Top 100 firme — Activități profesionale, Satu Mare după scădere cifră de afaceri în 2019
124 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -12,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -9,1 K RON, iar liderul atinge -921,2 K RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.URBAN PROIECT SRLnou | Sat Medieş Râturi, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | -921,2 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 334,2 K RON | |
| 2 | 2.DEMOCHER CONS S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | -855,5 K RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 702,8 K RON | |
| 3 | 3.NORD VEST BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -662,3 K RON▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 1,4 K RON | |
| 4 | 4.PRIMA VET SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | -565,5 K RON▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 5,1 K RON | |
| 5 | 5.EUNITAS CONSULTING SRL▲ 27 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -519,9 K RON▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | -27,7 K RON | |
| 6 | 6.CENTRUL DE CONSULTANŢĂ ŞI ASISTENŢĂ SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -465,1 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 956,5 K RON | |
| 7 | 7.ARHABITAT 2015 SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -437,7 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 334 K RON | |
| 8 | 8.PROMSERV SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -415,6 K RON▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 801 RON | |
| 9 | 9.ARCHICRAFT SRL▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -321,2 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -138,8 K RON | |
| 10 | 10.KERSTIN WERNI SRL▼ 5 | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | -285 K RON▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | -366,7 K RON | |
| 11 | 11.ENGGRAPH ENGINEERING SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -281,4 K RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | -62,8 K RON | |
| 12 | 12.GASI STUDIO GROUP SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -275,1 K RON▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 74,4 K RON | |
| 13 | 13.FABO FINANCE S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -266,5 K RON▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 546,7 K RON | |
| 14 | 14.EAST CONSULTING SRL▲ 34 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -215,4 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 121,9 K RON | |
| 15 | 15.ARHING PROIECT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -198,1 K RON▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 58,3 K RON | |
| 16 | 16.CONSURS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -159,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 17 | 17.DANING PROIECT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -158,5 K RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 149,3 K RON | |
| 18 | 18.SUCIUAGROPIR SRLnou | Sat Pir, Comuna Pir, Satu Mare | -157,2 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 78,9 K RON | |
| 19 | 19." INOVAŢIE" CENTRUL DE CONSULTAŢII ÎN AFACERI CU UCRAINA SRL▲ 58 | Sat Răteşti, Comuna Beltiug, Satu Mare | -148,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 20 | 20.OANA CONSTRUCT SRLnou | Sat Cean, Comuna Săuca, Satu Mare | -144,7 K RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 941 RON | |
| 21 | 21.SMART COMPASS SRL▲ 66 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -140,7 K RON▼ 67,5 % | ▼ 67,5 % | -46,7 K RON | |
| 22 | 22.CONCEPT STUDIO SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -140,5 K RON▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | -50,7 K RON | |
| 23 | 23.CIVIL ART PROIECT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -137,5 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 259,3 K RON | |
| 24 | 24.ARHICON OAŞ SRL▲ 59 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | -131,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -105 RON | |
| 25 | 25.CSD EXPERT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -131,5 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 414,6 K RON | |
| 26 | 26.BLUE SEAL VISION SRL▲ 72 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -129,1 K RON▼ 83,5 % | ▼ 83,5 % | 9 K RON | |
| 27 | 27.TIM PROIECT SRLnou | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | -125,6 K RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 40 K RON | |
| 28 | 28.ELECTRONET SM SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -111,2 K RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 48,9 K RON | |
| 29 | 29.PROVEM SRL▼ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -109,4 K RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 61,2 K RON | |
| 30 | 30.ALGOMOV AUTOMATION SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -108 K RON▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 70,9 K RON | |
| 31 | 31.AD PAVI DINAMIC SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -103,9 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 19,5 K RON | |
| 32 | 32.RODNA CONT SRL▼ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -102,6 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 30,9 K RON | |
| 33 | 33.TREND SERVICE SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -101,5 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 1,5 K RON | |
| 34 | 34.LAITOKSET SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -98,8 K RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 181 K RON | |
| 35 | 35.BIM CONSULTING SERVICES SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -98,1 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 99,3 K RON | |
| 36 | 36.C&A ACCES SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -95,8 K RON▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | 10,7 K RON | |
| 37 | 37.EXAMINARI ND SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -92,6 K RON▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | -35,7 K RON | |
| 38 | 38.TOMECH SOLUTIONS TMC S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -89,3 K RON▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 361 RON | |
| 39 | 39.GENERAL CONSULTING SRLnou | Sat Viile Satu Mare, Comuna Viile Satu Mare, Satu Mare | -85,9 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 40,3 K RON | |
| 40 | 40.CONTA CLUB BMB S.R.L.nou | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | -85,9 K RON▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | -28,3 K RON | |
| 41 | 41.ZOLCSAK J ENGINEERING SRLnou | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | -84,8 K RON▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | 18,6 K RON | |
| 42 | 42.VIZOR SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | -81,7 K RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 90,3 K RON | |
| 43 | 43.SIGMA PROIECT SA▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -80,7 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 725 RON | |
| 44 | 44.EUDOMUS SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -80,2 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 162,7 K RON | |
| 45 | 45.AB CONSULTING AND MANAGEMENT OPERATIONS SRL▲ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -77,7 K RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 13,8 K RON | |
| 46 | 46.ERGOCOLOR SRL▼ 20 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -77,6 K RON▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | -41,7 K RON | |
| 47 | 47.PORUMBEL.NET SRL▼ 4 | Sat Ruşeni, Comuna Păuleşti, Satu Mare | -75,7 K RON▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | 19,3 K RON | |
| 48 | 48.NERO INSTAL SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -75,4 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 58,7 K RON | |
| 49 | 49.SIKSEOS CONSULT 2012 S.R.L.▲ 20 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -74,6 K RON▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | 3,9 K RON | |
| 50 | 50.BIROU EFICIENT OROS ŞI ASOCIAŢII SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -72 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 58,5 K RON | |
| 51 | 51.INTER CONS SRL▲ 34 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -71,4 K RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | -32,4 K RON | |
| 52 | 52.MIADEX ACCOUNT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -68,5 K RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 66,2 K RON | |
| 53 | 53.ENGGRAPH CONSULTING SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -67,3 K RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | -23,4 K RON | |
| 54 | 54.TERAURDA SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -62,3 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 2 K RON | |
| 55 | 55.DTP EXPERT BALOG ZSOLT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -61,2 K RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 371 RON | |
| 56 | 56.STEEL WAY SRL▼ 35 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | -60,2 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 122,8 K RON | |
| 57 | 57.BRANDIS BERG SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -59,6 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 8,5 K RON | |
| 58 | 58.RAUL IMPEX SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -58,6 K RON▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | -2,7 K RON | |
| 59 | 59.UGRON DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | -57,1 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 33,6 K RON | |
| 60 | 60.VG TOPOSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -54,7 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 27,9 K RON | |
| 61 | 61.LEITNER DOBI CONSULTING SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -54,5 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 157,1 K RON | |
| 62 | 62.CASEROM REAL ESTATE S.R.L.nou | Loc. Mădăras, Oraş Ardud, Satu Mare | -54,4 K RON▼ 49 % | ▼ 49 % | 12,4 K RON | |
| 63 | 63.KIRCHNER DESIGN RO S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -52,7 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -258,9 K RON | |
| 64 | 64.ART DESIGN STUDIO PRODUCTION SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -52,4 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 6,6 K RON | |
| 65 | 65.SMART MANAGEMENT KREATIV VISUALS S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | -48,9 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 7,4 K RON | |
| 66 | 66.DAN GPSU CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -45,1 K RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 49,2 K RON | |
| 67 | 67.TOPOCAD SUPERIOR S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -43,8 K RON▼ 33 % | ▼ 33 % | -61 K RON | |
| 68 | 68.CASCO SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -36,9 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 65,5 K RON | |
| 69 | 69.RAP EVAL COM SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -36,7 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | -4,5 K RON | |
| 70 | 70.HIDRO TERM SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -36,2 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 232 K RON | |
| 71 | 71.MILLS CONSULT SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -36 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 196,1 K RON | |
| 72 | 72.CUB PIXEL SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -35,6 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 49,6 K RON | |
| 73 | 73.A1ENERGY & STONE CONSULTING SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -35,2 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 169 K RON | |
| 74 | 74.PERFECT HARMONY SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | -34,8 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 4,2 K RON | |
| 75 | 75.KRITI PREST SRL▼ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -33,3 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 92,6 K RON | |
| 76 | 76.BUSINESS TRANSACTION SRL▼ 23 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | -33 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 4,2 K RON | |
| 77 | 77.ECOSERV CONSULT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -32,9 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 99,2 K RON | |
| 78 | 78.RO EXPERT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -29,5 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 8,4 K RON | |
| 79 | 79.DAMK COMPLET SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -27 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 171 K RON | |
| 80 | 80.SMART ARHINOVA STUDIO SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -23,8 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 102 K RON | |
| 81 | 81.SILVERLINE PROJECT SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | -23,1 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 176,6 K RON | |
| 82 | 82.ZET STRUCTO CONSULT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -19,4 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 32,1 K RON | |
| 83 | 83.PLANCAD EXPERT SERVICII SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -19,3 K RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 61,5 K RON | |
| 84 | 84.TOP WOOD SRL▼ 20 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -19,2 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | -23,3 K RON | |
| 85 | 85.DRON VET SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | -18,9 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 114,1 K RON | |
| 86 | 86.MAYACIOBANU SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -18,8 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 26,9 K RON | |
| 87 | 87.SPAKK LINE SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -17 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 23,4 K RON | |
| 88 | 88.TERRA TOPO SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -16,1 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -6,1 K RON | |
| 89 | 89.ATC CREATIV & UNIC SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -15,7 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 3,8 K RON | |
| 90 | 90.AMD GRUP SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -14,4 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 22,8 K RON | |
| 91 | 91.ARHING SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -13,7 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -2 K RON | |
| 92 | 92.RIEBEL VET SRLnou | Oraş Ardud, Satu Mare | -13,2 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 5,2 K RON | |
| 93 | 93.TOPO SYS 2012 SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | -12,4 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 20,3 K RON | |
| 94 | 94.RACOLŢA & ASOCIAŢII SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -11,4 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | -17,3 K RON | |
| 95 | 95.ECOVISION SRL▼ 48 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -11 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 15,3 K RON | |
| 96 | 96.ENVIRO CON SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -10,3 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 75,4 K RON | |
| 97 | 97.ELSAB SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -10,2 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 3,3 K RON | |
| 98 | 98.ONE WAY DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -10,2 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 3,8 K RON | |
| 99 | 99.SYNTAX SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -9,6 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 223,5 K RON | |
| 100 | 100.TRESTEN CONSULTING S.R.L.nou | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | -9,1 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 96,5 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Satu Mare
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
230 firme · 199,7 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
141 firme · 55,6 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
158 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
55 firme · 31,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
79 firme · 22,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
40 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
100 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
38 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
37 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
46 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
42 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
15 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
5 firme · 793 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 524,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
5 firme · 476,6 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 350 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
4 firme · 346,4 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
2 firme · 98,1 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 53,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 0 RON