Top 100 firme — Transport și depozitare, Suceava după scădere cifră de afaceri în 2021
334 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -133,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este -315,7 K RON, iar liderul atinge -9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STIDANPET TRANS SRLnou | Sat Roşcani, Oraş Liteni, Suceava | -9 mil. RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 617,3 K RON | |
| 2 | 2.KOL DRAG SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -7,6 mil. RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.COMILGA SRLnou | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | -6,5 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 6,7 mil. RON | |
| 4 | 4.ADM EXPRES GROUP S.R.L.nou | Sat Mihoveni, Comuna Şcheia, Suceava | -6,3 mil. RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 185,7 K RON | |
| 5 | 5.DARIUS CONS TRUCK S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | -4,8 mil. RON▼ 80,9 % | ▼ 80,9 % | -865,3 K RON | |
| 6 | 6.LUCRIMASE S.R.L.nou | Sat Măzănăeşti, Comuna Drăgoieşti, Suceava | -4,8 mil. RON▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | 4,3 K RON | |
| 7 | 7.BENONI SPEED S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | -4,7 mil. RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 372,4 K RON | |
| 8 | 8.STINAV SRLnou | Sat Roşcani, Oraş Liteni, Suceava | -4,7 mil. RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 9 | 9.ILITOI TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | -4,3 mil. RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 955,9 K RON | |
| 10 | 10.MARIO EXPRES SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -3,8 mil. RON▼ 38 % | ▼ 38 % | 42,1 K RON | |
| 11 | 11.WDOSPEED EUROPE S.R.L.nou | Sat Băneşti, Comuna Fântânele, Suceava | -3,3 mil. RON▼ 79,5 % | ▼ 79,5 % | -2,7 mil. RON | |
| 12 | 12.SPACTRANS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -3,1 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 13 | 13.TRANSROM BOSANCI S.R.L.▲ 146 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | -2,8 mil. RON▼ 94,8 % | ▼ 94,8 % | 13,2 K RON | |
| 14 | 14.ALITOUR EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -2,5 mil. RON▼ 91,8 % | ▼ 91,8 % | -118,6 K RON | |
| 15 | 15.LOREDANA SRL▲ 153 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -2,4 mil. RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 145,8 K RON | |
| 16 | 16.XARINIS SRL▲ 146 | Municipiul Suceava, Suceava | -2,3 mil. RON▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | -283,7 K RON | |
| 17 | 17.DEMETRIS SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | -2,2 mil. RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -272,7 K RON | |
| 18 | 18.DELI TRANS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -2,1 mil. RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 855,1 K RON | |
| 19 | 19.TIRELB SRLnou | Sat Capu Codrului, Comuna Păltinoasa, Suceava | -2,1 mil. RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | -867,3 K RON | |
| 20 | 20.AGROMEC BOSANCI SRL▼ 17 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | -2 mil. RON▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 81,3 K RON | |
| 21 | 21.M-SYSTEM SRL▼ 15 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -1,8 mil. RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 864,7 K RON | |
| 22 | 22.SAM-ANDREI SRL▲ 47 | Sat Calafindeşti, Comuna Calafindeşti, Suceava | -1,8 mil. RON▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 1 K RON | |
| 23 | 23.LOGISTIC TRANSPORT IM SRL▲ 123 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | -1,7 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -8,5 K RON | |
| 24 | 24.LUCIANKOS SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -1,6 mil. RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 101,5 K RON | |
| 25 | 25.ANDREIKOSMAN SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -1,6 mil. RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 350 K RON | |
| 26 | 26.COSNICOMARI SRL▲ 542 | Municipiul Suceava, Suceava | -1,5 mil. RON▼ 88,3 % | ▼ 88,3 % | -372,4 K RON | |
| 27 | 27.VAN DIJK TRANSPORT SRL▲ 94 | Municipiul Fălticeni, Suceava | -1,4 mil. RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 383,2 K RON | |
| 28 | 28.DIM CONSTRUCT SRL▲ 78 | Municipiul Suceava, Suceava | -1,4 mil. RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 25,6 K RON | |
| 29 | 29.ELIDORA S.R.L.▲ 46 | Municipiul Suceava, Suceava | -1,1 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 441,7 K RON | |
| 30 | 30.MIRIAVI TRANS S.R.L.▲ 201 | Sat Luncuşoara, Comuna Udeşti, Suceava | -1,1 mil. RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 4,2 K RON | |
| 31 | 31.EVERY NIGHT SRL▲ 341 | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | -1 mil. RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 21,5 K RON | |
| 32 | 32.ALERTRUK SRLnou | Sat Roşcani, Oraş Liteni, Suceava | -989,2 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 636,5 K RON | |
| 33 | 33.AXIAL TRANSPORT SRLnou | Loc. Milişăuţi, Oraş Milişăuţi, Suceava | -969 K RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 289,2 K RON | |
| 34 | 34.TEAM ERK SPEED S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -918,2 K RON▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | 208,5 K RON | |
| 35 | 35.CANTRANS SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -864,5 K RON▼ 78,6 % | ▼ 78,6 % | -193,8 K RON | |
| 36 | 36.F-LINE LOGISTICS S.R.L.▲ 176 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -826,4 K RON▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | -205,8 K RON | |
| 37 | 37.KOSTRUCK SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -804,6 K RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 600,9 K RON | |
| 38 | 38.ALCAROM SRL▼ 26 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -789,5 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 27,2 K RON | |
| 39 | 39.YRYNYS SRL▲ 29 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | -764,7 K RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 117,4 K RON | |
| 40 | 40.AR FURTUN S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -761,5 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 260,6 K RON | |
| 41 | 41.ROYAL DELUXE SPEED S.R.L.▲ 83 | Municipiul Suceava, Suceava | -741,7 K RON▼ 84,7 % | ▼ 84,7 % | -281,5 K RON | |
| 42 | 42.INOVADO TRANS SOLUTION S.R.L.nou | Sat Buneşti, Comuna Buneşti, Suceava | -734,7 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 809,6 K RON | |
| 43 | 43.MARPAS SRLnou | Loc. Milişăuţi, Oraş Milişăuţi, Suceava | -720,5 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 296,1 K RON | |
| 44 | 44.RIDIA COMISIONAR S.R.L.▲ 351 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | -710,3 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 45 | 45.LUMY TOR SRLnou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | -696,9 K RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 150 K RON | |
| 46 | 46.ILIVIT-TRANS S.R.L.nou | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | -675,2 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 98,6 K RON | |
| 47 | 47.TRANS ENERGY SRL▲ 95 | Municipiul Suceava, Suceava | -670,2 K RON▼ 86,9 % | ▼ 86,9 % | 211,8 K RON | |
| 48 | 48.CÎRLAN TOUR SPEDITION S.R.L.▲ 331 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | -665,6 K RON▼ 81,2 % | ▼ 81,2 % | 7,6 K RON | |
| 49 | 49.EUROLUC TRANS SRL▼ 35 | Sat Stroieşti, Comuna Stroieşti, Suceava | -649,9 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 50 | 50.CO TRANS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -628,2 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 184,9 K RON | |
| 51 | 51.CCC MAT TRANS S.R.L.▲ 75 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -624,9 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -168,9 K RON | |
| 52 | 52.ERFOLGT LIT S.R.L.▲ 47 | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | -618,2 K RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 163,5 K RON | |
| 53 | 53.SPEED TRANS SWEEDEN S.R.L.▼ 17 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -609,5 K RON▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | -377,8 K RON | |
| 54 | 54.ALCELA TRANS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -603,9 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 8,1 K RON | |
| 55 | 55.PETTER KLAUS SPEED S.R.L.▲ 329 | Municipiul Suceava, Suceava | -603,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -77,1 K RON | |
| 56 | 56.DANY-MUR SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -578,4 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 288,6 K RON | |
| 57 | 57.STEMISAVU S.R.L.nou | Sat Poieni-Solca, Comuna Poieni-Solca, Suceava | -543,9 K RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | -487,1 K RON | |
| 58 | 58.ST. GEORGE S.R.L.▲ 290 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -537 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -19,9 K RON | |
| 59 | 59.TRANSPORTURI AUTO SUCEAVA SA▼ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | -530,7 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 42,2 K RON | |
| 60 | 60.RUSH EURO CURIER S.R.L.▼ 26 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -529,7 K RON▼ 98,1 % | ▼ 98,1 % | -127,7 K RON | |
| 61 | 61.MATEIRO SRL▲ 52 | Municipiul Suceava, Suceava | -527,5 K RON▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 14,7 K RON | |
| 62 | 62.GHIDO DOI S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -526,9 K RON▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | -2,7 K RON | |
| 63 | 63.HOLZ TRANS BUCOVINA SRL▲ 237 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -518,6 K RON▼ 80,1 % | ▼ 80,1 % | -194,1 K RON | |
| 64 | 64.MARCOTRAN BMD S.R.L.▲ 45 | Sat Zvoriştea, Comuna Zvoriştea, Suceava | -511,9 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | -285,7 K RON | |
| 65 | 65.HOLZ-TRANSPORT SRL▲ 19 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | -501,5 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 174,9 K RON | |
| 66 | 66.CETI TRANS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -490,2 K RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 10,7 K RON | |
| 67 | 67.GLOBAL FOREST SRL▲ 160 | Sat Plutoniţa, Oraş Frasin, Suceava | -486,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -88,1 K RON | |
| 68 | 68.TRANS DMV EUROPA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -481,4 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 52,6 K RON | |
| 69 | 69.TRANSPORT AUTO SEVERIN SA▼ 42 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -469,3 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 342 K RON | |
| 70 | 70.CARCABA S.R.L.▲ 21 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Suceava | -444,5 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 2,9 K RON | |
| 71 | 71.ADMARO SRL▲ 144 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -444,2 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | -10,5 K RON | |
| 72 | 72.SEBY KISS S.R.L.-D.nou | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | -441,6 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -187 K RON | |
| 73 | 73.VRC TIMMY S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -440,5 K RON▼ 91,4 % | ▼ 91,4 % | 7,4 K RON | |
| 74 | 74.HEAVY - PROJECTS - TRANSPORTS SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -435,5 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 101,2 K RON | |
| 75 | 75.EURO LUPU SRL▲ 410 | Sat Călugăreni, Comuna Adâncata, Suceava | -434,3 K RON▼ 74,9 % | ▼ 74,9 % | -48,9 K RON | |
| 76 | 76.SORIA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -430,2 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 77 | 77.CRISTCOSTELA SRL▲ 2 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | -426,7 K RON▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | -8,2 K RON | |
| 78 | 78.SABEDY TRANS SRL▲ 32 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | -415,9 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 120,3 K RON | |
| 79 | 79.TIR BUCOVINA S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -413,2 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 63,6 K RON | |
| 80 | 80.IULIU SOF SRLnou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | -404,3 K RON▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | -98,9 K RON | |
| 81 | 81.REC D.V.D. LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | -397,1 K RON▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 177,3 K RON | |
| 82 | 82.DANNYLEN EXPOTRANS S.R.L.▲ 423 | Sat Slatina, Comuna Slatina, Suceava | -393,2 K RON▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 5,7 K RON | |
| 83 | 83.MARTHCRIS S.R.L.▲ 353 | Municipiul Suceava, Suceava | -386,3 K RON▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | -13,6 K RON | |
| 84 | 84.DUO SUTTRANS SRL▲ 263 | Sat Spătăreşti, Comuna Fântâna Mare, Suceava | -385,5 K RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | -75,5 K RON | |
| 85 | 85.SALCARGO TRANS S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | -384,9 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 21,7 K RON | |
| 86 | 86.EXPRES EURO CRISVALY S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | -384,5 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 25,9 K RON | |
| 87 | 87.EMOS SRL▲ 214 | Municipiul Fălticeni, Suceava | -375,5 K RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 8,3 K RON | |
| 88 | 88.CRIV COM SRL▲ 354 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -374,2 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | -176,5 K RON | |
| 89 | 89.DANELIAS AUTOLOGISTIC S.R.L.▲ 149 | Municipiul Suceava, Suceava | -365,4 K RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | -5,8 K RON | |
| 90 | 90.VICTORIA TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L.▲ 239 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -363 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 32,3 K RON | |
| 91 | 91.EMYFLOR TRANS SRL▲ 227 | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | -362,2 K RON▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | -26,5 K RON | |
| 92 | 92.BRIANCRISDU COM-PROD SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -356,8 K RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 2,9 K RON | |
| 93 | 93.POP TRANS SRLnou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | -350,7 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 88,6 K RON | |
| 94 | 94.YONAS MOTORS S.R.L.nou | Loc. Bucşoaia, Oraş Frasin, Suceava | -350,2 K RON▼ 70,1 % | ▼ 70,1 % | -73 K RON | |
| 95 | 95.ANGI-GAB SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -349,9 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 85,2 K RON | |
| 96 | 96.OLILEX TRANS S.R.L.▲ 569 | Loc. Bădeuţi, Oraş Milişăuţi, Suceava | -341,2 K RON▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | 54,9 K RON | |
| 97 | 97.TRANS DSD SRL▲ 338 | Sat Plăvălari, Comuna Udeşti, Suceava | -338,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -25,4 K RON | |
| 98 | 98.GEO MADERA CONSTRUCT S.R.L.▲ 533 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -326 K RON▼ 75,5 % | ▼ 75,5 % | -21,2 K RON | |
| 99 | 99.SONAMI SPEED S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -323,9 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 14,4 K RON | |
| 100 | 100.SORY & NEL SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -315,7 K RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 2,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Suceava
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.743 firme · 4,5 mld. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
130 firme · 161,9 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
32 firme · 87,6 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 85,6 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
120 firme · 67,2 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
31 firme · 62,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
11 firme · 59,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
93 firme · 34,1 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
10 firme · 32,6 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
30 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
10 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
11 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
45 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 1,5 mil. RON