Top 100 firme — Transport și depozitare, Iași după scădere cifră de afaceri în 2013
175 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -42,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este -81,6 K RON, iar liderul atinge -2,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANTE CONSULT TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -2,4 mil. RON▼ 61,2 % | ▼ 61,2 % | -152,5 K RON | |
| 2 | 2.ELECTRO COMP SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | -2,3 mil. RON▼ 33 % | ▼ 33 % | 34,9 K RON | |
| 3 | 3.UNGUREANU TRANS S.R.L.▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -1,9 mil. RON▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 20,4 K RON | |
| 4 | 4.OPTIMFLEET SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -1,8 mil. RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | -2,1 mil. RON | |
| 5 | 5.EUROMAX COMPANY SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | -1,8 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 125,4 K RON | |
| 6 | 6.HD TRANSPORT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -1,5 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 420,7 K RON | |
| 7 | 7.MECON IASI SRLnou | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | -1,5 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 194,7 K RON | |
| 8 | 8.ROTTMARG SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -1,4 mil. RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | -546 K RON | |
| 9 | 9.DELTRANS GRUP & RO SRLnou | Sat Scoposeni, Comuna Gorban, Iaşi | -1,2 mil. RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | -473,8 K RON | |
| 10 | 10.VILSCOM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -1,1 mil. RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 53,9 K RON | |
| 11 | 11.INFO TRANS EXPERT SRL▲ 11 | Comuna Miroslava, Iaşi | -1,1 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -715 RON | |
| 12 | 12.SYTTA - AGREGATE SRL▲ 14 | Municipiul Paşcani, Iaşi | -1,1 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -517 RON | |
| 13 | 13.TRANSSERV AGRO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -1,1 mil. RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 68,8 K RON | |
| 14 | 14.MOLDSTAL SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -839 K RON▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | -90,8 K RON | |
| 15 | 15.TRANSFRUKT MOLDOVA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -755,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -7,4 K RON | |
| 16 | 16.EDIT SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -741,4 K RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | -36 K RON | |
| 17 | 17.IASSY-TRANS LOGISTIK SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -710,5 K RON▼ 95,3 % | ▼ 95,3 % | 5 K RON | |
| 18 | 18.RAZVAN TUR COMPANY SRLnou | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | -625,4 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 13,4 K RON | |
| 19 | 19.EST LOGI CARGO SRLnou | Sat Vlădiceni, Comuna Tomeşti, Iaşi | -617,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -40,6 K RON | |
| 20 | 20.TRANS UNIT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -603,5 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 3,8 K RON | |
| 21 | 21.STAR MEGA TRANS SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | -458,1 K RON▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 1 K RON | |
| 22 | 22.CORPORATION PC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -456,2 K RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | -78 K RON | |
| 23 | 23.EXPERT FINTRANS SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | -450,8 K RON▼ 70,6 % | ▼ 70,6 % | 8,4 K RON | |
| 24 | 24.MARINELA-TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -438,7 K RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | -219,3 K RON | |
| 25 | 25.CLAU CURIERAT INTERNAŢIONAL SRL▼ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -430,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -10 K RON | |
| 26 | 26.BASA COMPANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -421,2 K RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 13,9 K RON | |
| 27 | 27.LAURANDO SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | -399,9 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 379 K RON | |
| 28 | 28.DELCAR SRL▲ 126 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -390,9 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,9 K RON | |
| 29 | 29.ROTARY-GROUP SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -387,9 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | -265,9 K RON | |
| 30 | 30.ALMONDO INTER TRANS SRL▲ 56 | Sat Bursuc-Deal, Comuna Lespezi, Iaşi | -380,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -337 RON | |
| 31 | 31.CCDS CONSTRUCT SRL▲ 68 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -377,2 K RON▼ 81 % | ▼ 81 % | -21,2 K RON | |
| 32 | 32.SIGOR TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -356,4 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | -245,9 K RON | |
| 33 | 33.TRANS POLOSAM SRL▼ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -340,5 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 596 RON | |
| 34 | 34.ARVAS TRANS SRLnou | Sat Sculeni, Comuna Victoria, Iaşi | -336,4 K RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 5,3 K RON | |
| 35 | 35.NOBIL SILVA SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Iaşi | -329,3 K RON▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | -36,2 K RON | |
| 36 | 36.MB4 TRANS RAPID SRL▲ 94 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -327,6 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 541 RON | |
| 37 | 37.TRANS TOURS EUROPE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -322,6 K RON▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | -38,2 K RON | |
| 38 | 38.LKW-INTERTRANSLIDER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -322,2 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | -4,9 K RON | |
| 39 | 39.PRODSERVICOM BOGDAN SRL▲ 41 | Sat Balciu, Comuna Miroslava, Iaşi | -312,1 K RON▼ 72,3 % | ▼ 72,3 % | -274,2 K RON | |
| 40 | 40.AGENŢIA PRO CITY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -305,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -7,6 K RON | |
| 41 | 41.LUANA TRANS SRLnou | Loc. Budăi, Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | -301,9 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 57,6 K RON | |
| 42 | 42.LANDO SPEDITION SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -295,6 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 8,4 K RON | |
| 43 | 43.VDI DUMILU TRANS SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | -290 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -13 K RON | |
| 44 | 44.ACTIV TRANS LOGISTIC SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -288,8 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 39,3 K RON | |
| 45 | 45.SALIDA TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -288 K RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 15,8 K RON | |
| 46 | 46.ROMEDIA PRESS SRL▼ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -275 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 6,8 K RON | |
| 47 | 47.EUROTRANSPORT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -267,3 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 334,8 K RON | |
| 48 | 48.OMHORFO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -252,6 K RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -90,7 K RON | |
| 49 | 49.TOTAL AUTO GRUP Z.R. SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -246,5 K RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | -358,3 K RON | |
| 50 | 50.S & V COMPANY TRANS INTERNATIONAL SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -242,6 K RON▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | -101,7 K RON | |
| 51 | 51.HOME CURIER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -239,2 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | -238,1 K RON | |
| 52 | 52.N.C. TRANS-COMPANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -209,4 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 28,4 K RON | |
| 53 | 53.CREA TRANS SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | -204,9 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 7,8 K RON | |
| 54 | 54.TEISA SRL▼ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -204,3 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 38,3 K RON | |
| 55 | 55.COS TRANS SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -203 K RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | -53,5 K RON | |
| 56 | 56.EUROVOYAGE SRL▲ 86 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -199 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 19,3 K RON | |
| 57 | 57.TRANSMIXT MOLDOVA SA▲ 17 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | -195,7 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -314,8 K RON | |
| 58 | 58.DKT - CASA DE EXPEDIŢII S.R.L.nou | Sat Grajduri, Comuna Grajduri, Iaşi | -195,2 K RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 11,9 K RON | |
| 59 | 59.RO-MARYO TRAVEL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -194,9 K RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 1,1 K RON | |
| 60 | 60.ALEX & GEOLLY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -194,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -14,5 K RON | |
| 61 | 61.MINCAROM-TRANS S.R.L.▲ 108 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -190,8 K RON▼ 74 % | ▼ 74 % | -160,4 K RON | |
| 62 | 62.TRANSMUNTEAN SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -182 K RON▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | -8,8 K RON | |
| 63 | 63.VECTOR IMPORT EXPORT SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -179,3 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 707 RON | |
| 64 | 64.DALIALE COM SRL▲ 1 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | -179 K RON▼ 56 % | ▼ 56 % | 23 K RON | |
| 65 | 65.MIGA TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -175 K RON▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | -100 RON | |
| 66 | 66.EUROSER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -155 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 15,9 K RON | |
| 67 | 67.TRANS LUD-AUR COMPANY SRL▼ 39 | Municipiul Paşcani, Iaşi | -154,8 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 199 K RON | |
| 68 | 68.SIVINTRAVEL SRLnou | Sat Gura Bohotin, Comuna Gorban, Iaşi | -153,5 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 19 K RON | |
| 69 | 69.ECOTRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -150,9 K RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | -164,3 K RON | |
| 70 | 70.SPRINTER AGM SRLnou | Sat Siretel, Comuna Sireţel, Iaşi | -141,1 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | -103,1 K RON | |
| 71 | 71.AUTO-TRANZIT CUCOS SRL▼ 35 | Comuna Ciurea, Iaşi | -140,4 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | -58,4 K RON | |
| 72 | 72.ROLIVSER SRL▲ 36 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | -139,2 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 1,2 K RON | |
| 73 | 73.OVIMIXT SRL▲ 33 | Municipiul Paşcani, Iaşi | -137,1 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | -9,4 K RON | |
| 74 | 74.CERTO LUCIANO TOURS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -133,9 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 624 RON | |
| 75 | 75.FREZIA PETROCRIS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -130,9 K RON▼ 76,8 % | ▼ 76,8 % | 24,5 K RON | |
| 76 | 76.INTER-Y SRL▲ 75 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -126,2 K RON▼ 79,9 % | ▼ 79,9 % | -13,9 K RON | |
| 77 | 77.AS OVIPETRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -123,4 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 1,1 K RON | |
| 78 | 78.INTERSAAM SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -119,4 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | -88,6 K RON | |
| 79 | 79.BIC TRANSCOM SRL▼ 13 | Sat Luceni, Comuna Victoria, Iaşi | -117,3 K RON▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 199 RON | |
| 80 | 80.CLANK EXPRESS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -116,8 K RON▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | -85,9 K RON | |
| 81 | 81.KOSTY TRANS COMPANY SRL▲ 76 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | -116,2 K RON▼ 87,9 % | ▼ 87,9 % | -147,5 K RON | |
| 82 | 82.NAGLER TRANSPORT SRL▼ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -113,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 83 | 83.A & D WORLD TRANSPORTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -110,9 K RON▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | 3,6 K RON | |
| 84 | 84.VIRAL TRANSPORT SRLnou | Sat Osoi, Comuna Comarna, Iaşi | -108,4 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -16 K RON | |
| 85 | 85.GRUPUL DE FIRME FREZIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -102,8 K RON▼ 83,5 % | ▼ 83,5 % | 13,6 K RON | |
| 86 | 86.VICOTRANS EUROPE SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -101,2 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | -44,2 K RON | |
| 87 | 87.VALVEX TRANS GROUP SRL▲ 76 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -100,5 K RON▼ 92,7 % | ▼ 92,7 % | -28,8 K RON | |
| 88 | 88.TELECHI SRL▼ 38 | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | -96,4 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 11,1 K RON | |
| 89 | 89.ESM AUTO EXPRESS LOGISTIK SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | -94,3 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | -7,8 K RON | |
| 90 | 90.PROMUS HOLDING SRLnou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | -92,6 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | -45,5 K RON | |
| 91 | 91.RAZA IMPEX SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -92 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | -4,1 K RON | |
| 92 | 92.CUCIOLO SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -88,9 K RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | -10,8 K RON | |
| 93 | 93.URANOS TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -88,9 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | -11 K RON | |
| 94 | 94.COMPANIA MICEDU SRL▼ 64 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -86,8 K RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 56 K RON | |
| 95 | 95.HIGH TECHNOLOGY DELIVERY (H.T.D.) SRL▲ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -86,4 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 109,8 K RON | |
| 96 | 96.LAVIT TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -85,8 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 9,4 K RON | |
| 97 | 97.VALIMEX SRLnou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | -84,3 K RON▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 2,3 K RON | |
| 98 | 98.FEDAXER SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | -82,1 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -30,6 K RON | |
| 99 | 99.MAR.PO. GLOBAL SERVICE SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | -81,9 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 15,1 K RON | |
| 100 | 100.MSM EBY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -81,6 K RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | -5,5 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Iași
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
909 firme · 2,5 mld. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
28 firme · 421,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
52 firme · 358,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
225 firme · 187,1 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
146 firme · 107,9 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
24 firme · 53,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
593 firme · 53 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
7 firme · 50,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
344 firme · 29,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
15 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
6 firme · 10 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
6 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
4 firme · 3 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
2 firme · 874,5 K RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 668,8 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 246,9 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 68,2 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
2 firme · 24,3 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 17,3 K RON