Top 100 firme din Tulcea după scădere cifră de afaceri în 2016
1.152 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -1,2 mld. RON. Pragul de intrare în top este -1,2 mil. RON, iar liderul atinge -472,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VARD SHIPYARDS ROMANIA S.A.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -472,8 mil. RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 4,2 mil. RON | |
| 2 | 2.CORAL SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -190,4 mil. RON▼ 79,5 % | ▼ 79,5 % | 763,6 K RON | |
| 3 | 3.ALUM SAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -79,4 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -16,6 mil. RON | |
| 4 | 4.FIL-CONSTRUCT SRLnou | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | -37 mil. RON▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | 7,3 K RON | |
| 5 | 5.BRODRENE DAHL SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -25,5 mil. RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | -1,5 mil. RON | |
| 6 | 6.AGRO EXIM GRUP S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -22,5 mil. RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 457,7 K RON | |
| 7 | 7.VARD ELECTRO ROMANIA S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -19,6 mil. RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | -2,8 mil. RON | |
| 8 | 8.VARD INTERIORS ROMANIA S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -19,3 mil. RON▼ 77,4 % | ▼ 77,4 % | 299,9 K RON | |
| 9 | 9.CONDOR SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | -16,5 mil. RON▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | 12,1 K RON | |
| 10 | 10.MIN-EST SAnou | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | -15,2 mil. RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | -1,7 mil. RON | |
| 11 | 11.NIZICOM INTERNATIONAL SRLnou | Sat Ceamurlia de Jos, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | -15,1 mil. RON▼ 84 % | ▼ 84 % | 105,9 K RON | |
| 12 | 12.BIZKAIA INVEST SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -14,4 mil. RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 30,2 K RON | |
| 13 | 13.VG SURFACE PROTECTION S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -12,9 mil. RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.FRAHER SRL▲ 590 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -10,2 mil. RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 260,4 K RON | |
| 15 | 15.ZET VINAGRA SRL▲ 145 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -9,5 mil. RON▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | 28,2 K RON | |
| 16 | 16.DINAMIC CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -8,6 mil. RON▼ 75,5 % | ▼ 75,5 % | 460,2 K RON | |
| 17 | 17.CORTRANS SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -8,5 mil. RON▼ 80,7 % | ▼ 80,7 % | -867,3 K RON | |
| 18 | 18.TEXTILE GEL & CO ROM SAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -8,5 mil. RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 4,5 mil. RON | |
| 19 | 19.LIVMAR SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | -8,3 mil. RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | 481 RON | |
| 20 | 20.M.G.N.-IMPEX SRL▲ 46 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -8,1 mil. RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 43,8 K RON | |
| 21 | 21.TAISIA DELTA RESIDENCE S.R.L.nou | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | -7,9 mil. RON▼ 97,3 % | ▼ 97,3 % | 22,2 K RON | |
| 22 | 22.AGRI MONDO SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -6,8 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.CIMEX SAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -6,6 mil. RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | -2,6 mil. RON | |
| 24 | 24.EURO CONS SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -6,3 mil. RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 252,6 K RON | |
| 25 | 25.BIODAM SRL▼ 23 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | -6,2 mil. RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 404,6 K RON | |
| 26 | 26.FIMEX ELECTRONIC SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -6,1 mil. RON▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | -154,4 K RON | |
| 27 | 27.DELTACONS SA▼ 21 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -6 mil. RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | -4,1 mil. RON | |
| 28 | 28.TRADING BIBOS SRL▲ 33 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -5,9 mil. RON▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 48,8 K RON | |
| 29 | 29.ACASAM SRL▼ 4 | Sat Nalbant, Comuna Nalbant, Tulcea | -5,7 mil. RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 30 | 30.TELENA SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -5,5 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 31 | 31.MOA-BOATS SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -4,5 mil. RON▼ 87 % | ▼ 87 % | -108,4 K RON | |
| 32 | 32.GREAT ASCOM SRL▲ 76 | Sat Dăeni, Comuna Dăeni, Tulcea | -4 mil. RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | -410,5 K RON | |
| 33 | 33.STAR 2000 SA▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -4 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 834,3 K RON | |
| 34 | 34.RICOSTAR SRL▲ 197 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -3,6 mil. RON▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 163,3 K RON | |
| 35 | 35.AUTO ALTERNATIVE SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -3,6 mil. RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 3,9 K RON | |
| 36 | 36.E.T.C. INTERMED SRL▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -3,3 mil. RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 64,5 K RON | |
| 37 | 37.PRONAUTICA SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -3,2 mil. RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 428,5 K RON | |
| 38 | 38.MURFATLAR INTERNAȚIONAL TRADING SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -3,1 mil. RON▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | -3,5 mil. RON | |
| 39 | 39.NESAND SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -3 mil. RON▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 11 K RON | |
| 40 | 40.TRANSPROIECT ORGANIC SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -3 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 84,4 K RON | |
| 41 | 41.REMAT TULCEA SA▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,8 mil. RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 107,7 K RON | |
| 42 | 42.ELECTRO APEX SAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,6 mil. RON▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | -360,9 K RON | |
| 43 | 43.MIXTURA SRL▲ 40 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,5 mil. RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 58,1 K RON | |
| 44 | 44.VERITAS SAnou | Sat Teliţa, Comuna Frecăţei, Tulcea | -2,5 mil. RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 641,8 K RON | |
| 45 | 45.WPG MANAGEMENT SERVICES SRLnou | Loc. Tudor Vladimirescu, Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,4 mil. RON▼ 87,9 % | ▼ 87,9 % | -849,2 K RON | |
| 46 | 46.EN VOGUE INDUSTRIES SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,3 mil. RON▼ 92,9 % | ▼ 92,9 % | -264,6 K RON | |
| 47 | 47.AGROSAN PROD SRL▲ 54 | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | -2,3 mil. RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | -260,7 K RON | |
| 48 | 48.GAZ CONTROL SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,2 mil. RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 127,2 K RON | |
| 49 | 49.KONSTANT GROUP SRLnou | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | -2,2 mil. RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 138,5 K RON | |
| 50 | 50.ALFA BAUTRANSPORT SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,2 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 51 | 51.CONFMET SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,2 mil. RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 11,3 K RON | |
| 52 | 52.ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,2 mil. RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | -82,1 K RON | |
| 53 | 53.DATATUR SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,2 mil. RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 270,3 K RON | |
| 54 | 54.PARMAC-COM SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | -2,2 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 628,7 K RON | |
| 55 | 55.AFI MARITIME SRL▲ 137 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,1 mil. RON▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 1,3 K RON | |
| 56 | 56.INSTITUTUL NAȚIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE "DELTA DUNĂRII"-I.N.C.D.D.D. TULCEAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,1 mil. RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 147,2 K RON | |
| 57 | 57.INFOTRUST - DESIGN SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,1 mil. RON▼ 89,4 % | ▼ 89,4 % | -126,8 K RON | |
| 58 | 58.DUNAPREF CARIERE SRLnou | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | -2,1 mil. RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 637 RON | |
| 59 | 59.CUBIC SRL▲ 235 | Sat Poşta, Comuna Frecăţei, Tulcea | -2 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 60 | 60.MITI SOLARE SRLnou | Sat Mircea Vodă, Comuna Cerna, Tulcea | -1,9 mil. RON▼ 89,2 % | ▼ 89,2 % | -21,8 K RON | |
| 61 | 61.FABET SAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,9 mil. RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 102,8 K RON | |
| 62 | 62.VIMAX IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,8 mil. RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 2,6 K RON | |
| 63 | 63.MARDECO NAV SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,8 mil. RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 42,4 K RON | |
| 64 | 64.ALESANCO SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,7 mil. RON▼ 63,4 % | ▼ 63,4 % | 2,9 K RON | |
| 65 | 65.TIMAR MULTIPREST SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,7 mil. RON▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | -523,2 K RON | |
| 66 | 66.STEFANO - IMPEX SRL▼ 37 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,7 mil. RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 468 K RON | |
| 67 | 67.FEROM SAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,7 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -185,3 K RON | |
| 68 | 68.SUN AGRO ORGANIC SRL▼ 23 | Sat Maliuc, Comuna Maliuc, Tulcea | -1,7 mil. RON▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 545,2 K RON | |
| 69 | 69.MODA-LUX SRL▲ 4 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | -1,6 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 245,9 K RON | |
| 70 | 70.ROMAGRA SRL▼ 47 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,6 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 257,9 K RON | |
| 71 | 71.MGD IMPIANTI NAVALI SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,6 mil. RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 17,2 K RON | |
| 72 | 72.CORINA PLAST S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,6 mil. RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | 12,1 K RON | |
| 73 | 73.TREMAG SAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,6 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 500,1 K RON | |
| 74 | 74.SILEX CLASIC SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,6 mil. RON▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | -324,2 K RON | |
| 75 | 75.CIP-ANDRU PRESTCOM SRLnou | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | -1,5 mil. RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | -735,6 K RON | |
| 76 | 76.ELIT FRADCHIM SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,5 mil. RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | -53,7 K RON | |
| 77 | 77.DELTANAV SAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,5 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 7 mil. RON | |
| 78 | 78.DUVAL-EDIL SRL▲ 42 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,5 mil. RON▼ 98,6 % | ▼ 98,6 % | 8,3 K RON | |
| 79 | 79.LITORAL DECOR CONSTRUCT SRLnou | Sat Slava Cercheză, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | -1,4 mil. RON▼ 89,7 % | ▼ 89,7 % | -637,2 K RON | |
| 80 | 80.DELTAIC TREND SRLnou | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | -1,4 mil. RON▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | 2,3 K RON | |
| 81 | 81.STILAGRO BELA SRLnou | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | -1,3 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 82 | 82.TULCEA GAZ SAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,3 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 3,6 mil. RON | |
| 83 | 83.COSMOPOLITAN SISTEM SRL▲ 84 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,3 mil. RON▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 18,1 K RON | |
| 84 | 84.GENERAL INSTAL COM SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | -1,3 mil. RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 6,5 K RON | |
| 85 | 85.DELTA-ROM AGRICULTURE SRL▼ 82 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,3 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 7,1 mil. RON | |
| 86 | 86.COMPLEX ARGAMON SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,3 mil. RON▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | 2,8 K RON | |
| 87 | 87.LIDAS IMPEX SRLnou | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | -1,3 mil. RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | -716,9 K RON | |
| 88 | 88.GRECALE IMPEX SRL▼ 57 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 27,2 K RON | |
| 89 | 89.TOTAL BUSINESS SRL▼ 65 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 12,3 K RON | |
| 90 | 90.EUXIN-IMPEX SRL▼ 54 | Sat Sarighiol de Deal, Comuna Beidaud, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 68 K RON | |
| 91 | 91.UTIL SRLnou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 154,3 K RON | |
| 92 | 92.ANGLO-ROM AGRICULTURE SRL▼ 73 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 849,8 K RON | |
| 93 | 93.RIANBO-COM SRL▼ 34 | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | 5,8 mil. RON | |
| 94 | 94.SCUT SAnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | -798 K RON | |
| 95 | 95.TERRA-COSSA TECHNICS SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 275,7 K RON | |
| 96 | 96.BV ULIA SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 370 RON | |
| 97 | 97.VALENTINO & CO SRL▼ 48 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | -65,9 K RON | |
| 98 | 98.PETROLINKS FOREST S.R.L.▼ 72 | Sat Ceamurlia de Sus, Comuna Baia, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | 133,6 K RON | |
| 99 | 99.NIC-IMPEX SRL▲ 53 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | -97 K RON | |
| 100 | 100.DENISCOM SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,2 mil. RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 2,1 mil. RON |