Top 100 firme — Activități profesionale, Neamț după scădere cifră de afaceri în 2018
115 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -14,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -10,1 K RON, iar liderul atinge -1,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAELDO AMC SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | -1,6 mil. RON▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | -37,8 K RON | |
| 2 | 2.AVA STING SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | -1,2 mil. RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 108,7 K RON | |
| 3 | 3.ALIDO PROIECT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -883 K RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 145,9 K RON | |
| 4 | 4.ENGINEERING 2B SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -564,5 K RON▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 228,7 K RON | |
| 5 | 5.VON ROLL BHU UMWELTTECHNIK GMBH BIETIGHEIM-BISSINGEN - SUCURSALA PIATRA NEAMŢ▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -521,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -18,1 K RON | |
| 6 | 6.CINEART SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -502,5 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 463,8 K RON | |
| 7 | 7.RUTIER CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -417,6 K RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 139 K RON | |
| 8 | 8.REM CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -395,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 6,7 K RON | |
| 9 | 9.TERMODESIGN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -378,9 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 38,9 K RON | |
| 10 | 10.BRIANNA TOUR SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -320,3 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -77,6 K RON | |
| 11 | 11.PIF TEAM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -305,2 K RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | -26,2 K RON | |
| 12 | 12.IN2ENERGY HOLDING SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -302,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -138,1 K RON | |
| 13 | 13.ZONE MEDIA DESIGN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -272,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -7,1 K RON | |
| 14 | 14.RED CONS 2000 SRLnou | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -269,6 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 4,9 K RON | |
| 15 | 15.CARE HOME MANAGEMENT SRL▲ 98 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -214,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 8,3 K RON | |
| 16 | 16.NORD-EST CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -209,4 K RON▼ 79,8 % | ▼ 79,8 % | -121,3 K RON | |
| 17 | 17.LE BLANC BONBONS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -196,1 K RON▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 15,6 K RON | |
| 18 | 18.F & K PROD SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -194,1 K RON▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | -794 RON | |
| 19 | 19.VIVA GRIN SRL▲ 88 | Sat Grinţieş, Comuna Grinţieş, Neamţ | -182,6 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 1,1 K RON | |
| 20 | 20.TOTAL H.P.M. SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -180,3 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 66,1 K RON | |
| 21 | 21.HAZARD SRL▲ 93 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -177,4 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | -124,7 K RON | |
| 22 | 22.GEOTOP SISTEM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -175,6 K RON▼ 83 % | ▼ 83 % | -55,7 K RON | |
| 23 | 23.ADEMAXON S.R.L.▲ 40 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -163,9 K RON▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | -34,8 K RON | |
| 24 | 24.UNMATCHED SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -152,3 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 136,8 K RON | |
| 25 | 25.PROIECT 3D CADGRAF SRLnou | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | -137,5 K RON▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 5,3 K RON | |
| 26 | 26.CRYBON SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -132 K RON▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 52 K RON | |
| 27 | 27.ALCRO TRADE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -131,9 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 351,8 K RON | |
| 28 | 28.TERESINA SRL▲ 67 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -116,3 K RON▼ 84,6 % | ▼ 84,6 % | 15,8 K RON | |
| 29 | 29.EXPERT PLUS CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -115,5 K RON▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | -13,2 K RON | |
| 30 | 30.ARHNOVA PROIECT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -112,2 K RON▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | 9,6 K RON | |
| 31 | 31.IDEEA, ACŢIUNEA & SUCCESUL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -110,5 K RON▼ 61,2 % | ▼ 61,2 % | 34,6 K RON | |
| 32 | 32.FABRICA DE DESIGN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -108,7 K RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | -2,6 K RON | |
| 33 | 33.DKR PROIECT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -104,9 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 322,3 K RON | |
| 34 | 34.ALEX PRIMEX SRL▲ 50 | Municipiul Roman, Neamţ | -104,3 K RON▼ 89,7 % | ▼ 89,7 % | -2,9 K RON | |
| 35 | 35.GIROVET SRLnou | Sat Girov, Comuna Girov, Neamţ | -102,6 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 11,3 K RON | |
| 36 | 36.DAVI DESIGN SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | -101,4 K RON▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 110,5 K RON | |
| 37 | 37.TOPGEOCAD SRLnou | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -92,8 K RON▼ 46 % | ▼ 46 % | 37,1 K RON | |
| 38 | 38.H & H DESIGN GRUP SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -88,1 K RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | 5,5 K RON | |
| 39 | 39.TRACKING WORKS SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -88 K RON▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 30,1 K RON | |
| 40 | 40.DKR FIRE & ENERGY SRL▲ 53 | Municipiul Roman, Neamţ | -86,8 K RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 50,2 K RON | |
| 41 | 41.EURO GEOVET SRL▲ 37 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | -84,8 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | -76,6 K RON | |
| 42 | 42.EVAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -84,7 K RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 83,6 K RON | |
| 43 | 43.EDEN CONSULTING AND ENGINEERING SRLnou | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -84,6 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 461 RON | |
| 44 | 44.TOPO CTSM SRL▲ 55 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -81,8 K RON▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 19,9 K RON | |
| 45 | 45.KAMAT INSPECTION SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -81 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 129,5 K RON | |
| 46 | 46.FLORA CONSULT SRL▲ 45 | Sat Cuejdiu, Comuna Gîrcina, Neamţ | -79,7 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 403 K RON | |
| 47 | 47.FINDESIGN SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -77,5 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 101,6 K RON | |
| 48 | 48.ODAL EXPERT SRLnou | Sat Cotu Vameş, Comuna Horia, Neamţ | -75,1 K RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 39,8 K RON | |
| 49 | 49.ROMSPEED SRLnou | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | -74,1 K RON▼ 38 % | ▼ 38 % | -58,6 K RON | |
| 50 | 50.ACTIV CONT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -72,2 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 142,2 K RON | |
| 51 | 51.IMPECABIL CONSULT SRLnou | Sat Gura Văii, Comuna Girov, Neamţ | -69 K RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 32,9 K RON | |
| 52 | 52.PEMORA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -68,6 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 65 K RON | |
| 53 | 53.MAELVI COMIMPEX SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -68 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 5,4 K RON | |
| 54 | 54.VIVID VISION S.R.L.nou | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | -67,8 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 10,7 K RON | |
| 55 | 55.GELUPET INSPECT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -67,4 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 88,7 K RON | |
| 56 | 56.BARDEȘVET SRLnou | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | -65,3 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 16,7 K RON | |
| 57 | 57.DARA INTERSERV SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -64,9 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 252,3 K RON | |
| 58 | 58.MMV AGROTOUR SRLnou | Sat Scăricica, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -64 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 2,9 K RON | |
| 59 | 59.ASGARD CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -63,4 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 68,5 K RON | |
| 60 | 60.CIUCHINĂ SANVET SRL▲ 15 | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | -61,3 K RON▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | -36 K RON | |
| 61 | 61.DIL DA CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -59,1 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -1,5 K RON | |
| 62 | 62.EURIAL CONT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -58 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 97,2 K RON | |
| 63 | 63.TOPOMAP NEAMŢ S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | -52,7 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 27,6 K RON | |
| 64 | 64.ALIENVALLEY S.R.L.nou | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | -50 K RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 67,5 K RON | |
| 65 | 65.LOGOPRINT ADVERTISING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -49,7 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 24,8 K RON | |
| 66 | 66.ARTIS PROJECT & CONSULT SRLnou | Sat Cotu Vameş, Comuna Horia, Neamţ | -48,4 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 33,2 K RON | |
| 67 | 67.YOUPLAN DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -47,5 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 119,7 K RON | |
| 68 | 68.PALMIS SRLnou | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | -46,4 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 1,8 K RON | |
| 69 | 69.BRUVAS DESIGN SRLnou | Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -45,3 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 80,1 K RON | |
| 70 | 70.HARD ENGINEERING SRL▼ 8 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -41,2 K RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 12,1 K RON | |
| 71 | 71.MADIVIRO CONSULTING SRL▼ 56 | Municipiul Roman, Neamţ | -39,9 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 80,1 K RON | |
| 72 | 72.CLINIKVET SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -37,7 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | -35,5 K RON | |
| 73 | 73.CONSULT CONSTRUCT CRV SRLnou | Sat Gîrcina, Comuna Gîrcina, Neamţ | -37,4 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 306,9 K RON | |
| 74 | 74.BIACONT EXPERT SRLnou | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | -32,8 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 23,1 K RON | |
| 75 | 75.TRIFCOM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -32 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 12,4 K RON | |
| 76 | 76.ILMA TOPO SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | -31,9 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 7 K RON | |
| 77 | 77.AXA VET SRL▲ 4 | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | -30,4 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 39,7 K RON | |
| 78 | 78.TOP WORK SRL▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -30,2 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 23,1 K RON | |
| 79 | 79.EMARD CONSULTING SRLnou | Sat Almaş, Comuna Gîrcina, Neamţ | -29,9 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 31,8 K RON | |
| 80 | 80.AGENTIA EXCELA SRL▲ 39 | Municipiul Roman, Neamţ | -29,8 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 60 K RON | |
| 81 | 81.LIUVANA COM SRLnou | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | -29,4 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 27,8 K RON | |
| 82 | 82.T C H PROIECT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -29 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 104,1 K RON | |
| 83 | 83.MEGA CONT EXPERT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -28 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 14,1 K RON | |
| 84 | 84.UNIVERSAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -27,7 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 47,1 K RON | |
| 85 | 85.TOPOFAB PROJECT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -27,7 K RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 20,5 K RON | |
| 86 | 86.AQUADRENFIL SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -25,4 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 63,3 K RON | |
| 87 | 87.BENMART SRL▼ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -25 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 176,2 K RON | |
| 88 | 88.QUILL PEN PAPER SRL▼ 15 | Sat Vaduri, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -24,8 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 34,6 K RON | |
| 89 | 89.LAZ VET SRL▲ 27 | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | -23,7 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 55,3 K RON | |
| 90 | 90.BEST EASTERN HAND SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -23,7 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 200,3 K RON | |
| 91 | 91.STYLUS SERVER SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -23,2 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 13,7 K RON | |
| 92 | 92.AVH CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -17 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 107,6 K RON | |
| 93 | 93.LIQUID SYSTEMS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -15,5 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -53,2 K RON | |
| 94 | 94.LUCACRIS CONSULTING S.R.L.nou | Sat Cotu Vameş, Comuna Horia, Neamţ | -15,2 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 61,5 K RON | |
| 95 | 95.DANWAY CONSULTING SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -14 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 79,9 K RON | |
| 96 | 96.ERGO CONSULT SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -12 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 45 K RON | |
| 97 | 97.ANTEU SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -11,8 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 407 RON | |
| 98 | 98.C & G EXPERT CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -11,3 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 32,9 K RON | |
| 99 | 99.TOR INSTAL SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -11,3 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 68,5 K RON | |
| 100 | 100.CADALEX TOTAL ADVERTISING S.R.L.nou | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | -10,1 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 73,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Neamț
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
240 firme · 158 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
141 firme · 51,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
181 firme · 45,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
66 firme · 41,4 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
127 firme · 30 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
62 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
52 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
56 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
68 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
7 firme · 11 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
49 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
29 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
18 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 952,2 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 943,8 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 614,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 601 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 293,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 99,5 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 0 RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 0 RON