Top 100 firme — Imobiliare, Iași după scădere cifră de afaceri în 2015
108 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -29,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este -1,2 K RON, iar liderul atinge -12,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TERRA LAND SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -12,5 mil. RON▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | 773,9 K RON | |
| 2 | 2.COMDICRI SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -2,8 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 39,8 K RON | |
| 3 | 3.RIVIUM GALERIA MALL SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -1,5 mil. RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -3,6 mil. RON | |
| 4 | 4.MOLDOPLAST SAnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -904,7 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 4,8 mil. RON | |
| 5 | 5.GRADE LINE SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -811,8 K RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 202 K RON | |
| 6 | 6.INTER WOODS TRADING GROUP SRLnou | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | -781,8 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 264,9 K RON | |
| 7 | 7.PRIME INVEST CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -708,2 K RON▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | -179,1 K RON | |
| 8 | 8.BENSHOP SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | -621,8 K RON▼ 89,3 % | ▼ 89,3 % | -206,1 K RON | |
| 9 | 9.BURSA MOLDOVEI SAnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -596 K RON▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | 3,8 K RON | |
| 10 | 10.DOSOFTEI S.A.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -588,5 K RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | -319 K RON | |
| 11 | 11.ROUNAD A.D. IMPEX SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -540 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 7,7 K RON | |
| 12 | 12.MOLDOVA UNIVERSAL SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -459,4 K RON▼ 91,3 % | ▼ 91,3 % | -204 K RON | |
| 13 | 13.SMART ADMINISTRATION SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -406,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,9 K RON | |
| 14 | 14.OLIMPIC 2000 SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -328,7 K RON▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | 882 RON | |
| 15 | 15.AUREL VLAICU REZIDENTIAL S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -320,8 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 36,7 K RON | |
| 16 | 16.TRACK INVEST SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -292,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,8 K RON | |
| 17 | 17.SERVICE AUTOMOBILE IASI SAnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -287,9 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 211,1 K RON | |
| 18 | 18.PALACE REAL ESTATE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -280,2 K RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | -75,8 K RON | |
| 19 | 19.INAAP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -270,3 K RON▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | -119,6 K RON | |
| 20 | 20.YORK MSG SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -213,5 K RON▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | 514 RON | |
| 21 | 21.DOMENICO SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -208,4 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 199,2 K RON | |
| 22 | 22.PIETA IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -197,9 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 1,3 K RON | |
| 23 | 23.TRUST SOLUTION SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | -196,5 K RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 15,8 K RON | |
| 24 | 24.IMOBILIARE MOLDOVA SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -168,6 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 114,9 K RON | |
| 25 | 25.GRANIT INVEST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -162 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -26,7 K RON | |
| 26 | 26.IRON WOOD TOOLS S.R.L.▼ 20 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Iaşi | -153,4 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 329,7 K RON | |
| 27 | 27.SOCIETATEA DE SERVICII INFORMATICE SUCEAVA S.A.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -144,2 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 293,3 K RON | |
| 28 | 28.FIDELIA CASA COMPANY SRL▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -142,7 K RON▼ 75 % | ▼ 75 % | -69,6 K RON | |
| 29 | 29.URBICA ADM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -135,1 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | -178 K RON | |
| 30 | 30.RENT HOME SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -114 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | -2,2 K RON | |
| 31 | 31.ELIDA SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -108,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -32,4 K RON | |
| 32 | 32.IMOBIA SIGMA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -106,7 K RON▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 14,5 K RON | |
| 33 | 33.AGENŢIA PRO CITY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -105 K RON▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | -58,5 K RON | |
| 34 | 34.LUISIER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -100,9 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 27,8 K RON | |
| 35 | 35.EGROS INVEST SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -98,8 K RON▼ 53 % | ▼ 53 % | -48,8 K RON | |
| 36 | 36.TERRA REAL ESTATE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -93 K RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 8,6 K RON | |
| 37 | 37.N.C.I.V. PROPERTY MEDIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -87,7 K RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | -123,6 K RON | |
| 38 | 38.TESTER GRUP SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -83,8 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 39 | 39.EUROUNIVERS M SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -79,9 K RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 23,5 K RON | |
| 40 | 40.IULIUS HOLDING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -78 K RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 5,1 mil. RON | |
| 41 | 41.ACTUA IAŞI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -77,9 K RON▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 8,6 K RON | |
| 42 | 42.ECOLAND PARK SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -74,5 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 678,6 K RON | |
| 43 | 43.ECOPIAŢA SA▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -74,3 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 36,4 K RON | |
| 44 | 44.PHOENIX TREND SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -71,4 K RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -13,3 K RON | |
| 45 | 45.IMPEX REVAL SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -71,1 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 2,3 K RON | |
| 46 | 46.PROFESMED SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -69,7 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -21,3 K RON | |
| 47 | 47.GRANIT M.S. SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -67,9 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 36 K RON | |
| 48 | 48.MARCOS GRUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -66,1 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 67,9 K RON | |
| 49 | 49.RLC TRIDENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -56,1 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 156,9 K RON | |
| 50 | 50.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 "ELMET-SERVICE"nou | Municipiul Paşcani, Iaşi | -55 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -95 K RON | |
| 51 | 51.OPŢIONAL S.R.L.▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -50,7 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 833 RON | |
| 52 | 52.LUCI IMPEX SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -48,9 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 45,8 K RON | |
| 53 | 53.VIVIAS INVEST SRLnou | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | -47,8 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | -110,4 K RON | |
| 54 | 54.RDR STIL GLOBAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -46,9 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 152 K RON | |
| 55 | 55.3 MIND SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -42,7 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 92,5 K RON | |
| 56 | 56.DACIANA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -37,9 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 26,7 K RON | |
| 57 | 57.FOREST HILLS GARDENS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -37,7 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 73,5 K RON | |
| 58 | 58.ADMINIS LOCUINŢE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -37,4 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 27,2 K RON | |
| 59 | 59.ROMFIN TOTAL SERVICII SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -35,5 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 74,1 K RON | |
| 60 | 60.IMPERIA DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -34,5 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | -26,9 K RON | |
| 61 | 61.MACARIE RENTAL SRL▲ 14 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | -32,9 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 66,7 K RON | |
| 62 | 62.EQUITY ESTATE SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -30 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 262,2 K RON | |
| 63 | 63.TERMO-SERVICE SA▼ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -28,2 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 195,4 K RON | |
| 64 | 64.CHR CONSULT INTERMED SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -28,2 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 79,4 K RON | |
| 65 | 65.FI.D.ELIA CASA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -27,2 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 6,5 K RON | |
| 66 | 66.COMPLEX DUNAREA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -26,6 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 237,1 K RON | |
| 67 | 67.SANDRA IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -24,5 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 310,4 K RON | |
| 68 | 68.HALA CENTRALĂ SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -23,8 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -6,2 mil. RON | |
| 69 | 69.EUROAS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -22,3 K RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 14,7 K RON | |
| 70 | 70.RESOLUTION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -21,7 K RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 87,7 K RON | |
| 71 | 71.PARADIS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -21,3 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 46 K RON | |
| 72 | 72.EUROIMOBIL INVEST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -20,8 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 86,7 K RON | |
| 73 | 73.SYLVER ROM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -18,4 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 1,5 K RON | |
| 74 | 74.GAZINSTAL SRL▼ 45 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | -18,2 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 53,1 K RON | |
| 75 | 75.BEST MOBIL SRL▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -17,7 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 6,6 K RON | |
| 76 | 76.GRANIT PLUS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -17,4 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -7,2 K RON | |
| 77 | 77.ROUA IMPEX SRL▼ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -17,3 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -7,9 K RON | |
| 78 | 78.ALLIANCE INTERMED COMPANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -16,5 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 65,6 K RON | |
| 79 | 79.AGRO SELMAG SA▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -15,8 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 123,4 K RON | |
| 80 | 80.ILUX SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -14,6 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 49,7 K RON | |
| 81 | 81.ADIZA SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -10,7 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 81,6 K RON | |
| 82 | 82.G.R.A.L COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -9,9 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -41 K RON | |
| 83 | 83.IASIMCOOP SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -9,8 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 25,9 K RON | |
| 84 | 84.TEHNOPOLIS SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -7,2 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 144,2 K RON | |
| 85 | 85.COMPLEX AURORA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -7,2 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 59,5 K RON | |
| 86 | 86.LOCUINŢĂ CONFORTABILĂ SRL▼ 13 | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | -6,9 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -18 K RON | |
| 87 | 87.M TEAM CONSULTING SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | -6,8 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 108,9 K RON | |
| 88 | 88.MET-CHIM INTERNATIONAL SAnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -5,8 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 143,7 K RON | |
| 89 | 89.TNT IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -5,1 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 14,7 K RON | |
| 90 | 90.IMOB EXPERT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -4,7 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 58,4 K RON | |
| 91 | 91.ARDEN INVEST SRL▼ 33 | Municipiul Paşcani, Iaşi | -4 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 19,4 K RON | |
| 92 | 92.RODIANA SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -3,6 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 21 K RON | |
| 93 | 93.CANESONY SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -3,3 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 57,5 K RON | |
| 94 | 94.REMESA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -3,1 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 4,6 K RON | |
| 95 | 95.STIL IMOBIL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -2,8 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -542 RON | |
| 96 | 96.KISS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -2,2 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 175,7 K RON | |
| 97 | 97.TOPAZ GRUP SA▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -2 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 2,2 K RON | |
| 98 | 98.IMPERIA REZIDENŢIAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -1,6 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 3,7 K RON | |
| 99 | 99.MERCUR IMPEX SRLnou | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | -1,4 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 191,9 K RON | |
| 100 | 100.MOLDO IMMOBILIS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | -1,2 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 67,6 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Iași
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
641 firme · 819,9 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
92 firme · 192,3 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
109 firme · 78 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
319 firme · 67,1 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
78 firme · 37,6 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
70 firme · 20,8 mil. RON