Top 100 firme din Suceava după scădere cifră de afaceri în 2010
3.005 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -593,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este -1,9 mil. RON, iar liderul atinge -61 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADICOST DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -61 mil. RON▼ 78,6 % | ▼ 78,6 % | -3,8 mil. RON | |
| 2 | 2.LOIAL IMPEX SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -43,7 mil. RON▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.GENERAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -26,6 mil. RON▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.DAILY GROUP SRL▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | -22,8 mil. RON▼ 51 % | ▼ 51 % | 124,5 K RON | |
| 5 | 5.COMINCO - BUCOVINA SA▼ 2 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | -21,7 mil. RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | -2,6 mil. RON | |
| 6 | 6.CASA PLUS SRL▲ 72 | Municipiul Suceava, Suceava | -17,7 mil. RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 100,2 K RON | |
| 7 | 7.OLINT COM SRL▲ 16 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -15,9 mil. RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 7,8 mil. RON | |
| 8 | 8.LOVERS ROMANIA SAnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -14,3 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 369,6 K RON | |
| 9 | 9.DRUMURI ŞI PODURI SA▲ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | -13,8 mil. RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | -4,1 mil. RON | |
| 10 | 10.A.C.I. - A.G. SRL▲ 60 | Municipiul Suceava, Suceava | -13,3 mil. RON▼ 62,4 % | ▼ 62,4 % | 21,1 K RON | |
| 11 | 11.GAITAN M 93 PRODCOM SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -10,2 mil. RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 55,3 K RON | |
| 12 | 12.FORESTFALT SA▲ 2.336 | Municipiul Fălticeni, Suceava | -10 mil. RON▼ 99,1 % | ▼ 99,1 % | -63,4 K RON | |
| 13 | 13.TEHNO WORLD SRL▲ 592 | Sat Baia, Comuna Baia, Suceava | -9,5 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 4 mil. RON | |
| 14 | 14.DOXAR GRUP SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -9 mil. RON▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | 966,1 K RON | |
| 15 | 15.GIVAS COMIMPEX SRL▲ 45 | Municipiul Suceava, Suceava | -8,9 mil. RON▼ 97 % | ▼ 97 % | -650,3 K RON | |
| 16 | 16.TERMICA SAnou | Municipiul Suceava, Suceava | -7,6 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.MUHA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -6,9 mil. RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 24,2 K RON | |
| 18 | 18.MATLEN COM SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -6,8 mil. RON▼ 98,3 % | ▼ 98,3 % | -33,9 K RON | |
| 19 | 19.BOTUSANU COM SRL▲ 85 | Municipiul Fălticeni, Suceava | -6,4 mil. RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 26,2 K RON | |
| 20 | 20.ART-AMBIENTE SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -6 mil. RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 24,1 K RON | |
| 21 | 21.NORD INTERMED CONSULTING GROUP SRLnou | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | -5,8 mil. RON▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | -101,4 K RON | |
| 22 | 22.STATUS IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | -5,6 mil. RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | -953,2 K RON | |
| 23 | 23.MICRO THERMO-CENTRALE SRL▲ 49 | Municipiul Fălticeni, Suceava | -5,5 mil. RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 1,9 K RON | |
| 24 | 24.FOREST METAL GRUP SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -5,5 mil. RON▼ 88,7 % | ▼ 88,7 % | 36,9 K RON | |
| 25 | 25.BUCOVINA SA▲ 24 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -5 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.BETTY ICE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -5 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 4,9 mil. RON | |
| 27 | 27.GIRELI SRL▲ 54 | Municipiul Suceava, Suceava | -4,9 mil. RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | -295 K RON | |
| 28 | 28.GROUP CONSTRUCT BUCOVINA SRLnou | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | -4,8 mil. RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 13,3 K RON | |
| 29 | 29.PROGSM SRL▲ 22 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -4,8 mil. RON▼ 58 % | ▼ 58 % | -769,7 K RON | |
| 30 | 30.IULIUS MALL SUCEAVA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -4,7 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -8,6 mil. RON | |
| 31 | 31.MICA INDUSTRIE ŞI PRESTĂRI SERVICII SRLnou | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | -4,7 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 66,3 K RON | |
| 32 | 32.BAXCOM SRLnou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | -4,6 mil. RON▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | 540 K RON | |
| 33 | 33.TEST PRIMA S.R.L.▲ 147 | Municipiul Suceava, Suceava | -4,6 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 361,2 K RON | |
| 34 | 34.GRANDE INVEST CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -4,5 mil. RON▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | -222,1 K RON | |
| 35 | 35.GRUP K.M.S. SRL▲ 30 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -4,5 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 235,1 K RON | |
| 36 | 36.PRIMAGRA ROMANIA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | -4,4 mil. RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 561,2 K RON | |
| 37 | 37.ROM-INSTALTERM SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -4,4 mil. RON▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | 15 K RON | |
| 38 | 38.GID BUCOVINA RO SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -4,3 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 132,7 K RON | |
| 39 | 39.MASP DER WALT SRL▲ 263 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Suceava | -4,2 mil. RON▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | -2,1 mil. RON | |
| 40 | 40.TOP CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | -4,1 mil. RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 123,6 K RON | |
| 41 | 41.FETCOM SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | -4,1 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 318,4 K RON | |
| 42 | 42.PROIECT BUCOVINA SAnou | Municipiul Suceava, Suceava | -4,1 mil. RON▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | 24,1 K RON | |
| 43 | 43.MACHINES WOOD & METAL SRL▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | -3,9 mil. RON▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | -113,9 K RON | |
| 44 | 44.BUCOVINA DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -3,9 mil. RON▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | -489,2 K RON | |
| 45 | 45.SAMI PLASTIC SA▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | -3,9 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 3 mil. RON | |
| 46 | 46.MARATON EXIM SRL▲ 69 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -3,9 mil. RON▼ 98,8 % | ▼ 98,8 % | 493,9 K RON | |
| 47 | 47.MIOTIS DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -3,8 mil. RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | -140 K RON | |
| 48 | 48.AUTOSERVICE SRL▼ 18 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -3,8 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 49 | 49.DAREX AUTO SRL▲ 37 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -3,6 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 317,6 K RON | |
| 50 | 50.VILA CONF SRL▲ 27 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | -3,5 mil. RON▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | -17,6 K RON | |
| 51 | 51.CIP-SAVIN COM SRL▼ 19 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -3,4 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -273,4 K RON | |
| 52 | 52.COMZOO SRL▲ 69 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | -3,4 mil. RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | -716 K RON | |
| 53 | 53.VASILACHE SRL▲ 147 | Sat Sasca Mică, Comuna Cornu Luncii, Suceava | -3,4 mil. RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 38,7 K RON | |
| 54 | 54.SENZOR SRL▲ 107 | Municipiul Suceava, Suceava | -3,4 mil. RON▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | -597 K RON | |
| 55 | 55.INSTCOMP SAnou | Municipiul Suceava, Suceava | -3,3 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 112,1 K RON | |
| 56 | 56.PESALVIS SRL▲ 91 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | -3,2 mil. RON▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | 5,6 K RON | |
| 57 | 57.FARMACIA ARSENE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -3,2 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 772,8 K RON | |
| 58 | 58.REGIA AUTONOMĂ LOCALĂ - OCOLUL SILVIC DORNA RA▲ 24 | Sat Dorna Candrenilor, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | -3,1 mil. RON▼ 84,3 % | ▼ 84,3 % | -47,7 K RON | |
| 59 | 59.PANAFOR IMPEX SRL▲ 48 | Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava | -3 mil. RON▼ 72 % | ▼ 72 % | -378,4 K RON | |
| 60 | 60.EURO EST GROUP SRL▲ 1.128 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -3 mil. RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 89,8 K RON | |
| 61 | 61.AGDESY SRL▼ 52 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | -2,9 mil. RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 29,4 K RON | |
| 62 | 62.ACULAR SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -2,8 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 410,3 K RON | |
| 63 | 63.ARINA COM SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -2,8 mil. RON▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | -108,7 K RON | |
| 64 | 64.ANMIR SRL▼ 14 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | -2,8 mil. RON▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | -577,6 K RON | |
| 65 | 65.KERAMID SAnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -2,8 mil. RON▼ 93 % | ▼ 93 % | -86,7 K RON | |
| 66 | 66.VALEA OBCINILOR SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -2,7 mil. RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 131,9 K RON | |
| 67 | 67.AUTO-OIL 2000 SRL▼ 61 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | -2,7 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -108,2 K RON | |
| 68 | 68.V.P.-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -2,7 mil. RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 121,8 K RON | |
| 69 | 69.ACIM-97 CONSTRUCT SRLnou | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | -2,7 mil. RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 5 K RON | |
| 70 | 70.BUHAIANU IMPEX SRL▲ 108 | Municipiul Suceava, Suceava | -2,7 mil. RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 502,5 K RON | |
| 71 | 71.EUROMOBIL SRLnou | Comuna Gălăneşti, Suceava | -2,7 mil. RON▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 117,3 K RON | |
| 72 | 72.CORAUR PRODCOM SRLnou | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | -2,6 mil. RON▼ 93 % | ▼ 93 % | -13,5 K RON | |
| 73 | 73.VLASIMIR TRANS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -2,5 mil. RON▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | 25,4 K RON | |
| 74 | 74.PETROBEL COM SRL▼ 56 | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | -2,5 mil. RON▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | -542,1 K RON | |
| 75 | 75.TOMELY PROD COM SRLnou | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | -2,5 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 79,1 K RON | |
| 76 | 76.REGNAFOR SA▼ 57 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -2,5 mil. RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 5,2 K RON | |
| 77 | 77.ALIMENTARA SA▲ 47 | Municipiul Suceava, Suceava | -2,5 mil. RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 9,3 K RON | |
| 78 | 78.MARISDAL SRL▲ 24 | Sat Gălăneşti, Comuna Gălăneşti, Suceava | -2,4 mil. RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 34,3 K RON | |
| 79 | 79.MOLDO MEX SRL▲ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | -2,4 mil. RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | -1 mil. RON | |
| 80 | 80.PETRIUC SRL▲ 315 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | -2,3 mil. RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | -219,2 K RON | |
| 81 | 81.ALEXIANA GROUP SRL▼ 8 | Comuna Cacica, Suceava | -2,3 mil. RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 82 | 82.TIMPROD SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -2,3 mil. RON▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 11,2 K RON | |
| 83 | 83.SOLVILUC SRLnou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | -2,3 mil. RON▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 34,7 K RON | |
| 84 | 84.CIMPOIES PRODCOM SRLnou | Sat Udeşti, Comuna Udeşti, Suceava | -2,3 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 85 | 85.PROMILCH SRL▲ 614 | Municipiul Suceava, Suceava | -2,2 mil. RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -400,3 K RON | |
| 86 | 86.ECOLACT CO. S.R.L.nou | Loc. Milişăuţi, Oraş Milişăuţi, Suceava | -2,2 mil. RON▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 87 | 87.PROMANTA SRL▼ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | -2,1 mil. RON▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | -63,8 K RON | |
| 88 | 88.CIVICA CONSTRUCT SRL▲ 253 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -2,1 mil. RON▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 425 RON | |
| 89 | 89.BAZA DE APROVIZIONARE SI DESFACERE SA▼ 79 | Municipiul Suceava, Suceava | -2,1 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 80,8 K RON | |
| 90 | 90.IMA LUX SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | -2,1 mil. RON▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | -16 K RON | |
| 91 | 91.TRANSPORT AUTO RADAUTI SAnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -2,1 mil. RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 62,9 K RON | |
| 92 | 92.BIRTOIU COMPANY SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -2,1 mil. RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | -90,9 K RON | |
| 93 | 93.JUST MODELS AGENCY SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | -2 mil. RON▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | -101,4 K RON | |
| 94 | 94.TEST-PROLEMN IMPEX SRL▲ 261 | Sat Cacica, Comuna Cacica, Suceava | -2 mil. RON▼ 78 % | ▼ 78 % | 1,8 mil. RON | |
| 95 | 95.CIVICA GROUP S.R.L▼ 70 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | -2 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 177,9 K RON | |
| 96 | 96.RADIO-TEL SRL▼ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -2 mil. RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | -324,8 K RON | |
| 97 | 97.AGACON SRL▲ 16 | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | -2 mil. RON▼ 32 % | ▼ 32 % | -358,5 K RON | |
| 98 | 98.CASTELLUCI SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | -2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -16,8 K RON | |
| 99 | 99.AUTOBITTI SRL▼ 79 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | -2 mil. RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | -1 mil. RON | |
| 100 | 100.PYT COM SRL▲ 163 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | -1,9 mil. RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 33,9 K RON |