Top 100 firme — Sănătate, Suceava după scădere cifră de afaceri în 2024
94 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 94 cumulează -13 mil. RON. Pragul de intrare în top este -120 RON, iar liderul atinge -2,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LC BEST MEDICAL S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | -2,5 mil. RON▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | 94,9 K RON | |
| 2 | 2.MEDART EXCELLENCE S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -1,1 mil. RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 479,8 K RON | |
| 3 | 3.TATARU MEDICAL SRL▲ 17 | Municipiul Suceava, Suceava | -1 mil. RON▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 656,8 K RON | |
| 4 | 4.ELYTIS HOPE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | -598,8 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 2,7 K RON | |
| 5 | 5.GLAUCOS MEDICAL SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -462 K RON▼ 88,9 % | ▼ 88,9 % | -55,4 K RON | |
| 6 | 6.DOMINTE DENTAL STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -451,3 K RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | -161,5 K RON | |
| 7 | 7.PALTIMEDLAB S.R.L.▲ 53 | Sat Paltinu, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | -345,6 K RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 30,5 K RON | |
| 8 | 8.IDADENT EXCLUSIV S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -328,7 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 84,6 K RON | |
| 9 | 9.GIRALMED ROM S.R.L.▲ 46 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -300,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -74,5 K RON | |
| 10 | 10.MOLDOMED D.I.A. S.R.L.▲ 24 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -296 K RON▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 85,4 K RON | |
| 11 | 11.HIPOCRAT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -291,3 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -267,3 K RON | |
| 12 | 12.OMNIS DENTAL MED SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -280,7 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 30 K RON | |
| 13 | 13.EYE'S OPTIC MRC S.R.L.▲ 20 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -213,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,1 K RON | |
| 14 | 14.POLICLINICA PROMED S.R.L.▲ 21 | Sat Bilca, Comuna Bilca, Suceava | -192,3 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | -88,9 K RON | |
| 15 | 15.PLATINUM OPTIC SRLnou | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | -183,1 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 752,6 K RON | |
| 16 | 16.DOCTOR PERIANU SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -176,9 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 328,4 K RON | |
| 17 | 17.DDX-IMAGING S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -164,5 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 443,2 K RON | |
| 18 | 18.HOPE SMILE S.R.L.nou | Sat Mihoveni, Comuna Şcheia, Suceava | -162,8 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 2,6 K RON | |
| 19 | 19.CALIMAN STURDZA S.R.L.▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | -154,6 K RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 50 K RON | |
| 20 | 20.3D DINAMIC DENT S.R.L.▲ 36 | Sat Şaru Dornei, Comuna Şaru Dornei, Suceava | -151 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 15,2 K RON | |
| 21 | 21.JACOB'S MUMY DENT S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -146,5 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 82,8 K RON | |
| 22 | 22.IULBO DENT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -145,2 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 26 K RON | |
| 23 | 23.NUTRIZEN CONSULTING S.R.L.nou | Sat Rădăşeni, Comuna Rădăşeni, Suceava | -120,8 K RON▼ 93,9 % | ▼ 93,9 % | 4,4 K RON | |
| 24 | 24.DENTAL GEOMED S.R.L.nou | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | -113,7 K RON▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 22 K RON | |
| 25 | 25.DENTASIST S.R.L.▲ 59 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | -112,2 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 63,5 K RON | |
| 26 | 26.YOUR LIFE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -109,7 K RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 79,5 K RON | |
| 27 | 27.MEDTIC DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -109,2 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 17,4 K RON | |
| 28 | 28.MEDCOV CLINIC S.R.L.nou | Sat Boroaia, Comuna Boroaia, Suceava | -108,9 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 4,7 K RON | |
| 29 | 29.MEDPRIME DENTISTRY S.R.L.nou | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Suceava | -106,9 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | -62,8 K RON | |
| 30 | 30.ADISMILE DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -104 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 514,2 K RON | |
| 31 | 31.MOM'S CARE S.R.L.nou | Sat Boroaia, Comuna Boroaia, Suceava | -103,9 K RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 24,8 K RON | |
| 32 | 32.ENDOMEDPLUS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -101,1 K RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 90,4 K RON | |
| 33 | 33.DENTA STAR SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -100,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -6,3 K RON | |
| 34 | 34.GHELETIUC DIANA-MARIA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -98,5 K RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 4 K RON | |
| 35 | 35.HEL DENT SRL▼ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | -95,7 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 169,3 K RON | |
| 36 | 36.SAN KRUK SRL▲ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | -94,4 K RON▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 14 K RON | |
| 37 | 37.MEDICAL MARK SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -92 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 89,7 K RON | |
| 38 | 38.ALCLINIC SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -91 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 314,8 K RON | |
| 39 | 39.CENTRUL MEDICAL IPOTEŞTI S.R.L.▼ 34 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | -90,8 K RON▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 6,9 K RON | |
| 40 | 40.ARTDENTIST S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -83 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 37,9 K RON | |
| 41 | 41.LĂCRIMIR BIODENT S.R.L.▲ 39 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -65,5 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -77,2 K RON | |
| 42 | 42.TOTOESCU S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -62,7 K RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | -51,3 K RON | |
| 43 | 43.GINECO PLUS SUCEAVA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -62,5 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 579,4 K RON | |
| 44 | 44.ROYAL AD DENTAL AESTHETICS SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -61,4 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 234,8 K RON | |
| 45 | 45.DIOPTIC SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -60,4 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 75,2 K RON | |
| 46 | 46.TULUX DENTAL S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -60 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -29,2 K RON | |
| 47 | 47.CORALDENT SRL▲ 39 | Municipiul Fălticeni, Suceava | -55,2 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 88,8 K RON | |
| 48 | 48.ESDERM CLINIC SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -54,8 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 49 | 49.BETA DENT S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -54,6 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 13,1 K RON | |
| 50 | 50.ZENITH DENTAL STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -51,4 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 12,3 K RON | |
| 51 | 51.VITAL DENT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -51,2 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 96,7 K RON | |
| 52 | 52.DOCTOR FOCA ALEXANDRA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -48,7 K RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | -41,7 K RON | |
| 53 | 53.DOLIMED SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -45,3 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 9,6 K RON | |
| 54 | 54.MPO SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -44,2 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 15,9 K RON | |
| 55 | 55.DENTISTRIM MEDICAL S.R.L.nou | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | -42,2 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 16,5 K RON | |
| 56 | 56.VERONICAEYE BUCOVINA S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -41,6 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 156,8 K RON | |
| 57 | 57.GASTROPSIHOSAN CONSULTING MEDICAL S.R.L.▲ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | -34,6 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 446,6 K RON | |
| 58 | 58.CLUBUL CURIOSILOR S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -32,9 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 64,6 K RON | |
| 59 | 59.TONMEDICA SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -29,5 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 134,6 K RON | |
| 60 | 60.MEDIGAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -28,4 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 315,1 K RON | |
| 61 | 61.ANDRONACHE MED S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -28,1 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 27,2 K RON | |
| 62 | 62.NET DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -27,4 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 620,7 K RON | |
| 63 | 63.DOCTOR PAUL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -25,8 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -32,4 K RON | |
| 64 | 64.BLUE LINE EXTREME KINETO S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -25,5 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 61,3 K RON | |
| 65 | 65.DIET 4 YOU S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -24,7 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 5,5 K RON | |
| 66 | 66.FRUMOASA ESTETICA S.R.L.▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | -24,1 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 17,6 K RON | |
| 67 | 67.11 DENTAS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -23,7 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 30,9 K RON | |
| 68 | 68.ROSE DENTAL EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -23,5 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 8,8 K RON | |
| 69 | 69.CC ORTHO DENTAL S.R.L.nou | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | -23,3 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 39,8 K RON | |
| 70 | 70.DR PÎNZARU S.R.L.▲ 7 | Municipiul Fălticeni, Suceava | -21,6 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | -19,6 K RON | |
| 71 | 71.MARADENT SRL▲ 14 | Municipiul Fălticeni, Suceava | -21,3 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 30,3 K RON | |
| 72 | 72.DR. DELIA ELITE DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -19,4 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -32,2 K RON | |
| 73 | 73.AURADENT STRAJA S.R.L.nou | Sat Voitinel, Comuna Voitinel, Suceava | -17,6 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 94 K RON | |
| 74 | 74.LABORMED SRL▲ 9 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -16,3 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | -9,3 K RON | |
| 75 | 75.LADIES MED TERAPY S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -16,1 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 130,7 K RON | |
| 76 | 76.CENTRU EDUCAŢIONAL HARRY POTTER S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -16 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | -97,3 K RON | |
| 77 | 77.DENTAMAR SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -15,9 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 51,8 K RON | |
| 78 | 78.RODENTISMILE S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -15,2 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 7,5 K RON | |
| 79 | 79.CLINICA MEDSTAR S.R.L.nou | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | -14,3 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -25,1 K RON | |
| 80 | 80.LARILOYALMED S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -13 K RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 128,8 K RON | |
| 81 | 81.AEG DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -13 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 122,7 K RON | |
| 82 | 82.KINETO FAMILY S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -12,4 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 164 RON | |
| 83 | 83.ENDONUTRILIZ S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -10,9 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 196,6 K RON | |
| 84 | 84.SONO-EX TATARANU SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -9,6 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 600,8 K RON | |
| 85 | 85.ART - DENT SRL▼ 34 | Municipiul Suceava, Suceava | -8,6 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 11,9 K RON | |
| 86 | 86.DENTIUM CARE THERAPY S.R.L.▼ 41 | Municipiul Suceava, Suceava | -7,9 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -78,1 K RON | |
| 87 | 87.PROACTIVE THERAPY S.R.L.▼ 9 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -7 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 30,2 K RON | |
| 88 | 88.RAYMED S.R.L.▼ 66 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -5,2 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 2,5 K RON | |
| 89 | 89.DOCTOR BODNARIUC S.R.L.nou | Sat Siminicea, Comuna Siminicea, Suceava | -3,5 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -46,2 K RON | |
| 90 | 90.MENTISE EDU S.R.L.▼ 65 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -2,7 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 4,5 K RON | |
| 91 | 91.GOLD DENT LUX S.R.L.▼ 28 | Municipiul Fălticeni, Suceava | -2,1 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 5,7 K RON | |
| 92 | 92.GYNECOMAR CONSULT S.R.L.▼ 45 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -2,1 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 278,6 K RON | |
| 93 | 93.DENTAL OFFICE SRL▼ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | -1,5 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 3 K RON | |
| 94 | 94.PSYCONSULT DORNA S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -120 RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 402,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Suceava
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
184 firme · 185,1 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 145,9 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
232 firme · 111,1 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 48,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
26 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
23 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
4 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
2 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
7 firme · 971,2 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
13 firme · 970,9 K RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
1 firme · 73,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 42,5 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 35,8 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 11,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 550 RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 0 RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON