Top 100 firme din Neamț după scădere cifră de afaceri în 2019
1.878 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -419,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este -1,2 mil. RON, iar liderul atinge -83,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PETROCART SA▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -83,7 mil. RON▼ 82,2 % | ▼ 82,2 % | -8,7 mil. RON | |
| 2 | 2.SERVICIILE COMERCIALE ROMANE SAnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -22,9 mil. RON▼ 82 % | ▼ 82 % | 176 K RON | |
| 3 | 3.RIFIL SA= | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | -16,6 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 4 | 4.FORESTAR SAnou | Sat Stejaru, Comuna Pângăraţi, Neamţ | -14 mil. RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -4,1 mil. RON | |
| 5 | 5.ORION SA▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -13,5 mil. RON▼ 96,2 % | ▼ 96,2 % | -361,7 K RON | |
| 6 | 6.VALDAN SRL▲ 75 | Municipiul Roman, Neamţ | -12,3 mil. RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 102,1 K RON | |
| 7 | 7.YARNEA SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | -11,2 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 5,6 mil. RON | |
| 8 | 8.FAGUL PRODIMPEX SRLnou | Comuna Hangu, Neamţ | -9,6 mil. RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 68,2 K RON | |
| 9 | 9.BT OPERATIONAL LEASING S.A.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -7,3 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 6,8 mil. RON | |
| 10 | 10.MARSAT SAnou | Municipiul Roman, Neamţ | -6,7 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 6,8 mil. RON | |
| 11 | 11.ASTRICO NORD EST SRL▲ 36 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | -6,4 mil. RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 9,7 K RON | |
| 12 | 12.BIOPREST SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -6,2 mil. RON▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | -55,4 K RON | |
| 13 | 13.ENERGY TRANS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -5,9 mil. RON▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 201,6 K RON | |
| 14 | 14.HOUSE ART SRLnou | Sat Săcăluşeşti, Comuna Agapia, Neamţ | -5,5 mil. RON▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 23,3 K RON | |
| 15 | 15.MUNICIPAL LOCATO SERV SAnou | Municipiul Roman, Neamţ | -5,3 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -165,7 K RON | |
| 16 | 16.EURODEMOLITION SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Trifeşti, Comuna Trifeşti, Neamţ | -5,2 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 210,9 K RON | |
| 17 | 17.ROMANEL HARDWOOD SRLnou | Oraş Roznov, Neamţ | -4,9 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | -2,6 mil. RON | |
| 18 | 18.IMB SECURITY SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -4,3 mil. RON▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 229,8 K RON | |
| 19 | 19.ELEROM SA▲ 262 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | -4,2 mil. RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 216,1 K RON | |
| 20 | 20.MCP CO. TRANS SRLnou | Oraş Roznov, Neamţ | -4 mil. RON▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 3 K RON | |
| 21 | 21.PROSOFT INDUSTRY SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | -4 mil. RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 5,5 K RON | |
| 22 | 22.CORFA ANDRA SRL▲ 264 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -3,9 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 23 | 23.IMOB SRL▼ 15 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | -3,8 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 543,3 K RON | |
| 24 | 24.I&C DISTRIBUTION SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -3,6 mil. RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 96,5 K RON | |
| 25 | 25.CRIMBO SAV GAS S.R.L.nou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | -3,6 mil. RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | -1 mil. RON | |
| 26 | 26.ELECTROBD 84 PRODUZIONE SRLnou | Sat Sagna, Comuna Sagna, Neamţ | -3,5 mil. RON▼ 83,1 % | ▼ 83,1 % | -94,5 K RON | |
| 27 | 27.CAEMI GROUP SRLnou | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | -3,4 mil. RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -39,3 K RON | |
| 28 | 28.MOCANU COMIND SRL▲ 204 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -3,3 mil. RON▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | -1,3 mil. RON | |
| 29 | 29.ANASTDERMA EXPORT SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -3,3 mil. RON▼ 60,1 % | ▼ 60,1 % | 13 K RON | |
| 30 | 30.COSMINEL COM SRLnou | Sat Poiana, Comuna Pângăraţi, Neamţ | -3,2 mil. RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 79,7 K RON | |
| 31 | 31.ALD & G FOREST SRL▲ 118 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | -3,1 mil. RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | -983,3 K RON | |
| 32 | 32.PAN & FOREST SRL▲ 14 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | -3,1 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 5,9 K RON | |
| 33 | 33.BRADUL FOREST SRL▲ 66 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | -3,1 mil. RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | -362,7 K RON | |
| 34 | 34.VASMI IMPEX SRLnou | Comuna Cîndeşti, Neamţ | -3 mil. RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 46,7 K RON | |
| 35 | 35.MECANICA CEAHLAU SA▼ 29 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -2,9 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 6,5 mil. RON | |
| 36 | 36.CUORE NERO SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | -2,8 mil. RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 25,5 K RON | |
| 37 | 37.PRICOFOREST SRLnou | Sat Pîţîligeni, Comuna Pipirig, Neamţ | -2,8 mil. RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 38 | 38.COPE SA▲ 57 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -2,7 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 572,7 K RON | |
| 39 | 39.AGROMEC ROMAN SAnou | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | -2,7 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 5 mil. RON | |
| 40 | 40.NIAGARA PROD SRL▲ 242 | Municipiul Roman, Neamţ | -2,6 mil. RON▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | -60,4 K RON | |
| 41 | 41.FARMACIA MINA SRL▼ 27 | Municipiul Roman, Neamţ | -2,6 mil. RON▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | -291,8 K RON | |
| 42 | 42.VALIFOREST SRLnou | Sat Pipirig, Comuna Pipirig, Neamţ | -2,6 mil. RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 67,5 K RON | |
| 43 | 43.TOP EUROTRADE SRL▲ 150 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | -2,5 mil. RON▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 84,2 K RON | |
| 44 | 44.AMIPROD WOOD SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | -2,4 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 4,7 mil. RON | |
| 45 | 45.EUROTIMEX SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -2,3 mil. RON▼ 91 % | ▼ 91 % | 920 RON | |
| 46 | 46.SPERANŢA RESORT S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | -2,3 mil. RON▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 6,5 K RON | |
| 47 | 47.TRICOMAND SRLnou | Sat Bălţăteşti, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | -2,2 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 470 K RON | |
| 48 | 48.MOLDOCOR SAnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -2,2 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 49 | 49.BERARDI PROD SRLnou | Sat Dumbrava-Deal, Comuna Săvineşti, Neamţ | -2,2 mil. RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 496,7 K RON | |
| 50 | 50.M X FA INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -2,2 mil. RON▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | -194,4 K RON | |
| 51 | 51.BICO ENTREPRISE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -2,1 mil. RON▼ 76,8 % | ▼ 76,8 % | -108,6 K RON | |
| 52 | 52.SYSTEM DISTRIBUTION TABAC SRLnou | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | -2,1 mil. RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 26,7 K RON | |
| 53 | 53.MVP PRO SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -2,1 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -356,1 K RON | |
| 54 | 54.UNIC PHARMACEUTICAL SRLnou | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | -2,1 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | -1,5 mil. RON | |
| 55 | 55.LUMIRI SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -2 mil. RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 1,7 K RON | |
| 56 | 56.ENADANI FRUCT SRL▼ 32 | Sat Galu, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | -1,9 mil. RON▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | -700,9 K RON | |
| 57 | 57.EUSEB SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | -1,9 mil. RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 52,2 K RON | |
| 58 | 58.ALGACO SRL▲ 1.259 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,9 mil. RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 50,3 K RON | |
| 59 | 59.GENERALCONSTRUCT S.R.L.▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,9 mil. RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | -1,1 mil. RON | |
| 60 | 60.FOREST HOME SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,9 mil. RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 134,4 K RON | |
| 61 | 61.ŢOŢY & NEL FOREST SRLnou | Sat Soci, Comuna Borca, Neamţ | -1,9 mil. RON▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | -564 K RON | |
| 62 | 62.MIRAI DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,9 mil. RON▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 156,8 K RON | |
| 63 | 63.AGRICOLA BEESARSEN SRL▲ 45 | Sat Dochia, Comuna Dochia, Neamţ | -1,9 mil. RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 64 | 64.BB STEELTUB CORP SRL▼ 25 | Sat Dochia, Comuna Dochia, Neamţ | -1,8 mil. RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 200,3 K RON | |
| 65 | 65.DRUPO NEAMT SA▲ 110 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,8 mil. RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 157,4 K RON | |
| 66 | 66.PRO INVEST SRL▼ 56 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,8 mil. RON▼ 98,3 % | ▼ 98,3 % | -221,3 K RON | |
| 67 | 67.SERVOMEC SA▲ 141 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,8 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -16,9 K RON | |
| 68 | 68.RMC CONINSTAL SRL▲ 1.040 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,7 mil. RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 1,3 K RON | |
| 69 | 69.BOGMAR SRL▲ 238 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | -1,7 mil. RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | -276,8 K RON | |
| 70 | 70.SLOT GRUP S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,7 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | -564,1 K RON | |
| 71 | 71.STAR MET S.R.L.▲ 9 | Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | -1,7 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 151,4 K RON | |
| 72 | 72.FISCAL SERVICE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,7 mil. RON▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 24,1 K RON | |
| 73 | 73.VASYMUNT NEAMŢ SRLnou | Sat Dolheşti, Comuna Pipirig, Neamţ | -1,6 mil. RON▼ 68 % | ▼ 68 % | 138,8 K RON | |
| 74 | 74.MARALEX COM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,6 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 75 | 75.DEN FOREST SRL▲ 762 | Sat Ivanes, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | -1,6 mil. RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 296,8 K RON | |
| 76 | 76.T C COMPILIMPEX SRL▼ 49 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,6 mil. RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | -1,2 mil. RON | |
| 77 | 77.ASR COSMOBIL SRLnou | Sat Vaduri, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -1,6 mil. RON▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | 6,8 K RON | |
| 78 | 78.ELESIL TRANS SRLnou | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | -1,6 mil. RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 169,1 K RON | |
| 79 | 79.MED PLANT COMIMPEX SRL▲ 231 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | -1,5 mil. RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | -203,4 K RON | |
| 80 | 80.TEHNO VEST SRL▲ 56 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | -1,5 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 81 | 81.ELENA MARTHA IMPEX SRL▼ 68 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -116,6 K RON | |
| 82 | 82.ART-CONSTRUCT BYGG & RENOVERING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,5 mil. RON▼ 61 % | ▼ 61 % | 88,4 K RON | |
| 83 | 83.AUTO DIN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,5 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 30,7 K RON | |
| 84 | 84.M & G CONSULTING SRL▼ 27 | Oraş Roznov, Neamţ | -1,5 mil. RON▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | 20 K RON | |
| 85 | 85.SASHA DISTRIBUTION SRL▼ 21 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,4 mil. RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 17,4 K RON | |
| 86 | 86.SABOFIL SRL▲ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,4 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -110,8 K RON | |
| 87 | 87.MATINAL PROD COM SRLnou | Sat Hanul Ancuţei, Comuna Tupilaţi, Neamţ | -1,4 mil. RON▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | 520,2 K RON | |
| 88 | 88.AUTOTRANS GEDA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,4 mil. RON▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 161,4 K RON | |
| 89 | 89.NEDYMON COM SRLnou | Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | -1,4 mil. RON▼ 21 % | ▼ 21 % | -207,4 K RON | |
| 90 | 90.JORA SERVICE SRL▲ 14 | Municipiul Roman, Neamţ | -1,4 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 248,7 K RON | |
| 91 | 91.CROM POLIVALENT SERV SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -1,3 mil. RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 256,2 K RON | |
| 92 | 92.INTERNATIONAL BAX LOGISTIC SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | -1,3 mil. RON▼ 73 % | ▼ 73 % | 280 K RON | |
| 93 | 93.DINAMIC AMBIENTAL S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,3 mil. RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 6,2 K RON | |
| 94 | 94.MEDASIMPEX SRLnou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | -1,3 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 95 | 95.CAREMIL SRL▲ 69 | Municipiul Roman, Neamţ | -1,3 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 82,2 K RON | |
| 96 | 96.SARATOGA IMPEX SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | -1,3 mil. RON▼ 82,9 % | ▼ 82,9 % | -651,8 K RON | |
| 97 | 97.LUCALFA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,2 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 47,9 K RON | |
| 98 | 98.ROVESE ROMANIA SRL▼ 97 | Municipiul Roman, Neamţ | -1,2 mil. RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | -685,5 K RON | |
| 99 | 99.NUTU BETON SRL▲ 270 | Sat Tupilaţi, Comuna Tupilaţi, Neamţ | -1,2 mil. RON▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | 20,8 K RON | |
| 100 | 100.SIMI CONSTRUCT SRL▲ 647 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -1,2 mil. RON▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | -395,5 K RON |