Top 100 firme — Activități profesionale, Mureș după scădere cifră de afaceri în 2017
213 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -53,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este -54 K RON, iar liderul atinge -13,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MULTINVEST SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -13,2 mil. RON▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 752,4 K RON | |
| 2 | 2.E.ON ROMÂNIA S.A.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -10,3 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 517,5 mil. RON | |
| 3 | 3.INDUSTRIAL TRADING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -8,7 mil. RON▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | -2 mil. RON | |
| 4 | 4.LOROM SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -1,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 53,9 K RON | |
| 5 | 5.TMF II S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -1,4 mil. RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.ECOROM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -1,3 mil. RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 340,9 K RON | |
| 7 | 7.TEHNIC EDIL PROJECT SRL▲ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -1,1 mil. RON▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | -213,2 K RON | |
| 8 | 8.MILLENIUM MANAGEMENT SRL▲ 72 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -755,9 K RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | -250,2 K RON | |
| 9 | 9.BIOENZYME SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | -514,1 K RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -85,2 K RON | |
| 10 | 10.ECODESIGN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -492,4 K RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | -406,2 K RON | |
| 11 | 11.VICTORIA SERV SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | -471,7 K RON▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 10,1 K RON | |
| 12 | 12.TOPOPONT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -460,6 K RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 18,6 K RON | |
| 13 | 13.KAM & KOST OIL SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | -430,8 K RON▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 6,7 K RON | |
| 14 | 14.TRIAL ACT SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | -417,4 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 650,8 K RON | |
| 15 | 15.MULTINVEST PROIECTARE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -401,1 K RON▼ 96 % | ▼ 96 % | -32,6 K RON | |
| 16 | 16.BUNGALOW.NET MARKETING SERVICES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -398 K RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | -149,3 K RON | |
| 17 | 17.DECONSIM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -363,8 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 427,3 K RON | |
| 18 | 18.TMF SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -311,4 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 588,2 K RON | |
| 19 | 19.TALENT STORE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -294,3 K RON▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | -4 mil. RON | |
| 20 | 20.VODAS DESIGN SRL▲ 33 | Municipiul Târnăveni, Mureş | -269,7 K RON▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | -25,1 K RON | |
| 21 | 21.KONSULTIKA FINANCIAL ADVISORS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -267,6 K RON▼ 92,7 % | ▼ 92,7 % | 5,4 K RON | |
| 22 | 22.EXKONS KARO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -263 K RON▼ 92,2 % | ▼ 92,2 % | -22,5 K RON | |
| 23 | 23.HOSPITAL CONSULTING SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -261,8 K RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 7,5 K RON | |
| 24 | 24.ANASTASIU EXPERT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -256,7 K RON▼ 98,6 % | ▼ 98,6 % | -43,8 K RON | |
| 25 | 25.INFO STATISTICS SRL▲ 72 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -248,4 K RON▼ 82 % | ▼ 82 % | -786,6 K RON | |
| 26 | 26.GAAD SRL▲ 73 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -246,1 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 92,4 K RON | |
| 27 | 27.MONDOPLAST IMPEX SRL▲ 65 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -245,8 K RON▼ 97,4 % | ▼ 97,4 % | -32,5 K RON | |
| 28 | 28.TERRA MED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -220,3 K RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 29,5 K RON | |
| 29 | 29.OŞORHEI SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -218 K RON▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | -3,4 K RON | |
| 30 | 30.3D NOVA CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -209,8 K RON▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | -15,6 K RON | |
| 31 | 31.VACONS CONSTRUCTION S.R.L.nou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | -204,3 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 16,3 K RON | |
| 32 | 32.TRADEHOUSE NETWORK CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -202,9 K RON▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | 3,2 K RON | |
| 33 | 33.CONS OLL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -201,9 K RON▼ 92,2 % | ▼ 92,2 % | -5,1 K RON | |
| 34 | 34.GISCAD CONSULTING SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | -189,3 K RON▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 10,1 K RON | |
| 35 | 35.ECO LOGIC CONSULTING SRL▼ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -188,2 K RON▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | -118,6 K RON | |
| 36 | 36.PROMID SRL▲ 121 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | -185,2 K RON▼ 96 % | ▼ 96 % | -8 K RON | |
| 37 | 37.LIGHT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -183,5 K RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 70,6 K RON | |
| 38 | 38.MEDICAL PUBLICITY SRL▲ 49 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -181,2 K RON▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | -19,4 K RON | |
| 39 | 39.ECOFLUID SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -181,1 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 154,4 K RON | |
| 40 | 40.CIS REAL TOPOGRAFIE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -180,7 K RON▼ 85,6 % | ▼ 85,6 % | -28 K RON | |
| 41 | 41.ALL MEDIA PARTENER SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | -179 K RON▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | -20,1 K RON | |
| 42 | 42.PR DAVIDSON SRL▲ 76 | Municipiul Reghin, Mureş | -177 K RON▼ 62 % | ▼ 62 % | -109,5 K RON | |
| 43 | 43.ARTCUBE CONCEPT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | -176,2 K RON▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 65,8 K RON | |
| 44 | 44.HURAL SERVICE SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | -175,5 K RON▼ 99 % | ▼ 99 % | -64,2 K RON | |
| 45 | 45.ITFORMED SRL▲ 87 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -170,1 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 99,1 K RON | |
| 46 | 46.EXPRO CONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -166 K RON▼ 77,4 % | ▼ 77,4 % | 32,2 K RON | |
| 47 | 47.PROEXCON IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -155,3 K RON▼ 62,4 % | ▼ 62,4 % | -143,6 K RON | |
| 48 | 48.EVOLO CPV S.R.L.▼ 40 | Municipiul Sighişoara, Mureş | -154,8 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 41 RON | |
| 49 | 49.PANTHERA MED SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -153 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 20,4 K RON | |
| 50 | 50.STRUCTURALIA MODELING SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | -146,5 K RON▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | 1,4 K RON | |
| 51 | 51.UNGPRO SRL▲ 173 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -146,3 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 287 K RON | |
| 52 | 52.GASCOP SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -141 K RON▼ 44 % | ▼ 44 % | -202,4 K RON | |
| 53 | 53.LWD PROIECT SRL▲ 80 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | -132,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -36,4 K RON | |
| 54 | 54.SCANTEST SRL▲ 62 | Sat Bogata, Comuna Bogata, Mureş | -130,2 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 121,8 K RON | |
| 55 | 55.EUMERCURIO S.A.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -128,8 K RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 56 | 56.AT STUDIO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -116 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 146,3 K RON | |
| 57 | 57.ERPOS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -115,5 K RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -11,5 K RON | |
| 58 | 58.KATECH PROJECT SRLnou | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | -114,2 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 177,4 K RON | |
| 59 | 59.TOPO GRAF SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -104 K RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 10,6 K RON | |
| 60 | 60.ECOTECHNOPROD D&D SRLnou | Sat Ideciu de Jos, Comuna Ideciu de Jos, Mureş | -102,7 K RON▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 32,7 K RON | |
| 61 | 61.MARKETING POLITIC SI SONDAJE SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -102,5 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | -225,7 K RON | |
| 62 | 62.EXPERTILOR TEHNICI MURES SRL▲ 100 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -101,9 K RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 4,1 K RON | |
| 63 | 63.QUEST DENTAL SPLENDOR S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -101,4 K RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 8,5 K RON | |
| 64 | 64.ELMOTECH SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -101,3 K RON▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | -72,2 K RON | |
| 65 | 65.SSM & RSVTI SRL▲ 148 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -101 K RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 12,4 K RON | |
| 66 | 66.BC GAZ INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -98,3 K RON▼ 34 % | ▼ 34 % | 15,3 K RON | |
| 67 | 67.CONSPROIECT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -97,9 K RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | -11,8 K RON | |
| 68 | 68.APISI MANAGEMENT SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | -97,5 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 22,5 K RON | |
| 69 | 69.DELTA H&P SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -97,1 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 43,4 K RON | |
| 70 | 70.IULIUS MEDIA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -97 K RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | -58,9 K RON | |
| 71 | 71.ARA ARCHITECTS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -95,7 K RON▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 3 K RON | |
| 72 | 72.RAO AUDIT OFFICE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -95,4 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 142,8 K RON | |
| 73 | 73.DANTEI ALLSERV SRLnou | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | -94,8 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 61,6 K RON | |
| 74 | 74.NEPROSERV SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | -93,7 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | -16,1 K RON | |
| 75 | 75.TEODOL SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | -90,9 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 169,9 K RON | |
| 76 | 76.AT DESIGN SRL▲ 93 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | -88,4 K RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 110,9 K RON | |
| 77 | 77.REGIONAL BUSINESS SOLUTIONS SRL▼ 63 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -87,2 K RON▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | -6,1 K RON | |
| 78 | 78.ROUTE E60 SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -86,8 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 42,7 K RON | |
| 79 | 79.CHEMPROD SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -84,7 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 103,7 K RON | |
| 80 | 80.RHOA PROJECT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -83,6 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 119,4 K RON | |
| 81 | 81.MIVIGA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -83,1 K RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 17,4 K RON | |
| 82 | 82.VIACONS BUSINESS CONSULTING SRL▲ 73 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -82,3 K RON▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | -21,4 K RON | |
| 83 | 83.CIOBA CONSULT SRLnou | Sat Orşova, Comuna Gurghiu, Mureş | -74,6 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 97,5 K RON | |
| 84 | 84.EUROCODE SRL▲ 38 | Municipiul Reghin, Mureş | -74,5 K RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 4,1 K RON | |
| 85 | 85.ADI PROIECT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -72,9 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -223,5 K RON | |
| 86 | 86.SELF AUDIT FINANCIAL CONSULT SRL▲ 141 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | -70,8 K RON▼ 41 % | ▼ 41 % | 98,9 K RON | |
| 87 | 87.CHIC ARHITECTURAL DESIGN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -70,5 K RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 10,7 K RON | |
| 88 | 88.AHS ENGINEERING SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | -70,3 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 491,6 K RON | |
| 89 | 89.MEDIA MARKETING SRL▼ 83 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -70 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 90 | 90.VERCONSULT SRL▲ 74 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -67,9 K RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 76,7 K RON | |
| 91 | 91.PONTLAB SRL▲ 72 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -67,4 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | -25,1 K RON | |
| 92 | 92.MORTENSEN INDUSTRIES SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | -67,2 K RON▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 6,1 K RON | |
| 93 | 93.ARGON SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -67 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | -309,7 K RON | |
| 94 | 94.C.T.R. SERVICE SRL▲ 98 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -65,7 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 182,3 K RON | |
| 95 | 95.MAXPLAN SRL▲ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -60,9 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 71,2 K RON | |
| 96 | 96.CFD ANIMAL VET SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | -60,3 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 17 K RON | |
| 97 | 97.ANDREAS CONSULTING SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | -57,9 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 20,8 K RON | |
| 98 | 98.TIBREAD SRL▲ 68 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | -56,6 K RON▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | -8,6 K RON | |
| 99 | 99.DENI VET SRL▲ 123 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | -54,4 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -15,1 K RON | |
| 100 | 100.CONTAB-LEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -54 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 52,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Mureș
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
113 firme · 220,6 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
440 firme · 202 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
238 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
321 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
230 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
139 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
76 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
94 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 16 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
26 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
84 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
36 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
118 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
22 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
41 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
14 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
8 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 563,2 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 428,9 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 345 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 308,1 K RON