Top 100 firme — Activități profesionale, Prahova după scădere cifră de afaceri în 2009
438 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -176,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este -240,7 K RON, iar liderul atinge -23,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.JCR CHRISTOF SERVICES S.R.L.nou | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | -23,9 mil. RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 2 | 2.WEATHERFORD ATLAS GIP SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -17 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -5,6 mil. RON | |
| 3 | 3.UPETROM ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -16,6 mil. RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | -4,8 mil. RON | |
| 4 | 4.INCONEX COM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -15,4 mil. RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | -236,8 K RON | |
| 5 | 5.J. CHRISTOF ROMANIA SRLnou | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | -11,3 mil. RON▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | -77,1 K RON | |
| 6 | 6.LITWIN RO SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -7,4 mil. RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | -3,2 mil. RON | |
| 7 | 7.PETROSTAR SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -5,6 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 4,1 mil. RON | |
| 8 | 8.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU UTILAJ PETROLIER - IPCUP PLOIESTInou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -5,2 mil. RON▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | -4,6 mil. RON | |
| 9 | 9.BETA COMMERCIAL BUILDING S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -4,8 mil. RON▼ 54 % | ▼ 54 % | 425,1 K RON | |
| 10 | 10.PROTELCO SAnou | Municipiul Câmpina, Prahova | -4,5 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 11 | 11.PERFORMANCE TECHNOLOGY SERVICES SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -3,7 mil. RON▼ 95,1 % | ▼ 95,1 % | -620,6 K RON | |
| 12 | 12.TURNO SERV SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | -3,6 mil. RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 51,5 K RON | |
| 13 | 13.PREMIUM SAnou | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | -3,5 mil. RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | -459,3 K RON | |
| 14 | 14.TEAM OIL SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -3,2 mil. RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.AVANT GRAPHO SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | -2,5 mil. RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 339,4 K RON | |
| 16 | 16.BAUPROJEKT SRLnou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | -2,4 mil. RON▼ 91,7 % | ▼ 91,7 % | 200,7 K RON | |
| 17 | 17.ARS ADVERTISING SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -2,2 mil. RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 10,4 K RON | |
| 18 | 18.BIROTECH SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -1,9 mil. RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 47,7 K RON | |
| 19 | 19.ELITE INOVA COM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -1,7 mil. RON▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | 116,6 K RON | |
| 20 | 20.EXPERT SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -1,7 mil. RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 21 | 21.PM CLASSY GRUP SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -1,7 mil. RON▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | -112,1 K RON | |
| 22 | 22.AMIT MARKETING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -1,5 mil. RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 795,2 K RON | |
| 23 | 23.SOMANAG SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -1,4 mil. RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 14,6 K RON | |
| 24 | 24.PROVISCO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -1,3 mil. RON▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 58,3 K RON | |
| 25 | 25.PLURI CONSULTANTS ROMANIA SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -995,4 K RON▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | -166,2 K RON | |
| 26 | 26.DANTE XLK ARMADA SRLnou | Sat Nucet, Comuna Chiojdeanca, Prahova | -934 K RON▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | -106,2 K RON | |
| 27 | 27.ROMCONVERT SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -863,3 K RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 191,4 K RON | |
| 28 | 28.LAW CONSULT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -834,3 K RON▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 38 K RON | |
| 29 | 29.RETECO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -786,1 K RON▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | -128 K RON | |
| 30 | 30.GEOPETROL SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -765,1 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 217,8 K RON | |
| 31 | 31.BILBOARD MEDIA ADV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -762 K RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 124,5 K RON | |
| 32 | 32.HEVECO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -749,9 K RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | -15,4 K RON | |
| 33 | 33.TOGES SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -723,3 K RON▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -299 K RON | |
| 34 | 34.REG DAB RECRUITMENT SERVICES SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -714,8 K RON▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | -170,3 K RON | |
| 35 | 35.RUTPROIECT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -647 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 204,5 K RON | |
| 36 | 36.GRIND PROD SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -617,9 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 80,8 K RON | |
| 37 | 37.PLATINUM RO MANAGEMENT SERVICES SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -583,4 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 86 K RON | |
| 38 | 38.JEREMY PROMASTER SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -579,5 K RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 186,9 K RON | |
| 39 | 39.CONDEP PRO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -572,6 K RON▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 17,4 K RON | |
| 40 | 40.SPITZE SRLnou | Sat Coţofeneşti, Comuna Vărbilău, Prahova | -565,8 K RON▼ 63,8 % | ▼ 63,8 % | 89,1 K RON | |
| 41 | 41.LUNDIFORM PROIECT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -535,1 K RON▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | -117,7 K RON | |
| 42 | 42.CRIROS GROUP SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -511,3 K RON▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | -114,6 K RON | |
| 43 | 43.KEY EXPERT CONSULT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -499,2 K RON▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | 42,8 K RON | |
| 44 | 44.DYOMEDICA SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -478,5 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 267,5 K RON | |
| 45 | 45.IDEAS ADVERTISING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -464,5 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 63,8 K RON | |
| 46 | 46.FINANCIAL BROKERAGE & CONSULTING SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | -457,4 K RON▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | -91,7 K RON | |
| 47 | 47.GALAVI CONSULTING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -448,2 K RON▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 80 K RON | |
| 48 | 48.CRESCENTO GRUP S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -444,9 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 3,5 K RON | |
| 49 | 49.ARTING CONSULT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -441,2 K RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 188,3 K RON | |
| 50 | 50.WATHER SMITH & SONS SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | -438,1 K RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 59,4 K RON | |
| 51 | 51.INFOCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -435,4 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -879,3 K RON | |
| 52 | 52.P.E.S. ENGECO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -432,5 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -306,6 K RON | |
| 53 | 53.OUTDOOR MEDIA D & D SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -427,4 K RON▼ 82,6 % | ▼ 82,6 % | -108,4 K RON | |
| 54 | 54.GEOLOG ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -425,2 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 1,5 K RON | |
| 55 | 55.DINAMIC CONSULT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -421,3 K RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 101,2 K RON | |
| 56 | 56.ERAXUM TOTAL SRLnou | Sat Puchenii Mari, Comuna Puchenii Mari, Prahova | -414,2 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -109,4 K RON | |
| 57 | 57.SYSMAN CONSULTING SRLnou | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | -407,1 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 19,9 K RON | |
| 58 | 58.CETAREX SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -399 K RON▼ 73,2 % | ▼ 73,2 % | 116,5 K RON | |
| 59 | 59.ALARM WEST GROUP SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -385,8 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 231,5 K RON | |
| 60 | 60.REPORTER ECONOMIC SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -376,8 K RON▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | -198,1 K RON | |
| 61 | 61.ASCENSIS SRLnou | Comuna Măneciu, Prahova | -376,3 K RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 1,1 K RON | |
| 62 | 62.HEAD PROJECTCONSULT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -368,7 K RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | -18,2 K RON | |
| 63 | 63.DALVIOS GENERAL SOLUTIONS SRLnou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | -365,5 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 28,6 K RON | |
| 64 | 64.MONCRIS PROIECTCONS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -361,4 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 125 K RON | |
| 65 | 65.GEREM MINERVA SRLnou | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | -357,7 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 356,7 K RON | |
| 66 | 66.MODULE QUALITY CONSULTING SRLnou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | -356,1 K RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 34,4 K RON | |
| 67 | 67.NOCTURN COM SRLnou | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | -350,5 K RON▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | -11,4 K RON | |
| 68 | 68.PROJECT KNOWLEDGE SYSTEM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -347,7 K RON▼ 81,4 % | ▼ 81,4 % | -41 K RON | |
| 69 | 69.JUSTARCHITECT-STUDIO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -346,7 K RON▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | -49,3 K RON | |
| 70 | 70.SCRIVAS SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | -346,7 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 106,9 K RON | |
| 71 | 71.MAXGELL PROD SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -343,9 K RON▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 6 K RON | |
| 72 | 72.HAUSPLAN DESIGN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -341,7 K RON▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | -13,6 K RON | |
| 73 | 73.IMMAD GROUP MANAGEMENT SRLnou | Sat Boldeşti, Comuna Boldeşti-Grădiştea, Prahova | -341,2 K RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 33,2 K RON | |
| 74 | 74.BADOS COM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -337 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -33,1 K RON | |
| 75 | 75.BEVIBO SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | -321,8 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 149,4 K RON | |
| 76 | 76.ARCHPLAN ATLAS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -319,9 K RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 183,7 K RON | |
| 77 | 77.ARKIMEDE CONSULTING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -311,9 K RON▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | -98,1 K RON | |
| 78 | 78.CONSPROIECT SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -308,4 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 394,6 K RON | |
| 79 | 79.PARAGON SRLnou | Comuna Cornu, Prahova | -307,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -88,5 K RON | |
| 80 | 80.MOLD CONSULTING SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | -306,4 K RON▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | -9,9 K RON | |
| 81 | 81.PROCONSULT DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -304,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -173,5 K RON | |
| 82 | 82.LAZ ADVERTISING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -300,8 K RON▼ 88,7 % | ▼ 88,7 % | -8,2 K RON | |
| 83 | 83.PUNKT NR 7 ARHITECTURA SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -299 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -20,8 K RON | |
| 84 | 84.DEMPA ENGINEERING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -297,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -20,3 K RON | |
| 85 | 85.CEPIC SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -295,3 K RON▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | -73,5 K RON | |
| 86 | 86.VADEM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -291,6 K RON▼ 85,7 % | ▼ 85,7 % | 4,3 K RON | |
| 87 | 87.HORMIGON SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -291 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 3,4 K RON | |
| 88 | 88.PROMED SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -287 K RON▼ 73 % | ▼ 73 % | 2,1 K RON | |
| 89 | 89.ROC ROMANIAN OIL COMPANY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -280,2 K RON▼ 71,9 % | ▼ 71,9 % | -117 K RON | |
| 90 | 90.GAMA A & D SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | -280,1 K RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | -162,2 K RON | |
| 91 | 91.MICSAL CONSULT SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | -276,8 K RON▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 24,2 K RON | |
| 92 | 92.DELITE SOFT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -268,5 K RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 320,9 K RON | |
| 93 | 93.SPOTART ADVERTISING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -260 K RON▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | -72,7 K RON | |
| 94 | 94.LIVSIM POLICOM SRLnou | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | -258,4 K RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | -29,5 K RON | |
| 95 | 95.ELLIS'92 SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -257,4 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 84,1 K RON | |
| 96 | 96.NUMĂRUL 8 ARHITECTURĂ SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -256 K RON▼ 92 % | ▼ 92 % | -95 K RON | |
| 97 | 97.ADMEN PRODUCTION SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | -253,1 K RON▼ 94,3 % | ▼ 94,3 % | -39,1 K RON | |
| 98 | 98.ACVAL SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -250 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 179,7 K RON | |
| 99 | 99.HIDROGEO TEHNIC PROIECT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -246,2 K RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -93,4 K RON | |
| 100 | 100.KONSOILGAS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | -240,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -62,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Prahova
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
145 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
587 firme · 854,7 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
379 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
173 firme · 139,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
395 firme · 101,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
323 firme · 96,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
186 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
153 firme · 50 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 42,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
87 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
69 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
155 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
5 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
14 firme · 6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
25 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
47 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
13 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
9 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
14 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 833,5 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 826,8 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
3 firme · 743,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
5 firme · 571,1 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 307 K RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 210,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
3 firme · 199,8 K RON