Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Suceava după scădere cifră de afaceri în 2018
138 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -69,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este -112,7 K RON, iar liderul atinge -6,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VOIEVOD SRLnou | Sat Voievodeasa, Comuna Suceviţa, Suceava | -6,6 mil. RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.ROMANEL WOOD INDUSTRY S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -5,6 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | -1,9 mil. RON | |
| 3 | 3.BEST AUTO SRLnou | Sat Demacuşa, Comuna Moldoviţa, Suceava | -5 mil. RON▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | -14,3 K RON | |
| 4 | 4.BIOMASĂ ENERGY LEMN S.R.L.nou | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | -2,7 mil. RON▼ 51 % | ▼ 51 % | 2,8 K RON | |
| 5 | 5.TERACOTA SRL▲ 17 | Sat Comăneşti, Comuna Comăneşti, Suceava | -1,9 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -4,5 K RON | |
| 6 | 6.CALMAR FOREST S.R.L.nou | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | -1,9 mil. RON▼ 83 % | ▼ 83 % | -130,4 K RON | |
| 7 | 7.CENOPLAST SRL▲ 46 | Sat Vatra Moldoviţei, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | -1,8 mil. RON▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | -248,4 K RON | |
| 8 | 8.LUCASILV FOREST S.R.L.nou | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | -1,8 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -49,8 K RON | |
| 9 | 9.FROZEN SRLnou | Sat Ortoaia, Comuna Dorna-Arini, Suceava | -1,7 mil. RON▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 47,2 K RON | |
| 10 | 10.ROBLEDO S.R.L.nou | Sat Păltinoasa, Comuna Păltinoasa, Suceava | -1,6 mil. RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 62,1 K RON | |
| 11 | 11.GRESIE-MOISA SRLnou | Sat Ciumârna, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | -1,3 mil. RON▼ 71,3 % | ▼ 71,3 % | 37,2 K RON | |
| 12 | 12.DAN-GIGI SRLnou | Sat Vatra Moldoviţei, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | -1,3 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 75 K RON | |
| 13 | 13.FAUSTINO SRL▼ 4 | Sat Paltinu, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | -1,1 mil. RON▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 2,2 K RON | |
| 14 | 14.MĂLINI TRANS S.R.Lnou | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | -1,1 mil. RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | -644 K RON | |
| 15 | 15.GREENVAL SRLnou | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | -1,1 mil. RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 209,9 K RON | |
| 16 | 16.CONSUTIL ŞTEF SRLnou | Sat Sasca Nouă, Comuna Cornu Luncii, Suceava | -1,1 mil. RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 51,8 K RON | |
| 17 | 17.FENSTER REB S.R.L.nou | Sat Stulpicani, Comuna Stulpicani, Suceava | -1 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 450,9 K RON | |
| 18 | 18.ANEL SRL▼ 4 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | -1 mil. RON▼ 95,6 % | ▼ 95,6 % | -124,4 K RON | |
| 19 | 19.STEFAN POWER SRLnou | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | -948 K RON▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | -179,5 K RON | |
| 20 | 20.ARGELA UNIVERSAL SRLnou | Sat Argel, Comuna Moldoviţa, Suceava | -860,8 K RON▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | -31,6 K RON | |
| 21 | 21.EURODIVIP SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -774,8 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 358 K RON | |
| 22 | 22.PIN FĂGET SRLnou | Oraş Broşteni, Suceava | -748,3 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 47,5 K RON | |
| 23 | 23.FORESTNIT S.R.L.nou | Sat Poiana Mărului, Comuna Mălini, Suceava | -727,5 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 160,6 K RON | |
| 24 | 24.RELVAM FOREST SRLnou | Sat Vadu Negrilesei, Comuna Stulpicani, Suceava | -707,3 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 40 K RON | |
| 25 | 25.MION SRLnou | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | -697,8 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 27,4 K RON | |
| 26 | 26.DIANA 2002 SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -682,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -16,6 K RON | |
| 27 | 27.CRIAL SRLnou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | -641,1 K RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | -185,2 K RON | |
| 28 | 28.AMICO BLU SRL▲ 18 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | -611,9 K RON▼ 70 % | ▼ 70 % | 68,2 K RON | |
| 29 | 29.DENILSON SRLnou | Sat Dornişoara, Comuna Poiana Stampei, Suceava | -604,2 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | -262,7 K RON | |
| 30 | 30.ROM HRIBIA INTERNATIONAL SRLnou | Sat Doroteia, Oraş Frasin, Suceava | -602,6 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 62,9 K RON | |
| 31 | 31.RADU & MARIUS SRLnou | Sat Baia, Comuna Baia, Suceava | -581,2 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 92,1 K RON | |
| 32 | 32.CONSUTIL SRL▲ 42 | Sat Sasca Nouă, Comuna Cornu Luncii, Suceava | -574,9 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 38,5 K RON | |
| 33 | 33.ROTIL PREST SRLnou | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | -566 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 525 K RON | |
| 34 | 34.VORLAZ SRLnou | Sat Slatina, Comuna Slatina, Suceava | -561,1 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 197,7 K RON | |
| 35 | 35.FORNIG SRLnou | Sat Deia, Comuna Frumosu, Suceava | -560,2 K RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 94,7 K RON | |
| 36 | 36.SOLOMON SRL▼ 3 | Sat Boroaia, Comuna Boroaia, Suceava | -555,7 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 34,2 K RON | |
| 37 | 37.EURO-VASKOMIH SRL▼ 34 | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | -535,4 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 38 | 38.ANICOST C.C.A. S.R.L.nou | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | -522,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -54,8 K RON | |
| 39 | 39.LA BROSCARU SRLnou | Sat Ostra, Comuna Ostra, Suceava | -521,8 K RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 43,9 K RON | |
| 40 | 40.VIOMAR FOREST SRLnou | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | -520,7 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 335,9 K RON | |
| 41 | 41.BUSTEAN LEMN SRLnou | Sat Valea Moldovei, Comuna Valea Moldovei, Suceava | -517,5 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 123,2 K RON | |
| 42 | 42.PEO FOREST SRL▲ 36 | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | -498,4 K RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -29,3 K RON | |
| 43 | 43.REMIZEANCA PROD SRLnou | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | -493,5 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | -238,3 K RON | |
| 44 | 44.MARY-MORO SRLnou | Sat Ostra, Comuna Ostra, Suceava | -486 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | -305 K RON | |
| 45 | 45.BUZINCU FOREST S.R.L.nou | Sat Voitinel, Comuna Voitinel, Suceava | -476,1 K RON▼ 54 % | ▼ 54 % | 13,9 K RON | |
| 46 | 46.ASCARO-PRODCOM SRLnou | Sat Gălăneşti, Comuna Gălăneşti, Suceava | -448 K RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -18,7 K RON | |
| 47 | 47.ZIMCART SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -447,8 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 1,8 K RON | |
| 48 | 48.PATRIRO COM SRL▼ 12 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | -426,7 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 3,6 K RON | |
| 49 | 49.ROMHIS IMPORT EXPORT SRLnou | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | -419,3 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 3,3 K RON | |
| 50 | 50.DRĂGAN WOOD S.R.L.nou | Sat Slatina, Comuna Slatina, Suceava | -409,1 K RON▼ 96,2 % | ▼ 96,2 % | -50,7 K RON | |
| 51 | 51.CHIPAROSUL SRLnou | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | -407 K RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | -103,4 K RON | |
| 52 | 52.TARTAK SRLnou | Sat Soloneţu Nou, Comuna Cacica, Suceava | -404,1 K RON▼ 86,8 % | ▼ 86,8 % | -31,3 K RON | |
| 53 | 53.TERRADIV SRLnou | Sat Stulpicani, Comuna Stulpicani, Suceava | -386,5 K RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 27,4 K RON | |
| 54 | 54.PASROM SRLnou | Sat Sasca Mică, Comuna Cornu Luncii, Suceava | -372 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | -72,5 K RON | |
| 55 | 55.INTERMAR SRL▲ 28 | Sat Gura Haitii, Comuna Şaru Dornei, Suceava | -369,1 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 6,4 K RON | |
| 56 | 56.RODOMYYNU SRL▲ 19 | Sat Bogdăneşti, Comuna Bogdăneşti, Suceava | -365,1 K RON▼ 68,9 % | ▼ 68,9 % | 15,8 K RON | |
| 57 | 57.FOREX SAnou | Municipiul Suceava, Suceava | -362,6 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 3,5 K RON | |
| 58 | 58.RO-CARMEN PROD-COM SRL▲ 5 | Sat Teşna, Comuna Poiana Stampei, Suceava | -354,3 K RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 6,6 K RON | |
| 59 | 59.RAMY FOREST SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | -354,2 K RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 15 K RON | |
| 60 | 60.COM LACRAMIOARA SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | -354,1 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 289,7 K RON | |
| 61 | 61.HAJU PRODIMPEX SRL▼ 1 | Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, Suceava | -342,7 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 119 K RON | |
| 62 | 62.GRI COM SRLnou | Sat Strâmtura, Comuna Vama, Suceava | -341,9 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 9,4 K RON | |
| 63 | 63.DOMIRUNA SRLnou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | -322 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 314,1 K RON | |
| 64 | 64.EURAMIR SRLnou | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | -264 K RON▼ 78,9 % | ▼ 78,9 % | -912 RON | |
| 65 | 65.APETIT SRLnou | Sat Mironu, Comuna Valea Moldovei, Suceava | -260,9 K RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | -51,6 K RON | |
| 66 | 66.FOREST LEADER S.R.L.nou | Sat Mitocu Dragomirnei, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | -260,2 K RON▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 34 K RON | |
| 67 | 67.ABIES TEO SRLnou | Sat Drăgoiasa, Comuna Panaci, Suceava | -255,1 K RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 17,2 K RON | |
| 68 | 68.BRADUTUL-POLEC SRL▼ 14 | Sat Raşca, Comuna Moldoviţa, Suceava | -252,9 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 76,1 K RON | |
| 69 | 69.LIAMOLD SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -242,8 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 257,9 K RON | |
| 70 | 70.LINIS-BUZ SRL▼ 4 | Sat Şaru Dornei, Comuna Şaru Dornei, Suceava | -233,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -28,3 K RON | |
| 71 | 71.WOLFVAL SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | -228,4 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -181,3 K RON | |
| 72 | 72.LUCA MOLID SRLnou | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | -210,7 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 96,3 K RON | |
| 73 | 73.PUNGUTA CU DOI BANI SRLnou | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | -206,8 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -20,7 K RON | |
| 74 | 74.YANI STAR SRLnou | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | -204,3 K RON▼ 33 % | ▼ 33 % | -66 K RON | |
| 75 | 75.NELUTA SRL▼ 65 | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | -199,8 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 195 K RON | |
| 76 | 76.BRADWOOD SRLnou | Sat Boroaia, Comuna Boroaia, Suceava | -199,8 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -157,4 K RON | |
| 77 | 77.ADY COS-MIRUNA SRLnou | Sat Rusca, Comuna Dorna-Arini, Suceava | -197,4 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 64,9 K RON | |
| 78 | 78.SEVECO TRADING SRL▼ 35 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -189,2 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | -268,3 K RON | |
| 79 | 79.EMME ELLE WOOD SRL▲ 7 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | -187,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,3 K RON | |
| 80 | 80.RĂŞINOASA SRLnou | Sat Valea Moldovei, Comuna Valea Moldovei, Suceava | -184,2 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 98,4 K RON | |
| 81 | 81.NASTITITI SRLnou | Sat Ostra, Comuna Ostra, Suceava | -182,7 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 9,5 K RON | |
| 82 | 82.COMWOOD SRL▼ 20 | Sat Soloneţ, Comuna Todireşti, Suceava | -174,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,2 K RON | |
| 83 | 83.NAPAR CRIS S.R.L.nou | Sat Voievodeasa, Comuna Suceviţa, Suceava | -174 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -145,7 K RON | |
| 84 | 84.PETRECOF S.R.L.nou | Sat Stulpicani, Comuna Stulpicani, Suceava | -166,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,4 K RON | |
| 85 | 85.SIFON TRANS COM SRL▼ 54 | Sat Deia, Comuna Frumosu, Suceava | -160,6 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 47,3 K RON | |
| 86 | 86.HANUL GĂINEŞTI S.R.L.nou | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | -156,4 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 62,4 K RON | |
| 87 | 87.NORD IMPERIA S.R.L.▼ 71 | Sat Cotârgaşi, Oraş Broşteni, Suceava | -153,9 K RON▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | -47,3 K RON | |
| 88 | 88.CRACIUN-COMIMPEX SRLnou | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Suceava | -151,3 K RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | -121,6 K RON | |
| 89 | 89.PRESTARI SERVICII SRL▼ 48 | Sat Cârlibaba, Comuna Cârlibaba, Suceava | -144,4 K RON▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | -28,5 K RON | |
| 90 | 90.TELMAVAST COM SRLnou | Loc. Liteni, Oraş Liteni, Suceava | -133,4 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 43 K RON | |
| 91 | 91.ANDRIWOOD S.R.L.nou | Sat Mihoveni, Comuna Şcheia, Suceava | -130,9 K RON▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | 2,9 K RON | |
| 92 | 92.COMEDIA SRLnou | Sat Frumosu, Comuna Frumosu, Suceava | -127,7 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 9,6 K RON | |
| 93 | 93.CETINITA SRLnou | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | -126 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 13,8 K RON | |
| 94 | 94.FOREST SERVICE SRLnou | Sat Găineşti, Comuna Slatina, Suceava | -122,2 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 3,8 K RON | |
| 95 | 95.HALUS SRL▼ 80 | Sat Valea Putnei, Comuna Pojorâta, Suceava | -120,3 K RON▼ 89,9 % | ▼ 89,9 % | -18,2 K RON | |
| 96 | 96.STEFANOAIA PROD SRLnou | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | -120,3 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 54,7 K RON | |
| 97 | 97.DOUGLASIL SRLnou | Sat Capu Câmpului, Comuna Capu Câmpului, Suceava | -118,2 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 33 K RON | |
| 98 | 98.POPVIO TRANS SRLnou | Sat Negrileasa, Comuna Stulpicani, Suceava | -116,2 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -291,1 K RON | |
| 99 | 99.MARABELA-SILV S.R.L.nou | Sat Valea Moldovei, Comuna Valea Moldovei, Suceava | -114 K RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 4,6 K RON | |
| 100 | 100.VLADCOST SRL▼ 31 | Sat Slatina, Comuna Slatina, Suceava | -112,7 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 615,5 K RON |