Top 100 firme din Ilfov după scădere cifră de afaceri în 2024
11.363 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -10,8 mld. RON. Pragul de intrare în top este -22,7 mil. RON, iar liderul atinge -914,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PHARMAFARM S.R.L.▲ 1 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | -914,6 mil. RON▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | 889,1 K RON | |
| 2 | 2.AGRICOVER DISTRIBUTION S.A.▲ 1 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | -914,6 mil. RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 3,3 mil. RON | |
| 3 | 3.BMC TRUCK & BUS SAnou | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | -813,2 mil. RON▼ 83,5 % | ▼ 83,5 % | 42,7 mil. RON | |
| 4 | 4.IPSO SRLnou | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | -636,3 mil. RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 16,1 mil. RON | |
| 5 | 5.UNICOM HOLDING SA▼ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | -574,9 mil. RON▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 6 | 6.SCHMITZ CARGOBULL ROMANIA SRLnou | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | -411,6 mil. RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | 580,8 K RON | |
| 7 | 7.MARKETING PETROLI SRLnou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | -403 mil. RON▼ 99,4 % | ▼ 99,4 % | -33,2 K RON | |
| 8 | 8.EURO PETROLIERE LOGISTIC S.R.L.▲ 180 | Oraş Bragadiru, Ilfov | -342,5 mil. RON▼ 88,7 % | ▼ 88,7 % | 5,6 mil. RON | |
| 9 | 9.OSCAR DOWNSTREAM SRLnou | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | -275,1 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 255,2 mil. RON | |
| 10 | 10.RIN TRANS ACTIV SRLnou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | -272 mil. RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | -2,3 mil. RON | |
| 11 | 11.CLAAS REGIONAL CENTER SOUTH EAST EUROPE SRLnou | Comuna Afumaţi, Ilfov | -266,8 mil. RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | -4,5 mil. RON | |
| 12 | 12.DESPEC INTERNATIONAL S.A.▲ 9 | Oraş Voluntari, Ilfov | -225,1 mil. RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 8,2 mil. RON | |
| 13 | 13.CTE SOLUTION - UTILAJE SPECIALIZATE SRLnou | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | -198,1 mil. RON▼ 70,7 % | ▼ 70,7 % | -6,6 mil. RON | |
| 14 | 14.ADAM STONE SAnou | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | -187,1 mil. RON▼ 84,3 % | ▼ 84,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 15 | 15.DSV CONTRACT LOGISTICS S.R.L.▲ 17 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | -178 mil. RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 6,8 mil. RON | |
| 16 | 16.AGROCONCEPT IMPEX SRL▲ 24 | Sat Şindriliţa, Comuna Găneasa, Ilfov | -153,5 mil. RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -5,1 mil. RON | |
| 17 | 17.FRIGOUTILAJ PRODUCTION S.R.L.nou | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | -151,8 mil. RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -4,1 mil. RON | |
| 18 | 18.TERRA ROMANIA UTILAJE DE CONSTRUCTII SRLnou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | -149 mil. RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 13,4 mil. RON | |
| 19 | 19.CDA RO STEEL S.R.L.▲ 79 | Oraş Bragadiru, Ilfov | -137,3 mil. RON▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | -22,9 mil. RON | |
| 20 | 20.AMBRA INT COMMERCIAL S.R.L.nou | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | -132,6 mil. RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 255,2 K RON | |
| 21 | 21.CORTEVA AGRISCIENCE ROMANIA S.R.L.▼ 4 | Sat Şindriliţa, Comuna Găneasa, Ilfov | -115,2 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 25,7 mil. RON | |
| 22 | 22.CTE TRAILERS SRLnou | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | -108,1 mil. RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 23 | 23.RENEW CITY S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | -107,4 mil. RON▼ 99 % | ▼ 99 % | 622,7 K RON | |
| 24 | 24.MAGUS PROTECT TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | -96,9 mil. RON▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 323,3 K RON | |
| 25 | 25.E-RES REAL ESTATE & ENERGY SRLnou | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | -90 mil. RON▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 9,1 mil. RON | |
| 26 | 26.TOYOTA ROMANIA SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | -89,1 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 127,1 mil. RON | |
| 27 | 27.ANADOLU AUTOMOBIL ROM SRLnou | Sat Ciolpani, Comuna Ciolpani, Ilfov | -86,4 mil. RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 5,2 mil. RON | |
| 28 | 28.EUROBANANAS SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -83,8 mil. RON▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | -2,1 mil. RON | |
| 29 | 29.BERGERAT MONNOYEUR SRLnou | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | -83,4 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 78,7 mil. RON | |
| 30 | 30.OPUS LAND DEVELOPMENT SAnou | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | -79,9 mil. RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 19 mil. RON | |
| 31 | 31.IBB INFRA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | -74,6 mil. RON▼ 91 % | ▼ 91 % | 393,5 K RON | |
| 32 | 32.ADMI CONSTRUCT SRL▲ 325 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | -68,2 mil. RON▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | 3,6 mil. RON | |
| 33 | 33.AGRISTO CHEMICALS SRL▲ 110 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | -63,7 mil. RON▼ 79,9 % | ▼ 79,9 % | -3,2 mil. RON | |
| 34 | 34.TAKENAKA EUROPE GMBH GERMANIA SUCURSALA ROMANIA▼ 21 | Oraş Otopeni, Ilfov | -63,3 mil. RON▼ 94,5 % | ▼ 94,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 35 | 35.ISOPAN EST SRL▼ 11 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -62,8 mil. RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 8,9 mil. RON | |
| 36 | 36.GOODMILLS ROMÂNIA SRL▲ 30 | Oraş Pantelimon, Ilfov | -57,7 mil. RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 27,6 mil. RON | |
| 37 | 37.BAU STARK SRLnou | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | -54,6 mil. RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 562,7 K RON | |
| 38 | 38.ROREX PIPE S.R.L.nou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | -53,3 mil. RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | -8,6 mil. RON | |
| 39 | 39.LEMATEC TRADE INTER. IMPEX SRL▲ 5 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | -51,8 mil. RON▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | 6,5 mil. RON | |
| 40 | 40.NAIAD WATER SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | -48,9 mil. RON▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 854,6 K RON | |
| 41 | 41.UNICOM TRANZIT SA▲ 458 | Oraş Voluntari, Ilfov | -48,5 mil. RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 3,2 mil. RON | |
| 42 | 42.PREMIUM COMMODITIES S.R.L.nou | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | -47,8 mil. RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | -2,8 mil. RON | |
| 43 | 43.WONDER FOODS SRLnou | Sat Şindriliţa, Comuna Găneasa, Ilfov | -47,4 mil. RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 44 | 44.PINK POST SOLUTIONS SRL▲ 51 | Oraş Voluntari, Ilfov | -46,5 mil. RON▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | -92,3 K RON | |
| 45 | 45.BM SKILLS MANAGEMENT S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | -46,3 mil. RON▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | 368,4 K RON | |
| 46 | 46.MONICA HDR FRUCT S.R.L.▲ 576 | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | -43,3 mil. RON▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | -542,2 K RON | |
| 47 | 47.EVO ABB CONSTRUCT SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -43,2 mil. RON▼ 91,9 % | ▼ 91,9 % | 462,8 K RON | |
| 48 | 48.SMART INTEGRATION SRLnou | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | -42,4 mil. RON▼ 87,1 % | ▼ 87,1 % | 547 K RON | |
| 49 | 49.DNATA CATERING SRLnou | Oraş Otopeni, Ilfov | -41,8 mil. RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | -4,8 mil. RON | |
| 50 | 50.DSE CONSULTING SRL▲ 1.201 | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | -40,9 mil. RON▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 117,8 K RON | |
| 51 | 51.INSTAL SERVICE TECHNOLOGY SRLnou | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | -40,8 mil. RON▼ 79,4 % | ▼ 79,4 % | -1,8 mil. RON | |
| 52 | 52.ROVAMIN MATFER SRL▲ 39 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | -40,2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 53 | 53.INCHCAPE BRAVOAUTO S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | -39,2 mil. RON▼ 99,1 % | ▼ 99,1 % | -77,9 K RON | |
| 54 | 54.DIETRICH - HONOLD LOGISTICS SRLnou | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | -38,9 mil. RON▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 558,3 K RON | |
| 55 | 55.AFI CAR UTILAJE S.R.L.nou | Comuna Glina, Ilfov | -38,8 mil. RON▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.BARYXUS CAPITAL S.R.L.▼ 20 | Oraş Voluntari, Ilfov | -38,7 mil. RON▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 57 | 57.DIETSCON O&M S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | -37,3 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -4 mil. RON | |
| 58 | 58.FARMASI COSMETICS RO S.R.L.nou | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | -37,3 mil. RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 800,1 K RON | |
| 59 | 59.MIRAS INTERNATIONAL SRL▼ 36 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | -35,9 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -3,4 mil. RON | |
| 60 | 60.KTK STEEL DISTRIBUTION SRL▼ 26 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | -35,5 mil. RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | -6,9 mil. RON | |
| 61 | 61.INOVECO S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | -34,6 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 14,6 mil. RON | |
| 62 | 62.TECNOLOGY COM SRLnou | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | -34,4 mil. RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 63 | 63.CD TIMPURI NOI DEVELOPMENT S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | -34,4 mil. RON▼ 70 % | ▼ 70 % | 5,5 mil. RON | |
| 64 | 64.CATTED FAMILY S.R.L.nou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | -34,3 mil. RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 65 | 65.KUHN ROMANIA S.R.L.nou | Oraş Otopeni, Ilfov | -34,2 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 26 mil. RON | |
| 66 | 66.F&F STORES HOLDINGS LIMITED FILIALĂ S.R.L.nou | Comuna Clinceni, Ilfov | -33,3 mil. RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | -11,6 mil. RON | |
| 67 | 67.ROMRECYCLING SRL▼ 48 | Comuna Jilava, Ilfov | -32,6 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -3,9 mil. RON | |
| 68 | 68.VIVA RESIDENCE REAL ESTATE S.A.▲ 84 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -32,4 mil. RON▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 69 | 69.SKREKIS ELECTRIC (S.K.) SRL▲ 64 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | -32,1 mil. RON▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | -767,2 K RON | |
| 70 | 70.FARM TECH SRLnou | Sat Săftica, Comuna Baloteşti, Ilfov | -31,5 mil. RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | -1,9 mil. RON | |
| 71 | 71.MINA FERWOOD S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | -31,1 mil. RON▼ 69 % | ▼ 69 % | 35,9 K RON | |
| 72 | 72.BESTSELLER PUBLISHING SRL▲ 86 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -30,6 mil. RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -138,6 K RON | |
| 73 | 73.VIV PARTNERS S.R.L.nou | Comuna Afumaţi, Ilfov | -30,4 mil. RON▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 2 mil. RON | |
| 74 | 74.MINI ACS GRUP S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -30,2 mil. RON▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | -3,3 mil. RON | |
| 75 | 75.AGIR GLOBAL ROMANIA S.R.L.▼ 16 | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | -29,4 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | -4,4 mil. RON | |
| 76 | 76.FLAME DATA TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | -28,8 mil. RON▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 140,3 K RON | |
| 77 | 77.TIMEA TRADE INVESTMENT SRLnou | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | -28,6 mil. RON▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 78 | 78.GLOBAL LEATHER SUPPLIER SRLnou | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | -28,5 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | -3,8 mil. RON | |
| 79 | 79.TOTAL ONE CONSTRUCT S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -28,5 mil. RON▼ 80,2 % | ▼ 80,2 % | 1 mil. RON | |
| 80 | 80.CARPATINA BEVERAGES S.A.nou | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | -27,1 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 12,4 mil. RON | |
| 81 | 81.ECOCLEAN SAL SERV S.R.L.▲ 10.158 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | -27,1 mil. RON▼ 97,2 % | ▼ 97,2 % | 28,2 K RON | |
| 82 | 82.KAREMA FRUCT SRLnou | Sat Dascălu, Comuna Dascălu, Ilfov | -26,9 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 83 | 83.MENATWORK SOLUTIONS S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -26,9 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 4,4 mil. RON | |
| 84 | 84.TECNOSCAVI SRLnou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | -26,7 mil. RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 85 | 85.BLAKEMORE DEVELOPMENTS S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | -26,6 mil. RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 40,7 K RON | |
| 86 | 86.ROMWOOD GROUP SRL▼ 55 | Oraş Voluntari, Ilfov | -26,2 mil. RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 87 | 87.MAGRO UTIL SRLnou | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | -26,2 mil. RON▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 88 | 88.JOYA SHOES CONCEPT SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -25,7 mil. RON▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 11,9 mil. RON | |
| 89 | 89.HIGH CONSTRUCTION SRL▼ 47 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | -25,6 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 70,9 K RON | |
| 90 | 90.BERTONI CONSTRUCT S.R.L.▲ 871 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -25,6 mil. RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 831,7 K RON | |
| 91 | 91.EUROINK CHEMICAL SRL▲ 178 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -25,1 mil. RON▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | -568,9 K RON | |
| 92 | 92.FERMA DE PURCEI BUZĂU SRLnou | Oraş Pantelimon, Ilfov | -24,8 mil. RON▼ 90 % | ▼ 90 % | 1,5 mil. RON | |
| 93 | 93.ADOS FRESH SRLnou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | -24,6 mil. RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 924,4 K RON | |
| 94 | 94.ARPIEM AVIATION SRLnou | Oraş Otopeni, Ilfov | -24,2 mil. RON▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 3 mil. RON | |
| 95 | 95.ROSSA RESIDENCE S.R.L.nou | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | -24 mil. RON▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | -824,9 K RON | |
| 96 | 96.ALFASETT CONSTRUCT S.R.L.▼ 42 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | -23,8 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -203,7 K RON | |
| 97 | 97.RO-VERDE LANDSCAPING SRL▲ 80 | Oraş Măgurele, Ilfov | -23,5 mil. RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 4,8 mil. RON | |
| 98 | 98.TERMOBAB ANTREPRIZĂ GENERALĂ S.R.L.nou | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | -22,9 mil. RON▼ 83 % | ▼ 83 % | -28,1 K RON | |
| 99 | 99.DSM NUTRITIONAL PRODUCTS ROMANIA SRL▲ 832 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | -22,8 mil. RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 4,5 mil. RON | |
| 100 | 100.PHONETASTIC GSM SRL▼ 67 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | -22,7 mil. RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 600,7 K RON |