | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,7 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -13,6 K RON | |
| 3 | 3.ACTIV CONSTRUCT SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | -1,6 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 4 | 4.ACURATECH SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -713,1 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 9,2 K RON | |
| 5 | 5.ALVI CONSTRUCT SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -704 K RON▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 10,6 K RON | |
| 6 | 6.SWOLLEN SRL▲ 64 | Municipiul Focşani, Vrancea | -599,6 K RON▼ 61 % | ▼ 61 % | 67,5 K RON | |
| 7 | 7.DIANOR IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | -547 K RON▼ 88 % | ▼ 88 % | -9,2 K RON | |
| 8 | 8.FIELD COM SRL▲ 4 | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | -496,5 K RON▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | -133,9 K RON | |
| 9 | 9.CICAVI SRLnou | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | -477,6 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 10,8 K RON | |
| 10 | 10.CĂTYRAL CONSTRUCT SRL▲ 11 | Municipiul Adjud, Vrancea | -463,6 K RON▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | -293,6 K RON | |
| 11 | 11.DEUS STYLE SRL▲ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | -463,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 12 | 12.AUTO TRANSIMEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -457,1 K RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 4,6 K RON | |
| 13 | 13.GARANTY CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -446,3 K RON▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 38,5 K RON | |
| 14 | 14.REAL CONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | -430,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -9,2 K RON | |
| 15 | 15.DYON GROUP CONSTRUCT SRLnou | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | -388,4 K RON▼ 75 % | ▼ 75 % | -20,5 K RON | |
| 16 | 16.COSTAURO CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | -381,4 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | -254,4 K RON | |
| 17 | 17.VAS & LID SRLnou | Sat Homocea, Comuna Homocea, Vrancea | -344,4 K RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | -230,4 K RON | |
| 18 | 18.DAMATIS COMIMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | -334,9 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | -382,1 K RON | |
| 19 | 19.MIHĂESCU CONSTRUCT SRLnou | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | -331,9 K RON▼ 81 % | ▼ 81 % | -47,9 K RON | |
| 20 | 20.STAR CONSTRUCT INVEST SRL▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | -311,3 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -3,4 mil. RON | |
| 21 | 21.CEMOSIMET-CONSTRUCT SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -277,6 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | -34,4 K RON | |
| 22 | 22.TERMOTOP SRLnou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | -274,2 K RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 19,7 K RON | |
| 23 | 23.ENERGON GRUP SRL▲ 3 | Sat Cândeşti, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | -265,9 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | -12,4 K RON | |
| 24 | 24.LOCCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -247,7 K RON▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 562 RON | |
| 25 | 25.EUROCAT 2006 SRLnou | Sat Rugineşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | -244,4 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 1,7 K RON | |
| 26 | 26.GRAICON SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | -242,9 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 686,7 K RON | |
| 27 | 27.CARGICOS CONSTRUCT SRLnou | Sat Răchitosu, Comuna Garoafa, Vrancea | -220,9 K RON▼ 99,1 % | ▼ 99,1 % | -76,1 K RON | |
| 28 | 28.HIDALGO SRL▲ 47 | Municipiul Focşani, Vrancea | -216,6 K RON▼ 92 % | ▼ 92 % | -1,9 K RON | |
| 29 | 29.BEST CONSTRUCT SRL▲ 55 | Municipiul Focşani, Vrancea | -216,5 K RON▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | -45,8 K RON | |
| 30 | 30.SATELIT EXPERT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -216,5 K RON▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | 999 RON | |
| 31 | 31.ALFA DISTRIBUTION SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | -210,7 K RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 3,2 K RON | |
| 32 | 32.MONESIDAM INSTAL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -208 K RON▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 5,2 K RON | |
| 33 | 33.CONSTECER EDIL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -202,2 K RON▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | -2,9 K RON | |
| 34 | 34.MODERN CONSTRUCT SRL▲ 78 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | -190,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -42 K RON | |
| 35 | 35.SOLAR CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | -187,1 K RON▼ 67,2 % | ▼ 67,2 % | -109,8 K RON | |
| 36 | 36.ELECTRO-BRANŞ SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | -183,9 K RON▼ 85,5 % | ▼ 85,5 % | -62,6 K RON | |
| 37 | 37.FLEI CONSTRUCT SRLnou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Vrancea | -172,8 K RON▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | -9,4 K RON | |
| 38 | 38.N.T. PRISE SRLnou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | -160,8 K RON▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | 17,7 K RON | |
| 39 | 39.BRED SERV SRL▲ 41 | Municipiul Focşani, Vrancea | -159,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -54,1 K RON | |
| 40 | 40.DND CONSTRUCT SRL▲ 89 | Municipiul Focşani, Vrancea | -153,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -7 K RON | |
| 41 | 41.G.F.A. COSTRUZIONI SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -151,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 42 | 42.DAVID TRUST SRL▲ 72 | Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti, Vrancea | -149,4 K RON▼ 74,9 % | ▼ 74,9 % | -10 K RON | |
| 43 | 43.PROMETEC SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -147,6 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 1,9 K RON | |
| 44 | 44.CIVICA CONSTRUCT SRL▲ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | -143,1 K RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 393 RON | |
| 45 | 45.TITPET IMPEX SRL▲ 41 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | -141,9 K RON▼ 80,8 % | ▼ 80,8 % | -27,8 K RON | |
| 46 | 46.KAPPA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | -137,5 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 603 RON | |
| 47 | 47.COPACART EDIL SRLnou | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | -136,2 K RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 62,9 K RON | |
| 48 | 48.22 GREEN GRADES S.R.L.▼ 7 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | -134,9 K RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 5,8 K RON | |
| 49 | 49.RODALUM PROD IMPEX SRL▲ 39 | Municipiul Focşani, Vrancea | -131,7 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 7,1 K RON | |
| 50 | 50.ELSEVIERE CONSULTING SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -128 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -20,6 K RON | |
| 51 | 51.ATRETATURA CONSTRUCT SRLnou | Sat Mărăşti, Comuna Răcoasa, Vrancea | -127,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -14,3 K RON | |
| 52 | 52.RAMUN FORPREST S.R.L.nou | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | -123,3 K RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -23,8 K RON | |
| 53 | 53.M & G INSTALATII SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | -121,1 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 5,6 K RON | |
| 54 | 54.KATYDELY CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -119,3 K RON▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | -2,9 K RON | |
| 55 | 55.CONTI SRL▼ 35 | Municipiul Focşani, Vrancea | -117,8 K RON▼ 88 % | ▼ 88 % | -36 K RON | |
| 56 | 56.PENTAGON SERVICE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -103,6 K RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | -36,7 K RON | |
| 57 | 57.ENICOM IMPEX SRL▲ 67 | Municipiul Focşani, Vrancea | -93,4 K RON▼ 38 % | ▼ 38 % | 11,1 K RON | |
| 58 | 58.TRANSPREST '96 SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -91 K RON▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | -76,6 K RON | |
| 59 | 59.ISDERA SRL▲ 73 | Municipiul Focşani, Vrancea | -90,9 K RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 4 K RON | |
| 60 | 60.DIANA CONSTRUCT SRLnou | Sat Garoafa, Comuna Garoafa, Vrancea | -90,8 K RON▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | 10,3 K RON | |
| 61 | 61.ELECTROSERV '96 SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -86,7 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 4,4 K RON | |
| 62 | 62.GABY EDIL 2008 SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -81,5 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | -25,7 K RON | |
| 63 | 63.ENNE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | -81,1 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -72,3 K RON | |
| 64 | 64.CRISLIV CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -81,1 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 1,4 K RON | |
| 65 | 65.IZOCON SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -79,6 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | -36,3 K RON | |
| 66 | 66.TERMOCONSTRUCT SRL▲ 51 | Municipiul Focşani, Vrancea | -78,7 K RON▼ 62 % | ▼ 62 % | 2,1 K RON | |
| 67 | 67.ELECTRIC TOTAL SRLnou | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | -78 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 22 K RON | |
| 68 | 68.EURO TERMIC SRL▲ 63 | Municipiul Focşani, Vrancea | -75,1 K RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | -75,3 K RON | |
| 69 | 69.SILVER STYLE PREST SRL▼ 14 | Sat Rugineşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | -74,7 K RON▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | -14,8 K RON | |
| 70 | 70.MEDIA CLASS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -73 K RON▼ 70,6 % | ▼ 70,6 % | -10,2 K RON | |
| 71 | 71.ALBU MONTSERV SRL▲ 71 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | -71,3 K RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 401 RON | |
| 72 | 72.DIANGELI CONSTRUCT SRLnou | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | -66,4 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 20,4 K RON | |
| 73 | 73.ANTIK-STYL SRL▲ 64 | Municipiul Focşani, Vrancea | -65,6 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | -30,4 K RON | |
| 74 | 74.RAMONYKO SRLnou | Loc. Mândreşti-Munteni, Municipiul Focşani, Vrancea | -65,5 K RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | -40,7 K RON | |
| 75 | 75.TOTAL INVEST SRL▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | -62,2 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | -57,2 K RON | |
| 76 | 76.MAFTOSERV SRL▲ 26 | Municipiul Adjud, Vrancea | -59,6 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | -95,9 K RON | |
| 77 | 77.CONTRAL SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | -57,2 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | -16,1 K RON | |
| 78 | 78.FIX CONSULTING SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -57,2 K RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | -7,8 K RON | |
| 79 | 79.CONTRAST SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | -53,5 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 152 K RON | |
| 80 | 80.ROMINSTAL SRL▼ 45 | Municipiul Focşani, Vrancea | -51,3 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 27,2 K RON | |
| 81 | 81.MONDO GAB80 SRLnou | Sat Româneşti, Comuna Nistoreşti, Vrancea | -50,5 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 1,4 K RON | |
| 82 | 82.DECORLAND SRL▲ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | -50,4 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | -45,7 K RON | |
| 83 | 83.PRODEXPO OREAVU SRLnou | Sat Ciorăşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | -50,2 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 19,5 K RON | |
| 84 | 84.MANOLACHE CONSTRUCT SRL▲ 62 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | -46,5 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 762 RON | |
| 85 | 85.EDIL SERVIS COM IMPEX SRL▲ 58 | Municipiul Focşani, Vrancea | -45,9 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | -9,3 K RON | |
| 86 | 86.TUJ CONSTRUCT SRL▲ 55 | Comuna Ploscuţeni, Vrancea | -44,8 K RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | -1,6 K RON | |
| 87 | 87.RAVENCO SRLnou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | -37,2 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 1,4 K RON | |
| 88 | 88.FOREVER COMPANY SRL▲ 45 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | -34,8 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 5,6 K RON | |
| 89 | 89.DUMBRAVĂ CONSTRUCT SRLnou | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | -33,2 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 53,2 K RON | |
| 90 | 90.HARABOR COM IMPEX SRLnou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | -29,3 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 810 RON | |
| 91 | 91.DANIRA SOLAR IMPEX SRL▲ 54 | Municipiul Focşani, Vrancea | -28,6 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | -102,7 K RON | |
| 92 | 92.TIP PREST SRL▲ 56 | Municipiul Focşani, Vrancea | -27,8 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | -37,9 K RON | |
| 93 | 93.METROM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -26,6 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 147,3 K RON | |
| 94 | 94.TARALEX SRLnou | Sat Rucăreni, Comuna Soveja, Vrancea | -22,9 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -48,1 K RON | |
| 95 | 95.NIVA INSTALAŢII SRL▲ 9 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | -21,8 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -263,3 K RON | |
| 96 | 96.MAVROS SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | -21,4 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -63 K RON | |
| 97 | 97.GE - EL - SERV ELECTRIC SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | -17,1 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 4 K RON | |
| 98 | 98.DOB A & A SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | -14,1 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 6,2 K RON | |
| 99 | 99.VOLTEQ S.R.L.▼ 68 | Municipiul Focşani, Vrancea | -13,8 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 471 RON | |
| 100 | 100.ARHIPLUS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -13,1 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 54,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Vrancea
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
539 firme · 393,5 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
153 firme · 376,1 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
88 firme · 275,9 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
53 firme · 169 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
86 firme · 53,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
50 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
44 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
36 firme · 14 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
10 firme · 11 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
11 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
15 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
26 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
31 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 902,1 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
3 firme · 887,1 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 460,2 K RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 315,3 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 243,8 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 240,7 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 190,9 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
7 firme · 63,6 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 0 RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 0 RON