Top 100 firme — Activități profesionale, Sibiu după scădere cifră de afaceri în 2015
220 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -103,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este -89,1 K RON, iar liderul atinge -66,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EURODAN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -66,5 mil. RON▼ 98,3 % | ▼ 98,3 % | -137,5 K RON | |
| 2 | 2.VEORA MANAGEMENT SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -4,2 mil. RON▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | -106,8 K RON | |
| 3 | 3.SALVATOR INGINERIA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -2,8 mil. RON▼ 99,4 % | ▼ 99,4 % | -19,4 K RON | |
| 4 | 4.CLAUDIUS PETERS ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -1,9 mil. RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 290,9 K RON | |
| 5 | 5.KATED METERING SERVICES SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -1,8 mil. RON▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | -379,4 K RON | |
| 6 | 6.JOLIN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -1,2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 7 | 7.A1 DESIGN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -1,2 mil. RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.SIFEE NEW ENERGY SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | -1,1 mil. RON▼ 95,3 % | ▼ 95,3 % | -548,7 K RON | |
| 9 | 9.CENTRU DE AFACERI SIBIU SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -1,1 mil. RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 10 | 10.FIWA RO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -915,5 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | -437,7 K RON | |
| 11 | 11.OLMA EUROPE IMPORT EXPORT SRLnou | Sat Mârşa, Oraş Avrig, Sibiu | -913,8 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 38,4 K RON | |
| 12 | 12.TOPO LAND EUROPE SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -856,3 K RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | -1 mil. RON | |
| 13 | 13.PROVERA SRL▲ 95 | Sat Aţel, Comuna Aţel, Sibiu | -629 K RON▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | 10 K RON | |
| 14 | 14.CLEVER MAPS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -606,8 K RON▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | -4,5 K RON | |
| 15 | 15.LSD VISION SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -594,1 K RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 198,3 K RON | |
| 16 | 16.AGEST EXPERT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -551,1 K RON▼ 95,1 % | ▼ 95,1 % | -102,5 K RON | |
| 17 | 17.LAND SERVICE &TOPO SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -511,2 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | -397,6 K RON | |
| 18 | 18.GRAF HOSPITALITY S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -492 K RON▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | 66,1 K RON | |
| 19 | 19.MULLER QUALITY CONTROL S.R.L.▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -467,7 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 738,4 K RON | |
| 20 | 20.G.S.I. PRODUSE & SERVICII SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -429,8 K RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 507,3 K RON | |
| 21 | 21.IMMO ANNA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -419,8 K RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | -646,2 K RON | |
| 22 | 22.AMA NOEL CONSULT SRL▲ 5 | Sat Nucet, Comuna Roşia, Sibiu | -417 K RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 18,3 K RON | |
| 23 | 23.SIBIU TRICOT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -392,7 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 472,5 K RON | |
| 24 | 24.CAPITAL PARTNERS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -384,1 K RON▼ 64 % | ▼ 64 % | 22,5 K RON | |
| 25 | 25.GENERAL CONSULT GRUP SRL▼ 21 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | -366,2 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 220,2 K RON | |
| 26 | 26.ZETA EXPERT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -364,1 K RON▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 37,2 K RON | |
| 27 | 27.ACC INFRASTRUCTURE SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -336,3 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 182,3 K RON | |
| 28 | 28.ELECTRICAL STANDARD S.R.L.▼ 23 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | -332,5 K RON▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 82,5 K RON | |
| 29 | 29.PAUSYL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -326,6 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -3,2 mil. RON | |
| 30 | 30.G.S.CONSULTING SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | -303,2 K RON▼ 53 % | ▼ 53 % | 87,3 K RON | |
| 31 | 31.FAST PRO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -302,2 K RON▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 17,8 K RON | |
| 32 | 32.LS & T FINANCIAL GROUP S.R.L.nou | Sat Marpod, Comuna Marpod, Sibiu | -295,9 K RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 95,5 K RON | |
| 33 | 33.FAG SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -295,2 K RON▼ 97,8 % | ▼ 97,8 % | -128,9 K RON | |
| 34 | 34.EBS EUROPEAN BUSINESS SERVICE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -290,7 K RON▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | 5,8 K RON | |
| 35 | 35.CRIS KYK SRLnou | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Sibiu | -285,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 36 | 36.MOBITECH GROUP SRLnou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | -285,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 37 | 37.ASI TOPO SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -263,2 K RON▼ 98,4 % | ▼ 98,4 % | -11,7 K RON | |
| 38 | 38.GRIPADS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -253,1 K RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | -25 K RON | |
| 39 | 39.BIAMO TRANS SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | -248,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 40 | 40.COOPLAN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -247 K RON▼ 88 % | ▼ 88 % | -33,8 K RON | |
| 41 | 41.CBS RESEARCH & CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -239,4 K RON▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | -38,1 K RON | |
| 42 | 42.STAR AGENCY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -237 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 135 K RON | |
| 43 | 43.HERMANNSTADT GROUP SRL▲ 74 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -218,9 K RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 18,4 K RON | |
| 44 | 44.ACORD INVEST SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -218,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,5 K RON | |
| 45 | 45.DEEP DESIGN SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | -213,5 K RON▼ 75,8 % | ▼ 75,8 % | 57,8 K RON | |
| 46 | 46.FRAFON COMPANY SRL▲ 98 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -212,8 K RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | -8,3 K RON | |
| 47 | 47.VET SIB PREST SRLnou | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | -212 K RON▼ 97,2 % | ▼ 97,2 % | -8,2 K RON | |
| 48 | 48.FIMAR MARK SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -211,8 K RON▼ 98,5 % | ▼ 98,5 % | -26,7 K RON | |
| 49 | 49.PHOENIX MARKETING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -197,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -56,7 K RON | |
| 50 | 50.MARKETING AUTO SRL▼ 44 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | -197,3 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 11 K RON | |
| 51 | 51.SSM PROFESIONAL CONSULT SRL▲ 154 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -190,9 K RON▼ 90,1 % | ▼ 90,1 % | 6,4 K RON | |
| 52 | 52.STUDIO IMAGIC SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -185,8 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | -28,6 K RON | |
| 53 | 53.S S M EURO CONSULT SRL▲ 15 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | -183 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 5,9 K RON | |
| 54 | 54.SAUBERMACHER ROMANIA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -180,8 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 813,1 K RON | |
| 55 | 55.RMC-ROTH MEDIA & COMMUNICATION SRLnou | Sat Nocrich, Comuna Nocrich, Sibiu | -171,5 K RON▼ 78 % | ▼ 78 % | 12 K RON | |
| 56 | 56.MANAGU SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -167,2 K RON▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | 720 RON | |
| 57 | 57.SELFCARD MANAGING SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -166 K RON▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | 8,1 K RON | |
| 58 | 58.CEPROCS ENGINEERING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -163 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 490,4 K RON | |
| 59 | 59.BNM ARHITECŢI SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -157,9 K RON▼ 58 % | ▼ 58 % | -12,8 K RON | |
| 60 | 60.TOPO SERV CONSULTING SRL▲ 79 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -157,4 K RON▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 8,7 K RON | |
| 61 | 61.MATEO GROUP SRL▲ 135 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -156,7 K RON▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | 137,3 K RON | |
| 62 | 62.UNIVTEH SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -148,2 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 211,7 K RON | |
| 63 | 63.AUTO CONSULTING SRL▲ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -136 K RON▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | -25,1 K RON | |
| 64 | 64.ELECTRO CIFA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -132,2 K RON▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 8,1 K RON | |
| 65 | 65.AGRICULTURĂ & EXPLOATARE SCHWEIGER-BECK SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | -131,6 K RON▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | -64,1 K RON | |
| 66 | 66.CLASSMAN BITECH SRL▼ 15 | Municipiul Mediaş, Sibiu | -130,4 K RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 1 K RON | |
| 67 | 67.CASA ROMÂNĂ DE COMPENSAŢIE SAnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -130,4 K RON▼ 97 % | ▼ 97 % | -266,4 K RON | |
| 68 | 68.SIBIU ENACON SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -130,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -309 RON | |
| 69 | 69.CON'ART DECO SRLnou | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | -127,4 K RON▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 13,7 K RON | |
| 70 | 70.ROSIB ALL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -125,9 K RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | -19,5 K RON | |
| 71 | 71.BAREX CONSULTING SRL▲ 74 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -125,7 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 144,3 K RON | |
| 72 | 72.MARA EXPERT CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -123,8 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 125,7 K RON | |
| 73 | 73.STAFF CONSULTING & MORE SRL▲ 80 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -123 K RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 22,4 K RON | |
| 74 | 74.NEOVAL SRL▼ 4 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | -122,3 K RON▼ 61,2 % | ▼ 61,2 % | -39,6 K RON | |
| 75 | 75.INTER A.C.T. SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | -121,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 76 | 76.WERNER SEEGER QUALITATSMANAGEMENT-ROMANIA SRL▼ 44 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | -118,7 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 72,6 K RON | |
| 77 | 77.JUNGSTAMM DESIGN S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | -115,5 K RON▼ 98 % | ▼ 98 % | -64,9 K RON | |
| 78 | 78.EURO MANAGEMENT & BUSINESS GROUP SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -115,4 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -726,4 K RON | |
| 79 | 79.T & T AUDIT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -114,3 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 189,3 K RON | |
| 80 | 80.SIC DESIGN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -113,8 K RON▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | -29,6 K RON | |
| 81 | 81.PROART-INSIDE SRL▲ 59 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -111,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 82 | 82.FOR STUDENT SRLnou | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | -111,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -895 RON | |
| 83 | 83.CHERRY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -111 K RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | -90,9 K RON | |
| 84 | 84.NASP BERATUNG SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -110 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -1,2 K RON | |
| 85 | 85.GNOSIS INDUSTRY SRLnou | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | -106,4 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -3,4 K RON | |
| 86 | 86.PRINCO-THALEX SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | -104,5 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -334,4 K RON | |
| 87 | 87.AVE CONSULT SRL▼ 61 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -103,1 K RON▼ 98,1 % | ▼ 98,1 % | -6 K RON | |
| 88 | 88.IGM MANAGEMENT SRL▲ 89 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -99,9 K RON▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | -10,9 K RON | |
| 89 | 89.FLORINAPOLIS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -97,2 K RON▼ 68,7 % | ▼ 68,7 % | 9,3 K RON | |
| 90 | 90.EVENIMENT MEDIA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -96,4 K RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 27,3 K RON | |
| 91 | 91.AVRATIP TASOS SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | -95,2 K RON▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | 4,5 K RON | |
| 92 | 92.AXXA CONSULT SRLnou | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | -94,9 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 14,4 K RON | |
| 93 | 93.ARP CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -94,8 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 123,6 K RON | |
| 94 | 94.MEDING SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | -94,8 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 32,5 K RON | |
| 95 | 95.WIDEVISION SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -93,8 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | 154 K RON | |
| 96 | 96.AS BUSINESS STRATEGY & CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -92,6 K RON▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 15,8 K RON | |
| 97 | 97.SFERA CON SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -91,4 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 71,7 K RON | |
| 98 | 98.SELEŞ ON-LINE PROJECT SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | -90,7 K RON▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 26,2 K RON | |
| 99 | 99.ENERGY SRL▲ 108 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | -90,2 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 9,8 K RON | |
| 100 | 100.MIRAUR SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | -89,1 K RON▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | -25,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Sibiu
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
364 firme · 467,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
236 firme · 143,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
345 firme · 117,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
338 firme · 112,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
55 firme · 103 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
149 firme · 97,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
145 firme · 57,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
76 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
106 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
72 firme · 23 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
89 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
42 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
17 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
17 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
20 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
35 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
5 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
9 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
10 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
10 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
13 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 875,3 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 868,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
3 firme · 529 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 246,5 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 38,1 K RON