Top 100 firme — IT și comunicații, Mureș după scădere cifră de afaceri în 2010
82 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 82 cumulează -16,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este -453 RON, iar liderul atinge -1,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MINOS SRLnou | Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | -1,9 mil. RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 22 K RON | |
| 2 | 2.CARO COMP SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -1,3 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 274,5 K RON | |
| 3 | 3.CAD SOFT SRL▲ 4 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | -1 mil. RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | -310,4 K RON | |
| 4 | 4.SYSGENIC GROUP SRL▲ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -922 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | -1 mil. RON | |
| 5 | 5.TRANSILVANIA COMMUNICATION SYSTEMS SRL▼ 1 | Municipiul Sighişoara, Mureş | -865,5 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | -226,4 K RON | |
| 6 | 6.LAMBDA COMMUNICATIONS SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -780 K RON▼ 68,9 % | ▼ 68,9 % | 2,5 K RON | |
| 7 | 7.DOCU SOFT SRL▼ 6 | Sat Săbed, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | -656,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -8,9 K RON | |
| 8 | 8.DIGITANIA SRL▲ 3 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | -647,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -45,2 K RON | |
| 9 | 9.FWCOM SRLnou | Sat Vînatori, Comuna Vînatori, Mureş | -567,1 K RON▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | -17,4 K RON | |
| 10 | 10.TRANSILVANIA DIGITAL NETWORK SA▲ 6 | Municipiul Sighişoara, Mureş | -478 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 9 K RON | |
| 11 | 11.REDATRONIC NET COMPUTERS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -411,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,9 K RON | |
| 12 | 12.KEP SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | -367,1 K RON▼ 86,9 % | ▼ 86,9 % | 2,1 K RON | |
| 13 | 13.EDITURA MUREŞEANĂ SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -367,1 K RON▼ 95,6 % | ▼ 95,6 % | -268,9 K RON | |
| 14 | 14.DALTILA COMPANY SRL▲ 41 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -333,2 K RON▼ 84,8 % | ▼ 84,8 % | -149,6 K RON | |
| 15 | 15.GABRIEL CNC SRL▲ 65 | Municipiul Reghin, Mureş | -296,8 K RON▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | -562 RON | |
| 16 | 16.KREATIVE CONSULTING SRL▲ 57 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -240,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -61,6 K RON | |
| 17 | 17.ITC PRO SRL▼ 14 | Loc. Vidrasău, Oraş Ungheni, Mureş | -212,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -5,4 K RON | |
| 18 | 18.SOFT INVEST SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | -211,4 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 167,5 K RON | |
| 19 | 19.NESCAR SRL▲ 17 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | -183,9 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 55,1 K RON | |
| 20 | 20.EDITURA MENTOR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -178,3 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 5,3 K RON | |
| 21 | 21.DRG SOFT SRL▲ 37 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -177,3 K RON▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | 3,4 K RON | |
| 22 | 22.T LOGIC R SRL▲ 52 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -173,2 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | -94 K RON | |
| 23 | 23.ELASTOFFICE ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -171,1 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 2,8 K RON | |
| 24 | 24.PROPAGANDA FILM SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | -169,8 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -91,4 K RON | |
| 25 | 25.MEDIA BRIDGE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -164 K RON▼ 87,4 % | ▼ 87,4 % | -27,5 K RON | |
| 26 | 26.CUVÂNTUL LIBER SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -151,3 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 94,4 K RON | |
| 27 | 27.TELEVOX SA▲ 40 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -150,4 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 90,6 K RON | |
| 28 | 28.THINGSMAZE SOLUTIONS SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -144,4 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 31,4 K RON | |
| 29 | 29.AI DESIGN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -136,5 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 48,2 K RON | |
| 30 | 30.ANCODRASERV SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | -134 K RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 1,2 K RON | |
| 31 | 31.MADIFLOREX COM SRLnou | Comuna Livezeni, Mureş | -128,5 K RON▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | -50 K RON | |
| 32 | 32.PISAK COMPUTER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -124,2 K RON▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | -36,8 K RON | |
| 33 | 33.EDITURA ELEKTRA SRLnou | Sat Suseni, Comuna Suseni, Mureş | -124 K RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | -11,7 K RON | |
| 34 | 34.NVM SOFTWARE SYSTEMS SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -120,2 K RON▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | -28,3 K RON | |
| 35 | 35.MEDIAFAMILY SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -115,1 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | -11,2 K RON | |
| 36 | 36.TMF SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -111,4 K RON▼ 90,2 % | ▼ 90,2 % | -121,8 K RON | |
| 37 | 37.NECODA SRL▲ 41 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | -102,7 K RON▼ 98,6 % | ▼ 98,6 % | -8 K RON | |
| 38 | 38.INTELLIGENT BUILDING SOLUTIONS SRL▼ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -101,7 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 2,9 K RON | |
| 39 | 39.IT SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | -94,9 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 50,9 K RON | |
| 40 | 40.REAL SOLUTIONS SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -90,3 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 42,5 K RON | |
| 41 | 41.DUCRIS SERVICE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -83,9 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 47 K RON | |
| 42 | 42.NSS ENGINEERING SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | -81,3 K RON▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | -30,7 K RON | |
| 43 | 43.BAZAR MEDIA MURES SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -79,3 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 1,5 K RON | |
| 44 | 44.EUROMATSIL SRL▲ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -77,1 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | -36 K RON | |
| 45 | 45.FRESH SRL▲ 20 | Municipiul Târnăveni, Mureş | -75,1 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 450 RON | |
| 46 | 46.BLUE ISLAND PRODUCTIONS SRL▼ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -74,6 K RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 48,3 K RON | |
| 47 | 47.EDITURA SHERPA SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -70,2 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -46,3 K RON | |
| 48 | 48.TELEFAN COMMUNICATION SRL▼ 36 | Municipiul Sighişoara, Mureş | -69,7 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -86,3 K RON | |
| 49 | 49.ACTIVE LABS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | -68,9 K RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 726 RON | |
| 50 | 50.VKS SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -68,6 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 41,8 K RON | |
| 51 | 51.MACROMEDIA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -67,5 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | -95,1 K RON | |
| 52 | 52.GLOBUS SOFTWARE DEVELOPMENT COMPANY SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -67,3 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -40 K RON | |
| 53 | 53.CARREL SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -65,5 K RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 25,2 K RON | |
| 54 | 54.ROMGHID SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -63,2 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 4,6 K RON | |
| 55 | 55.ELECTRONIC ACCESORII SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -62,8 K RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 38,4 K RON | |
| 56 | 56.BLUE SKY UNLIMITED SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -57,9 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -117,2 K RON | |
| 57 | 57.NETSOFT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -55,2 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 85,5 K RON | |
| 58 | 58.CASA DE EDITURA MURES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -42,8 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 26,3 K RON | |
| 59 | 59.MARCRIS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -42,4 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | -23,2 K RON | |
| 60 | 60.CRAWFORD SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | -38,6 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -148 RON | |
| 61 | 61.SOFTCONCEPT SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -34,1 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -20,5 K RON | |
| 62 | 62.CAMELWEB CREATIONS SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -32,6 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 204,2 K RON | |
| 63 | 63.ISTORM SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -31,5 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 44,9 K RON | |
| 64 | 64.FREEFORM COMPUTERS SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -26 K RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 15,5 K RON | |
| 65 | 65.FARMAMEDIA MB SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -23,9 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 6,7 K RON | |
| 66 | 66.UNUSOFT SRL▼ 7 | Municipiul Reghin, Mureş | -23,3 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 2,6 K RON | |
| 67 | 67.SCENTIS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -22,5 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 4,3 K RON | |
| 68 | 68.TOP TECH SRLnou | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | -21,5 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 37,6 K RON | |
| 69 | 69.COMSAT SRLnou | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | -20,6 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 77,6 K RON | |
| 70 | 70.CG CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -19,3 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 8,6 K RON | |
| 71 | 71.HOSTX WEB SERVICES S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | -17,8 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 9,2 K RON | |
| 72 | 72.NICSOFT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -17,6 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 1,6 K RON | |
| 73 | 73.ZOOM SRL▼ 47 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -16,5 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 46,6 K RON | |
| 74 | 74.SURYAM SRL▼ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -14,9 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 10,1 K RON | |
| 75 | 75.DINO CONSULTING SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | -14,6 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 51,6 K RON | |
| 76 | 76.RADIOTEL MURES SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | -8 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 55,8 K RON | |
| 77 | 77.SOFTLAND SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -6,5 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 16,3 K RON | |
| 78 | 78.JUVENTUS MEDIA SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -5,9 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -23,7 K RON | |
| 79 | 79.ELY WINE PROD COM S.R.L.nou | Municipiul Târnăveni, Mureş | -5,4 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 9,6 K RON | |
| 80 | 80.WOKA DAT SOFT SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | -3,9 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -18,3 K RON | |
| 81 | 81.MULTI SERVICE ELECTRO SRL▼ 12 | Municipiul Sighişoara, Mureş | -853 RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -62,7 K RON | |
| 82 | 82.MEDIA STUDIO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -453 RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 40,8 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Mureș
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
372 firme · 299,4 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
21 firme · 138,4 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
176 firme · 132,7 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
16 firme · 55 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
10 firme · 46 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
61 firme · 41,5 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
28 firme · 36,5 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
56 firme · 34 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
24 firme · 32,5 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
42 firme · 28,3 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
5 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
15 firme · 22,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
18 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
31 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
59 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
8 firme · 7 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
5 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
4 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
6 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
16 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
9 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
4 firme · 927,1 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
5 firme · 848 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
7 firme · 769,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
3 firme · 386,6 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 184,6 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
6 firme · 0 RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 0 RON