Top 100 firme — Construcții, Vaslui după scădere cifră de afaceri în 2009
155 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -125,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -151 K RON, iar liderul atinge -8,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RUTIER CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | -8,3 mil. RON▼ 82 % | ▼ 82 % | 1,9 K RON | |
| 2 | 2.COMPREST SAnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -8,1 mil. RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 14,9 K RON | |
| 3 | 3.CON-SPEG-ROM SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -8 mil. RON▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | -19,8 K RON | |
| 4 | 4.CONSINT SAnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -6,7 mil. RON▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 3,5 K RON | |
| 5 | 5.GELI SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | -5,3 mil. RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 189,6 K RON | |
| 6 | 6.ANTEL GRUP SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -5 mil. RON▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | -688,4 K RON | |
| 7 | 7.CONSTRUCTII CONSULT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -4,5 mil. RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 694,4 K RON | |
| 8 | 8.SCIR SAnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -3,9 mil. RON▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | 23,9 K RON | |
| 9 | 9.URBAN PROIECT SAnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -3 mil. RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 333,1 K RON | |
| 10 | 10.SANTIER INSTALATII SAnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -2,8 mil. RON▼ 56 % | ▼ 56 % | -342,3 K RON | |
| 11 | 11.CONINVEST SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -2,7 mil. RON▼ 34 % | ▼ 34 % | 85,9 K RON | |
| 12 | 12.HIDROTEHNICA SAnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -2,6 mil. RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 9,3 K RON | |
| 13 | 13.NOVA DACIA SAnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -2,5 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 37,6 K RON | |
| 14 | 14.ELECTRIC-COMPANY SAnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -2,5 mil. RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 1 mil. RON | |
| 15 | 15.ALICONSTRUCT SRLnou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | -2,3 mil. RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | -282,9 K RON | |
| 16 | 16.TERAMET SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -2,2 mil. RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | -586 K RON | |
| 17 | 17.CONBIRLAD SAnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -2,1 mil. RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 70,6 K RON | |
| 18 | 18.ECOLOC SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | -2,1 mil. RON▼ 41 % | ▼ 41 % | 218,6 K RON | |
| 19 | 19.CO-NY-RO SRLnou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | -2,1 mil. RON▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 5,9 K RON | |
| 20 | 20.ELECTRO-SANIT SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | -1,9 mil. RON▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | 24,9 K RON | |
| 21 | 21.SAM-MAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | -1,8 mil. RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 84,4 K RON | |
| 22 | 22.CONSPREST SAnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -1,7 mil. RON▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | -211 K RON | |
| 23 | 23.PRODOMUS SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -1,7 mil. RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 15,3 K RON | |
| 24 | 24.SON-MAX SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -1,6 mil. RON▼ 84,2 % | ▼ 84,2 % | -83,4 K RON | |
| 25 | 25.METALPLAST CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -1,6 mil. RON▼ 65 % | ▼ 65 % | -409,5 K RON | |
| 26 | 26.CATBO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -1,6 mil. RON▼ 98 % | ▼ 98 % | -200 K RON | |
| 27 | 27.CONIZOL SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -1,5 mil. RON▼ 75,2 % | ▼ 75,2 % | -114,8 K RON | |
| 28 | 28.ROMCIP-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -1,4 mil. RON▼ 85 % | ▼ 85 % | -214,1 K RON | |
| 29 | 29.VASEA SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | -1,4 mil. RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 45,5 K RON | |
| 30 | 30.SOCIETATE PENTRU LUCRĂRI DE DRUMURI ȘI PODURI REISER S.A.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -1,2 mil. RON▼ 33 % | ▼ 33 % | 145,1 K RON | |
| 31 | 31.ROXGIMAF SRLnou | Sat Crasna, Comuna Albeşti, Vaslui | -1,1 mil. RON▼ 70,6 % | ▼ 70,6 % | 11,5 K RON | |
| 32 | 32.VERTIGO SRLnou | Loc. Murgeni, Oraş Murgeni, Vaslui | -1 mil. RON▼ 95 % | ▼ 95 % | -28,1 K RON | |
| 33 | 33.DOMINVEST SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -993,2 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 341,7 K RON | |
| 34 | 34.ALDOREX-PROD-PLUS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -883,7 K RON▼ 96,2 % | ▼ 96,2 % | -45,7 K RON | |
| 35 | 35.MARCAM-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | -872,9 K RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 39,3 K RON | |
| 36 | 36.DOREMTRANS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -849 K RON▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | -131,6 K RON | |
| 37 | 37.ONELY CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -829 K RON▼ 96,8 % | ▼ 96,8 % | -150,9 K RON | |
| 38 | 38.TRUST ELECTRO-M S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -810,1 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 136,1 K RON | |
| 39 | 39.MODUL CONSTRUCT TCC SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -805,9 K RON▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | -151,9 K RON | |
| 40 | 40.MIDER TRANS SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -773,3 K RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 16 K RON | |
| 41 | 41.SCORPICONS GRUP SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -729,4 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 65,6 K RON | |
| 42 | 42.ART-THERM INVEST SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -729,4 K RON▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 18,7 K RON | |
| 43 | 43.VIOMIT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -703,8 K RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 358,8 K RON | |
| 44 | 44.TERMOLUX SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -691,9 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 7,9 K RON | |
| 45 | 45.COZREMI SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -648,2 K RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 4,3 K RON | |
| 46 | 46.NET CONSTRUCT SRLnou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | -633,1 K RON▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | -89 K RON | |
| 47 | 47.ENERGOCONSTRUCT SRLnou | Sat Băcani, Comuna Băcani, Vaslui | -597,4 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 28 K RON | |
| 48 | 48.PROGAZ INSTALATII SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -593,4 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 95,2 K RON | |
| 49 | 49.CĂI RUTIERE SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -584,1 K RON▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 2,3 K RON | |
| 50 | 50.CASTRUM SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -576,5 K RON▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | -27 K RON | |
| 51 | 51.ELIS-CUBIANO SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -546,3 K RON▼ 33 % | ▼ 33 % | -56,7 K RON | |
| 52 | 52.IGIENA EDILCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -524,4 K RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | -803,6 K RON | |
| 53 | 53.VECTOR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -511,7 K RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | -103,2 K RON | |
| 54 | 54.ELENTAT SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | -510,1 K RON▼ 91,3 % | ▼ 91,3 % | -171,8 K RON | |
| 55 | 55.CONSTYL SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | -509,6 K RON▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | -105,6 K RON | |
| 56 | 56.ELECTRICOPET SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -503,2 K RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 70,9 K RON | |
| 57 | 57.SEROVIMAR SRLnou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | -490,9 K RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | -54,2 K RON | |
| 58 | 58.FLAMENGO CONSULTING SRLnou | Sat Băcani, Comuna Băcani, Vaslui | -490,4 K RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 31,9 K RON | |
| 59 | 59.SICVAS SAnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -481,5 K RON▼ 78,6 % | ▼ 78,6 % | -84,1 K RON | |
| 60 | 60.CONINSTAL IB SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -473,5 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 60,5 K RON | |
| 61 | 61.GEMIPREST-SERV SRLnou | Sat Todireşti, Comuna Todireşti, Vaslui | -448,8 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 5,9 K RON | |
| 62 | 62.PRODADA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -443,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -104,4 K RON | |
| 63 | 63.REINNOIREA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -428,2 K RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 508 RON | |
| 64 | 64.VASNAUCONS SRLnou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | -408,7 K RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 17,6 K RON | |
| 65 | 65.ALMA ESTET COMPANY SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -377,5 K RON▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | -41,3 K RON | |
| 66 | 66.SILVIU CON PROD SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -365,1 K RON▼ 97,4 % | ▼ 97,4 % | -106,3 K RON | |
| 67 | 67.ENERGITEH SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -358,5 K RON▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | 1 K RON | |
| 68 | 68.RENOVA CONS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -352,8 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 68,4 K RON | |
| 69 | 69.DKV CONSTRUCTII REPARATII AMENAJARI SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -330,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -9,2 K RON | |
| 70 | 70.OMIAN SERVICE SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -304,6 K RON▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | -77 K RON | |
| 71 | 71.ELDAC GRUP SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -297,3 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -37,9 K RON | |
| 72 | 72.CONSTRUCTOR MOLD SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -287,8 K RON▼ 98,3 % | ▼ 98,3 % | -18,4 K RON | |
| 73 | 73.EDILUPO SRLnou | Sat Fereşti, Comuna Fereşti, Vaslui | -287,3 K RON▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | -41,2 K RON | |
| 74 | 74.VALIC CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | -285,5 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 16,4 K RON | |
| 75 | 75.LUCNET SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | -284,6 K RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | -18,8 K RON | |
| 76 | 76.C&A CONSULTING SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -279,8 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 30,7 K RON | |
| 77 | 77.IEFTIN-TOTAL SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -248,1 K RON▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | -49,4 K RON | |
| 78 | 78.CASIGAZ SERV SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -244,9 K RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | -155,3 K RON | |
| 79 | 79.SABADIO CONS SRLnou | Sat Chirceşti, Comuna Micleşti, Vaslui | -241 K RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 43,5 K RON | |
| 80 | 80.LICONS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -236,7 K RON▼ 81,6 % | ▼ 81,6 % | -2 K RON | |
| 81 | 81.IOVICON SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -235,5 K RON▼ 83,2 % | ▼ 83,2 % | -11,5 K RON | |
| 82 | 82.VILLASERV CON SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -231,4 K RON▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | -18,8 K RON | |
| 83 | 83.MARMISAB SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -220,6 K RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 698 RON | |
| 84 | 84.VOLTA SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -220,1 K RON▼ 58 % | ▼ 58 % | 16,6 K RON | |
| 85 | 85.ENERMOLD SRLnou | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | -217,7 K RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 46,4 K RON | |
| 86 | 86.RUS-CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -216,3 K RON▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | -29,6 K RON | |
| 87 | 87.RIFITUR CONSTRUCT SRLnou | Sat Oţeleni, Comuna Hoceni, Vaslui | -216,1 K RON▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | -39,1 K RON | |
| 88 | 88.LENADI SRLnou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | -211,6 K RON▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | -6,4 K RON | |
| 89 | 89.WVX CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -208,6 K RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 8,5 K RON | |
| 90 | 90.ANTIFOC SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -192,4 K RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 74,4 K RON | |
| 91 | 91.IGENIZAREA SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -184 K RON▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | -38,7 K RON | |
| 92 | 92.DRANICEANU SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -175,4 K RON▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | -39,4 K RON | |
| 93 | 93.DACOST-MOB SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -174,5 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 49,2 K RON | |
| 94 | 94.ANDAMA SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -162,6 K RON▼ 94,4 % | ▼ 94,4 % | -19,6 K RON | |
| 95 | 95.LAIR CONSTRUCT SRLnou | Sat Fundu Văii, Comuna Lipovăţ, Vaslui | -158,8 K RON▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | -1,1 K RON | |
| 96 | 96.AQUASERV SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -158,7 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 56,4 K RON | |
| 97 | 97.CHAMPINION PROD SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -155,6 K RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | -74,2 K RON | |
| 98 | 98.SC BARBU AUREL-IONEL SRLnou | Sat Hoceni, Comuna Hoceni, Vaslui | -154,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -31,6 K RON | |
| 99 | 99.ELMETCONS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -154,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,7 K RON | |
| 100 | 100.COMPLEX CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -151 K RON▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | 26,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Vaslui
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
455 firme · 417,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
29 firme · 244,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
149 firme · 179,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
71 firme · 118,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
12 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
78 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
14 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
24 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
9 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
16 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
15 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
13 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
20 firme · 3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
16 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 711,4 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 249,8 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 99 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 82,1 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 75 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 71,4 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON